Jsou bačkůrky doma nutností? Ze zdravotního hlediska

janicka006
8. dub 2011

Hezké odpoledne,
máme doma už plně chodící slečnu,ale nevím zda je nutné,aby na doma nosila bačkory.Někdo mi říká,že je mají,někdo že chodí naboso a prodavač,když jsme kupovali botky mi řekl,že je má nosit i na doma(což se mi líbí nejméně).
Proto se ptám,jsou bačkůrky na doma nutností????Máme všude koberce,takže zima jí určitě není...takže snad jen nějaké zdravotní hledisko....????
Díky za odpověď.

beruska2x
8. dub 2011

Jde o to ze chozeni po tvrdych povrchach v byte neni pro vyvoj - zdravy vyvoj - chodidla zrovan idealni - je zdrave chodit boso venku po pisku, trave - proste mekkych prirodnich povrsich ale ne po plovoucce/parketach/dlazbe/koberci - aspon ne trvale...
backurky kdyz uz tak urcite kotnickove s opatkem pevnym - jinak hodne se na doma kupuji sandale - noha se tolik nepoti, spravne drzi nohu atd....

http://shop.fare.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ...
http://shop.fare.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ...
http://www.zdravotniobuv.cz/katalog/detska-obuv...

neco v takovem stylu.. 😉

ajvi
8. dub 2011

Janicka - nevím jestli jsem schopná ti dobře odpovědět. My máme totiž trochu zdravotní problém - malý má plochá chodidla a špatné postavení nožek. Na ortopedii nám řekli, že má nosit pevné kožené sandálky i doma - že bačkorky (i kotníkové a s certifikátem) jsou na nic.
Z toho jsem si vyvodila, že pokud prcek nemá zdravotní problém, tak je asi fuk jestli chodí naboso nebo v bačkorách.
Ale je to jen můj názor. 😉

luthien.k
8. dub 2011

Bačkůrky určitě ne, mají tvrdou plochou stélku, což je špatně, daleko lepší jsou beruskou2x zmiňované sandálky, s tvarovanou stélkou, prodyšné, nejlépe s co nejvíc ohebnou podrážkou.

marinka
8. dub 2011

My máme problém s tím, že starší Anička doma nikdy boty nosit nechtěla, už jako malá si je sundávala, zuřila, tak jsem to časem vzdala, ale nožičku má v pořádku a tvarovanou pěkně, žádný problém. Mladší Lelinka zatím doma nosila normální kožené tvarované botičky, ale už se jí v tom potí nožka, tak se příší týden chystám koupit sandálky, už by mělo přijít zboží 😉

dexonka
8. dub 2011

ahoj u nás se papučky nosí spíš skrz zimu,kterou v bytě máme..........na RHB nám paní doktorka říkala,ať malý chodí co nejvice bez bot naboso,když to půjde..........ted už se od kotničkových bot upouští.....

babulinkab
8. dub 2011

tak na to opravdu pozor, náš syn měl proto, že doma chodil jen v ponožkách náběh na plochou nohu, teď nosí sandálky od santé, ve školce je taky bude muset nosit, tak jen lépe, když si zvykne

sonica
8. dub 2011

kazdy ti rekne neco jineho, ja sama doma papuce nenosim, tak proc by melo dite?
nozku ma v poradku, jine by to bylo kdyby ne 😉
vsechny backurky se naucila velice rychle sundat, at uz s tkanickami, suchacemi, preskami, je to uplne jedno 😀

kalo
8. dub 2011

Nám rehabilit.sestra řekla, že bačkory máme vyhodit, že se v nich akorát ničí nožka...Takže když už, tak kotníčkové ortoped.sandálky...

jenovefa
8. dub 2011

Nutností jsou botky s pevným opatkem a ohebnou podrážkou.

lusi80
8. dub 2011

myslím si že na to má každej svůj názor,asi je nejlepší se spíš zeptat buď odborníka nebo své dětské sestry,která dítě vidí,moji kluci nenosily nikdy papuče na doma,doma máme koberce,v zimě teplo,problémy nikdy neměly,plochy nohy nemají ani jeden.Mladší chodí do školky,tam mají všichni papuče,bez vyjímky,ale všimla jsem si že syn jednu papuč šmajdá,tak to musím nějak vyřešit,za včasu hlavně 🙂 🙂 ,takže jde vidět,že papuče kvalita nic moc,ani nic nevydrží,ale starší problém nikdy neměl,nešmajdal.toť můj názor,ale každý má svůj názor 😉 😉

sarlotta
8. dub 2011

já dávám malé na doma ponožky s protiskluzem, pže už se staví k nábytku a botičky jí budu dávat jen ven - kotníčkové a s atestem. doma máme dřevěné podlahy, lino i koberec - různé povrchy.. a taky mezi stavěním lozí, takže botky by jí zavazely... já v tom mám teda jasno🙂

marecek4
8. dub 2011

asi vás všechny zklamu,ale plochá nožička není asi zapřičiněná nošením nebo nenošením bačkůrek,sandálků nebo chozením bosky,naše mladá měla vždycky ortopedické botičky,neděděné a stejně má ploché nohy,venku běhala bosky o sto šest a občas jsem boty honila po dědině,tak jako oblečení a i přes kontrolu dr nic nepomohlo-možná to má vrozené po mně,ale pak ať mi nikdo netvrdí,že se všechny děti rodí s nožičkama v pořádku

pet.honey
8. dub 2011

Tak já se přidám s mojí zkušeností, kdy jsem pročetla spoustu zdrav. knih a článků a potvrdila mi i Mudr. na rehabilitaci, kam jsem s malým chodila, protože dlouho nelezl, pak dlouho nechodil. Čím fakt můžete uškodit, je dát dítěti pevnou botu (i bačkůrku domácí) pokud jen lozí, nebo i už chodí kolem nábytku. Řekla mi zásadně v ponožkách s protiskluzem nebo něco podobného. Je potřeba, aby procvičovalo svaly na chodidle, na celé nožce a aby si zpevnilo kotníček těmi pohyby, ne tím, že mu ho "uměle" zpevníme my botou. Měli jsme doporučené celokožené měkké papučky Nolen a jsou úžasné, jen doporučuji. A pak, když už dítě chodí, buď bosky resp. v ponožečkách nebo těch měkkých kožených, nebo nějaké kvalitní sandálky, jak už tu bylo zminované. Není nad to poslouchat přírodu, ono fakt chodit bosky je pořád nejpřirozenější.. Je to můj názor a moje zkušenost.

brisalek
9. dub 2011

Ja si teda myslim, ze se zase zbytecne vse resi. Trochu se priklanim k nazoru marecek4, ze jako u vseho je hlavni genetika. Synovec si slapal pres palce po tatinkovi. Nosil ortopedicke vlozky, podrazeli mu botky a cvicil ruzne cviky, ale moc se toho nezmenilo a proste chodi tip top stejne jako tata🙂. Kolik deti strasich generaci nosilo backorky a kolik jich ma ploche nohy??? A navic ja si nedokazu predstavit, ze jsem cely den doma zavrena v takovych sandalech jak odkazuje prvni prispevek. Meli jsme backorky DPK a ty mi prijdou naprosto stejne jako sandalky Fare...mozna lepsi. A ne v neposledni rade bohuzel dnes nejakym certifikatum jako zirafa a podobne bohuzel moc verit nejde☹. Neuplati si ho nekdo, aby ho dostal. Nevymyslel si ho nekdo jako dost dobry kseft? vzdyt prece rodice pro zdravy s vych deti udelaji vse a jak by se pak prodavali zahranicni boty.....Ne nejsem az takovy skeptik. Jen naznak toho , ze nekdy se stejne pravdu nedovite nehlede na to, ze kazdy ortoped vam rekne neco trochu jineho🙂.

roza
9. dub 2011

Samozřejmě, že ano 😕 , kotníčkové.

jmisa
9. dub 2011

Dokud syn částečně lezl, měl jen ponožky s protiskluzem, ale teda máme většinou koberce, dlažbu jen kuchyň a chodbu atd.
Pak doma docházel sandálky z léta, ale stejně spíš chodil bosky. Teď kupujeme bačkorky Befado, ale jen pod kotník, rehab dr. doporučovala kupovat i jiné botky (na ven) pod kotník, důležitý je prý pevný opatek, setkávám se s tímto názorem víc a víc. No ale stejně syn preferuje chození bosky, takže ty bačkorky máme spíš do fitka na cvíčo apod.
http://www.backorky.cz/deploy/img/products/7686...

Takže pokud není zjištěn nějaký problém, tak bych to moc neřešila.
Akorát bych teda dítě nenechala v obyč ponožkách na plovoučce nebo dlažbě, to jim klouže, ty ponožky s protiskluzem jsou na tohle super.

meleri
9. dub 2011

moje kamarádka bačkůrky nikdy nedávala a to její syn chodil už brzo nějak v 10 měs. dávala mu pouze boty na venek a ted je to skoro tříletý šikovný kluk tak si myslím že když nechceš bačkůrky dávat tak se nic nestane.
já dávala papučky ale u nás teda proto hlavně že bylo ještě chladno a máme dlažbu a můj syn je taky šikovný nemá žádné problémy..myslím že jak uděláš tak nebo tak, nic zlého se nestane...

marrei
9. dub 2011

Já myslím, že ze zdravotního hlediska to nutnost není. Já bačkůrky dávám vždy, doma máme plovoučky \ dlažbu, takže je to nutnost (kvůli chladu i kvůli uklouznutí) a chci, aby to pro ni byla samozřejmost, nosím je všude sebou, na cvičení, na návštěvy. Měla jsem známou, jejíž dcera odmítala bačkůrky, pak se přestěhovali do domku, kde byla fakt zima od nohou a oni nebyly schopní jí bačkůrky obout 😖 Holčička skončila s akutním zánětem močáku v nemocnici 😔

kamila297
10. dub 2011

Letitá fyzioterapeutka mi zakázala dával synkovi bačkory. Musí se utvořit klenba a správné chození pata-špička. Nejhorší jsou kotníkové bačkory, to se ta noha nehejbe vůbec. Já jsem to doma vyřešila buď protiskluzovými ponožkami nebo takovými těmi pletenými ponožkami s látkovou protiskluzovou "podrážkou".

usounek25
10. dub 2011

Adamovi první boty byly takový ty klasický první ťapáky a paupčky jsme mu koupili před pár měsíci, dávám mu je jen když jde k babičce do patra, má tam více lina a dlažby než my dole, takže je tam zem dost chladna. Jinak je doma nenosí vůbec. Nosí normální nebo protiskluzový ponožky.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
antarres
21. dub 2011

My máme všude koberce, kromě chodby. Takže máme jen froté ponožky s protiskluzem. Bačkory dávám jen, když jde malá dolů k babičce, mají tam dlažbu a lino a to je chladnější. Myslím, že je lepší mít nohu volnou než uzavřenou... 🙂

hojda
21. dub 2011

Dáváme sandálky, bačkorkám moc nefandíme. A střídáme to to chvilku ponožky s protiskluzem a chvilku botičky🙂. Ono je to těžké, polovina odborníků tvrdí botičky, druhá botičky ne a pak si mámo z toho vyber......, ale bačkorky nechválí skoro nikdo.

8petule8
25. dub 2011

Ze školy si tak trochu matně pamatuju, že dítě by mělo na bezpečným povrchu chodit co nejvíc bosky, protože tím se napínaj svaly chodidla a tvaruje se tak klenba, takže my jsme bez bačkůrek 😝

miona
25. dub 2011

Určitě nejsou 🙂 S oběma prckama jsem chodila na RHB a tam mě zdůrazňovali, že je důležité, aby batolátka měli doma nohu volnou, dokonce, aby každý den chodili několik minut bosky, aby nožička zkusila různé povrchy, teploty - je to pro vývoj nožiček nejlepší.