Jogurt 3měsíčnímu dítěti, neudělá mu nic?

radulkkka
1. črc 2014

Dobry den,chci se jen zeptat... mam 3 mesicni holcicku,a pritel mi vzal klice od bytu a ja se nemela.jak dostat domu a nemohla jsem malinky dat sunar... sla jsem ke kamaradce a ta maly dala jogurt... neudela ji to nic? Prosim poradte... dekuji

lilifm
1. črc 2014

@radulkkka No, tak vzhledem k tomu, že Vaše dítě asi není vůbec kojeno, tak se s příkrmy může začít od ukončeného 4. měsíce, ale jogurt ve 3. měsíci je opravdu nerozum. Vážněji ublížit by ji to sice asi nemělo, ale její trávicí systém ještě není připraven na vstřebávání jogurtu. A doufám, že to alespoň nebyla nějaká slazená hrůza plná "éček" a barviv. Příště si raději přečtěte raději nějakou literaturu, než začnete tak malému kojenci něco podávat.

hojda
1. črc 2014

@radulkkka Tak to poznáš nejlíp sama jestli má nějakou reakci, nebo ne v případě alergie nebo nesnášenlivosti. Jako ve 3 měsících je to docela brzo, ale co už naděláš..... Co to bylo za jogurt?

kammka
1. črc 2014

řekla bych, že ji bude dost bolet bříško, než se z toho jogurtu pořádně pos... ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😠 😠 😠 😠 😠

somalicats
1. črc 2014

@radulkkka Může to být problém.
Já teda kojila obě děti 14 dnů, mléko se mi, bohužel, netvoří, takže jsem v obou případech musela přejít na UM, ale v životě by mě nenapadlo, pokud s dítkem lezu ven a je šance, že se nedostanem včas domů, nemít s sebou porci mléka v zásobníku a v lahvičce převařenou vodu. Ta voda se dá přihřát kdekoli, a když už neteče nic ode mne, tak jsem alespoň schopná nakrmit, když se stane problém a nejsme včas doma.

radulkkka
autor
1. črc 2014

No ja to mam vzdy u sebe,ale zrovns dneska se to pekne zvrtlo :-\ bohuzel ja jsem u toho nebyla az pak jsem prisla a uz mela jogurt... ale nespapala cely... proste dneska byl den debil ☹ to je jasny ze uz ji to davat nebudu,ale nic vazneho se stat nemuze?

somalicats
1. črc 2014

@radulkkka Už to tu psali přede mnou - může mít průjem, může mít alergickou reakci - když není uvedeno, co to bylo za jogurt, tak těžko odhadovat, co z toho bude. Poučení pro příště - nevyrážet se zásobou mlíka ven a nesvěřovat miminko dementům. Pardon za ten slovník, ale je to tak.

evabelk
2. črc 2014

@radulkkka Je mi tě spíš líto, určitě tě neodsuzuju...reakce některých maminy se mi fakt nelíbí. Nedávno se kamarádce stalo něco podobného. Jela na návštěvu, asi 15km od svého bydliště,a jak tam dorazila, zjistila, že doma zapomněla celou tašku s jídlem pro malou, Nutrilonem, kojeneckou vodou, flašky...byla na nervy, malá má 2měsíce! o to více, že jela autobusem. Dopadlo to dobře, sedla hned na zpáteční bus a malá jí cestu celou prospala 😀 S tím jogurtem ale taky nevím, ideál by byl, kdyby byl aspoň bílý...zažívání ještě není na nic jiného, než na mléko přichystáno. Ale myslím, že dřív se děcka taky krmila, co jim přišlo pod ruky, tvoje malá má 3měsíce, tak doufej, že to bude dobré...kdyby něco, tak bych šla k doktorce a hlavně jí řekla pravdu, ať se včas začne správná léčba...

hanyzka11
3. črc 2014

milé maminky. tady se opět ukázalo, že místo toho, aby si zde člověk mohl požádat o radu nebo o podporu, tak se do něj hned pustíte. mrzí mě to, protože myslím, že k tomu fórum určeno není.

@radulkkka když poslouchám historky některých maminek a hlavně babiček, jak tatínci a dědečkové daly dětem různé věci, (třeba zabijačkovou polívku) nebo když známá povídala, že malá (do půl roku) dostala od svého brášky ochutnat vysočinu, protože se zkrátka po nich nedívala, švagr dává pětiměsíčnímu dítěti doma pečený koláč a v televizi ukazují jak Američani svoje děti, které ještě ani nesedí nechají žužlat hranolky, tak si myslím, že jiné děti zvládly mnohem horší věci než jogurt 🙂 věřím, že se z toho maximálně pos..., ale bude v pořádku. Pokud se ti nebude něco zdát, jdi samozřejmě k dr. Tak hlavně pevné nervy a nic si z toho nedělej. všechno dobře dopadne 🙂

maudn
3. črc 2014

Asi se budu trochu lišit, ale myslím že se nic tak hrozného nestalo, bylo to přece jednou a za omluvitelne situace. Aktivní malý sourozenec může taky při vašem otočení strčit dítěti
Do pusy pribinak, tak bych se netrapila

michalka83
3. črc 2014

Já souhlasím s maudm.Když to bylo jen jednou a snědla trošku,tak si myslím,že se nic hrozného nestalo.Znám rodiče,kteří dali 3měsíční holčičce svíčkovou a klobásek a ještě se s tím chválili.Takže bych se tím netrápila.

cacenka_d
3. črc 2014

Co to bylo za jogurt? Pokud to byla alespon bila hollandia a bylo to fakt trocha tak ji bude prd ale zatizite tim ledviny to ne ze ne. Starsi nechtea ve 4. mesicich mliko a mela misto toho prave hollandii. ALe jde fakt o to, aby to byl kvalitni jogurt a opravdova kultura ne nejaka nahrazka, ale ani ta by ji pri 1-2 lzickach ktere zbastila fat neudelala asi nic jinyho nez ze ji paradne pozlobi brisko.

cacenka_d
3. črc 2014

@radulkkka a jestli ho takhle paradne snedla hodne tak to bude pekny jedlik 🙂

eldrag
3. črc 2014

souhlasím s tím, že může mít reakce typu, zvracení, průjem, osypat se atd... prudké reakce by se objevily hned. Dotyčné co jogurt podala bych asi řekla neco nepěkného. Sleduj pleny a kůži.

zyx
3. črc 2014

Já bych se nestrachovala. Děcku to neublíží, max. bude nálož v plenkách. Nic si nevyčítej, může se to stát každému. A chutnal 🙂 ?

lenka5731
3. črc 2014

Mne by zajímala jiná věc.. Máte 3m nekojene dítě, dostanete se do krizové situace, máte k dispozici cizí domácnost, kde dejme tomu děti nemají a na ruce dítě rvoucí hlady. Co uděláte? Většina komentářů mi přijde mimo, dali dítěti výjimečně za blbce okolnosti jogurt, ne heroin.

lenka5731
3. črc 2014

Za blbych okolnosti... Telefon si píše, co chce..

lenka5731
3. črc 2014

@radulkkka neboj, neudělá to nic. Resp. reagovala na to malá nějak třeba kromě průjmu?

hancazivocich
3. črc 2014

Holky, ta maminka se dostala za prvé do krizové situace a za druhé se našel někdo (kamarádka), kdo jí poskytl azyl, pomoc.. Maminka má strach, když se dítko uklidnilo, jestli to bude ok... Proč ji sakra hned odsuzujete? Může se stát cokoliv a kdykoliv... Já taky vím, že než vstoupím do silnice, tak se mám pořádně rozhlídnout a stejně jsem jednou totálně vyčerpaná vlezla do silnice přímo pod auto. Ono i kdyby rychle běžela sunar koupit, k tomu kojeneckou vodu, tak pro ty, co nekojily, jako třeba já - tak asi víte, jak dlouho by to trvalo? A rozhodovat se se řvoucím hladovým dítětem v náručí taky není nic jednoduchýho... Pokud to byl bílý jogurt, tak dobrý, max se pokaká...
@radulkkka

jika10
3. črc 2014

Pokud to byl kvalitní bílý jogurt, tak se nic nestane, max. bude mít malá sranděru nebo kopřivku. Bylo to nárazové a necpeš jí jogurtem každý den. Moje švagrová nacpala svému 4m kloučkovi pribináček a taky žije. Hlavně, že neměla maličká hlad a uklidnila se. A navic mě se staloněco podobného, jen malé bylo 7m a jeli jsme ke známým na návštěvu a já nechala všechno doma. No a malou sem u nich nakrmila mlíkem, které tam měla známá pro svoje dítko, měla UM pro děti od 12 m. Malá taky žije a ani jí to nepoznamenalo.

A z těch chytrých mamin tady si nic nedělej, kdo ví čím krmí svoje dítko doma ony 😉

rychetkami
3. črc 2014

projednou ji to nezabije, pokud to nebude v tomhle věku pravidlem...a určitě se z toho poučíš...příště bez dávky sunaru a vody ani na krok. Taky to znám, dvojčata jsem kojila jen částečně a venku jsem to neuměla, tak jsem tahala vodu i nutrilon třeba i na procházku do parku.