Kašovitá stolice 20ti měsíčního. Máme jít na gastro?

safron1
18. únor 2010

Ahoj holky, malé je 20 měsíců a má podle mě divnou stolici. Není v ní hlen, aleobčas jsou tak kusy jídla a bývá kašovitá. Ne úplně vodnatá jako průjem, ale není formovaná. Barvu má podle toho, co malá snědla. Kaká jednou, občas dvakrát denně. Zajímá mě, zda existuje podobně staré batole, které by mělo stejné stolice nebo to mám jít řešit na gastro?
Prosím adminy, aby mi to nezamykali - zajímá mě odpověď na přesně moji otázku, ne něco podobného. děkuji.

iloha
18. únor 2010

Safron, my měly kašovitou stolici při odeznívání salmonelozy a při růstu posledních stoliček.
Při stoličkách stačilo pár dní bez jogurtů a mléčných výrobků, tuků a bylo po problémech. Při salmonele se to upravilo samo............
Teď bojujeme s rotaviry a tak máme po delší době průtokových průjmu kaši taky. Ale prý to spraví dieta a až se tělíčko zbaví virů, tak zas bude normální.

andyalukasek2008
18. únor 2010

Ahojky, máme to samé... Nevím, zda to souvisí s tím, že měl před 14ti dny nějakého střevního bacila, ale od té doby, i přes probiotika.. Kaká jednou denně, tak to zatím neřeším...

safron1
autor
18. únor 2010

Jo, tady je asi dulezite napsat, ze to neni nejaka zalezitost tydne ci dvou. Ona NIKDY nemela tvrde hovinko, bobecek, nikdy. Vzdycky tuhle kasi.

andyalukasek2008
18. únor 2010

Aha, tak to mi přijde divné... Páč bobky jinak míváme... Asi bych se na to poptala dokotrky...

kleris26
18. únor 2010

Ahojík, tak u nás je tuhý bobík jen výjimečně... Taky mívá stoličku spíš kašovitou, takovou ale hustší... Jednou kaká tak 2x denně, další den třeba vůbec a následující je tuhý boban... 🙂 Tak nevím, neřešila jsem to. Barva je také podle toho, co předtím sní. Navíc i hodně pije.

timbouctou
18. únor 2010

safron1 - a jak jste na tom s jedením masa? To hodně zahušťuje. Taky víc uvařená rýže a mrkev. A my míváme kašovito když malý sní příliš kukuřičných křupek 😠 Někdy mám pocit, že by se mohl živit jenom tím.
Jo a pozor na vlákninu, když jí je v potravě moc, tak to špatně zvládají.

safron1
autor
18. únor 2010

timbouctou - maso miluje, věčně poslouchám - "nechci brambůrky, chci masíčko " 😀 takže ho má k obědu i většinou k večeři. Prospívá dobře, má 12,9 kg a 88 cm (20 měsíců). Jde mi o to, zda to je u někoho jiného běžná věc, nebo jestli to mám řešit - napadá mě celiakie, různé potravinové alergie...dáváme jí několik měsíců probiotika a je to pořád stejné, ne - li horší. Dr. mě obdbývá, že vyšetření není potřeba a už nemám sílu s ním pořád bojovat.
Jesště mám jednu otázku - když malé položím v noci ruku na břicho, po chvilce cítím jak mi praskají bublinky v dlani - tak jí to pracuje ve střevech - mají vaše děti také takto hlasité projevy nebo ne?

kaleilah
18. únor 2010

daniel taky kadí většinou takhle, ne že by nikd y neměl tvrdou stolici, ale mívá jí málo, většinou jen takovýho malýho tuhýho bobíky přilepenýho na prdce, jinak je to kaše zalezklá všude, takže chodí pod prchu. jen poslední dny mi kadí i 4x denně, průjdem to není, rotaviry taky ne...

kulimka
19. únor 2010

malý to má taky tak, ale ono je to asi podle toho kolik vypije tekutin ne? když má kousky je to tím, že to ještě pořádně nerozkouše. malý má bobky málokdy...

timbouctou
19. únor 2010

safron - celiakie není pravděpodobná, to by ti malá naprospívala a měla by šedivá hovínka a všeobecně by jí nebylo dobře. No náš byl pěkný tlustík v roce a teď má 84 cm a 12 kilo 😀 Tak z toho naštěstí vyrostl.
Na tvém místě bych ale okamžitě změnila doktorku. Mě kdyby tohle dr řekla, tak jí povím, že jdu jinam. Co kdyby to opravdu bylo něco vážného? Pak si na ní nic nevezmeš. Je podle mě dost nezodpovědná.

danu
21. únor 2010

bramburka • 1d, 29tt • Dnes o 12:49
Holky,

malá má asi 2 dny takovou bílou stolici, uplně jak máslo, na netu jsem četla jako příznak žloutenku, ale jiné příznaky nemá, ani zažloutlé bělmo, ani tmavou moč. Jinak jí nic není. Měla jeden jednorázovej průjem. Máte s tím zkušenost?

babulka • Dnes o 12:54
Bramburka, mne bolo v nemocnici povedane, ze biela (velmi svetla) stolica ma nieco solocne s vylucovanim zlce.. vraj to moze signalizovat poruchu v cinnosti zlcnika a pecene... tak neviem, ale kazdopadne by som zasla za lekarom a nediagnostikovala ju sama podla inych priznakov...myslim, ze ked je zlte belmo, uz je zle... 😔

anta • 1d • Dnes o 12:57
Bramburka - já osobně bych to raději nahlásila dr., ať ti řekne, protože to opravdu může být porucha činnosti jater, i kdyby to byla blbina, tak ať o tom raději dr. ví 😉

helcenka
21. únor 2010

Safron, náš malej měl pořád řidší stolici, skoro nikdy neměl tvrdé "šišky", občas má ve stolici také kousky toho, co nestráví, hlavně mrkev a někdy i něco jiného. Asi okolo roku a třičtvrtě jsme začali mít tak na 3 týdny problém se zácpou, dva dny nekakal, pak nemohl vůbec tlačit, jak měl šišky tvrdé. Přidala jsem mu víc ovoce a opět jsme se vrátili ke kašovité stolici.
Byli jsme i u doktorky, protože jsem měla strach - v 5 měsících měl salmonelu (ale to jsem věděla, že není, protože by byly ve stolici hleny a možná i krev), tak jsme tam zašli a malej je úplně v pořádku. Bála jsem se hlavně celiakie, na tu nám teda testy nedělali, protože malej prospívá fakt dobře. Doktorka říkala, že je zbytečné se znepokojovat. Jinak malej má tím řidší stolici, čím víc sní mléčných výrobků. 🤐

sebino5
14. bře 2010

Ahojky, já mám stejný problém se synem. Asi půl roku takhle kašovité stolice, 1x až 3x za den. V úterý jdeme na gastro. Máme bohužel v rodině celiakii, tak uvidíme. Dám vědět jak jsme dopadli.

iloha
15. bře 2010

Safron, nevím já bych řekla hodně tekutin....můj muž má "kaši" celý život (tvrdí on), bobky Terezce závidí, ale nic u něj neobjevili 🙂 Možná bude mít dr. pravdu, že to zbytečně řešíme, ale raději než gastro bych zkusila konzultaci jiného pediatra 😉

mispuli
15. bře 2010

naše míša to mívá v období,kdy jí rostou zuby,naopř ted zase čekáme na poslední stoličky,vždycky takhle kadí dopoledne a odpoledne už nekadí vůbec

sebino5
15. bře 2010

My jsme měli do roka stolici normální. Teď je synovi rok a půl a stále má ty řídké stolice. Nejhorší je, že ho pomalu třikrát za den převlíkám, má to pak všude. A na nočník to ještě neodhadnu. I do bazénu jsme museli přestat chodit. Vyzkoušeli jsme už všechno, probiotika, vývary z rýže a nic. Výtěry máme taky negatovní. Ale jinak vypadá zdravě, nemám pocit, že by ho něco bolelo a k jídlu má chuť celý den. Na gastro nás poslal pediatr.

jana.sun
15. bře 2010

ahoj,
my jsme tak po roce taky měli kašovitou stolici a hlavně, Maty kadil i 6x denně. dr. říkala, že pokud nemá vyrážku a teploty a prospívá, tak by to mělo být v pořádku.
začala jsem mu každý den dávat banán - jako na zahuštění 😅 a asi to pomohlo - většinou máme bobek - ale nejsem si 100% ně jistá, že je to tím banánem 😝
kousky jídla má Maty v kakání taky - bohužel mi něco polyká, aniž by kousal - např. hrášek a kukuřici 🙄 🙄 🙄

kremca
20. bře 2010

Ahoj,
přidávám se do klubu kašovitého kakání. Mám 13 měsíční holčičku, která má již více než týden průjem. Byly jsme i v nemocnici na kapačkách na zavodnění. Ve středu nás pustili, ale řídkou stolici má pořád. Navíc v ní má hlen. Výsledky výtěrů negativní a nidko neví, proč průjem má. Doktorka jí te´d nechala dělat testy na celiakii, ale výsledky budou až za deset dní. Už jsem zoufalá a nevím, jak jí pomoci. Pít mi moc nechce. Držíme už týden bezmléčnou dietu - doufám, že jí to nijak neublíží. Protože vápník přece potřebuje. Kousky ve stolici má taky. Dneska jsem do ní násilím cpala borůvky. To je tak jediné, co jsme ještě nezkusily. ☹

chalotka
22. bře 2010

Ahojky safron. Já mám15ti měsíční dcerku a máme stejný problém jako vy, pokud je to problém. Malá je zdravá, prospívá, pravděpodobně neleze ani žádný zub, a kadí o 106. Pořád je to kašovité, sem tam i kousky potravy, zabarveno podle druhu jídla. Bobek jsme měly za těch 15 měsíců snad 2x. Zatím to neřeším. Nepomáhá ani banán na zahuštění ani nic jiného. Myslím, že každý kadí asi jinak. Mudr. nám taky nic neřekla. Takže jsem zatím v klidu. 🙂

monisa
17. únor 2011

Ahoj, tak jak to dopadlo s kakáním?
Mám taky 20 měsíční dítě a už asi týden má kašovitou stolici. Volala jsem doktorce co s tím a prý, než se podstoupí jakýkoliv vyšetření musí se držet dieta, což malá v podstatě jí dietně, ale žádný mlíko a to jí teda nedokážu odepřít ráno a večer bez mlíčka ☹( tak jsem zvědavá, jak to dopadne, vždycky s napětím čekám na kakání 🙂

venuss
30. srp 2011

ahoj holky,přidám se k vám.Syn 18měsíců má také kašovitou stolici, málo kdy tuhou, ale syn má hodně mléčných výrobků v podstatě jí pouze mléčné výrobky, nechce mi jíst nic jiného... Doufám, že je to jen krátkodobý rozmar a začne zase hezky jíst všechno.Takže u nás to je těma mléčnýma výrobkama...☹

aaalenkaaa
8. črc 2012

Ahoj,
řeším úplně to samé! Syn bude mít 2 roky, kaká tak 2x denně, jako vždycky, to je u něho normáln í, ale taky má kašovitý kakání. Někdy má ta kaše tvar hovínka, někdy je to kůpka kaše. Pevné hovínko má jen občas. Pozoruji to asi 2 měsíce, předtím kakal do plínky, tak to bylo všechno tak nějak stejně zorpatlaný🙂
Co chodí do nočník, tak to víc pozoruju 😀
Kousky má taky - kukuřice, hrášek, mrkev (Ale to mám i já po tomhle jídle), to neřeším, barvu to má podle jídla asi, většinou hnědou, někdy víc dožluta....
když nasadím hylac a protiprůjmovou dietu, tak to má lepší a má tuhé hovínko, ale jak pozvolna začne jíst normálně, tak jsme zpátky na kašovité. A to mu dívám denně banán, skoro denně borůvky, ale jinak jí normálně, mlíčný výrobky 3x denně, přesnídávky, maso, zeleninu....

taky blázním a hledám na netu, nevím, zda se nemám obávat celiakie nebo nějaké intolerance....jsem ráda, že tu čtu, že to má víc batolat 😎

SAFRON1....jak to vypadá s odstupem času u vás, jak se to vyvinulo?????

marecek4
8. črc 2012

@safron1 malý měl kašovitou stolici taky pořád,zkoušela jsem to řešit dietkou,bez jogurtů-ale pořád nastejno,až poté co se naučil na nočník a byl bez plínek tak se to samo upravilo,vzhledem k tomu,že šel taky tak jednou dvakrát za den,tak to dr neřešila-průjem je brán až od sedmi a více,prostě asi tělíčko samo ví,co a jak,i když jsem byla dost překvapená,protože ti starší takové problémy neměli,na druhou stranu taky byli na UM a teď jsem kojila do víc jak dvou let

sisiska
21. lis 2012

@marecek4
@aaalenkaaa
@venuss
@monisa
@kremca
@chalotka
@sebino5
@iloha
@helcenka
@kaleilah
@safron1
@andyalukasek2008
@jana.sun maminky, dufam, ze sa ohlasite, ako to je u vasich drobcov so stolicou teraz? maju ju stale kasovitu? a aku ma farbu? lebo nasa mala skoro 3 rocna ma velmi casto kasovitu stolicu, ale dost casto sfarbenu do zelena alebo do zlta...aj vasi to mali/maju pri kasovitej stolici? davam probiotika, ale na farbu to akosi nema vplyv...dakujem

helcenka
21. lis 2012

@sisiska - ahojky, my jsme teď úplně v pohodě, malej má pravidelnou každodenní stolici, maximálně jeden den vynechá, má normální konzistenci i barvu. Jen čas od času jí má řidší nebo naopak tvrdou, to asi záleží na tom, co sní. Probiotika dávám jen po nějaké střevní virózce a vlastně jednou jsem je dávala, když měl syn ATB, vždycky jen měsíc, na srovnání, jinak ne.
Na stolici má velký vliv také strava (pokud teda to není něčím jiným - prokázané). Např. po jogurtech, mléčných výrobcích hlavně s živými kulturami, po ovoci může být stolice řidší, ale třeba i po špenátu... A také přílišné množství např. celozrnných potravin není vhodné pro takhle malé děti.
A co ti řekla doktorka, probírala jsi to s ní?

sisiska
21. lis 2012

@helcenka a farbu stolice mava tvoj syn vacsinou normalnu, hnedu? a mal ju hnedu aj vtedy, ked maval taku kasovitu?

helcenka
21. lis 2012

@sisiska - mívá takovou středně hnědou, když míval řidší, tak byla spíš taková dožluta, okrová. Tak nějak se mu to časem upravilo samo. Stravu jsme nijak neměnili, protože máme hodně vyvážený jídelníček.
Ale já sice nemám alergii na BKM, ale mám jistou intoleranci mléčných výrobků, takže po nich mívám i jako dospělá řidší žlutou stolici. U syna teda musím zaťukat nic takového není, takže to beru tak, že měl jen "takové období".

sisiska
21. lis 2012

@helcenka a kolko mal vtedy maly rockov a kolko ma teraz? ako dlho vam to teda trvalo to obdobie s redsou stolicou?

helcenka
21. lis 2012

@sisiska - bylo to období mezi 2 a 3 rokem. Po tom 3 roce se to samo upravilo, pak nastoupil do školky a zase se to na pár měsíců vrátilo, protože opravdu nebyl zvyklý na takovou stravu, myslím, že tak zhruba rok s tím problém nemáme. Bude mu teď 5.

sisiska
21. lis 2012

@helcenka dakujem moc, snad to nebude nic vazne ani u nas...zatial dik za info