Každé ucho novorozence má jiný tvar, máte zkušenost?

merja
14. srp 2012

Ahoj, chtěla bych poradit. Až ted po dvou týdnech z porodnice jsme si všimli, že má malej každé ucho jiné. Jedno je větší špičatější a druhé menší kulatější. Máte někdo taky takové zkušenosti a jak se dají řešit? Nerada bych, aby se pak malému někdo smál 😢

eficenka
14. srp 2012

😀 hele můj manža má taky každý ucho jiný, jedno větší a volnej lal§ček, druhý menší a lalůček přirostlej, jednou sem si to měřila a to delší ucho je o 1,5 cm 😀
A vůbec mi to na něm nevadí a miluju ho.... A nikdo se nikdy manželovi neposmíval....

merja
autor
14. srp 2012

🙂 no uvidíme, je to hodně vidět a dnešní děti.... , když to člověk vidí v televizi jak se smějí kvůli oblečení, ... Je to hodně vidět, tak uvidíme

lucifereeek
14. srp 2012

@merja na takovém malém miminku bych to neřešila, ještě se lecos srovná, pokud by to pak malému/malé vadilo později tak bych to pak až řešila třeba s dr. jestli to nejde nějak poopravit, ale myslím, že to určitě nebude tak hrozné 🙂

merja
autor
14. srp 2012

No právě, že to jedno ucho je jako by ten vrchol srostlý do sebe/menší i velikostně ☹ špička, no uvidíme jestli se to nějak trochu dá dokopy. To víte, člověk si toho hned nevšimne a pak má takové myšlenky - bude to vada,nebude to vada, budou se smát,bude z toho smutný, ... hehe první dítě no 😎

zvarovairena1
7. bře 2015

Ahoj Merja, mám přesně ten samý problém... mám 5-ti měsičního syna a má stejny problém s ouškama jak popisuješ - jedno větší špičaté a druhé menší spíš kulaté. Má to už od narození a nedávno si toho už všimlo i mých pár kamarádek a mě docela štve, že je to tak viditelné a mám také obavu, jestli mu to už zůstane, jestli se to ještě srovná a pokud ne, tak zda se to dá někaj operativně řešit. Taky nechci, aby se mu pak třeba děti posmívali atd. Koukám, že už je to skoro 3 roky, co to tu píšeš, tak se tě chci zeptat, jestli se tvému malému ouška trochu změnila nebo jestli mu to zůstalo, popř. jestli jste to řešili operativně? Doktorka mi řekla, že se to může ješte trochu srovnat, ale že nejspíš už stejný nebudou. Moc děkuji za odpověď. Začíná mě to dost trápit... ☹

lenjii
7. bře 2015

Nikdo nemá uši úplně totožné. Můj švagr má jedno ucho po matce a druhé po otcovi 😀 Tak to je. Ani malá je nemá souměrné a stejné. To je přece úplně normální 🙂