Kaše Sinlac. Můžu ji dát synovi před 4. měsícem?

theresa
24. lis 2008

Prosím o radu, za 10 dní nám budou čtyři měsíce, vážíme 6,5 kg . Malej je v noci vzhůru už kolem půl druhé, je jak časovaný a papá si ručičky. Má hlad. Dávám mu na noc 210ml Nutrilon HA1, přes den dostává 150m Nutrilonu HA1. Mám koupenou kaši Sinlac, chtěla jsem mu ji dát až mu budou přesně ty 4. měsíce, ale nevím, jestli bych mu ji nemohla už dát dřív? Nemáte někdo zkušenost? A ještě si vůbec nevím vůbec rady s přípravou kaše? Prosím o pomoc.

evikuu
24. lis 2008

Ahoj, já také starší dávala příkrm dříve, každé dítě je jiné.....některé jsou žravé a některým stačí dokrm od půl roku.Než mu ale začneš dávat naplno kaši, zkus mu dát do nutrilonu co mu dáváš na noc 1-2 odměrky kaše.Prostě mu to mlíčko "zahustit" na to je lepší nemléčná kaše-nevím jestli je kaše sinlac mléčná nebo ne....a pak třeba začít s dokrmem od těch 4 měsíců 🙂.Malej dnes začíná 3 měsíc a vylupla mě ráno 180 HA BEBY takže to stěma příkrmama bude u nás taky zajímavé 🙂

theresa
autor
24. lis 2008

Taky jsem si to říkala, že bych to mohla udělat přesně tak, jak píšeš, dát mu do mlíčka 1-2 lžičky kaše. Sinlac je nemléčná kaše: http://www.lekarna.cz/nestle-sinlac-specialni-k...

evikuu
24. lis 2008

Tak určitě bych dotoho šla.....MŮŽU SE JENOM ZEPTAT, MÁTE POTVRZENOU ALERGII A NEBO TUHLE KAŠI MÁŠ JAKO PREVENCI A Z OPATRNOSTI.. JÁ TAKÉ DÁVÁM HA MLÍČKA ALE KAŠIČKU MÁM NAKOUPENOU KLASICKOU NEMLÉČNOU RÝŽOVOU A NEBO S BANÁNEM /HAMI NEBO NESLTE.../ PAK POMALU PŘEJDEME NA MLÉČNÉ...

evikuu
24. lis 2008

Ale teďka na to koukám ono je to zase velké balení za tu cenu-překvapila mě ta cena, pro to jsem se ptala jestli to není zbytečná investice.....každopádně vypadá zajímavě a jestli malé nebude stačit mlíčko do příkrmů tak do toho půjdeme taky-díky za radu 😀

theresa
autor
24. lis 2008

evikuu, alergii potvrzenou nemáme. Ale mě se jako miminku ve třech měsícíh ubjevil atopický ekzém po sunaru a do teď se ho nemůžu zbavit, protože nechci ryskovat u malého.

evikuu
24. lis 2008

Jasně to chápu, taky jí budu dávat počítám aspoň do půl roku.Taky mám ekzém /sezonní záležitost/ ale raději....
Tak dobrou chuť a normální rýžové nemléčné kaše bych se být tebou nebála!!! Ale asi taky začnu kaší co ty.

theresa
autor
24. lis 2008

evikuu mohla by jsi mi ještě poradit jestli mám udělat v savičce větší dírku, když mu tam dám tak 1 lžičku té kašičky. Nebo půjdete do vypít savičkou pro 3+ ?

evikuu
24. lis 2008

U vidíš jak mu to poteče, ale myslím že to půjde.Nebo pak kup dudlík na kaši prodávají 4+ já jí mám od mam ulti 😀 -počítají stím že to dáš do lahvičky, takže to nemůže být kaše beton takže ani ta dírka není velká.Dej vědět jak to šlo.

theresa
autor
24. lis 2008

evikuu, tak dala jsem dvě polévkové lžičky do 150ml mlíčka a teklo to hezky i přes tu savičku 3+. Malýmu to chutnalo, tak jsem zvědavá, jak dlouho dnes bude spinkat.

pavlinka3
25. lis 2008

Holky náš Maty se mi osypal po Hami a po Sunarce (kaši - moc mu nechutnali, dal si jen pár lžiček, ale i tak to stačilo), tak jsem koupila ten Sinlac........ale malej ho prostě nechce jíst (asi mu taky nechutná či co)....naštěstí se teda neosypal. Tak jsem zkusila koupit DMkaši (sušenkovou za 29,-) a po tý se teda naštěstí neosypal, ale stejně dá jen pár lžiček ☹ a to jsem myslela, že když ho nacpu kaší, tak se nebude 3x za noc budit na kojení ☹ no když on se prostě nacpat kaší nedá ☹

theresa
autor
25. lis 2008

Holky tak jsme spali od 20hod. do 6.30hod. v kuse, malej spal a já byla v noci vzhůru, já už snad ani neumím spát v kuse celou noc

mkr
25. lis 2008

tak my teda ted taky s tím ojujem ale žádná kaše nezabrala vstává tak jako tak
theresa tak to máš ještě dobrý já se naposledy vyspala před porodem a ted si neumím lehnout ani na 5 hodin bez probuzení, už jsem jak malá mám to v hlavě nastavený 🙂

evikuu
25. lis 2008

tak to je moooc fain 🙂. Prostě nechtěl čekat přesně na 4 měsíc a bříško si říkalo o víc jídla na noc.Já do malé večer nacpala/moc práce to nedalo 😀 / 180ml a chrupala od 19.30 až do 5.30 najedla se a spala do 9 ráno 🙂.Ale taky jsem byla vnoci vzhůru-je stranda jak jsme naučený.Děti chrupou a my "strašíme" 😀

cerstvamama
25. lis 2008

Holky, ten Sinlac date do mlika tak, ze pridate k normalnimu poctu odmerek Nutrilonu jeste Sinlac nebo nahradite napr. 2 davky Nutrilonu tim Sinlacem?

theresa
autor
25. lis 2008

Tak já dala normální počet odměrek Nutrilonu tj. 150ml vodu + 5 odměrek nutrilonu a dvě lžičky kaše. Malýmu to moc chutnalo a dokonce nám dneska u toho usl. Teď už spí. V návodu je 150ml mléka + 5 lžiček kaše. Tak že je to taková hodně tekutá kašička. A kakání jsme dneska po té kaši měli po dlouhé době krásný, normálně jsme měli zelený - tak že asi bylo fakt hladový.

cerstvamama
25. lis 2008

Tak Sinlac u nás neprošel... musela jsem okamžitě udělat mlíko a vyměnit lahve 😖

theresa
autor
25. lis 2008

nechutnal? náš malej ho zbaštil, ale manžel to chutnal a říkal že je to hnusný

cerstvamama
25. lis 2008

Zavřela pusu a pořád uhýbala. Zkusím to ještě jednou, třeba je to jen něco novýho a musí si zvyknout.

evikuu
25. lis 2008

Uvidíme jak to bude baštit naše... ale ještě je čas

keba
26. lis 2008

taky jsem si holky našla nanetu sinlac,my řešíme sice jiný problém...malá mě odmítá mlíko úplně...tak jsem si říkala že skusím koupit ten Sinlac a dát jí Nutrilon do toho a skusít jí nakrmit ze lžičky...protože půl roční mimi by asi mělo pít mlíčko,že?nevíte kolik by mělo přibližně vypít?

evikuu
26. lis 2008

Pokdle tabuel je to 180ml-210ml 5x denně beby HA nevím jak u jiných mlík.Ale pokus se do ní něco dostat,potřebují to.Ale když to nepůjde-nic stím nenaděláš.

evikuu
26. lis 2008

cersrvamamo ještě mě něco napadlo,jestli dáváš normální UV tak zkus dát Adelce klasickou nemléčnou rýžovou kaši...jestli on ten sinlac není nahořklý jako HA mlíčka.Naše děti tu chuť znají ale klasické mlíčko je sladší.... klasická RÝŽOVKA by neměla být hořká, naopak.Hodně štěstí

cerstvamama
26. lis 2008

Jsme na Nutrilonu HA, takže na nahořklou chuť je zvyklá. Proto jsem chtěla ten Sinlac, snažím se jet v HA režimu i s tou kaší. Dala jsem to do mlíka, jak tady radily holky výše. Tak to dneska pro změnu zkusím udělat jako klasiku kaši, třeba to půjde. Když ona je večer tak grogy, že nevím jestli to lžičkou sní 🙂

evikuu
26. lis 2008

Jasně-tak jí to prostě nechutná-má na to nárok 😀 .Jsem zvědavá na nás, vypadá hooodně "žravá" ale až bude jiná chuť....

cerstvamama
1. pro 2008

Tak dneska se povedlo, kašička moc chutnala. Jen mám dotaz - jakou to má mít konzistenci? Píšou tam 5 lžic, ale to je dost neurčitý pojem. My máme asi nějak mělký lžíce a tak mi to přišlo takový vodový. Když to udělám hustší tak neva, ne? Myslím jako abych jí tím nějak nepředávkovala 😀

theresa
autor
1. pro 2008

Holky a papali jste lžičkou? Nám to lžičkou vůbec nešlo, tak dáváme zatím lahví. Malý při lžičce plakal, protože měl hlad a už chtěl spinkat.

evikuu
1. pro 2008

Tak to mooc gratuluju 😀 to potěší že chutná 🙂.Taky se na ní chystáme ale ještě je čas.... konzistenci si udělej takovou jaké to vyhovuje tobě a Adélce-tabulek se nedrž 😀 určitě jí nepředávkuješ.Pak jí tam pomalu můžeš dát banánek a td....
Ono je to tuo lžičkou lepší, aspoň se to učí.Když ale prcek u jídla usíná a chcete ho naučit na lžičku tak je lepší ne na noc ale ve dne po odpočinku 😎

theresa
autor
1. pro 2008

A od kdy se třeba může dávat kašička k obědu?

cerstvamama
1. pro 2008

Adélka už lžičkou baští zeleninu k obědu, takže to nebyl problém. Taky jsem se bála té únavy, ale zvládla to. Bylo to tak řídký, že jsem přemýšlela jestli to nemám přelít do lahve a dát to Adélce vypít. Zítra víc zahustím. Banán se do té kaše jen rozmačká vidličkou?
Taky jsem přišla na to, proč minule Adélka tu kaši (z lahve) nechtěla. Dala jsem na lahev nový dudlík a ona ho odmítala, má ráda ty svoje ožužlaný 😀

evikuu
2. pro 2008

Jasně oni poznají všechno 🙂. Jo banánek jenom rozmačkej a zamíchej-Kačka to měla hrozně ráda 😀 .
Kašičku můžeš dávat kdykoliv během dne když už začneš dávat příkrmy 😀 na noc jí třeba zahustit mlíčko když usíná ale přes den jí učit na lžičku.Výborná je taky přesnídávka" kde je doplněk banán /třeba hami/ taky výborné-aspoň u nás 😀
Horší je to se zeleninou......