Jméno Samael

maki600
2. bře 2018

mám doma Sebastiana a tet bych chtěla Samaela ale všichni mi to vypmlouvají ze je to hrozny at dam Samuela ale ja k tomu jmenu mám prostě dal :( a ještě když vyslovil Samuel tak to vždycky popletu :(
Samael mi jde lip a ví se mi líbí i když to ma význam satana :(
Jsem 32 TT a musím se rozhodnout ....příjmení je Šebek ...nebo pak Sam Šebek ale to je divný co myslíte

kafr
2. bře 2018

Nejprve jsem ti chtěla nepsat, ať si do toho nenecháš kecat, ale na druhém řádku mi došlo, že to není překlep 😮... No, bude to mít chlapec těžší, všude to bude muset vysvětlovat a hláskovat. Mi osobně se to líp nevyslovuje, mám pocit, že se to jako polyká a pak je z toho Samel, nebo Samal.
Ale jestli se vám doma líbí, tak bych to neřešila. Svět si zvykne a stejně mu budou všichni říkat Same.

dzogobela
2. bře 2018

Mne se teda jmeno Samuel vubec nelibi, navic je ted hodne popularni.... A musim rict, ze Samael je fakt prijemnejsj. Ale je pravda, ze to bude mit tezke, vsude bude vysvetlovat a ty taky, ze to nenj Samuel... A taky je pravda, ze Sam Sebek mi prijde divne 😀 ALE je to vase dite, jestli se vam jmeno s partnerem takhle libk, tak kaslete na okoli

kladpol
2. bře 2018

@maki600 Já jsem si poprvé myslela, že jde o překlep, pak jsem pochopila že ne. Mě zase nejde moc přes pusu Samael, ani jsem to nikdy neslyšela, takže je i možné že ho budou lidi brát za Samuela a automaticky to opravovat. Nicméně pokud se vám to líbí, tak mu dejte jméno co chcete vy 🙂. Já bych vybrala Sam.

swetlusska
2. bře 2018

Já bych mu dala obyčejnější jméno, se kterým nebude mít v životě problém. Je tolik krásných jmen, vyloženě českých, které mají tolik tvarů....Nevím no, nenech si do toho kecat, ale dej jméno, které se bude líbit hlavně dítěti v životě, ne jen tobě a teď 🙂 Hodně štěstí.

zdenkaell
2. bře 2018

No tak to je ale vyloženě za trest.

snahnah
2. bře 2018

Povolí to vůbec matrika? Jinak Samuelů je fakt až až a bude se to komolit. A dle významu jména, budete mu říkat Čertíku? 🙂

lisska
2. bře 2018

Sam Šebek to je fakt neee... z této nabídky bych nevybrala ani jedno jméno, ale to jste asi číst nechtěla 🙄 Hele, co člověk, to názor a každý Vám tady napíše něco jiného. Mě se třeba líbí Filip Šebek, ani nevím proč mě to hned napadlo... Ke každému jménu se najdou odpůrci a nikdy se nezavděčíte všem. Vybírejte ❤ a podle sebe a bude to OK. Ať Vám vše dobře dopadne!

lenbela
2. bře 2018

Mě teda trochu děsí význam toho jména, no... Ale chápu Tě. Kdysi se mi moc líbilo jméno Ismael.

maki600
autor
2. bře 2018

@lenbela to se mi taky líbí :D MĚ PRÁVĚ TAKY DĚSÍ VÝZNAM ale zase adolf to není

maki600
autor
2. bře 2018

takhle to vypadá napsané 🙂

maki600
autor
2. bře 2018

třeba tet čtu že damian je taky satanistický a dava ho hodne lidi tet i kamos ho ma

marketa11112
2. bře 2018

Me se samael libi a doma nam padlo toto jmeno v navrzich. Ale neslo to k nasemu prijmeni... Nevim proc, ale nejak mi to jmeno pasuje k tve vizazi 😉..... Ale priznavam, ze k prijmeni moc ne, sam jeste vic nee..

lenbela
2. bře 2018

@maki600 No neke... Mě se tak líbila Damiana! Podle hrdinky v knize české autorky. A to opravdu nejsem typ na divočiny 😁. Jak tak na Tebe koukám, působíš jako výrazný typ, a zároveň to, jak je jméno napsané, tak se mi to k sobě hodí. Prostě to k sobě ladí. Až se divím, jak rychle jsem hodila význam jména za hlavu. 😉

jitulien
2. bře 2018

@maki600 Samael je krásný ❤️

monjura
2. bře 2018

Je to neobvykle. Muj salek kavy to teda neni.. Ale urcite bude mit s tim problem co se tyce preklepu.. Bohuzel ze vsech stran...
Je to jinak jen na Vas, popremyslejte..

odula
2. bře 2018

@maki600 prosím tebe na jakym deep webu lovis že ti padaj významy jmen jako satanisticky? 😁proc by mel bejt Damian satanistickej? Damian není o nic víc satanistickej než třeba Lukáš;) jinak co se týče samaela,libozvucnejsi je, to jo. pro mě je zas ale docela významný co to jméno znamená, takže pojmenovat děcko po andělu smrti ( v talmudicky tradici - ztotoznovani se satanem je az pozdější ezo věc myslim) by bylo pro mě silný kafco. ale proti gustu.... ;)

bayt
2. bře 2018

@maki600 No já ti to už psala, tak napíšu znovu, že Samael je negativní jméno. Prostě je to, jako pojemnovat dítě Adolf nebo Belzebub 😃 A neměla by si dávat jméno, u kterého máš takové pochybnosti - a to asi máš, když zajládáš diskuzi. Taky bych ale nedala jméno, které se ti nějak blbě vyslovuje...mně na Samuelovi nic nelibozvučného nepřijde 🙂

bayt
2. bře 2018

@maki600 Jinak Damián a satanistický? Je to řecké jméno, něco jako "ovládnout, zdokonalit".

odula
2. bře 2018

@bayt nebo Donald 😁 ne,pardon. mezi negativitou Adolfa a Belzebuba je rozdíl,Samael je významem blíž k belzebubovi. já bych to dát nedala,volat na mojeho prdolu "ty můj anděli smrti a niciteli, ty muj Boží jede" ( v prekladu). ale nekomu to treba neva no.

dora13
2. bře 2018

Holky, Damien je jmeno hlavni postavy filmu Satan prichazi — proto ta konotace. Ale jinak to samozrejme satanisticky neni😀

bayt
2. bře 2018

@odula :D a Miloš

vitezove
3. bře 2018

Mě by vadil ten význam a to na to moc nejdem. A když to vidím napsané, tak mi přijde, že to z toho úplně čiší. Je to dost strašidelný a upřímně bych se bála, že tím něco přivolám. A to fakt na tyhle věci nevěřím, ale tohle je fakt nepříjemný.
A Samael Šebek je prostě blbý, nehodí se to k sobě. Museli byste mít nějaké méně "české" příjmení, aby to znělo trochu dobře. Mám dokonce pocit, že jsem Samael někde slyšela v hororu, když vyvolávali ďábla. hrůza.... já mám třeba svůj význam jména hrozně ráda. Zajímalo by mě, kdybyste byli věřící a šli třeba na křest, co by vám na to kněz řekl. Uf.
Sebastián je dobrý, protože v podstatě česky to bylo Šebestián. A Šebestián Šebek je dost vtipný. Mě by se líbilo třeba Alexandr, že by to byl Saša Šebek. Nebo Šimon Šebek. To je hezké. Nebo třeba Simeon, když už. Klonila bych se s Samuelovi nebo Samovi když je to nutné. Navíc věř mi, já měla za svobodna příjmení co jsem musela každému spelovat a je to peklo! Takže víc než to, že se ti "líbí" tohle jméno, bych se klonika k tomu, aby děťátko nemělo zbytečně složitější život a temné jméno do startu.

viki999
3. bře 2018

@vitezove nevím jak v hororu, ale Samael je v Hellboyovi.. 🙂

@maki600 Za mě by mi ani tolik nevadil ten význam, to že bude muset vysvětlovat- ve škole si rychle zvyknou a pak stejně většinou používá příjmení.. Já bych největší problém shledavala v tom, že se mi to moc nehodí k tomu příjmení..

nafuka
3. bře 2018

Samuel je každý druhý a Samael je pomsta rodičů. Určitě to budou všichni plést se Samuelem.

kassandra1
4. bře 2018

Výsledně se pak klukům stejně bude říkat zase Sebík a Samík, což je hrůza a ještě větší hrůza co slýchám věčně na hřišti je Sebíček a Samíček 😖

kafemaniak
4. bře 2018

Samael je strašný. Budou mu to pořád plést, navíc ten význam...přijde mi to jako pomsta dítěti.

tynka9
4. bře 2018

Z toho významu jde mráz po zádech. Nikdy bych takové nedala, měla bych velký strach, co tím přivolám. A to, že by musel chlapeček pořád vysvětlovat, že to není překlepu... opravdu pomsta. Času na rozmyšlenou máte ještě dost. My jsme chlapecké jméno napsali až když jsme jeli do porodnice...

babanci
5. bře 2018

Mě to trochu nahání hrůzu. Samael...to bych fakt nedala. A to mám ráda neobvyklá jména, ale na význam hodně dám.