Jméno Dorotka. Jak na ni volat?

zzzzuuuuzzzziiii
28. říj 2011

Holky za pár týdnu, nebo dnů čekáme holčičku a ještě nevme jméno. Zvažujeme DOROTKU nebo VIKTORKU. Máte někdo Dorotku, jak na ní voláte? Pořád se nemůžu rozhodnout...

pampeliska1
28. říj 2011

Dorotka je super, moje No.1 😀 (tedy v podobě Dorota). Variant je mnoho - Dorotka, Dora, Dorka, Dorča, Dori, Doris, Dorina 😀

28marci
28. říj 2011

Ahoj, Dorotka je krásné jméno (taky jsme o něm uvažovali, čekáme holčičku, ale nakonec to bude Dita)! Znám jen jednu, říkají ji Dorka nebo přímo Dorotka. Pokud se všechny maminy teď nezblázní a nebudou všechny pojmenovávat dcery Dorotka, tak je to i vcelku originální jméno. Viktorka je taky krásné, ale je jich myslím dost. Ale každé jméno je krásné, pokud se hezky volá... a v pubertě nám to ty naše holky stejně vyčtou, že blbější jméno jsme jim nemohli vybrat:D

vorllinka
28. říj 2011

Já bych tedy dala Doru a pak jí klidně říkala Dorotko, protože Dorota mi přijde dost tvrdé a mám to spojené s Dorotou Máchalovou 😅 A Viktorka je taky hezké jméno, ale za mě ta Dorka, no 😉

paolin
28. říj 2011

znám holčičky Dora a Dorothea. na obě voláme Dory, Dorotko, Dorko 🙂 mně se moc líbí 🙂

sebestka
28. říj 2011

Já bych spíš dala tu Viktorku. Ale záleží, co se líbí více vám. Kamarádka má Dorotku a volá na ni Dorotko, Dorinko, Doris, Dori, Dorčo.....celkem bych řekla, že je na to jméno hodně zdrobnělin.

jasekd
28. říj 2011

Ja bych Dorotu nedala, u nas je to trochu nadavka 😅 Takova blbka a hadava zenska, neco jako ta Machalova 😅 Ale kdyz jsem mluvila s holkama z jineho kraje , tak to neznaly, takze asi to neni az tak zname. Souhlasim s @vorllinka dala bych kdyztak Doru, to se mi docela i libi, libi se mi treba i Karla 🙂 Viktorek je hodne a opet mi to asociuje ujecenou zenskou 😅 Takze ja hlasuju za variantu Dora 🙂

myschka
28. říj 2011

Já bych Dorotu taky nedala ale Dora je hezký a taky jí budete říkat Dorotko, Dorynko a to je hezký 😉 Viktorek je teď hodně a hned se mi vybaví spojení Viktorka u splavu 😅

bertica.h
28. říj 2011

Dorotka je krásne meno.My máme Viktóriu-bývame v Čr.V školke ani škole žiadna iná Viktorka nieje. 😉

pismenko
28. říj 2011

Ahoj, my máme Dorotu 🙂 Říkáme ji Dorynko, Dorčo, Dory, Dorko a když zlobí tak Doryno 😀 Je to krásné jméno.....a teď je z ní velká sestra, protože máme druhou holčičku Julii 🙂
Držím palečky, ať už se tvoje princezna bude jmenovat jakkoliv, hlavně ať jste obě zdravé a v pořádku 😉

jarunkaxyz1
28. říj 2011

No, asi tak - na dítě bych to rozhodně nedala (označení Dorotka - nejen "Máchalová", ale taky "ty jsi ale Dorota" - jako žes něco zvorala....každopádně i přesto se mi to jméno něčím líbí, tak jsme tak pojmenovali aspoň pejska a na toho je to super 😉

yamdena
28. říj 2011

Ahoj, Dorotu Máchalovou jsem si musela vygooglit, neznala jsem ji. Na Slovensku se říká taky "ty si ale Dorota" ve smyslu zlá, hádavá ženská.

A Viktorie mi vždycky evokovala pokřik "Viktooorkaaa Žižkov" a Viktorku od Boženy Němcové 😅 promiň..

Nicméně, kdybych měla holčičku, klidně bych ji tak pojmenovala, obě jména jsou krásná a líbí se mi speciálně zdrobnělina Dorka (podobně jako Zorka - Zora) nebo Viki.

Přeji pohodový zbytek těhu 🙂

deceuninck
28. říj 2011

Jméno Dorotka (Dorothea) jsem měla připravené pro svojí holčičku...........takže za mě - krásnéééééé 🙂

tiburcia
28. říj 2011

Dorotka je moc krásné jméno 😉 jestli se ti líbí určitě ho dej a nedej na řeči ostatních, je to tvůj výběr 😉 🙂

vanule
28. říj 2011

Viktorka je moje 7měsíční neteř, krásné jméno a Dorotku teď dali známí. Takže proč né, navíc každé jméno je krásné když se pěkně vyslovuje.

verusa.j
28. říj 2011

Krásné jméno, taky bylo v seznamu, ale pokud nosím v bříšku holčičku bude to Teodora

mamkamarketa
28. říj 2011

pri jmene Dorota se mi vybavi Machalova, nebo sme rikali o nekom,ze je Dorota (desna 😅 ) Viktorka- to si zase vybavim jecici Viktorku u splavu a blbouny ze zikova 🙄 (viktorie zizkov)

berynka
28. říj 2011

Dorotku ani Dorotu bych nedala... dříve to byla nadávka 😅 . To spíš Doru, to jméno se mi líbí 😉 . U Viktorky bych volila variantu Viktorie 🙂 .

zdeniii
28. říj 2011

jéé to jsou krásná jména 🙂 Já bych dala Dorotku, je taková nevím líp mi zní 🙂

miskadis
28. říj 2011

Mě se teda víc líbí Viktorie 😉

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
luckar
28. říj 2011

Dorotka je pěkná a varianty jsou podobné jako u Viktorie (tu máme doma my). Dori, Dorotko, Dorinko, Dorčo.

rkatka
28. říj 2011

Máme doma Theodoru partner Dorotu nechtěl. Stejně jjí říkáme Dorotko Doris Dorčo je to moooc krásné jméno

coxa
29. říj 2011

Ahoj, mně se moooooc líbí ta Viktorka 😵

herminka
29. říj 2011

Dorota i Dora zní dost tvrdě, líbí se mi Dorothea nebo T(h)eodora (pochopitelně úpokud se hodí k příjmení) - i proto, že mají víc variant, dospělá ženská si těžko bude nechávat říkat Dorotko.

vafle
29. říj 2011

my chtěli Dorotku ale máme Filipa 🙂 ale pokud bude někdy holčička tak určitě Dorotka a budeme jí říkat Dorka nebo Dori....ještě záleží jaké máte příjmení.....aby se vám to hodilo

hojda
29. říj 2011

Dorotka je moc hezké, ale nezdrobnělé se mi to jméno moc nelíbí - Dora, Dorota je takové tvrdé a jako dospělá se asi jako Dorotka představovat nebude☹.

pigy
29. říj 2011

Líbí se mi Dorothea a Dorotka, ale Dorota a Dora je dost tvrdé 😒 Líbí se mi Viktorka, tak že já jsem pro Viki 🙂

kattuskaa
29. říj 2011

Máme Dorotku (Dorota) a říkáme jí hlavně Dorotko.. ale zdrobnělin je opravdu hodně.. my používáme Dori, Dorinko, Dodo, Doty, já jí říkám ještě Dorísku 😀

zuza01
29. říj 2011

Dorotka je krásné jméno, moc se mi líbí Doty 😉

dori7
4. lis 2011

Ahoj, jmenuju se Dorota už 27 let a jsem moc spokojená 🙂 Říkali mi spoustou zdrobnělin: Dori, Dorinko, Dorýsku, Dorotko, Dorko, jeden partner mi říkal Doroušku 🙂