Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

zelva
14. srp 2006

Mně se líbí Eliška, Nela a Františka a klučičí jména Šimon, František (po mym tátovi), Dalibor, Oliver. No Linda také nezní špatně.
Ondřej se teď dává strašně moc. Znám ve svym okolí dvě miminka Ondřeje. A Kristýnky znám také dvě.

zelva
14. srp 2006

No teď to tu pročítám a zjišťuje že Šimon, Nela a Eliška se líbí plno lidem. 🙂 A já myslela, že jsem originální. 🙂
No jinak taky bych nechtěla dávat jména, která už se v naší rodině vyskytují, ale moc se mi líbí Kamila (to jsem já 🙂 ), Marek (brácha) a Zuzana (sestřenka), pak mám ještě bratrance Luboše a sestřenici Natálii.
Jo a další jména co se mi líbí jsou Jindřiška a Šarlota.

deminka
15. srp 2006

zelvo, taky jsem si myslela že v Šimonovi jsem originální, ale co čtu tak už je nás víc..ty holčičí o kterých píšeš mě nepřekvapují, ty jsou hodně oblíbené..my jsme někde objevili jméno pro holku Albertina..mojemu se to hodně líbí, ale všichni kolem nad tím kroutí hlavou, tak jsem z toho udělala jen Tinu a ta mě nejvíc drží..máme i hezké příjmení, ke kterému by se ta albertina i hodila...stejně jako Tina ale nemá svátek..ale to neva..
Kamila-jak se jmenuješ ty je taky hezké, ale já bych svoje jméno dítěti nedala..ještě z toho co uvádíš je ta Natálka moc hezká...

chaluska
15. srp 2006

My máme zatím jasno. Anna po manželovo babičce a Vojta po mým tátovi. Tak snad nám to nikdo a nic nezkazí. 🙂

lavazza24
17. srp 2006

Nase mimi bude se jmenovat bud Natalie nebo Daniel 😉

lamia
17. srp 2006

chaluska:koukám, že Anna po manželovo babi je oblíbené - my budem mít taky Aničku a kluka pořád řešíme, mě se odjakživa moc moc líbí Kuba,ale všichni mě přesvědčují, že je jich hrozně moc ☹ tak jsem chtěla Alana, to zas doma neprošlo 😉 a teď přemýšlím nad Davídkem nebo Tadeášem, ale "Kubíkovo pokušení" je příliš silné, tak uvidíme 😀

catrien
22. srp 2006

manicka77:Taky se mi líbí Anička,ale tu mají známí(její otec se jmenuje Alan 😀)

catrien
22. srp 2006

sorry mělo to byt pro lamia🙂)

1kaculka
22. srp 2006

S manžou jsme se domluvili, že jméno pro chlapečka vybere on a já pro holčičku. U mě jednoznačně vede Dominika a u manži Jakub, ale teďka začal pochybovat o jeho rozhodnutí 🙂 . No ještě na to má spousty času, nejsme ještě těhu 😖

verosek
22. srp 2006

Tak taky se přidám. Nám se líbí spousta jmen Martin, Radek, ale vede Jaromír.
No a z dívčích - Verunka, Terezka a Maruška.

caira
22. srp 2006

Ahoj holky, taky se pridam, sice jeste necekame..zatim je v dohlednu jen svatba..ale do roka snad uz tehotni budeme..
Jmena mame ale vybrana uz ted : pro prvorozeneho potomka Emily nebo pro kluka Jamie a pro druhorozeneho Jess pro holcicku a Riley pro kluka {snoubenec je anglican takze jsme vybirali jmena bez zmenu v patem padu} ..Ale deti planujem pouze dve..takze kdyz to dopadne podle meho prani tak to bude Jamie a pak Emily 😀

kacabacka
23. srp 2006

Já si teda myslím, že vůbec nezáleží na tom, jestli se tak nebo tak jmenuje hodně dětí, nebo někdo v mém okolí, když se nám to jméno líbí, tak ho dáme, bez ohledu na to, jestli je jich hodně nebo ne. Mě se líbí Lukáš a holka možná Nikola, jenže se zrovna takhle jmenují děti mé tety - bratranec a sestřenice - táta s nima nemluví a máma je na ně (na tetu a strejdu) kvůli něčemu pořád naštvaná, tak taky nevim, jestli bude nejlepší tyhle jména dát, ale jestli do té doby nenarazím na jiné lepší holčičí, tak ho asi dám

bredmax
24. srp 2006

od snažilkování jsme si trošku ujasnili jména a zatím to vypadá na Ondřeje a u holčičky tak nějak nemůžem vybrat. Manžovi se prý teď líbí Linda a mě se začíná čím dál víc zamlouvat Terezka.
S Tadeášem už jsem se rouzloučila,ten mi neprojde 😠
Sestřenka s manželem plánují druhý mimčo a když to bude kluk tak chtěj taky Ondru.I kdybyse nám narodil kličina po nich tak dáme stejně Ondráška.
Jsem zvědavá, co budu říkat třeba za půl roku 😀

vendul
24. srp 2006

Ladunko, a co tak jméno po praprapratetě - tedy mně? Je to také tradiční jméno v naší rodině. Václava Alexandra je také pěkné a Vendulka, Venuška, jak mi naši říkali je miloučké.Teď, co už jsem velká holka 🙂, mi známí říkají Vendy a kamarádi Vendul. Jestli Tě zajímá, Ladunko,náš příbuzenský vztah, napiš mi na emila. Spokojené těhotenství, hladký porod, krásné zdravé děťátko a spokojený rodinný život Ti přeje praprateta Vendul (Vendy, Vendulka, Venuška - vyber si ), 🙂

myska
25. srp 2006

Holky, závidím vám, že máte tak rychle vybraný. My se s manželem nemůžem pořád dohodnout. Dohodli jsme se jenom na klukovi - Tomáš, ale holka je kámen úrazu, on si stojí na Karolíně a já mám dalších 20 jmen, co mu nabízím a on nechce ustoupit. 😠 jinak já bych brala Sandru.

paja
30. srp 2006

Tak my máme u chlapečka jasno - bude to Honzíček (po tatínkovi) a z holčičích jmen se mi líbí (bohužel ale většina neprošla): Elen, Ella, Eliška, Anna...Nakonec se celá rodinná rada včetně babiček dědečků a sourozenců a samozřejmě taky nás 🙂 shodla na jménu Sofie - máme německé přijímení, tak to bude znít dobře...Ještě ale uvidíme - času na vybírání ještě máme dost 🙂 P.S. Moje mamka je ze jména Sofie přímo nadšená, protože ona sama se jmenuje Soňa, což je odvozenina jména Sofie 🙂

jetynka
30. srp 2006

No tak my nějak tušíme že budeme mít holku, tak manžel chce Kateřinu tak já mu to splním, já sice chtěla Elišku ale kdyžtak někdy jindy, pokud to bude náhodou kluk tak Jakub.

hanynka
1. zář 2006

Pro mě jsou nej favorité Stela a Sebastian... 🙂

petrucha
1. zář 2006

my mame jako favority vybrana jmena pro holcicky Ema, Jolanka a Adelka a pro chlapecka zatim jen Vojtech tak snad nam to jednou dopadne 😉

jess
1. zář 2006

Ahoj,já jsem vysazená od mala na cizý jména.U dcery jsem se rozhodovala mezi Jessicou a Jennifer,vyhrála Jess.A pro klučinu mám vybrané bud' Joshua,Jeffrey nebo Jass.Zatím vede Joshua 🙂 .Mám doma chlapa,kterému se líbí to co mě,takže hádky nejsou kvůli jménům.To jsem si vyřešila ještě před svatbou 😀

natalya
2. zář 2006

ahojte ja budem mat chlapca Adriana a keby bol druhy chlapec tak Christian a ked raz budeme mat dievcatko tak bude Natalia 🙂

haninkal
2. zář 2006

Ahojky,
my jsme měli už dávno vybrané jména Barborka (to se mi moc libí), nebo Anetka (to jsem měla být už já, ale mamka si to nevybojovala..)a manža, tehdy přítel, chtěl Kubíčka. Jenže teď chce najednou Aničku. A vypadá, že s ním nehnu. Já jsem ze zásady nechtěla jména po nás. Takže žádnou Haničku, jelikož tohle jméno má moje mamka i babička. Jenže jaký je rozdíl pří vyslovení Anno, Hano? nepatrný. A proto s Aničkou nesouhlasím...I jsem navrhla, že oželím svoji Barču s Anetkou a vymyslíme úplně jiné jméno...ale nesouhlasí..Jsou to sice malichernosti, a budu ráda i za Aničku.. ale já bych Barborkůůůů nebo Anetkůůů 😅

cumacek
2. zář 2006

Jména pro mimi už jsem měla ávno vybraný, jenže sestra mého přítele mi vzala jméno( nevěděla jaký dát a já jí řekla ty svoje vymyšlený).Ale je mi jedno, jestli budeme mít stejná jména. 😝 Nejvíc se mi líbíla Terezka 😠 Ale špatný není ani Anička 😉 A pro kloučka Šimon, Tobiáš a Filip

berus
2. zář 2006

Tak to já jsem jména pro děti vyřešila s manželem raději před svatbou 🙂
Holčička bude Kateřina, to jméno se mi líbí už od školky, a kluk bude Matyáš. Za tím si stojí manžel a já neprotestovala, protože si stejně "uplácám" holčičku 😀

baris
2. zář 2006

Ahoj,
mě se líbí Ema a Jiří. Taky se mi líbila Eliška, ale jsem pragmatická. Dovedu si představit svoji dceru v 15 letech, kdy váží 100kg a obličej má plný beďarů a přestavuje se - jmenuji se Eliška 😖 Sice u nás nidko tolik neváží, ani já ani manžel netrpíme na beďary, ale sichr je sichr 😀 .

clarca
2. zář 2006

Kateřinka (nebo Verunka - kdyby to byly dvojčata, tak nemusíme vybírat 😉 ) a Vojtíšek 🙂

georgine
2. zář 2006

schvaluji Ondráška.. jsou to kluci uličníci, jednoho uličníka už mám doma a holčička bude asi Lucka nebo Terezka.... Moc hezké pro kluka je Daniel

vilca
2. zář 2006

Ahoj holky, my budeme mít Evičku. Bylo to první jméno, na kterém jsme se s manželem i s celou rodinou shodli. Možná některé z vás bude toto jméno připadat málo moderní, ale mně připadá nejhezčí 🙂 . A kdyby to byl náááhodou chlapeček, tak to bude Matěj. Jinak se mi líbí Vendulka, Adam nebo Jakub.

hedule
4. zář 2006

Tak my jsme se zatím taky shodli na Ondráškovi. A u holek zvítězila Krystýnka a Karolínka

leniik1
5. zář 2006

Bude to Ladiček v tom máme jasno a holky to ještě nevíme.Chtěli jsme Barborku, Karolínku.Ale těch kandidátek je víc.