Kašovitá stolice 20ti měsíčního. Máme jít na gastro?

safron1
18. únor 2010

Ahoj holky, malé je 20 měsíců a má podle mě divnou stolici. Není v ní hlen, aleobčas jsou tak kusy jídla a bývá kašovitá. Ne úplně vodnatá jako průjem, ale není formovaná. Barvu má podle toho, co malá snědla. Kaká jednou, občas dvakrát denně. Zajímá mě, zda existuje podobně staré batole, které by mělo stejné stolice nebo to mám jít řešit na gastro?
Prosím adminy, aby mi to nezamykali - zajímá mě odpověď na přesně moji otázku, ne něco podobného. děkuji.

marecek4
21. lis 2012

@sisiska úplně v pohodě,jen ještě aby se naučil si sám vytřít prdelku 🙂-ale na to má ještě nějakou chvilku čas

sisiska
21. lis 2012

@marecek4 a ked mal tvoj maly taku kasovitu stolicu, tak mal normalnu hnedu farbu alebo sa mu nejak menila, lebo ja prave riesim nieco podobne, ale moja mala ma stolicu taku do zlta obcas..

jana.sun
21. lis 2012

@sisiska ahoj, můj syn má ted 4 roky a stolici normální - není kašovitá, barva je hnědá někdy světlejší, záleží asi na stravě. Druhý syn má 17 měsíců a stolici má pořád kašovitou, barvu většinou teda hnědou, ale myslím, že u tak malých dětí je to normální.
Jinak starší syn měl mezi 2-3 rokem opačný problém, nemohl se vykakat, měl velká tuhá hovínka a bolelo ho to, to jsme řešili úpravou stravy a chvíli i laktulosou - ale když je v tomto věku kašovitá stolice, to nevím, zkusit nějak stravou "zahustit" a nebo pro jistotu konzultovat s doktorkou - může mít nějakou nesnášenlivost, jak píše Helča.
Přeju, at se vám to brzy upraví 😉

marecek4
22. lis 2012

to zbarvení je od jídla-když měl víc zeleniny a ovoce-třeba v období rajčat tak byla světlejší,protože náš pán se obsluhoval přímo na zahradě 😀 a když měl maso tak byla tmavší-ale já už to pak nesledovala

venuss
22. lis 2012

@sisiska Ahoj, můj syn 33 měsíců má stolici již normální, řekla bych i normální barvy. Žádné zelené ani žluté zbarvení. Kašovité měl, jen když hodně pil mléko. Ve 20ti měsících pil někdy i 5x za den nutrilon. Dnes uz nutrilon nepije... Určitě bych s tím ale zašla k doktorobvi..Přeji hodně štěstí.

aaalenkaaa
28. kvě 2013

@sisiska
taky tě můžu uklidnit - je to rok, co jsem psala a stolice je normálnější 🙂
Teda že by měl tuhé hovínko, co jde v případě nehody vyhlepnout ze slipů nebo v pohodě uchopit papírem, to většinou ne. Tvar šišky to má, ale je měkčí. Hlavně to ale není hrouda kaše jako před rokem. Kaká většinou 1x denně, někdy 2x, a někdy zase jeden den vynechá (světlejší hnědá). Na váze přibírá, jinak je spokojenej. Jídlo jí pořád stejné jako dřív (je v jídle konzervativní), takže se to fakt upravilo spíš věkem než změnou stravy.
Lactobacily nedávám.
Nedávno mu i dr. v rámci jiných krevních odběrů nabrala i krev na celiakii, ta byla negativní.