Každé dvě hodiny chce UM, i v noci. Poradíte?

strasidelko
1. dub 2020

Ahojky holky naše malá 5m už skoro dva měsíce se v noci budí co dvě hodiny ale skoro přesně. Spustí šílený řev a nic jiného než mlicko ji neuklidni. Dřív vydržela třeba čtyři hodiny spát a teď ne. Mlicko máme pořad stejný. Zkoušela jsem dávat čaj ale to zjisti a nechce ho a řve dal. Spí s nama v posteli. Je to normální. Má 120ml co dvě hodiny. Tlustá není ani hubena je akorat. Prikrm dávám jeden denně zatím.

darinka84
1. dub 2020

@strasidelko jasně že je to normální, může mít zrovna růstový spurt.. Dávej jak si žádá... Ja když pak nekojila dávala jsem i umělé mléko na požádání.. Je to období, za týden může být všechno jinak, za další týden zase... A jestli je hubená nebo vypapaná na to bych nehleděla... Hlavně ať je spokojená přece...

kvmatonka
1. dub 2020

@strasidelko zakládáš tyto diskuze skoro pořád. Prostě se teď smiř s tím, že se ti budí co dvě hodiny. Pokud ji mlíko uklidní a spi dále, tak to neřeš. V tomto věku se to pořád a pořád mění. Mě se syn (kojený) budil co hodinu několik měsíců, co jsem měla dělat? nic prostě jsem byla pořád vzhůru. Časem se to zase změnilo. Dcera (na um) se mi v noci taky x-krát budí a vem si, že ani po mlíku kolikrát neusne a já s ní straším i dvě hodiny. Jo není to příjemný, padám na hubu, ale tak co s tím udělám? Každý den je jiný. Ono z toho ty děti zase vyrostou. Doporučuji se s tím smířit, brát to jak to je a nehledat pořád problémy, kde nejsou. S takovou se z toho zblázníš 🌹🍀

g_m
1. dub 2020

A co dá třeba jen polovinu? Ať nemá zaplácaný žaludek? Já nikdy UM co 2h v noci nedávala...

strasidelko
autor
1. dub 2020

@kvmatonka děkuji za zkušenost. Ono jen ze do mě dr hustila ze ji základam na obezitu a pomalu mi vynadala do krav minuly týden. Už pak člověk o sobě začne pochybovat. Díky ze jsi napsala. Jsem klidnější.

kvmatonka
1. dub 2020

@strasidelko já ti rozumím, obzvlášť pokud ti dr vynadala. Ale některé děti to tak mají. Tak ji třeba zkus v noci dávat menší porce. Zkus ji dávat více přes den. Dcera na UM mi taky pila co 2 h, tak jsem ji dala a byl klid. Třeba teď mi zase pít nechce vůbec. Je to prostě pořád něco. Ty jsi máma, ty máš zodpovědnost za své dítě. Děláš pro ni první poslední, věř, že to zase bude jinak a zase se to změní. 🍀

makronka222
1. dub 2020

Neni to i zizen? Dej mu vetsi davku. Treba o 30ml vic mlika, a dej mu pauzu na odrihnuti nebo chvilku proste na strávení a pak pokracovat

makronka222
1. dub 2020

UM davat co 2je taky na prd.

strasidelko
autor
1. dub 2020

@kvmatonka Děkuji moc. Ono někdy fakt na rady doktoru člověk dat nemůže. Každé dítě je opravdu jiné a nejde vše podle tabulek. Kamarádky dítě spí celou noc a naše ne no. Jen jsem se chtěla ujistit, ze opravdu nejsem sama a blba jak mi tvrdí doktorka. Děkuji ti. 😊♥️

kvmatonka
1. dub 2020

@strasidelko ale i tady si poslechneš jak se nemá dávat um tak brzy a zase, že i kojit na požádání se nemá. Každý má svou hlavu a své postupy. Dělej jak nejlíp umíš 🙂

veronikav31
1. dub 2020

@strasidelko zvyš jí UM, zkus udělat ne 120ml ale 160ml. A nebo změň UM, nemusí jí toto UM stačit. kdy jí bude 6m? to se přechází na hutnější UM. A každý zmačka UM je jiná.
Ano, každé dítě je jiné, ale já třeba jsem obě děti měla na UM a šli jak přes kopírák, oba přes den brzo přestali spát, za to spali a spí v noci. Dřív jak po 2 hodinách bych UM nedávala, pokud se budí často a neblije, tak UM nestačí.

miba10
1. dub 2020

@strasidelko dávej buď noční mlíčko nebo do mlicka pridavej trochu kaše, aby bylo sytejsi na noc. Bude napucnuta a spokojená a vydrží dyl spát

kvmatonka
1. dub 2020

@miba10 no a nebo se po te kasi bude budit jeste casteji, ptz ji bude bolet bricho z toho.

miba10
1. dub 2020

@kvmatonka proto říkám jen zahustit. Ne udělat kaši

kvmatonka
1. dub 2020

@miba10 i to malo muze udelat zle. Je treba vzdy vyzkouset dopoledne.

miba10
1. dub 2020

@kvmatonka a to se vzájemně vylučuje? 🤷‍♀️