Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

janacu
24. říj 2006

Andreo,

moc děkuju, já jsem si přála Tima, ale nemohla jsem ho nikde najít. Dopadlo to tak, jak jsem předpokládala - miminko Timotei rozhodně nebude, to by bylo jak pomsta (Tim je zdrobnělina). Ještě se mi líbí Robin, ale měl by Vánoce, narozky a svátek v jednom chumlu. A Marián, jenže to zase nechce manžel. S těma klukama je to prostě složitý. Holčičku vím hned od začátku - Ela.

caira
24. říj 2006

Janacu: Tim neni jen zkracenina, je to anglicke jmeno a tudiz by ti ho na matrice meli normalne povolit, dokonce i Timmy, Timothy jsou anglicka jmena atd, tudiz jinym statem uznana...Zkusila bych Phdr. Knappovou, ta ti to rekne urcite.Jinak vazne nechapu, ten postoj ceskych urednic ohledne davani jmen. Myslim si, ze by to melo byt na rodicich, aby svemu potomkovi dali jmeno, ktere k nemu proste bude "patrit" My nastesti zijeme v Anglii,takze to budou moje vysnena jmena Emily Sky nebo pro kluka Jamie :]

janacu
24. říj 2006

Caira,

já jsem zkoušela ty stránky od Andrei73 a tam je u Tima opravdu dodatek, že je jedná o zkráceninu Timotey. Paní Knappovou ještě vydržím, až mi dalším UZ snad konečně řeknou, jestli to bude kluk nebo holčička. Díky

caira
24. říj 2006

Janacu: kdyz ut tak by to melo byt od Timothy, ne timotey...Zkus se na to vazne poptat, ja si myslim, ze Tim by ti mel projit.. 😉

andik
25. říj 2006

já jsem si vybrala jméno Tobias. 🙂

oly
27. říj 2006

Nazdárek máme holčičku a naštěstí přítel vymyslel jméno,jmenuje se Eliška (podle Elišky Junkové-závodila v autě),další mimi pokud bude kluk bude se jmenovat po tatínkovi Lukáš.Kdyby to byla holka tak to bude asi Marie po babičce.Po mě bych jí jméno nedala,Oldřiška není moc používané jméno a je tak trochu zvláštní. 🙂

kimby
28. říj 2006

Ahojte ve spolek,
pročítala jsem pročítala a zjistila jsem, že mé názory na jména se mění postupem let-jak stárnu 🙂
Jediné jméno, které se mi líbí opravdu z dětských let je Kateřina pro holku, ale jinak také Sára, Daniela.
Pro kluka Daniel, Tomáš a Radek po příteli....uvidím, co někdy projde, protože tolik dětí v plánu opravdu nemáme 😀

myska
28. říj 2006

Janacu, nebo taky Timon 😉 Ten je povolenej a je aji v té knížce od Knapové

caira
28. říj 2006

andik: Tobias je krasne jmeno, ale me by neproslo.. palil po me jeden kluk, kdyz jsem zacala chodit s nynejsim pritelem a jmenoval se Toby..takze to by muj milacek neprenesl pres srdce 😀

kristi
28. říj 2006

my jsme vybrali Miu, ale jeste by se nam libilo jedno krestni jmeno, ale na tom se ne a ne shodnout....

janickabez
28. říj 2006

my máme už několik let nachystano Vladimír (Vláďa) po dědovi a Jana - to je jméno v obou rodinách oblíbené - já, moje máma, moje tchyně, sestřenice...tak proč ne ještě další 😀
Jinak mě osobně se moooc líbí Nela- Nelinka... to by bylo jméno pro druhou holčičku

caira
28. říj 2006

Mia je take krasne jmeno, ale tady u nas je az moc pouzivane.. no i kdyz nevim, proc to rikam, ted si uvedomuju, ze my mame vybrane jmena Emily a Jamie a to jsou taky na top 10 nejpopularnejsich jmen v UK 😀

makak21
28. říj 2006

Ahojky. Tak u nás se bude válčit. 😀 Pro holčičku Kristýnka nebo Sára a kluk to bude ten boj. 🙂 Snad Daniel, Lukáš, Fakt nevíme. 😒 Jako první jsme si říkali, že bychom se pokusili vybrat jména bez "r", ale moc se to nedaří. 😀 Tak snad se dohodneme, máme ještě spoustu času. 😅

mori
29. říj 2006

Včera večer v TV nic nedávali, tak jsme zalezli do pelíšku se sezamem všech jmen z kalendáře. Máme sice vybráno: Karolínka / Ondra, ale chtěli jsme se ještě podívat, zda neobjevíme něco hezčího, na co jsme třeba zapoměli. Vzali jsme to vylučovací metodou. Ještě jsme teda nedoškrtali, protože mě přemohl spánek. No ale myslím, že stejně zůstanem u těch původních dvou jmen 😀 Tyhle jména víme už dávno, tak by bylo divný to teď měnit ... Hlavně nechceme jména po nás - sice se nám líbí, ale stejná nechceme.

katalines
8. lis 2006

Já jsem byla na vybírání jména sama, chtěla jsem si to ulehčit tím,že jsem si nechala říct,co to bude...takže jméno pro kluka (kterého jsem si vždycky přála)...nemohla jsem se pořád rozhodnout a najednou se mi žádné jméno nelíbilo.Malej se narodil o měsíc dříve a jméno dostal až 10minut po porodu - TOBIAS Až mu někdy v budoucnu budu pořizovat sourozence,tak už mám dopředu vybrané jména, pro jistotu holčička bude LEONTÝNKA nebo PATRICIE a kluk DENNIS nebo RICHARD.

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Myslím, že je dobrý dát jméno tak,aby chudák dítě nemělo svátek a narozky hned po sobě, aby si během roku užilo 😀 Né jak já, narozky v říjnu, svátek v listopadu, pak vánoce a pak celej rok nic 🙂 Nám se snad narodí mimi někdy v červenci, tak pro kluka je Daniel, ten je v prosinci (tatínek prý bude statečně obhajovat, proč nic ke svátku nedostane, že za pár dní jsou vánoce🙂 a holčina asi Michaela.
Taky dávám jména vzhledem k příjmení - krátké příjmení - delší křestní 🙂
Ale jinak se mi docela líbí i Simona, Natálie a takový 🙂 aj Barbora, ale já ráčkuju, sice trošku, ale přece

lucisa
8. lis 2006

Jsem na tom podobně jako fotografka - v polovině prosince svátek, na konci vánoce a v polovině ledna narozky a pak celý rok nic (s výjimkou dětského dne, ale to jsme dostávali jen nějakou drobnost, spíš jsme někam šli), takže jsme se snažili také jména vybírat podle data narození. Obě dcery máme listopadové, obě mají dvě křestní jména s tím, že aspoň jedno z nich je v kalendáři aspoň za půl roku. Bohužel u starší dcery se nám příbuzenstvo nepodařilo přesvědčit, abychom ji slavili na Noemi, protože v českém kalendáři není, ale podle maďarského je v dubnu, kdežto Nela je v únoru, tak má malá taky smůlu, no? Ale snažili jsme se 😉

lennis
22. únor 2007

Ahoj Luciso, všimla jsem si, že tvoje holčičky mají každá dvě jména, taky nad tím uvažuji, ale jak to je. Používají pořád obě jména, nebo jen to první, nevím jak to chodí, tak by mně to zajímalo. Díky za odpověď.......

macanet
22. únor 2007

Já jsem na tom ještě hůř svátek 20.dubna a narozky 29.dubna ☹ No co byste těm našim udělali??!! My chtěli Markétku, ale ta má svátek 13.července a já mám termín 9.července, tak nechci udělat stejnou blbinu.Takže Adélka 2.září, zatím, pokud manžel nenajde zase něco jinýho 😉

magika
17. bře 2007

Ahojda,jsem ve 28.týdnu a čekáme druhého klučíka.Ten první se jmenuje Daniel a náš druhý bude nejspíš Michael nebo Dominik...ale taky se nám líbí Alex 🙂 A pokud by se nám podařila v budoucnu holčička,tak by to byla Leontýnka 😉

miknella
6. dub 2007

Ahojky...cekam treti mimi..mam dvojčátka Tadyska a Tomiska..chtela bych jmeno na T ale nemuzu na zadne prijit...nemate nejaky typ??muze byt kllidne i cizi ☹

macanet
6. dub 2007

A co Tobiáš? 😉

esteraa
6. dub 2007

Já svátek 21,2 a narozky 23,2.Už jsem si zvykla. 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
6. dub 2007

je pravda, ze na T me jiny nez Tobias nenapadlo..jeste Tim, Timotej, T.J.

magika
7. dub 2007

Tak nakonec jsme vymysleli ještě jiné jméno..Dopadna to nejspíš na Matyáše 🙂

verunnecka
7. dub 2007

ahojky,já jsem si v tom našem kalendáři nemohla vybrat,nakonec to vyhrála Gabriella s těma dvěma el,je to zajímavější a hezčí.nebo Adámek a máme Adámka,sice má svátek 3 týdny před narozkama ale neva.

macanet
7. dub 2007

magiko, to je dobrý, tak ale T ve jméně je 😀

andik
7. dub 2007

mě se docela líbí i Dennis 🙂 na T mě napadl taky jen Tobias 😀 jinak hezký je i Gabriel. 🙂

inees
7. dub 2007

Klučík se bude jmenovat po tatínkovi a holčička po mně 😉
Z těch momentálně hódně oblíbených jmen se mi líbí Emma - hlavně proto, že je to moje oblíbená austenovská hrdinka... 🙂 ... ale stejně mě trochu mrzí, že je to právě teď samá Emma, Ella, Gabriella, i když jsou to krásná jména. Možná proto fandím jménům jako František, Tonička, Anežka, Miluška...
😀 ...nemají vůbec snadné se prosadit.