Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

deminka
3. říj 2006

no tak to je jiná...necháš si říct pohlaví? já jednou určitě, jsem totižř nedočkavá

baruna
3. říj 2006

Určitě to chci vědět. Teda jestli to půjde poznat.
Dneska jsem byla na kontrole a poprvé jsem pořádně slyšela srdíčko - teda musím říct, že je to zážitek jako blázen. Předtím jsem byla jen na ultrazvuku a tam není nic slyšet, jen vidět.
A za 3 týdny jdu na velký ultrazvuk a tam už se snad dozvím, co to bude.

deminka
3. říj 2006

teda ty se máš...musí to být krásný zážitek.. už se na to těším..a tvůj chodí s tebou nebo půjde až na ten velký? a řekneš to co to bude.? aspon tajně mě? 😉

baruna
3. říj 2006

Jasně že řeknu. Jen jsem se rozhodla neříkat okolí, jaká máme vybraná jména - určitě by mi je někdo vyfoukl.
A manžel zatím se mnou nebyl, půjde až na velký. Jen mám strach, aby to tam s ním neseklo. Viděl sice fotky, ale ty jsou takové divné. Když to vidíš na monitoru, to je bomba.

deminka
3. říj 2006

neboj nesekne...určitě bude z toho celý na měkko,taky jsem zvědavá na svojeho..no on moc emoce nedává najevo..tak uvidím..a jak tvůj reagoval kdyžs mu řekla ´že čekáte?

lucija76
3. říj 2006

Ahojky, vcera jsem narazila na krasny holcici jmeno, aspon teda mne se hodne libi - Stella a tak to dnes sdeluji priteli a on na to pobavene: Jasne anebo se muze jmenovat treba Plzen a kluk Heineken! 😀 😀 😀
Ja si totiz neuvedomila ze Stella je tady jedna ze znacek piv 😖 No tak taky dobry..

deminka
3. říj 2006

lucijo, je vidět že je to chlap, hned ho napadne přirovnání..ale stella není špatné...každý ti bude ale říkat..jo stela zázvorková..a co nějaké francouzké jméno?

lucija76
3. říj 2006

V cechach asi jo s tou zazvorkovou 😀 😀
Francouzskych jmen krasnych jsou tisice, ted jsme nalozeni na www.prenoms.com (vlevo jsou fille - holcici a garcon - klucici) srovnany podle abecedy jen napr. holcicich od pismene A je tam 1200,to mame jeste na dlouho to cely prelouskat! Ja chtela jmeno mezinarodni s jednoduchou vyslovnosti v obou zemich aby nemuselo dite vsude svoje jmeno hlaskovat a aby bylo srozumitelny v obou jazycich. Pritele to nebavi cist, brisku rika Tom uz od zacatku,a kdyby to byla holcicka tak by chtel Lea,Sarah,Lena nebo Alexandra no tak uvidime 😵

deminka
3. říj 2006

hezký jsou i Amélie, je to v tom francouzském a hodně se to dává i u nás nebo se mi líbí Alma..no ale těch jmen tam je požehnaně..ty tvoje jsou taky hezké, všechny 3, Lena je jako česká Lenka což jsem já..

lucija76
3. říj 2006

Amelie je krasny,tam jich je ale krasnych strasne moc ...
A pak to chce taky koukat jak se to bude hodit k prijmeni.

deminka
3. říj 2006

to je fakt, my nemůžem mít jména co končí na Š jako Matouš, protože příjmení nám začíná na ˇˇS

lucija76
3. říj 2006

Jo to mas pravdu, a je zrovna hodne hezkych ceskych jmen ktere konci na s s hackem (promin nemam ceskou klavesnici) treba Lukas Tomas Matyas atd..Ty jsou pro nas tim padem taky tabu prave kvuli tem hackum,to by francouzi nenapsali.
No a k prijmeni - my mame dve prijmeni ktere se k sobe zaprve absolutne nehodi a zadruhe je to pak nehorazne dlouhe..Chteli jsme nejdrive aby dite melo prijmeni tatky i mamky,kdyz nejsme svoji,ale asi to vzdame.Aby nas prcek pak neproklinal 🙂

baruna
3. říj 2006

Deminko, jak reagoval? Koukal jako tele 😀 . My to sice plánovali, ale i tak nás to tak nějak překvapilo. A žádná romantika se rozhodně nekonala. Vylítla jsem ze záchoda s přiblblým výrazem a hulákala jsem, že jsem těhotná 😀
Lucijo Amelie je moc hezké jméno, jo a Stele je i ztužený tuk 🙂
V Anglii je zase prý hodně populární Rebeka. Teda tam asi psáno Rebeca.

deminka
3. říj 2006

no můj je právě taky tomáš Š...takže se tomu u dítěte chci vyhnout

deminka
3. říj 2006

jinak já mám hezké příjmení co jsem se vdala..ale mám s ním problémy, protože se píše česky a všichni ho píší němeky nebo tak napolo...

lucija76
3. říj 2006

Rebeca se mi taky libi!

lucija76
3. říj 2006

Baru,napodobne u nas s tim oznamenim,zadna romantika,byla jsem v soku,ze se to povedlo hned po vysazeni a bez nejakeho vyjimecneho usili a v navic nasem veku 😀 A pritel to tusil,ze se mnou neco nebude v poradku,kdyz jsem najednou kazde odpoledne chodila spat..

deminka
3. říj 2006

lucijo, teda hned po vysazení to je dobrý..my 5 měsíců a nic..baru a tobě se to povedlo po jak dlouhé době?

deminka
3. říj 2006

pro dnešek se loučím..mějte se baru a lucijo..ppapa

baruna
3. říj 2006

Deminko po půl roce jsem byla těhotná. Bez většího snažení. Ale je fakt, že jsem vůbec nečekala, že to půjde takhle rychle. Měla jsem plány až do konce září, které jsem musela nakonec zrušit. Možná to bylo tím, že jsem byla totálně v pohodě a vůbec s tím ještě nepočítala. Říkala jsem si, no tak do roka a do dne 🙂 to bude akorát.
Lucijo a s tím věkem máš pravdu. Všichni mě pořád strašili, jak jsem stará 😢 a že už to určitě, tak hladce nepůjde a tak.

lucija76
3. říj 2006

Presne to samy!!!!!! Vsichni strasili a to i doktori ze po tricitce to uz jen tak nepujde,a tak jsem si rekla ze vynecham prasky uz ted s tim,ze jestli to dopadne do roka by to bylo idealni,a proto jsem na to fakt ani nepomysleli ze uz jako delame dite 😀 😀 😀 a proto ten sok 😀 Ale jsme radi samozrejme 😀

baruna
3. říj 2006

Jo tak to jsme na tom stejně. Škoda jen, že nebydlím taky ve Francii u moře. Závidím - to musí být úplně super. A jak válčíš s francouzštinou? Učila jsem se jí 4 roky a pak když na mě ve Francii vybafli, tak jsem jim nerozuměla ani slovo 😀

lucija76
3. říj 2006

Jejda,to ja mam zas nekdy obdobi ze bych chtela byt zpatky v cechach!!! Okoli je tady fakt krasny,ale chybi mi kamosi rodina prace a jidlo!!! 😀
Jinak ja se nikdy fr neucila,naucila jsem se az tady asi behem roku,ale porad mluvim s prizvukem z 'vychodu' 🙂

baruna
4. říj 2006

Lucijo láska dělá divy co 😀 Asi se budu muset zaláskovat do nějakého francouze, pak mi ten jazyk taky půjde sám 😉

rova
4. říj 2006

Deminka: Taťka se jmenuje Roman - já Romana, no nic proti, ale tyhle jména moc nemusím..

Lucisa: Mě se dvě jména docela líbí, ale to už by se příbuzným vůbec nezamlouvalo, takže jsem o tom ani nijak nepřemýšlela, ale tvé dvě holky mají super jména!!Fakt se mi moc líbí!

No jinak ta Rebeka není špatná a Tina taky - ale víc se mi líbí s tím "i"

deminka
4. říj 2006

rovo, roman není hrozné jméno, můj táta je třeba Lubomír. po něm bych dítě nikdy nedala. Ale jméno Roman taky nemusím. Děkuji za radu s tím i...

deminka
4. říj 2006

baru, tak to už by mi mohlo vyjít ne? už je to 5 měsíců snažení a začínáme 6...já teda zas myslela, že to půjde rychle a otěhotním brzo..měla jsem představu tak do 3 měsíců, ´ńo a taky jsem to hned potřebovala..ted je problém, že hledám práci a když se povídají, že je mi 30 a jsem vdaná a bezdětná, tak se dívají, že jim uteču, takže mě asi ani nikde chtít nebudou

lucija76
4. říj 2006

Deminka to chapu s tou praci to neni jednoduche. S otehotnenim radim vypnout a nemyslet na to,nechat tomu volny prubeh,psychika myslim udela hodne.Drzim palecky 😵

lucija76
4. říj 2006

Baru 😀 😀

baruna
4. říj 2006

Deminko čím víc nad tím budeš přemýšlet, tím dýl to bude trvat ☹ Uvidíš, že nakonec budeš těhu, v době, kdy to budeš předpokládat nejmíň. Kamarádky se taky hrozně snažili, už z toho byla na nervy a pak jí odvezli tatínka do nemocnice, z které už se nevrátil. Takže poslední na co myslela bylo mimčo a za měsíc byla těhu. Je to teda zrovna docela blbej příklad, ale já myslím,že je hodně o té psychice.
A držím palečky až je to už brzy - a prý je normální rok snažení.