Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

mobina
17. črc 2006

Tak mi jsme zůstali u těch klasických, která v kalendáři jsou, ale vybírali jsme i tak trochu, aby se dali dobře skloňovat. Takže holčička bude Klárka, další holčičí vymyšlené nemáme. U kluků vede Ondřej a František. Jakub je taky nádherné, ale jmenuje se tak brácha.
Zuzanka 26 Jednu holčičku jménem Sofie znám, ale kdy slaví svátek nevím. 🙂

ivusenka
17. črc 2006

My už máme jména vybraná, ale o mimšo se tepve 5 týdnů snažíme. Pokud to bude kluk bude po tátovi Pavlík a holčička buď Janička nebo Ivanka.

wipaja
19. črc 2006

Já jsem těhotná 16. týdnů a jména bych si vybrala hned. Metoděj a Magdalena, ale myslím, že ani jedno u nás doma neprojde. Tak se asi mimísek bude jmenovat po taťuldovi Romča. Tedy Románek nebo Romanka a bude. 🙂

moncik
20. črc 2006

Wipaji - já jsem také v 16tt 🙂 .Jména jsem měla vybraná hned, klud bude po tátovi Vláďa a holčička Eliška.

wipaja
20. črc 2006

moncik-Vláďa jako Vladimír?? Ta jména, tedy i Eliška, jsou obě taky moc pěkná.
A kdy se má mimčo narodit?? Já mám termín 3. ledna, ale počítám, že to bude v prosinci.

moncik
20. črc 2006

Wipaja- jo jo Vladimír, to už by byl 3 v rodině - bude to zajímavé 😀 Já mám termín 31.12.

kristi
20. črc 2006

my porad a stale to same....takze Mia a Alex 😀 😀 😀

sonepka
20. črc 2006

Ahojky, také se přidávám s jmény....
O jménech jsme se bavili ještě před tím, než jsme čekali miminko....
Pro holčičku máme: Terezka nebo Karrolínka... J8 si stojím za Terezkou, manžel by raději Karolínku

Chlapeček byl velké dilema. Jako většina mužských i ten můj chtěl, aby se kluk jmenoval po něm, Pavel... ale to jsem mu vymluvila. nyní máme 3 jména:
Patrik, David nebo Ríša...

Ještě brouzdáme kalendářem, takže uvidíme, ale řeknu Vám, je to teda opravdu náročené. Aby to nebylo špatně vyslovitelné s příjmením apod....

wipaja
21. črc 2006

Tak s tím mým se o jménu nedá vůbec mluvit. Pořád tvrdí, že je ještě čas a že chce nějaké normální jméno. Moje Magdalenka a Metoděj neprošli, i když to jsou krásná jména( teda mě se líbí moc). Ale sám se nevyjádřil ještě, co se líbí jemu :o( Darebák jeden :o))

bustik
21. črc 2006

Sonepko, i vy čekáte mimíska? Tak to moc moc gratuluji 🙂

ladunka
22. črc 2006

My si se jmény zatím vůbec nejsme jistí. Už na začátku jsme si volbu zkomplikovali tím,že bychom pro své děti chtěli dvě křestní jména - to druhé buď Alexandra po mé mamince nebo Jaromír po manželovi tatínkovi. A teď hledáme ta první, hlavní. Příjmením se děti budou jmenovat Aust/Austová. Neštěstí je, že se nám líbí jména, která už v rodině jsou. Manžel by nejraději syna pojmenoval jenom Jaromír, ale já si přeju, aby kždý v rodině měl své jedinečné jméno. Z dívčích jmen vede Lucie, ale tak se jmenuje moje sestra. Pak se nám líbí jméno Viktorie, bohužel ve spojení s Alexandrouje to příliš bojovné. Z dívčích je ve hře ještě Sofie, z chlapeckých Jáchym.
Nenapadá to "správné jméno" vás? 🙂

sonepka
22. črc 2006

bustik___ děkuji moc... vypadá to, že ano.. 🙂 🙂 🙂

kristi
23. črc 2006

ladunko, pro holku by se mi libilo Carla Alexandra Austova...a kluk treba Adam....

ladunka
24. črc 2006

kristi díky, to zní opravdu dobře...

mishabv
24. črc 2006

ladunko, mne by se k te alexandre libilo jako prvni jmeno nejake kratke, ale pritom tak nejak vznesene...treba Anna Alexandra, Ema Alexandra, Eva Alexandra, Lada Alexandra, Nela Alexandra, Stela Alexandra, Zoe Alexandra
nejvic se mi asi libi ta kombinace a Annou nebo Nelou 🙂

ladunka
24. črc 2006

Misho díky, podobně uvažujeme taky. Ještě před těhotenstvím jsme měli jasno - holčička Anna Alexandra, chlapec Jan Jaromír. Nicméně jsme si uvědomili, že Aničku těžko oslovovat (mám třiadvacetiletou sestřenku a pořád se jí říká Aničko, což je na mne trochu moc zdrobnělé), a tři áčka v monogramu je síla, Janové se zase standardně oslovují Honzíku a to prostě není ono. Lada jsem já. Líbí se mi moc Emma..

mishabv
24. črc 2006

mne se taky vic libi ema psana s dvema mm, snad to v cechach jde 🙂

twinha
25. črc 2006

Ahoj maminky,těhulky, mám doma 14ti letá dvojčata Terezu a Veroniku a veeeliký dilema nad jménem nastávajícího. Teorie "po tatínkovi a po mamince" mi přijde zcestná, proto velké lámání nad jmény. Zatím pro naše nastávající vyhrává Albert a Sofie. Já sama velmi chtěla pro chlapečka Františka, nicméně jsem nepochodila..... ☹

zonja
25. črc 2006

ahoj, tvoje dvojčata mají pěkná jména, také bychom chtěli Verču, měli jsme ji připravenou již pro Michala. teď čekáme v únoru druhé a jediné na čem se shodneme je Veronika, ale manželův bratranec před pár dny na svět přivedl Verču, takže asi máme velký průšvih a pokud to bude kluk tak ještě větší- nejběžnější jméno Jan a k tomu ještě Jelínek. bohužel jsem ho minule odsunula a odsouhlasila na druhou příčku a manžel si to pamatuje 😖 takže vám exotická jména Albert i Sofie docela závidím. to by mne asi zabil 😠

osibisa
25. črc 2006

Ahojky všem. Zonjo, já se jmenuju Veronika. Když jsem se měla narodit, tak mamce tvrdili, že budu kluk. Tak vybrali jméno Ondra. Dopadlo to jak to dopadlo. No a mamčin bratr má dvě děti - kluka Ondru a dceru Veroniku. No ale stejně - jak často se s bratrancem vídáte??? (já je viděla asi dvakrát v životě a naposledy tak před deseti lety). A vlastně, když může být v rodině 100x Josef (praděda, děda, otec, syn,....) tak proč ne takto. Prosaď si svoje. Držím palec 😉

zonja
25. črc 2006

Osibisa:Děkuji za názor, my bratrance vídáme tak za čtvrt roku, ale spíš, co tomu řekne rodina.....pokud dáme Jana, tak jich kolem asi také bude trochu víc.Kdyby to aspoň bylo z mojí strany, ale od tchýně??no nějak to dopadne a jména to nejsou špatná, třeba jako Kordula nebo Gustav, tak snad se nějak dohodneme, hlavně, aby bylo mimčo zdravé!

osibisa
25. črc 2006

Zonjo, to je nejdůležitější. A co tomu řekne rodina? Na to bych se vykašlala. Tvoje dítě - tvoje volba. My máme vybráno: Natálka nebo Karolína a kluk Tobiáš. Ale jak říkáš, hlavně ať jsme jak řípy 😀

kristi
25. črc 2006

je to kazdyho vec,jaky da jmeno....nam se libi jmena neobvykla, a kdyz jsem videla statistiky za posledni roky, tak vedla Tereza a Jakub, prici se mi davat jmeno, ktery bude mit ve tride 5 deti a kdyz ty deti kolikrat ztrati takovou tu identitu, jedinecnost...ale nikomu to samozrejme nevnucuji, zalezi to na mnoha okolnostech a take na vkusu
osibiso: Tobias je super 😎

deminka
25. črc 2006

ahojky taky se přidám se jménem..my se zatím snažíme, ale pro kluka už máme jasného Šimona..holčičku jsem chtěla Adélku nebo Nelinku ale to mají známí..já bych chtěla Tinu..v kalendáři to sice není, ale martinu a kristýnu dát nechci..Tina je pěkné a k příjmení se to hodí.

osibisa
25. črc 2006

kristi, děkuju. Vyřídím drahýmu. Zase bude na sebe hrdej 😀

zonja
26. črc 2006

Kristi:to je také důvod, proč nechci Jana, který Jakuba následuje. bohužel jsem při prvním těhotenství mužíčkovi slíbila, že ho na podruhé dáme, jen tak jsem mohla syna pojmenovat Michal. ale na přemluvení mám ještě půl roku, Osibisa: Tobiáš je pěkné jméno a Karolínka také. fandím Ti

rigmor
26. črc 2006

Ahojky děvčata, dnes jsem se dostala poprvé na vaše stránky a hned mě zaujaly. V září čekáme třetího potomka a tak u nás volba jmen je také velice populární téma. 🙂 Já jsem si přála pro holčičku Rigmor Limi ( dívčí jméno mojí babičky, která je Norka), ale neprošlo to a tak nejspíš vyhraje Anna Marie (po babičkách) a pro chlapečka Petr Pavel. 🙂

michellin
29. črc 2006

ahojik 🙂 no tak ja si na mimi jeste pockam 😀 ale jmena mam vybrany uz od malinka 😀 v kartach mi vyslo ze budu mit dvojacata-parecek avycgazi mi to i v ruznych jinych vecech 😀 takze mam jmena Kacenka ,karolinka,krystynka,nikolka -chtela sem barborku ale tu si vyzeni braska 😀 a pro kluky Dominik Robin a jakub 😀

sandra81
29. črc 2006

Pro holku mame Laura, o tom mam uz davno jasno, nemuzem se ale schodnout na jmenu pro kluka ☹ Ja bych chtela Filipka nebo Davida ale muj muz nechce. Takze bude to asi jeste vesely...Kdo vi o nejakych dobrych ceskych strankach se jmenama???

mishabv
29. črc 2006

ja jsem hledala tady na techto strankach, ale urcite jich bude vic a mozna i uzivatelsky privetivejsi...
http://www.libri.cz/databaze/jmena/