Kaše na noc jako první příkrm?

pikl
16. led 2018

Maminky, je mezi vámi někdo, kdo začínal s kaší jako prvním příkrmem? Jestli jo, jaký typ? Dcera 5,5 měsíců je zatím plně kojená, ale posledních pár nocí se budí po 2-3 hodinách hladem. Předpokládám, že když jí začnu dávat pár lžiček zeleniny v poledne, jak se doporučuje, tak jí to na noc moc nezasytí...

sunnurse
16. led 2018

Můžeš jí tu zeleninu dát i na noc, nemusí to být v poledne. Jinak my jsme dávali kaši jako jednu z prvních jídel, mléčnou kaši HIPP neochucenou.

absintka19
16. led 2018

Ono proc se doporucuje zacinat se zeleninou, pak az ovoce a kase je to, ze kdyz zacnes "sladkym" (kase, ovoce) tak se muze stat ze ti nebude jist zeleninu-logicky, dostane "sladke" proc by jedl neco jineho 🙂
To stejne kdyz se s prikrmy zacina tak to trva protoze mleko je "sladke". Jen takova rada. Tech par noci nez vyroste snad vydrzite ne? 🙂 v 5,5m se muze jednat o spurt tedy zvysenou potrebu jidla na rust a vyvoj, vetsinou se to casem upravi.

snahnah
16. led 2018

@pikl Dala jsem poprvé ve 4 měsících půlku dávky nějakého vzorku kaše. Zblajzl to a já se poprvé prospala 3 hodiny v kuse! Jinak do té doby plně kojený, ale hlady se budil co hodinu. V půl roce jsem začla dávat klasické zeleninové mixy a neměl problém si zvyknout.

vanea
16. led 2018

My jsme s ní začali , ale zatím jsem mu ji dala jen 2x, nadšený z ní nebyl:D sice něco snědl, ale většinu vyplivoval a měl z toho děsnou srandu🙂 dle doporuč doktorky jsem mu koupila sinlac (nemléčná a bezlepková od 4m), na trávení to nemělo vliv a spal klidněji a dýl🙂 budil se mi předtím po hodině a už to trvalo fakt snad týden...nedala jsem mu to z flašky ale normálně lžičkou🙂 tak za 3 týdny chci pokračovat zeleninou, do té doby mu ji dám jen kdyby zas dlouho nespal...UM prý zbytečně dávat nemáme, když kojím...(jinak na chuť je ta kaše prostě kukuřičná, trochu sladká, ale nepřijde mi o moc sladší než moje mléko, ale to je individuální) . Každopádně doktorka říkala, že kdyby bylo těch problémů víc a už to zas trvalo víc jak týden, tak mám normálně začít zeleninové příkrmy..těch spurtů už máme za sebou tolik, že už mně to fakt nebaví ho nechávat týden nespat a řvát hlady🙂 jinak souhlas s absintkou, může se stát, že se mu bude zdát kašička narozdíl od mléka a zeleniny slaďoučká, dobroučká a bude ti pak tu zeleninu prskat...tak to zvaž, taky jsem přemýšlela, jestli jsme si tím nenaběhli, tak uvidíme🙂

verinikki
16. led 2018

Klidně, nejlépe rýžovou neochucenou do vlastního mléka🙂
jinak na západě se začíná právě s kašemi, pak až zeleninka a ovoce.

monaluza
16. led 2018

My jsme to u prvniho udelali a byla to chyba. Budil se stejne, ne-li vic, oni maji i jine duvody k probouzeni, nez jen hlad...

pikl
autor
16. led 2018

@absintka19 aha, to mě nenapadlo, myslela jsem, že je to kvůli alergenům. Spurt to může být taky, ale je dost velká, takže minule I doktorka říkala, že ji jen mléko na noc asi brzy nebude stačit

linee
16. led 2018

@pikl mala spatne pribirala,UM odmitala,zacala jsem jak zeleninou na obed,tak kasi (ryzovou) na veceri. Problem nemela.

lukysa
16. led 2018

Máme 5m asi 3 týdny okolo 5h.dostava nemlecnou rýžovou kaší ale je to tak malé množství že na to ani o půlhodinu spánek neprodloužílo.rad se kojí v noci tak kaše je spestreni nácvik do budoucna 😁

soleilll
16. led 2018

@pikl Mám výbornou zkušenost s rýžovými kašemi - jsou lehce stravitelné a přitom zasytí. Stačí rýžová krupička od Nestlé, nestojí moc, smíchá se s mlíkem.

pikl
autor
16. led 2018

@lukysa doufala jsem, že i malé množství trošku prodlouží spánek :D tak jsem zvědavá, jak dneska v noci, po 5 lzickach rýžové kaše 🙂

zvalentova
16. led 2018

Největší blbost co jsem udělala. Bylo to těžké, takže bříško bolelo ještě víc, žízeň a budili se ještě častěji.

listopadka1
17. led 2018

my tak zacinali, problemy nebyly, mala se nacpala a spala celou noc. zeleninu jsem zkousela uz predtim a odmitala ji, nakonec jsem to vzdala a zacla davat ovoce a kupodivu se tu zeleninu naucila jist i potom a jedla vsechno. ono kazde dite je jine, asi to chce vyzkouset.

gabrolo
17. led 2018

@pikl Kamarádka dala malé na noc kaši, že bude spinkat déle, po dvou hodinách se malá vzbudila s pláčem, bolelo jí bříško, kaše jí spíše přitížila, takže kamarádka hodila kaši někam a večer raději kojila. A malá ji kaše nejí doteď.

naste
17. led 2018

@pikl No, myslím, že 5 lžiček je málo na to, aby se nějak víc zasytila. Ale kojené děti se často v noci budí ne hlady, ale jenom proto, že chtějí prs.

sarad
18. led 2018

My měli jako první kaši. Nejprve rýžovou, ale potom měl zácpu, tak jsem pak kupovala jiné z lékárny.

pandora197
18. led 2018

U nás kaše na noc absolutně nesedla.Budil se mi na jídlo mnohem dříve než předtím,takže ji má teď na snídani a večer mléko. Každému mimču to opravdu nesedne.

slimacikmia
18. led 2018

@pikl my sme takto začínali, dávali sme kašu ryžovú, normálne len rozvariť ryžu, zmiešať s MM a máš... žiadne sladenie nie je potrebné.

tete20
18. led 2018

Kaše ucpáva, na noc je to nejhorší. Tělíčko to nestrávi. Dcera 11m kojim jen v noci a rano a stejne se budi co dve hod. Je zvykla podujdat a usnout. Raději dejte polévku, zeleninovou nebo vývar 🙂

jipe
18. led 2018

Taky jsem zkusila kaši hned nějak ze začátku příkrmů, ale výsledek byl jako kdybych malému dal redbull, úplně ho to nabilo energií, tak jsem pokračovala zelenina k obědu, ovoce ke sváče,... a ke kaši se vrátila až později a to už bylo OK. Dávala jsem Hami nebo Hipp na dobrou noc bez cukru, pak ještě nějakou Hami rýžovou bez cukru, později kaše Nomina. Domácí bohužel nikdy neuspěly, tak jsem to vzdala. Trávení po kaši bez problémů