Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

mmmk
2. čer 2006

To ma snad kazda holky vymyslene uz od zakladky, ne? 😉 My hodlame dat neco neutralniho - asi latinska nebo hebrejska jmena, ktera se v cestine ani jinych jazycich nelisi. Zijem v zahranici, tak aby to deti nemely zbytecne tezke se jmenem 😎

bajunka
2. čer 2006

Ahoj Marki, tak napiš nějaký příklad třeba se inspiruju 😉 . My to máme,že první klučina bude Benedikt(po tatínkovi, druhý Filípek,a pokud bude třetí holčička tak asi Natálka, pokud kluk tak ještě nevíme

mmmk
2. čer 2006

Hihi, Baru, to jsem necekala, ze me tu vychytas 😀 😀 😀 Tak my mame tipu nekolik. Po tatinkovi ani mamince pojmenovavat nechceme. Kazdy je original. Takze pro holcicku Emma, pro kluky Oliver, Morris, Eric a jeste se nam libi jmeno Finn, ale to je uz je hodne velky ulet 😀 a treba Antonin nebo Ondrej by to meli zase v Nemecku docela tezky 😒

bajunka
2. čer 2006

Tak mě se líbí Oliver a Eric a Emma taky,jen se mi u ní vybaví přátelé

mmmk
2. čer 2006

Ja vim, ale my Pratele oba milujeme a to jmeno jsme si zamilovali taky 😀 Me se taky libi jmeno Filip, ale tak se jmenuje bratranec a chce tak pojmenovat i sveho syna, takze to nejde 😖

bajunka
2. čer 2006

Mě se líbí i jméno Lucián, tak se jmenuje Benův brácha

mmmk
2. čer 2006

Me se libi Tizian, tak se jmenoval chlapecek v rodine, kde delala segra au-pair. Ale to se drahemu zase nelibi. On by dal nejradsi nejaky uplne obycejny krestni jmeno. Ale proste ja si myslim, ze Petru, Pavlu, Vasku a Adamu chodi po svete uz straaasne moc 😵

nimmo
2. čer 2006

na tohle téma je už spousta příspěvků tady: http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

mmmk
2. čer 2006

ja vim, ale je to opruz psat do starych diskuzi, tam na to pak nikdo nereaguje. Komu by se chtelo hrabat treba 30 strankama prispevku? 😉

bielanevesta
2. čer 2006

Tak mě se líbí jména Lucie, Kristýna, Daniela a pro chlapečka Dominik, Roman nebo Patrik 😉 🙂

slim
3. čer 2006

mně: Kristýna, Gabriela, Patrik, David, Jakub. takže že by 5 dětí? 😀

bielanevesta
3. čer 2006

slim: 😀 😀 😀

mady
3. čer 2006

Ahojky všem!
Já budu mít Viktora, Josefa a Karla 😀 to chce můj manžel prý jsou to chlapská jména 😀 s Viktorem jsem se s mířila s ostatníma ne!!!!!!!! Můj taťka je sice Josef a měl by radost kdyby se jeho vnuk jmenoval stejně ale ať si udělá vlastní 😉 No a Karel je pro mě děs. No já si můžu vybrat pro holčičku (tu si i více přeji ale kartářka mamce řekla že první bude kluk) ale to zatím nemám jisté chtěla jsem Anetu a tu čeká moje kamarádka 😠 , chtěla jsem Markétku a tu má další kámoška, no pak Nikolu a ta se teď narodila známe na dědině, líbí se mi Monika ale tak se jmenuje vyvdaná neteř ☹ takže fakt nevím 😀 ještě se mi líbí Veronika, Karilína, Melanie 😀

hanickak.
3. čer 2006

Ahoj holky,
my chceme ceska jmena, takze chlapecek bude mozna Štěpán (maminka je Štěpánka, tak trošičku aby měla radost) nebo Honzík, a holčička Márinka nebo Anička. Ale ještě uvidíme.
Co říkáte na toho Štěpána?Ja žádného neznám...

mady
3. čer 2006

Štěpán neí špytný. Jí znám jednoho z dovči. Ale alespoň nebude tak rozšířené jako ostatní jména 😉

mady
3. čer 2006

Štěpán není špatný. Já znám jednoho z dovči. Ale alespoň nebude tak rozšířené jako ostatní jména 😉

kacici
3. čer 2006

my chceme holcicku Terezku nebo Zuzanku a chlapecka Patrika nebo Adamka 🙂

marinka
3. čer 2006

haničko, to jsi mě tada potěšila s tou Márinkou 😀 😀
My chceme určitě Aničku a kluk bude po tatínkovi Petřík

mmmk
3. čer 2006

Ja zanm dva Stepany a oba jsou to fajn kluci a to jmeno se neda ani nejak moc komolit a nerymuje se s zadnou nadavkou 😀

alcatko.j
3. čer 2006

Moje 1.panenka se jmenovala Nelinka, moje druha panenka se jmenovala Nelinka a pokud buh da, moje prvni holcicka se bude jmenovat Nelinka, jestli bude druha holcicka, ta se Nelinka jmenovat nebude 😀
A chlapecek bude Efík, tedy Filipek 🙂

mmmk
4. čer 2006

Ja mela panenek hromadu 😀 Ale tolik holcicek nechci. Chci jen jednu Emmu a blize neurceny pocet kluku (=minimalne 2). Nic proti holkam, ale samy urcite pochopite, ze vychova holcicky je tezsi. 😎

kristi
4. čer 2006

u nás to budou holky Mia a Valerie a kluci Alex a Max

mady
4. čer 2006

Ahojky mám vymyšlené pro holčičku Leonie - aby se trošku lišila od ostatních 😀

dendisa
4. čer 2006

jak to tak sleduju, jména se snad neopakují 🙂. Měla by to být vcelku originální generace, ty naše děti. My máme pro kluky Vojtěch, Václav (v tomto pořadí). S holkou se vzhledem k genovým predispozicím moc nepočítá. Kdyby přece, bude to Linda.

Na Vojtěchovi jsme se kupodivu shodli už když jsme spolu začali chodit, a to jsme nebyli ovlivněni nikým v okolí. Sice se to snad nikomu nelíbí, ale nám jo. Prý se na něj bude špatně volat (Vojta už tak dobře nezní), ale Deniso není taky zrovna nejkratší, že jo!
Linda je žena, která pro mě jednou hodně udělala a já jí to nemám jak vrátit. Takže aspoň tohle gesto 🙂. Jinak, Linda ve většině jazyků znamená krásná, kráska. Uvidíme 😀

hata
4. čer 2006

mmmk-nechci ti kazi iluze,ale mám tři klučíky a s porovnáním s okolníma holčičkama se to opravdu nedá srovnat-je to dost náročný 🙂 jinak jsme vybrali jsme jména - Matyáš,říkáme mu Matyas a Adam a Janíček-Janeček,myslela jsem že bude to poslední holčička a to Emma 😉

mmmk
4. čer 2006

Je, to je krasny, Hato. Ja tu vychovu myslela z moralniho hlediska. Jako ze nase spolecnost je nastavena tak, ze kdyz se holka vyspi s 10 chlapama, je to behna, zatimco kdyz se kluk vyspi s 10 zenskyma, tak je borec a navic zkusenej. Co bys rekla asi holcicce ve 13 letech, kdyby ti oznamila, ze se vyspala s nejakym klukem? A kdyz totez udela ten kluk, tak ho tak akorat tatinek poplaca po rameni 😒
Takze proto mi pripada jednodussi vychovavat kluky po tehle moralni strance. A jinak myslim, ze 3 holky by ti daly zabrat uplne stejne. To je o detech 😵

beruska80
5. čer 2006

tak u nás je v tomto směru docela boj, s miláčkem se skoro vůbec neshodneme. U kluků by to ještě šlo, prošel mi Petr, Pavel (po tatínkovi) a Václav. Já bych sice hrozně ráda Šimona, Štěpána nebo Ondřeje, ale to je nemyslitelné pro přítele. No a u holčičky je to ještě horší, mě se líbí Anna, Žaneta, Štěpánka (pak takové netradiční až "ulítlé" jména: Šarlota a Zoe, ale to by se nehodilo k příjmení) a Monika. Jediná jména, která by přítel schválil jsou sice pěkná, ale hodně používaná: Bára, Tereza, Karolínka. Jsem zvědavá jak to nakonec dopadne, až budeme mít mimčo a budeme řešit jména. Snad se dohodneme a bude to kompromis pro oba. 🙂

zuzule
5. čer 2006

Tak my se asi neshodnem. Začínáme jména pomalu ale jistě řešit, ale ta jména, která se líbí mě, se zase nechytají u manžela...Jen doufám, že to bude holčička, protože holčičích se mi líbí několik, zato z klučičích jmen se mi líbí snad jen Jakub a to je manžel - takže nic - to by se pletlo. Naštěstí máme ještě 6 měsíců - tak snad ještě něco pro obě strany přijatelného vymyslíme 🙂

manicka77
5. čer 2006

Tak my mimi ještě nečekáme, ale na holčičku se shodnem Krystínka a s klukem ten můj nepočítá, takže nevim, když to bude kluk, ale asi Alexej. 😀

faidra
6. čer 2006

Naše dcera se jmenuje Ada. Přiznávám, trochu neobvyklé jméno, ale na druhou stranu mám jistotu, že když na ni zavolám, tak se mi ozve jako jediná 🙂 Líbí se mi "tvrdá" jména...např. Nora, Sára, Dita, Edita. Z klučičích jmen se mi moc líbí Simon. Před třemi týdny porodila kolegyně z práce a chlapeček se jmenuje Albert 😉