Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

princezna
13. črc 2006

Ciky dokonce znám dvě Adrianky - sestřenka, a dcera kolegy z bývalé práce, ale ta byla Adrienka

jo a pak ještě ta afektovaná blondýna z Ulice, ale k ní mi to jméno nesedí a jsem na ní alergická

peta.cz
13. črc 2006

My máme vybrané jméno pro kluka Michal, ale nějak se nemůžeme shodnout na holce. Původně jsme měli vybranou Marušku - bříšku také tak říkám - ty naše Mančičko 😀 (zatím nevíme co to bude, říci si to nenecháme, tak doufám, že na mě pak nebude Míša naštvanej, že jsem z něho celou dobu co byl v bříšku dělala holčičku 😉 😀 ) Jenže Tomovo rodině se Maruška nelíbí ☹ Tak jsme ještě přemýšleli nad Verunkou, ale ta je moc dlouhá - Veronika Vobrátilová...nebo co myslíte? Já si představuji jak bude chudinka v první třídě psát to svoje jméno hrozně dlouho...

teri
13. črc 2006

Peti, já znám Martinu Vobrátilovou - taky delší, ale ne zase příliš 😉

Zaujalo mě, že se rodině nelíbí nějaké jméno - já jsem o tom nikdy nepřemýšlela, ale - ono je obvyklé, že do výběru jména mluví širší rodina a ne jen rodiče dítěte? V mém nejbližším okolí to ještě nikdo neřešil, tak si říkám, co mě někdy v budoucnu čeká 🙂

peta.cz
13. črc 2006

Konečný rozhodnutí je sice jen a pouze na nás, ale přeci jen jsme jedna rodina, tak jsme výběr jména řešili i s budoucími prarodiči...ale není to podmínkou, stejně to nakonec záleží jen na nás s manželem. Jenže jim to nechci udělat úplně natruc a tak se ještě snažím vymyslet nějaký kompromis. Marie jim přijde moc "staré"...

princezna
13. črc 2006

a co Marika 😉

petty
13. črc 2006

a co Marina 😉

yenn
13. črc 2006

Peto, co Mariana? 😉

ivet
13. črc 2006

Peto, tak to jste dobří, já bych si do výběru jména vůbec od nikoho "kecat" nenechala. Jednou je to naše dítko, tak ať má jméno, které se líbí nám. Naše neteř se také jmenuje proti přesvědčení tchýně....a tak jí říká kočičko a jméno nepoužívá...no, to už je sice trochu extrém, ale zrovna u Marušky bych se toho nebála. Je to jméno sice "staré", ale osvědčené....a navíc, jak vidím, holky vymýšlí už i jiné varianty 😉

zany
13. črc 2006

My máme vybrané jméno pro kluka Adama, ale je nám to rozmlouváno. Prý bude mít chudák svátek na Štědrý den a hned v lednu narozeniny a pak celý rok nic. Jenže nám se to jméno líbí a v našem okolí ho ještě nikdo nemá...

mishabv
13. črc 2006

zany, hmmm, to je blbe, moje mama to tak ma, je Eva a narozeniny ma 23.11., takze behem mesice si odbude vsechno narozeniny, svatek i vanoce

petty
13. črc 2006

zany moje učitelka na základce byla Eva a narodila se na svůj svátek 24.12....

bustik
13. črc 2006

Nebo co Maria - jmenuje se tak jedna zákaznice a podepisuje se Ria - to se mi docela líbí 😉

yenn
13. črc 2006

Ivet prosim Te a jak se ta neter jmenuje?

zany
13. črc 2006

Ještě se nám líbí Filip nebo Honza, ale já si stejně myslím, že je to holčička. A oba si jí o přejeme. U nás v rodině je to samý kluk 😀 😀 😀

aajka
13. črc 2006

Zany, já mám teď čtyřměsíčního synovce Adama a jeho rodiče to vymysleli tak, že se svátek bude slavit přesně o půl roku dřív než by byl, tzn. 24.6., aby to neměl na Vánoce. Myslím,že je to taky řešení 😉

ivet
13. črc 2006

Zany, tak je to sice fakt všechno najednou...ale určitě to dítku lze vynahradit i během roku - je tam třeba den dětí, velikonoce, 1. školní den atd....takže pokud o to jméno stojíte, dala bych ho 😉

Zany, Honzíka budeme mít taky, když to bude chlapeček...holčička bude Kristýnka 😉

Yenn, jmenuje se Anastázie 😉

yenn
13. črc 2006

Ivet, to je ale krasne jmeno 😵 😵 😵

zany
13. črc 2006

Já si taky myslím, že to dítko nikdo neošidí... A jeden z mých synovců má narozeniny v dubnu a hned za měsíc svátek, takže to má taky všechno blízko sebe. A druhý má na konci února svátek (Matěj) a na začátku března narozeniny... Takže bych to asi výrazně neřešila...

caira
13. črc 2006

my sice jeste necekame,ale zacneme na tom pracovat hned po svatbe a jmena pro holcicku Emily Sky a pro kluka Jamie Matthew { snoubenec je cizinec, takze k britskemu prijmeni se to hodi..a hlavne jsme vybirali aby se to v patem padu nelisilo ;]

mishabv
13. črc 2006

ted jsem si jeste vzpomnela k tematu blizko vanoce, narozeniny a svatek, ze jsem znala jedny sourozence Adama a Evu 🙂

Caira, Emily Sky je moc hezke, mne se moc libi, jak se deti v zahranici muzou jmenovat nebe, hvezda, slunce, jablicko... 🙂

marciaros
13. črc 2006

Misha: taky se mi takova jmena libi. nejvic se mi libily divci jmena v turecku: Inci (Indzi)- perla, Gizem (tajemstvi), Ayla (mesicni svit), Nuray (mesicni svetlo)...atd.
u nas se muzes jmenovat treba Kveta, Zlata, Milena, take jmena s krasnymi vyznamy. ty jmena tu jsou, ale casto dost zapadla....

mishabv
13. črc 2006

Zlatku mam neterinku pres koleno (dcera moji sestrenice, nevim, jestli ma takovy pribuzensky vztah nejake jmeno, v nekterych castech moravy se tomu rika vlastnik), takze to znam, ale takova Perla nebo Slunce, to by teprve bylo 🙂
/jinak obecne si myslim, ze cesky stat zbytecne zasahuje do moznosti jak jmen, tak prijmeni/

marciaros
13. črc 2006

tak to naprosto souhlasim, i kdyz ted je to s jmeny lepsi, muzes dat cokoli, dokazes-li, ze to nekde existuje jako jmeno.
Perla se davalo, i kdyz vyjimecne...Zlata se mi moc libi. 🙂

vervlk9
14. črc 2006

Ja bych chtela, Michaela po manzelovi. Pise se to stejne, jak v cestine i anglictine. A pro holku Kateřinu, jenze manzel neumi moc ř. 🙂 Musi se na to hodne soustredit a potom ho vyslovi spravne. Tak to nejspis bude Klarka. Libi se mu ta pisnicka od Chinaski, tak pro to to jmeno. Holcici jmena se mi libi, ktere zacinaji na K, tak uvidime jak to dopadne.

ivet
14. črc 2006

Zlatu mají kamarádi, a je to opravdu Zlatuška.....ale je to dose málo používané jméno, to je fakt 😉

matlova
14. črc 2006

Ahoj holky, my máme předběžně vybráno buď Ema nebo Valerie z kluků asi Jakub. 🙂

1980mat
14. črc 2006

matlova: Můj kamarád z VŠ se musel ženit ještě během studií, protože čekali miminko, které se taky jmenuje Valerie. Nejdřív nám jméno připadalo zvláštní, ale už jsme si zvykli.

zuzanka26
16. črc 2006

Ahoj holky, může se dítě v ČR jmenovat Sofie? Není to v kalendáři:(

mnauu
16. črc 2006

zuzanko to vis, ze muze 😉 to, ze jmeno neni v pouzivanem ceskem kalendari neni vubec dulezite, je mozne dat i cizi jmeno (nehlede na to, ze i spousta ceskych jmen se v soucasnem kalendari nevyskytuje, prece jenom tech jmen je trochu vic, nez 365 😀 ) my mame pro miminka taky jmena,ktera nejsou vedena v kalendari 😉

zuzanka26
16. črc 2006

jo, dik. Mnauu mas krasny jmena pro dvojcatka, moc gratuluju. JSem zvedava, kdy se zadari nam, zatim je to jen mesic, co se snazime🙂