Jsem podrážděná 😞 Dcera má asi období vzdoru

budlinek
17. lis 2011

Ahoj holky,

prosím mám na vás takovou otázku. Mám 2,5 letou holčičku a jsem na ní poslední dobou podrážděná. Má teď asi období vzdoru a já moc nevím, jak to zvládat. Neustále vyžaduje mojí pozornost, tahá mě za vlasy atd. Už jsem z toho unavená a hrozně mě mrzí, když na ní vyjedu. Mám pocit,že mě nenechá ani chvilku odpočinout , teda když zrovna naespí po obědě. Jinak jí strašně miluju, ale někdy mi to příde už fakt na palici.

Děkuji moc za rady 🙂

brisalek
17. lis 2011

Takovych temat je tady vic🙂.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-2-a...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/obdobie-...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nezvlada...
jeste tady byla nedavno podobna diskuze a ted ji nemuzu najit.

Ale treba si muzes predstavit, ze jsou deti, ktere uz treba od 18 mesicu nespinkaji po obede spat chodi mezi pul8 a 9 hodinou a vstavaji mezi 6-pul 8 (jinak v lete jinak v zime) a stejne jako tvoje vyzaduji neustalou pozornost🙂.

No a pak si treba vzpomenout na to, ze jsou deti nemocne, postizene....takze jen at ty nase klidne zlobi🙂.

camelinka
17. lis 2011

musis verit ze se to zlepsi, ono nic jinyho ani nezbude 😉 . Nase malicka spala normalne necely mesic a od te doby spi 2x denne jen tak 20 minut, jinak cely den potrebuje pozornost. Oproti te vasi je jeste mala,ale taky je to na palici obcas. Ja se uklidnuju tim, ze si vzpomenu na znamou, jejiz dvojcata pry spavala do tri let jen 2 hodky behem 24 hodin, takze my muzeme byt jen rady za zdravy a zlobivy deti 😉

budlinek
autor
17. lis 2011

Ahoj holky,. diky za odpovědi.

Teď už je to zase dobrý, malá se vzbudila a my sme si krásně pohrály. Asi tomu někdy víc propadám no 🙂 Jsem sakozřejmě ráda, že jí mám a že je zdravá a za nic na světě bych nic nevyměnila. Jen jsem asi měla chvilkovou depku a potřebovala jsem se vypovídat 🙂.

prezdivkos
17. lis 2011

@budlinek Ahoj budulínek, mám občas podobné pocity, malá je strašně živá a když se mi třeba začne vztekat na přechodu nebo při nástupu do autobusu, kdy ji nemůžu vůbec utáhnout, tak si taky občas říkám, že se to nedá zvládnout... Naštěstí vždy přijde situace, kdy něco pronese nebo udělá a na to špatné se zapomíná. Jen občas taky reaguji podrážděněji než bych chtěla, ale v dané situaci to prostě jinak nezvládám, například ted, vylezla na stůl, schodila všechny věci, co tam byly včetně skleničky, aby přinesla pytlíček cukru... 😅 Ale zrovna ted jsem v klidu, nechám jí to uklidit a je to... ale občas jí na zadek nějaká přistane 😒 Držím palce, at se to zlepší a jsem ráda, že v tom nejsme sami...

jop
17. lis 2011

@budlinek takové období asi známe všechny. Nejlepší je dát si oraz, odpočinout si od děcka, dát ho někomu na hlídání aspoň na pár hodin. Nikdo z nás není svatý a nikdo neoplývá nekonečnou trpělivostí nad lumpárnama našich miláčků 😀

pajafra
17. lis 2011

@budlinek Mám úplně stejný problém, dcera bude mít v únoru 3 roky a má teď příšerné období - dělá hysterické scény, a to kdekoliv a kdykoliv (v obchodě, na ulici, v domě...). Jsem z toho úplně nešťastná, ze začátku se to snažím řešit v klidu, ale nakonec to stejně nevydržím - navíc mi teď haprují hormony, protože za necelý měsíc čekáme další mimčo. Přeji pevné nervy🙂

crca
17. lis 2011

@budlinek přesně ve 2,5 letech jsme taky začali"blbnout" ☹ trvalo to měsíc a z obou jsem byla taky na palici,momentálně máme klidové období už skoro 14 dní,ale ty dny před tím byli fakt na mašli ☹ A jak píšeš,už jsem taky nevěděla co dělat,jestli to nedělám blbě......je to jejich vývin a tomu se nevyhneme 😀 Ale to že jsi na ní nevrlá a vyjela nemusíš mít výčitky,myslím,že každá maminka to udělá a která tvrdí že ne,tak klobouk dolu 😅 Taky mě to pak strašně mrzí,když večer usnou tak se mi chce brečet co jsem to za matku,že neudržím nervy na uzdě,ale to prostě už po pár dnech nejde ☹ Miluju je nadevše,ale ono se to období vzdoru taky musí trochu utnout,protože za chvíli by po nás házeli židle 😅 Nebuď z toho smutná,já se sama přiznávám a nestydím se za to,že vyjedu........jsem matka,žena co je s nima 24hodin denně-nejsme stroje.Pokud máš ale možnost,zajdi si někam na kafe aspoň na dvě hodinky,nebo za kamarádkou,prostě na chvíli vypnout 😉