Jméno Anna, Adéla a Anežka

brokovich
7. čer 2018

Nositelky těchto jmen, jak jste s nimi (ním) spokojené? A jestli můžu, kolik je vám let, stačí "zhruba" 😀 Rozmýšlíme jméno a nevím, jestli nemají"skrytá úskalí". 🙂 Díky.

radecka1
7. čer 2018

Podívej se na www.kdejsme.cz a zjistíš rozložení jmen po republice, v letech. Úskalí neporadím. Všechna jména se mi moc líbí.

brokovich
autor
7. čer 2018

@radecka1 Mně je jedno, kde jich kolik je. Jde mi o názory nositelek těchto jmen, které s nimi mají osobní zkušenost. 🙂

agripina83
7. čer 2018

Ja jsem se svym jmenem Anna spokojena a mam ho rada. Bohuzel mi pritel nedovolil pojmenovat takto nase budouci dite, takze pokud se narodi holcicka vybrali jsme Anezku.

ruzicka06
7. čer 2018

@brokovich Z těchto 3 jmen se mi nejvíce líbí Anna 🙂

adusch12345
7. čer 2018

Ja jsem Adela, nikdy se mi moc nelibilo, ale ted jsem docela spokojena 🙂 je mi 28. A mas stejny vkus jako moje rodice, ja mela byt bud Anna, Anezka, Alzbetka nebo Adelka. Tata vybral Adelku. A my mame Alzbetku :D vsechno to jsou pekna jmena. Jen u Anezky by mi trochu vadilo, ze nema moc moznosti jak ji oslovovat. Nebo jo? 🙂

brokovich
autor
7. čer 2018

@adusch12345 Děkuji za reakci. Vlastně nevím, asi jde i Aninka, Áňa apod. Sice by to byla Anežka, ale tak dneska kolikrát člověk z oslovení vůbec nepozná původní jméno, viz třeba Máťa (Matěj, Matyáš, Matouš, člověk vůbec neví).

letadylkokane
7. čer 2018

@brokovich já mám tedy jméno úplně jiné, tak se omlouvám, ze prispivam do debaty... Ale nejvic se mi z tech tri jmen libi Anezka. Kamaradka ma dcerku toho jmena a rika ji Any. Je to hrozne pekny 🙂 Myslim, ze se ji to samotne libi, vzdycky se nadherne usmeje.

setba
7. čer 2018

Jsem Anna a jsem se jménem moc spokojená (ve hře byla ještě Anežka), co oceňuji nejvíce je "internacionálnost" jména, ať se představím komukoliv a kdekoliv, jasně tomu rozumí a nekomolí ho.

rybamrazena
7. čer 2018

Anna je karmické jméno, do toho bych nešla 🙂

adau
7. čer 2018

Jsem Adela a dvakrat odvazana z toho nejsen 😀 Ado, Ady dobry, ale Adelo se mi proste nelibi. A z Adel se mi jezi vsechny chlupy 😀 my meli pro malou taky ve hre Annu🙂

brokovich
autor
7. čer 2018

@rybamrazena Co to znamená "karmické"?

pavcatko
7. čer 2018

My máme dcerku Anežku (pojmenovali jsme ji po me kamarádce, které je 26 a ma své jméno moc ráda. Dceři říkáme Ani, Aninko, Anďulo, Anez, Anezo, Anuli... Nevadí mi, že není přímo poznat, že je to Anežka 🙂

rybamrazena
7. čer 2018

@brokovich Nese si zátěž.

brokovich
autor
7. čer 2018

@rybamrazena Nechápu, můžeš to nějak rozvést?

rybamrazena
7. čer 2018

@brokovich Řekněme "hříchy" z minulých životů. Najdi si přes googl, někdo udává jiné, ale Anna, Marie, Tereza, atd jsou jedny z nejvíc zatížených. Samozřejmě záleží i na tom, kdy se děvče narodí. Ať se rozhodete, jak chcete, prostě si pro to přijde 🙂

odula
7. čer 2018

@rybamrazena Jezkova noho to je strasnej nesmysl.

absintka19
7. čer 2018

Adelce je 1 rok a spokojena je 😂 Druha holka bude Anna

absintka19
7. čer 2018

@rybamrazena 😂😂😂😂😂😂

lenka0703
7. čer 2018

Já čekám mimi za měsíc a víme, že to bude Anežka. Je to snad jediné jméno, které nejde říct ošklivě. 😂

kassandra1
7. čer 2018

@brokovich Z uvedených jmen bych vybrala Adélku, skryté úskalí maximálně že ještě nevečeřela 🙂 Anežka a Anna jsou taková staropanenská babičkovská jména. U Anežky by mi vadilo, že je to rovnou zdrobnělina. U Anny je problém že jí člověk do smrti musí říkat Aničko, což už teda v pubertě asi moc neocení. Anča, Andula je dost hrůza a představovat se ,,jsem Anna,, - jak že? Jana, Hana, Dana nebo vana? 🙂

vendes
7. čer 2018

Anna i Marie jsou krásná, stará, biblická jména. Co by pak měli dělat takové Evy nebo Jidášové... Naší Anežce říkáme Anýsku nebo Any. Lepší než Adéla mi přijde Anděla.

lenka0703
7. čer 2018

A víte co? Každé jméno je krásné... a každé jméno se dá říct krásně i hanlivě. Za mě všechny 3 jména jsou krásná česká jména a tím nikdo nic nezkazí. 😉

brokovich
autor
7. čer 2018

@vendes Děkuji. Andělka je také moc hezké ale k našemu příjmení by to bylo stoprocentně terčem vtipů. 😀

martina1317
7. čer 2018

ahoj, pokud by se nám měla narodit holčička, tak budeme taky vybírat ze jmen - Anna, Adéla a Aneta. Zatím asi vede Aneta. Co jsem si hledala význam jmen, tak Aneta je odvozenina ze jména Anna. Máme dost dlouhé příjmení, tak to chce vybrat krátké a jednoduché jméno. Určitě vyberete správně ;)

bayt
7. čer 2018

@brokovich Já teda nejsem nositelka, ale jedna z mých nej kamarádek je Anna a nevýhodu u tohoto jména vidím, že jí nikdo neřekne tím základním tvarem "Anno". Zní to divně a tvrdě. Ale zase taky nechce, aby jí všichni oslovovali Aničko...

bayt
7. čer 2018

@odula To není žádná blbost, když dáš jedno z těchto jmen, zjeví se ti duch Marie Terezie a způsobí neplánované početí. Mojí kámošce se to stalo.

cervenka36
7. čer 2018

@bayt 😂😂😂

adusch12345
7. čer 2018

@absintka19
nechápu proc se tomu směješ, věřit tomu nemusíš, ale takhle se kvůli tomu smát, nevím no ... Já na to věřím a souhlasím s rybou... Je napsána i kniha 🙂

andyl1
7. čer 2018

Jsem Anna a mame Anežku,ja jsem spokojena uz 28 let a mala ma zatim pul roku,takze tam se ještě zadna spokojenost neprojevuje 😉

karlajasmine
7. čer 2018

Anna je otresne jmeno, cely zivot ji budou rikat ''Anicka''..