Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

gondola
15. dub 2007

Inees, Alexandr se mi moc líbí, je to hezké jméno, holky, každé jméno je hezké, když se hezky říká, teda až na ty jména z telenovel, myslím tím, že např. Esmeralda Vopršálková zní docela excentricky, ne? Jinak vám chci říct, že já bych už nikdy nikomu dopředu neřekla jaké máme vybrané jména, bo při prvním synovi jsme to tajili a pak to všichni vzali jakože je to hotovo. Mimochodem, je to Vašek. A teď čekáme holčičku, řekli jsme, že chceme Anežku a všichni k tomu mají nějkaé připomínky, už mě to štve, měla jsem to tajit a byl by klid. Nebo vám fakt přijde Anežka tak hrozná. korunu tomu nasadila známá co miřekla Anežka? Co má pi.u na ježka? Tož už to nikde nevykládám, jenom tady na koníkovi, tu se minikdo nediví a neposmívá. A jak jste na tom vy u svých rodin a známých?

inees
15. dub 2007

gondola: Psala jsem to o stránku dřív - moc fandím Anežkám a vůbec takovým těm klasickým jménům, i když se mi líbí i některá ta momentálně módní... Jinak s tím
utajením jmen - my sice mimi nečekáme, ale jednou jsem takhle před svojí babi plácla, že se nám líbí jméno Lilian, Lili... a babi na mě: Prosím tě, to snad nemyslíš vážně, já jsem znala jednu takovou protivnou babu - Lilianu Kotrbovou - to přece nedáš...!!! 😀

kath
15. dub 2007

Ahoj, taky mimčo nečekáme, ale chceme začít. Bude mít 24, tak si myslím, že je to tak akorát na první děťátko. Mě se líbí pro holčičku Kateřina, Tereza nebo Eliška, pro kluka Jakub, Ondřej nebo Honzík. 🙂

zlatka
15. dub 2007

Gondola, máš pravdu s tou rodinou. Souhlasím s Tebou, když to řekneš, tak to začnou různě překrucovat a zesměšňovat, nikdy se nezavděčíš všem. Já tak řekla do placu nápad s tou Berenikou (Berunka, Niky) a to jsi měla vidět reakce. Přitom mě se to moc líbí, ale asi na konec stejně dám na tlak okolí a ne na svůj vnitřní pocit. Ale snad jen kvůli tomu, že i manža z toho není moc nadšenej,třeba to bude chlapeček, tak mě to pak nebude mrzet. 🙂 Všichni si zvyknou, můj kolega v práci dal synovi jméno Aram a taky si všichni zvykli a berou to.

macanet
15. dub 2007

gondol to teda ta známá, je docela expert ne? Na každý jméno se něco najde, ale Anežka je moc hezká, pokud se vám líbí, není co řešit 😉

sylvar
15. dub 2007

Ahoj holky, přidám se.Moc se mi líbila Sophie, ale doma mi to neprošlo, tak aspoň v češtině, Sofie.
Jinak jsme měli vybranou Beátu, Vanessu, Elisabeth.S klučíkem jsme moc nepočítali, tak snad je holčička definitivní, ale do porodnice mám napsáno Sofie a Tobiáš.

macanet
15. dub 2007

sylvar, ty se máš, mě Sofinka neprošla, manža nechtěl ani slyšet 😉 Máš vybraná moc hezká jména obě 😉

sylvar
15. dub 2007

macanet, co to dalo práce! 🙂 a jaká máte jména vy?
já ještě přemýšlím, že by se mohla jmenovat Sofie Emma, ale nevím, jestli to není moc úlet 😀 😲 😉

macanet
15. dub 2007

My máme Adélku ! Kdyby to byl býval kluk, tak Ondra. 😉 Proč by se nemohla jmenovat Sofie Emma, teď záleží, jestli byste využili to druhý jméno 😅 Jestli nebudete říkat jen Sofi? 😉

sisstin
15. dub 2007

holky..třeba Elizabeth je moc krásné..ale povolí vám to v Čechách? Nebo se to už změnilo? 😕

macanet
15. dub 2007

Jojo sisstin povolej jakýkoliv jméno, který je v kalendáři, nejen našem, samozřejmě ne ty jako Vinetou 😀 😀 U nás bude mít Smouli -Katrinku

sisstin
15. dub 2007

macanet: aha..tak to se změnilo...dřív jsi nemohla dát ani Radku třeba 😉 tak to je fajn 😉 já už jsem stoprocentně rozhodnutá pro Mariannu 😉

macanet
15. dub 2007

Tak tu můžeš v klidu dát 😉

sisstin
15. dub 2007

maci: akorát tak nějak počítám, že to bude holka..nad klukem ani neuvažuju 😅

macanet
15. dub 2007

No tak si dej ještě nějaký do zálohy, kdyby náhodou 😉 , nikdy nevíš. A kdyby to byl náhodou kluk, jak by se teda jmenoval? 😀

sisstin
15. dub 2007

macanet: tatínek chce po tatínkovi 😠 takže Ladislav 🙄

macanet
15. dub 2007

No trochu netradiční v dnešní době, ale to záleží na vás, já reagovala stejně u kámošky na Josefa, ale Pepíno je fajn 🙂

sisstin
15. dub 2007

macanet: ono Laco je obyč jméno na Slovensku 😉

sisstin
15. dub 2007

macanet: ale teda vzhledem k tomu, že už jednoho má...tak to je úlet..ale nedá si to vymluvit 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

macanet
15. dub 2007

Jo to mě pak taky došlo, že je to vlastně Slovák, tam je to normální, máme kámoše Rastislava a Štefana 😉 Tý brďo on mu jeden Laco nestačí?? 😀

sisstin
15. dub 2007

macanet: u nich je prostě automaticky kluk po tátovi..a holce rozhoduje máma 😉 mně to přijde fakt trapný..ani jsem nevěděla, že to jde..ale když je to s jinou babou..tak to jde..asi proto, že svýho syna vůbec nevídá od miminka..tak mu to asi tak nepřijde 😒 platí na něj a všechno možný, ale ex mu ho zapírá, že není doma..a že je nemocnej a tak...takže vztah veškerý žádný 🙄

macanet
15. dub 2007

Tak sisstin já ti teda přeju tu holku 😉 , ať si můžeš dát Mariannku 😉

sisstin
15. dub 2007

macanet: 😝 a just to bude kluk..to je mi jasný 😅

macanet
15. dub 2007

To poznáš, až to vyleze 😀

sisstin
15. dub 2007

maci: no to snad dřív doufám 😉 😝

macanet
15. dub 2007

Tak pak napiš, co tam teda máš 😉

sisstin
15. dub 2007

maci: až cca ve 20tt..snad to bude vidět 😉

gondola
15. dub 2007

Holky, moc děkuju za podporu. Jinak se mi také líbí zdvojená jména, ale nevím, zda se i to druhé jméno "ujme" nebo jak se vlastně používá takové dvojité jméno. jinak Sofinka i Ema jsou krásné jména, Berenika je také originální

sisstin
15. dub 2007

gondola: právě, ono to druhé jméno má význam hlavně u rodin , kde křestní je stejné a právě to druhé se odlišuje...ale u nás to není obvyklé 😉

gondola
15. dub 2007

Aha, to jsem nevěděla, to je zajímavé a logické. Ale je fakt, že u nás je jedna Anna-Marie a její rodina jí důsledně říka Anno-Marie a taky to jde a je to hezké.