Kakání u miminka. Jak dlouho bez stolice je ještě v normě?

baja8
11. kvě 2022

Ahoj, mám dvou měsíčního chlapečka, který je kojeny, pekne přibírá jen už 10 dni nekakal. Vím, ze kojene děti můžou delší dobu nekakat, jen si říkám, do kdy je to ještě v normě. Mate někdo zkušenost ?

anet_98
11. kvě 2022

@baja8 nás malý jednou nekakal i 12 dní. Ale to už se hodně kroutil. Proto jsem začala dávat 2x denně babycalm a potřebu vykonával 5.-6. den 🙂

baja8
autor
11. kvě 2022

@anet_98 No my prave používáme espumisan už delší dobu i probiotika ale pořad nic..už jsem teda raději napsala doktorce o radu, tak uvidime.

denski24
11. kvě 2022

@baja8 nezkoušela jste rektalní rourku?

anet_98
11. kvě 2022

@baja8 espumisan jsme používali taky a má v sobě látku, která utužuje stolici. Proto jsem používala k tomu ještě babycalm, který je z olejů a malej mi po něm kakal hezky.

jjasmina
12. kvě 2022

@baja8 mij dr říkala, že je v normě týden, tak uvidíte, co vám řekne, já mela malou jak prutokac spíš no. Zkusit se zaměřit třeba na vaši stravu a teda moc a hodně pít ❤️

9radka9
13. kvě 2022

@baja8 já četla, že stolice prostě má být každý den (jako u nás)

baja8
autor
13. kvě 2022

@denski24 No občas ji použiju kvůli prdikum , když je nejhůře, ale to maximálně 1x za 14 dni. Na kakani to vliv nemělo nikdy. Zatím stále nekakal..Dr řádila easy lax, ale v lékárně mi řekli, ať ho nakupuji zbytecne, ze zřejmě nema co kakat,když všechno spotřebuje na svou váhu a nic se nedostane do střev. Myslím, ze v pondělí už ale budu plasit, když ani přes vikend kakat nebude..

baja8
autor
13. kvě 2022

@9radka9 U úplně malých miminek ano..

baja8
autor
13. kvě 2022

@jjasmina Děkuji za rady 🙂. S tím pitím mám určitě co zlepšovat.. každopádně maly zatím stále nekakal..

blondynka400
13. kvě 2022

@baja8 dostala jsem se na 14 dní. Kdy jsem to tedy nedala hlavou já (jí to bylo jedno 😀) , použila jsme pak takový gelový čípek, myslím že to byl ten easylax . Toto se opakovalo pak ještě několikrát, u druhé už jsem to neřešila. Ale pod 10 dnů to nebylo nikdy. Prostě dobré mléko a dobré střeva a pak nejsou zbytky.

denski24
14. kvě 2022

@baja8 aha, mě se teda oba kluci po rource vždy i hojně 💩💩

jjasmina
14. kvě 2022

@baja8 a kojite často?

baja8
autor
14. kvě 2022

@blondynka400 Tak to jste mě uklidnila, dnes u nás byla tchyně a ta mě teda jen více plaší. Začala jsem mu dávat teď i fenyklový caj, třeba i to pomůže. Jako byla bych fakt klidnější ,kdyby už se vykalal.

baja8
autor
14. kvě 2022

@jjasmina Jj kojim co tři hodiny přes den,v noci jak chce , obvykle dvakrát za noc.

blondynka400
14. kvě 2022

@baja8 tchýně jede z dobu UM ne? Tam je to úplně něco jiného... Já u toho tenkrát byla taky docela špatná i jsem to řešila dost s doktorkou, ta mi ale vysvětlila, že je to normální. Ale když to nebudu dávat já, ať jí ten čípek klidně dám. To samé když by byla nějak v nepohodě + jsme se domluvily, že když to bude víc než 20 dní, dám jí vědět. Za mne ale klidně ten čípek dejte, fakt je to v pohodě. Asi lepší, než se z toho nervovat a pořád hlídat zda už...