Kde hajá mimi přes celý den. V ohrádce?

eatygrenee
14. únor 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kam dáváte miminko přes den. Budeme mít postýlku v ložnici a pak máme malý obývák, atk přemýšlíme, zda tam dáme jen ohrádku. Máte zkušenosti s tou polohovatelnou s mantinely? dá se v ní i spinkat?

blka
3. bře 2009

Astrane 😀 . Ještě nevím, co budeme mít za čertisko, tak aby ten rozlet nebyl moc velký 😀

geminis
3. bře 2009

Tak my měli holky na spinkání v postýlkách. Ohrádku jsme nikdy neměli. Mě samotné by se v ohrádce nelíbilo, tak proč bych tam měla zavírat své děti.
Někdy usnuly na letišti na své hrací dece, ale to jsem tam byla vždy s nima.

beruska2x
3. bře 2009

blka... nechci ti kazit iluze ale nezman jedine dite ktere by chtelo v ohradce byt a nervalo, pekna alternativa je takovy ten bazenek maly nafukovaci.. das do nej deku ka hracky kdyz potrebujes na WC, uvait a tak ale nemaji byt deti v uzavrenem prostoru, pak se nesnazi jinam a treba nelezou.. pak das ohradku pryc a do tydne lezou jak fretka 😀

blka
3. bře 2009

Beru, nechtějí být 😕 ? Některé maminky je tady v albíčkách mají, tak jsem myslela, že se jim tam líbí 😅 (s hračkama samozřejmě 😀 ).

beruska2x
3. bře 2009

ja nevim, tak se zkus nektere zeptak ale ja ve svem okoli nezmam jedine co by tam nervalo, omezuje ho to v prostoru a nechas ho tam a jdes pryc.. varit, neco zamichat a to berou vetsinou jako zradu 😀

ja mam ted malyho na dece v pokojiku ale dlouho ho tam nechat samotnyho nemuzu a uz na me haleka... 😉 nedovedu si predstavit ho dat do ohradky, prijde mi to jak vezeni 😔

na schovavacku na hrani ma pripraveny stan s medou Pu a jinak do obyvaku lehatko mam a asi ten bazenek poridim a ma do nej balonky...

blka
3. bře 2009

Beru, tak mi tak velkej obývák nemáme, aby nám tam vlezlo všechno to, co popisuješ 😔 .
Uričtě bych chtěla, aby měla kolečka (ale předem to chce oddělat ten práh mezi obývákem a kuchyní 😀 ) a mohla bych ji převážet (když by bylo miminko menší a jenom by ještě leželo). Ale potom, až by si hrálo, tak by na mě vidělo i z toho obýváku, takže bych ho samotného nenechávala 😉
V okolí mám jenom 1 kamarádku, která má už roční holčičku, a ta měla ze začátku 2 postýlky a teď nemá nic.

beruska2x
3. bře 2009

nene 😀 my meme velikej ale taky si vyberu jen jednu variantu a stan bude v pokojiku, asi jsem to blbe napsala 😵

blka
3. bře 2009

Beru, aha, já jsem pochopila, že to všechno koupíte 😅

beruska2x
3. bře 2009

no lehatko ma ted, tak na chvilku a na koukani na Tv, ic ho to moc nebavi, ji ve stolicce, stan jsem jeste nerozdelala, to az poleze 😀 do pokojiku na schovavacku a hracky a bazenek bude v obyvaku aby mel misto na hrani na chvili kdyz budu potrebovat odbehnout, jinak ma na hrani pokojik 😉

snad je to srozumitelnejsi 😅 😕

grej
3. bře 2009

Holky a to jste jako s dětma neustále?? A kdy vaříte, perete, chodíte na záchod, do sprchy a tak? Asi si to mateřství moc idealizuju, ale určitě to snad není tak, že byste byly věčně s dětma a jen "na chvíli potřebovaly odběhnout", no ne?

Já mám půjčený košík když bude mimi hodně malé. Až bude větší, předpokládám, že bude buĎ v lehátku nebo na hrací dece nebo v cestovní postýlce. To ještě rozmyslíme. Ale nebude to o tom, že ho budu mít pořád v ruce nebo u něj sedět. Takže bude víc času snad samo než se mnou... Budu třeba v kuchyni a mimi na mě uvidí, ale nemyslím, že by to bylo o tom, že bych u něj pořád seděla...

beruska2x
3. bře 2009

to si povime jak bude poslusne v postylce a hrat si samo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kdyz je male tak jo ale potom chce spolecnost, bavit se, hracky ho bavi chvilku, proste si hrajeme, zpivame, knizky prohlizime, vypravime pohadky a tak...
kdyz odbehnu k vareni, na WC nebo tak tak ma hrazdicku a hracky ale na dlouho to neni... pere pracka ne? to je minuta nez to tam dam, povesim kdyz spi, to same vse ostatni, nebo jde manza na prochazku nebo blbnou spolu... 😉

blka
3. bře 2009

Beru, ano, už to je srozumitelně 😉

Grej, mám stejnou představu jako ty 😅

astrane
3. bře 2009

se mnou pak chodili i na ten záchod 😀
JInak dokud je hodně malé,tak hodně spí-proto třeba ten košík,aby se dalo posouvat tam,kde jsem i já...pak už chce komunikovat,takže třeba v tom lehátku,ale musí být u tebe a musíš na něj aspoň mluvit...Taky často jí-kojenci klidně přes den i po hodině a půl-3 hodinách a postupně se to prodlužuje a při tom toho taky moc neuděláš vezmeš-li v úvahu.že mu to může trvat i třičtvrtě hodiny,než se nají....intervaly se prodlužují a doba jídla krátí postupně...mezitím spí nebo si chce povídat nebo se mazlit a chovat-jak který mimi.....A když už leze tak všude za tebou,takže všechno dělali se mnou-já vařila nahoře,oni na zemi.. 🙂
takže já jen odbíhala 😀 😀 😀

beruska2x
3. bře 2009

ja varim vecer prevazne kdyz uz spi nebo kdyz je manza doma, tak na 2 - 3 dny vic me ani nehne 😝 😀
astrane jojo... 😀 😀

holky moc si nepredstavujte ze mimi nakrmite, prebalite a polozite a budete si delat co potrebujete 😀 😉

astrane
3. bře 2009

Já taky večer-po dobu vaření hlídal manžel....my dojedli přes den co zbylo a druhý den zase tak....u nás jsou teplý večeře a ne obědy 😉

blka
3. bře 2009

Jako že bych ho vždycky položila a šla si po svým, to ne. Ale myslela jsem si, že několikrát za den jo, že malé miminko nebude vyžadovat až tak moc pozornosti 😅 . No jo, ještě nejsu zkušená 😀

beruska2x
3. bře 2009

ale to jo, tech prvnich 6 tydnu porad spi, toje pohoda, pak ale uz vic kouka, samo ho porad nehojdam, to ani nahodou ale povidam s min a tak ale ted jak se prevaluje a tak tak uz ho hlidat musis vic a vic a taky pozornosti vyzaduje vic a vic... chce si hrat a bavit se.. a vse ho bavi chvilinku 😉
proste zabava na cely den 😀 😀 😀

blka
3. bře 2009

Beru, no, to asi jo 😀

minea
3. bře 2009

Já jsem to vyřešila tak, že jsem si na první tři měsíce pronajala tu plastovou postýlku na kolečkách, co se používá v porodnicích. Mimi musí ležet na rovném povrchu, takže přivazování do lehátka je mi proti srsti. Bylo super, že jsem si ji mohla dát tam, kde jsem zrovna byla - v kuchyni, v obýváku.. dcera měla absolutní komfort a já jsem byla klidná, že na ní vidím.

beruska2x
3. bře 2009

to je bezva napad ale ted jsou tak plny porodnice ze jsem zvedava jestli to jde vubec 😉

minea
3. bře 2009

Beruska, to není z porodnice, pronajímá to firma Linet - koukám, že to od loňska trochu zdražili, já jsem to měla za 500
http://www.linet.cz/zdravotnicka-technika/sluzb...

astrane
3. bře 2009

Myslím,že raději koupím něco na MMB 😉 🙂

beruska2x
3. bře 2009

ty jo to je fajn ale dost palka, to kdyz koupis kosik tak to mas na celou dobu co tady das za 2 mesice 😅 ale je to pekne a prakticke, v porodce to bylo bezva...

astrane
3. bře 2009

jojo,za tu cenu to mají prodávat.... 😠

yanna.o
3. bře 2009

na menší bych brala nějaký pojízdný košík či kolíbku, co se dá houpat a převážet.

lehátko mám houpací, vibrovací od fisher price (ne to samohoupací, to dělaj taky), později jsme dali na zem 2 matrace, které jsme pro tento účel zakoupili. Pády na obličej apod. byly do měkkého a prostoru mraky 😉
Možná bych sem tam na tohle využila cestovní postýlku, kdybych ji měla, ale zatím jsme nikde jinde než doma nespali. Později manžel obehnal matrace ohrádkou, kterou vyrobil z Ikea postýlky bukové, které stojí 700,- tedy méně než ohrádky. Udělal otevírací dvířka. No a za chvíli se to zas mohlo sundat, protože vývoji nezabráníš. to období,kdy furt padají na obličej, záda, hlavu, to je hrozný. furt jsem u něj musela být a když ne, tak musel být někde na měkkém a hrací dečka by na tohle nestačila.

Hrací deky jsou na chvíli, jsou malinké, dítě z nich hned uleze a že jsou na tom hračky je fuk, jelikož v tomto věku ho zajímá cokoliv a nerozlišuje.

Z hracích dek se mi líbí konkrétně od Nattou růžovo-žluto-modrá s vystouplými zvířátky, která různě šustí apod. a pak Babymoov Baby postýlka Baby - Popili 2v1

http://www.aaakocarky.cz/product.aspx?id=2805&v...
http://www.e-certik.cz/detail.php?zbozi=480971

markytkaaa
3. bře 2009

První tři měsíce jsme přesouvali klasickou postýlku z ložnice do obýváku.

Pak trávil nějaký čas na hrací dečce - http://www.slune-cz.cz/hraci-deka-s-hrazdickou-...

Když začal trochu lézt, pořídili jsme na místo, kde stávala postýlka v obýváku ohrádku - http://www.detskydum.cz/detail/ohrdka-stedn-buk...

Teď je střídavě v ohrádce, ve volném prostoru, v chodítku ...

eatygrenee
autor
4. bře 2009

Tak my nakonec budeme mít kromě postýlky a hrací deky ještě půjčený košík 🙂 Takže v ložnici postýlka a v obývacím pokoji bude košík s hracíé dekou. Máme malý byt tak jsem zvědavá, jak se vejdeme 🙂 Jinak hrací deku máme poměrně velikou z bazaru od tiny love.http://www.babydream.cz/detail.php?zbozi=7... Musím říci, že vypadá nádherně 🙂

pepibubu
13. bře 2009

ahoj holky, taky už řešíme pro Pepína ohrádku.... Jedna známá kt. má dvouletou holčičku nám ji vymlouvá, už ani nevím proč... ale já si myslím že ohrádka je dobrá (a co si budeme povídat někdy i důležitá) věc... nebo si to taky nemyslíte? A co rozměr? viděla jsem na netu 78*98cm, to mi přijde malá, nemyslíte? případně jakej rozměr by byl optimální?

beruska2x
13. bře 2009

ja si to tedy taky nemyslim, jednak nechci malyho nekam zavirat a za druhe neznam dite co by tam chtelo byt a kdyz maji omezeny pohyb tak vetsinou i nelezou a tak...pak das zabrany pryc a je jak fretka.. proste je to nenuti poznavat okoli... 😵

pepibubu
13. bře 2009

beru, my máme na zemi deku (máme lino, koberec, na něm ještě deku) a na ní má hračky, ale skoro všichni mě straší "počkej až ti začne lézt, to buďto nic neuděláš nebo ho musíš vrazit do ohrádky," už z toho mám v hlavě bordel... 😒