Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

tereke
6. čer 2006

Ahojky, nedávno jsem slyšela jméno Alma a zamilovala jsem se do něho,sice mimi nečekám ale co kdyby náhodou 😉

bajunka
6. čer 2006

Tak to já měla panenku Růženku(to bych dceři nedala) a Adélku(a to se mi celkem líbí. Jinak nemyslím si,že zrovna Bára je nějak rozšířené jméno, nepočítám-li sebe tak žádnou neznam.

luckam80
6. čer 2006

Když to bude holka, tak to bude Hanička (jako moje maminka, která už tu není), v případě druhé Bára nebo Klárka. S klukem jsou problémy. David, Jakub a Matěj se nelíbí druhé polovičce. Jemu se líbí Václav, ale to mi připadá krátké k příjmení. Tak mi povolil ještě Vítka, ale to je stejný problém. Leda Vítězslav, ale to se mi nelíbí.

faidra
6. čer 2006

to tereke: víš, že Alma znamená v maďarštině jablko 🙂 ...jinak my máme teď v práci těhotenskou epidemii, jedna kolegyňka má manžela Araba a rozmýšlí se, že když to bude holčička, tak by to mohla být Leila 🙂

dracek
6. čer 2006

Líbí se mi všechna jména, která jsou něčím zvláštní a originální. A jelikož čekáme baby🙂, tak je to u nás aktuální téma, ale zatím jsme se neshodli na jménu🙂 A jelikož mám po manželovi příjmení bez přechýlení, tak to asi úplně české jméno nebude. Tak pro kluka se mi líbí Tobias, Damian a Natal, a pro holčičku Noemi, Alizee anebo Vanessa. Manžílek je přesvědčený, že to bude za každou cenu holčička🙂, tak když se tak někdy škádlíme, říká, že to bude Deptyla 😀 😀 😀

bielanevesta
8. čer 2006

Tak se jménem Daniela se budu muset asi rozloučit. Teď jsem slyšela sousedu jak na dcerku volá"Daniela". Ach jo a to bylo moje preferované jméno ☹

janav
8. čer 2006

Ahoj holky... taky už řešíme tenhle problém... miminko je na cestě a jméno ne a ne vymyslet... oboum se nám líbí jména Patrik a Ondra, takže tam rozhodování nebude tak těžké - spíš to vypadá na Patrika, protože se nám má baby narodit v listopadu a to by chuděrka měl svátek i narozeniny v jednu dobu... a to mu přece neudělám, že? Ale jméno pro holčičku, to je velký problém. Jediné, na kterém jsme se shodli, to je Edita. Vůbec nevím... no když nic nevymyslím, tak to bude Jana, po mě. Tohle jméno se teď moc nedává, ne jako dřív, kdy byla Jana skoro na každým rohu... 😀

cazadora
8. čer 2006

Ahojky, tak mi zatim mimčo ještě neplánujem, ale zkoušeli jsme jestli se jednou shodnem a zjistili jsme, že to bude velkej problém 😎 mě se hrozně líbí pro kluka Eda a pro holku Lili - na obě jména mi bylo řečeno jestli jsem se nezbláznila ☹ A pak jsem ještě objevila Emili a ta mě teda dostává, ale zatím nevím co přítel na to 😉 tak uvidíme jak to jednou dopadne

e1971
8. čer 2006

Já bych chtěla už miminko moc,ale ještě budu dva roky dělat školu,tak musíme počkat. Pro holčičku se mi moc líbí jméno Anežka nebo Viktorka nebo Antonie a pro kluka Honzík.

janav
9. čer 2006

e1971: Kamarádka má dvouletou holčičku a jmenuje se Anežka. Garantuju ti, že je to jediná Anežka široko daleko! Nejdřív jsme se všichni hrozili, jaký jí vybrali jméno, ale nakonec kdyby se holčička jmenovala jinak, tak by to nebyla ona!!!

mmmk
9. čer 2006

Damy, tady jsem uz davno nasla neco pro "inspiraci" 😀 😀 😀 😀
http://ona.idnes.cz/narcis-mercedes-winnetou-na...
ona_vztahy.asp?c=A060518_162145_ona_vztahy_jup

Zkopirujte to dohromady bez mezer do prohlizece 😉

bambulik
9. čer 2006

Mě se odmalička líbila Kateřina, byla to moje prababička. A nepřestalo se mi to líbit, tak tak se bude jmenovat moje dcera. Klasické české jméno. A když jsem se ještě přítele ptala jaké jméno by dal dceři, chtěl by Kateřinu. Shoda! A kluka jsem vždy chtěla Honzu a to je můj přítel, takže bude po něm. A další jména pro holku se mi líbí Linda a Laura, pro kluka Marek. Jaký máte na to názor? Navíc Jan byl děda a zemřel 21.5.2006 a tak budu pyšná když se bude jmenovat po něm...

janickabez
9. čer 2006

U nás je rozhodnuto první kluk bude po dědovi Vladimír - Vláďa
A první holka bude Jana - ale to nevím pokom, protože já jsem Jana, moje máma Jana, tchýně Jana 😀
Pak se mi líbí Nela a Mirek- to byl zase můj děda

mmmk
9. čer 2006

Janickobez, Vladimir muze byt i Mirek, ne? Aspon to budou dve mouchy jednou ranou 😀

bambulik
9. čer 2006

Co třeba Kleofáš a Eulálie?

janickabez
9. čer 2006

mmmk_ 😀 😀 , velmi zajímavý článek, tak já bych z něj šla jen do Malvíny nebo Filomény - to mi nezní špatně, ale ostatní bych asi nedala............... 😀 , v některých případech bych řekla - chudáci děti. 🙂

janickabez
9. čer 2006

No právě jsme to řešili doma- máme v rodině dvojčata, takže není vyloučeno, že by se nám mohlo taky zadařit 😉 no a muj chlap si stojí za Vladimírem (jeho děda)- říkají mu spíš Vláďo než Mirku . No a mě se zase liíbí po dědovi mým Miroslav - takže když bodeme mít doma dva kluky tak budou Vladimír a Miroslav = Vláďa a Mirek - a protože ( Vladimír)Mirek a (Miroslav) Mirek by bylo moc velké matení nepřítele 😀

mmmk
9. čer 2006

Juuu, to nedelejte, je to fakt matouci. Mam znamou Vladimiru, ktere cast lidi rika Mirko a cast lidi Vladko a nikdo se ji nepta, jak ji maji rikat a ona slysi na oboje. 😀

bambulik
9. čer 2006

To bys tomu dala Janinkobez

iris
9. čer 2006

U nás bude první kluk Šimon a holčička Kristýna...Jinak se mi líbí Robin,Martin,Tomáš,ale to u přítele neprojde...Holčičí se mi líbí Kateřina,Veronika (ale tu už v rodině máme),Radka,Tereza...prostě klasika.Nejsem zastánce neobvyklých jmen.Ale každý ať si vybere dle svého mínění,aspoň to pak nebude nuda 😉

fialenka
9. čer 2006

U nás vedou Anička a Tomášek. Manžel je také Tomáš, ale je to on, kdo si přeje, aby se syn jmenoval po něm. A protože se líbí i mně, není co řešit 😉 A kdybychom měli dva kloučky, tak ten druhý bude asi Matěj a holčička - tam by byl boj - jakž takž se shodneme na Nině, ale já bych strašně moc chtěla Rozárku

zuzovi
9. čer 2006

Ahojky, dnes mi končí 11. týden 🙂 . Já bych si přála holčičku, přítelovi je to jedno. Oba se shodneme v tom, aby bylo hlavně zdravé. Poneseme jméno budoucího manžela - Zuzovi, a proto jsme se rozhodli, že pokud to bude holka, musí to být Zuzanka Zuzová 🙂 . Polovina známých si myslí, že je to pomsta, druhé se to líbí. Když to bude kluk, tak tam jasno nemáme, ale vítězí tři jména - Filip, Matěj a Viktor. Vzhledem k tomu, že máme termín 30.12.2006, tak musíme volit jména, která nejsou blízko termínu. Matěj se nám líbí, ale má svátek 24.2. 😒

bredmax
9. čer 2006

kristi: Max se mi taky líbí, jenže jsme dali tohle jméno našemu pejsanovi a je asi blbý, mít stejně pojmenovaný i dítě. Kdyby nebyl Max náš pes, dala bych ho klidně (kdyby to prošlo přes manžela)

jinak Tadeáš - to manžel výslovně nechce a já výslovně chci, pak Adam, Damián, Ondřej, Matyáš

holka - Rebeca (ale to vím, že stejně nebude), Sára,Johanka, Terezka

stejně vím, že pak to bude třeba úplně něco jinýho.

mnauu
9. čer 2006

my mame Karu (Karinku) a Annemarii (Anynku) 🙂 a kdyby nahodou pribyl nekdy klucina, tak bude Alex nebo Andre 🙂

alcatko.j
9. čer 2006

Mnauu, uz mate? 😕

leniik1
9. čer 2006

U nás to budou Ladislav,další klučičí v tom jasno nemáme ale holky Karolína, Lenka, Bára. 😵

ivett
9. čer 2006

Tak u nas bude holcicka Viktorie (dalsi pak Esterka nebo Adleka) a kluka jsem chtela puvodne Maxmiliana, ale manza nechce, tak snad Filip, Kryštof nebo Adam... 🙂

mobina
9. čer 2006

U nás to na prvním místě jsou Klárka a Ondřej, pak se mi líbí Terezka a František. Včera jsem se dozvěděla, že bráchovi se po holčičce Aničce narodí v září kluk. Váhali mezi Matějem a Matyášem. Nakonec to bude Matyáš 😀

llucinka
11. čer 2006

Ahojky, mého bratra dcera se jmenuje Lilly a oslovujeme ji zatím Lillinko (má půl roku), a je to nádherné 🙂 My s přítelem zatím nemáme jména vymyšlená, protože ještě beru HA 🙂

zrzecka
12. čer 2006

My jsme se shodli temer hned.Kluk by byl Matyaš...Ale mame Leontynku,Jak to milacek prvne rekl,tak uz jsme na nic jineho neprisli..Libilo se nam,ze je to takove tu,tu,nu,nu,ale az to bude slecna,tak se ji da rikat Lea nebo Tyna..To je, ma 2 jmena na vyber 😉