Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

baca
7. dub 2007

Před časem jsem tady psala, že se mi líbí jméno Stela. A dnes mi ještě přišlo na jazyk vylepšení - Stela Marie. Manžel ale Stelou není příliš nadšen. Jmenuje se tak totiž tuk (něco jako Hera) a prý úpokud bude mít postavu po nás dvou, tak by se jí děti smály. Ale mně se to zas tak hrozné nezdá.
A Inees - o Františkovi jsem začala taky uvažovat. Jmenuje se tak můj taťka a určitě by byl na to náležitě pyšný.

zlatka
10. dub 2007

BACO, na nějakej tuk stejnýho názvu se vyprdni, já ho třeba vůbec neznám. Já jsem Zlatka a taky existuje mouka s tímto jménem: ještě je na ní napsaný- lépe kyne, nebortí se (což teď platí, páč fakt teď lépe kynu 😀 ). Všechny jména jsou hezký, když se pěkně říkají. Stela- Stelinka- to je podobný jako Nela.

eficka
11. dub 2007

Ahoj holky.. 🙂
tak ja se k vam do diskuse pridam..cekame holcicku a rozhodli jsme se pro Lindu..Ja osobne zadnou neznam takze to nemam k cemu prirovnat 😀 a dokonce si myslim ze jich ted ani moc neni...nebo se mylim? 😉
no..ale kdyby se NAHODOU stalo,ze by se narodil chlapecek,tak by to byl Davídek po tatkovi 😎 Ale pevne doufam ze Linde se tam pindik nikde neschoval a narodi se holcicka..protoze bych asi musela menit celou ruzovau vybavicku.. 🙂 no ale at je to jak to je,hlavne at je mimisko zdravoucke.. 🙂 🙂

petty
11. dub 2007

eficka: Linda je krásné jméno! 😉

gabbi
11. dub 2007

Eficka moje kamoska ma Lindu a rikaji ji Lili....takovy maly raubir. Nejdriv se mi to jmeno nelibilo, ale ted moc.

Ja mam problem s tim, ze zijeme v zahranici tudiz jmena budou muset byt univerzalni. Nedovedu si totiz predstavit jak nejaky Amik vyslovuje jmeno Zaneta (s hackem nad Z)

skaredka
12. dub 2007

gabbi, my jsme meli ten samy problem, muj manzel je american a taky jsme chteli universalni jmeno. Meli jsme vybrano Julia Rose, coz je docela v poho, ale nakonec jsem se rozhodla, ze prostredni jmeno bude Maria (po moji mamce) a tak jsme museli zmenit i prvni jmeno. Vybrali jsme nakonec Samantha a v cechach s tim maji docela problem .. hlavne moje babicka, ktera uz hur slysi, ji rika Samanda 😀

Uz mate nejake jmena?

gabbi
12. dub 2007

Skaredka takze vis o cem mluvim.
NO pro holcicku se mi libi Catharine jenomze kazdy rika, ze to bude urcite kluk...takze to bude asi NO Name🙂
Me se hrozne libi Jamie, ale uz vidim manzelovu mamku, ktera je taky starsi a bude to rikat tak jak se to pise. 😀
Mimochodem Sami je moc krasna...koukala jsem na fotky🙂.
Kde v USA zijete???

eficka
12. dub 2007

Petty....díky... 😉

eficka
12. dub 2007

gabbi....taky to mam v planu rikat ji obcas Lili..libila se mi i ciste jen Lilien ale pritel byl pro Lindu..takze jsem to schoulila dohromady 😎 Jamie je pekne jmeno..jinak koukni na internet se jmeny...bylo tam spousty cizich jmen.pokud zadne takove stranky nenajdes tak tady pisni..zkusim se po nich podivat a poslat ti je. 🙂

dendisa
12. dub 2007

Eficka - taky mám vybranou Lindu, ale zase z toho důvodu, že jednu paní Lindu znám a hrozně si jí vážím. Jenže manželovi se to jméno hodně nelíbí. Chtěl by Aničku, příp. Elišku (jeho matka = hrozná megera a bylo by to krajně nefér vůči mojí mámě). Nemám nic proti Aničce, ale představa, že bude někdo o mém dítěti mluvit jako o Anči nebo Andule, mi vhání krev do obličeje. Na každé jméno se dá najít hanlivá verze, ale zrovna u Anny se to používá často - je to kratší, než Anička, že jo.
Takže fakt nevím, jestli si prostě v porodnici nahlásit Lindu, nebo hledat. V českém kalendáři jsem si nevybrala.

lucija76
12. dub 2007

Dendi - Linda je krasne jmeno, a Anicek je ted docela dost.. Memu priteli se Linda taky nelibila,nevim proc,jinak by u nas byla urcite v uzsim vyberu 🙂
Gabi, skaredka - no my jsme vybirali tak dlouho univerzalni jmeno a myslim ze se nam to s Leou nakonec povedlo a prece se najdou lidi u nas v ceske rodine,kteri s tim maji problem... pry se to blbe sklonuje 😀 😝 fakt nechapu...

eficka
12. dub 2007

dendisa....ahoj,musis manzela nejak nenapadne presvecit.. 😎 kdyz jsme s pritelem uvazovali nad jmeny tak jsme se ze zacatku nemohli shodnout vubec 🙂 😖 (no jo,to jsou ti chlapi)ale ja jsem do nej hucela tak dlouho a prirovnavala jsem toto jmeno k ruznym osobnostem,ze se mi jen nakonec podarilo premluvit 😉 a je to celkem vtipne,no mozna i trosku hloupe ale kdyz jsem procitala nejaky casopis tak jsem tak narazila na nejake 2 moc hezke slecny(shodou okolnosti Lindy) a ukazala mu je..a ktomu jsem navykladala spousty blbosti,ze i kdyby chtel,nemohl by mi to zbastit.. 😀 ale ZABRALO!(no jo...jsem u toho znova,zase ti chlapi,jak vidi krasne zenske,muzou se zblaznit) 😝 🙄 tak drzim hodne pesticky at teda premluvis... 😎 Anicek a Elisek je dost..tak se zkus prosadit.. 🙂

eficka
12. dub 2007

lucija76...ja si o tom myslim to co jsem psala dendise..Lea je pekne jmeno a ty jsi to jeste okorenila tou Juliette.. 😎 strasne se mi libi cizi jmena ale dokazes si predstavit jak tady na tebe lidi koukaj kdyz zijes v Cechach.. 😖 kdyz zijes v zahranici musi to byt o necem jinem...a ty jsi obe spojila dohromady.. 🙂 cim jsi to vlastne skvele vychytala 😎

skaredka
13. dub 2007

Gabii my zijeme v Chicagu. Dekujeme 🙂 je krasna po tatinkovi

Linda je teda moc hezke jmeno a vazne nevim proc me nenapadlo kdyz jsme vybirali jmena ..

Luci vazne maji problem s Leou?? TO je divny, moje kamaradka je Leona a doma ji odjakziva rikali Leo ..

eficka
13. dub 2007

skaredka....diky 😎 a jake jsi teda vybrala?
mozna jsem to nekde neprecerla tak se radeji ptam.. 🙂

eficka
13. dub 2007

skaredka...uz jsem to nasla... 🙂 pekne jmeno... 😎 😎

zlatka
13. dub 2007

Holky, co říkáte na jméno Berenika (Berunka, Niky, Beruška). Rozhoduju se mezi Beátkou a Berenikou, manželovi se Ta Berunka moc nelíbí, tak nevím, pořád mě to láká. Třeba se nám narodí chlapeček a dilema bude vyřešený.

janica..
13. dub 2007

Zlatuš Berenika je super 😎 😉

zlatka
13. dub 2007

jo, jenže Jani, super přijde jenom mně a pak ještě mýmu bráchovi, moje mamka taky jako že to ujde... Si představ slaďoučkou holčičku, jak jí říkáš Berunko a v dospívání to taky nezní nejhůř.Mi říkají, že to je strašný, že to zní tvrdě (to mi vůbec nepřijde), je to jako Veronika, jenom takový zvláštní a ojedinělý. chjo, fakt nevím.

zlatka
13. dub 2007

Jo, jak se jinak máš??? 😀 Se ozvi.

janica..
13. dub 2007

Je fakt, že znám Bereničku a ona je ještě malinká. Ale vlastně je Berenika Saudková a ta už je velká, mě se to fakt líbí!!
Jo mám se dobře, ale už by mi mohlo skončit to šestinedělí ☹.

pampadampa
13. dub 2007

Ahoj, nečetla jsem celou diskusi, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak to vypadá se jménem JAKUB.
Je to jediné jméno, na kterém jsme se s manželem shodli, ale nevím, jestli teď není nějaká vlna Jakubů. přece jen porodnice prý praskají ve švech, tak bych nerada zavolala na své dítě a otočilo by se jich 150.
vím o 2 ve svém okolí. díky.

chocolate
13. dub 2007

od stredy vim, ze budeme mit chlapecka...a jmeno jsme vybrali Christian 🙂 Tak snad se mu bude libit 🙂

vrtule83
13. dub 2007

pampadampa: jméno Jakub bylo také jediné na kterém jsme se shodli a šlo k příjmení, ale budeme mít Michalku. U nás jsem vlnu Jakubů nezaznamenala vím o jednom. Ale je tu invaze Natálek, tu jsme také původně chtěli.

leela
14. dub 2007

Mě se líbí pro holčičku Mia, Ella a Nina. Na kluka asi Alexandr(Saša) možná jen Alex, Sebastian a Bronislav(Broňa).
Muj chlap si přál Alžbětu 😖 , ale použila jsem taktiku podobnou té co uspěla u Eficky, no a mám velikou šanci na Ninu. A pokud to bude kluk tak jsem v ...... tam si nejsem jistá a ani s ním moc nepočítám.

verusinek
14. dub 2007

Ahojda, chtela bych od vas poradit, libi se nam jmeno ALexandr, ale bohuzel nemuzeme prijit na to jak toto jmeno zdrobnit, nechteli bychom aby se mu rikalo Saso, ale Alexi, ale jako miminku mu rikat Alexi to se nam nelibi... jak to jmeno zdrobnit??? 😖

inees
14. dub 2007

verusinek: Lexy(i)? Ale mne se libi i ten Sasa...

skaredka
15. dub 2007

Lexik, Lexicek, Lex, Ali ...