Kde hajá mimi přes celý den. V ohrádce?

eatygrenee
14. únor 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kam dáváte miminko přes den. Budeme mít postýlku v ložnici a pak máme malý obývák, atk přemýšlíme, zda tam dáme jen ohrádku. Máte zkušenosti s tou polohovatelnou s mantinely? dá se v ní i spinkat?

pepibubu
13. bře 2009

beru ale tedy když myslíš že ne.... nechci mu nějak "omezovat svobodu..." a je to fakt, když budu potřebovat něco udělat kde by mohl "překážet" (míněno se značnou nadsázkou) tak ho můžu na tu chvíli dát do postýlky...

beruska2x
13. bře 2009

ja nevim jak to mas organizacne ale ja varim vecer kdyz malej spi a jinak nevim, setrit muzes v poho - bud spi nebo mu na tech 20 minut pustim TV a to sedi na gauci nebo v kresilku... luxovani mu neva anii kdyz jezdim kolem nej... ja nevim kazdyho vec ale ja se pres den spis venuju jemu, bude pekne, tak budeme hodne venku a varim, zehlim a tak opravdu vecer....
prace ti nikdy neutece 😉 a treba pradlo povesim i s nim, proste na nej mluvim a on si hraje... to je chvilinka..

pepibubu
13. bře 2009

to máš taky pravdu.... taky se mu věnuju maximálně, jsem u něj na dece, a stavíme věž z kostek (pěnových 🙂 atd, spíš mě všichni strašej že až poleze tak si nedojdu ani na záchod... a podle všeho (i dětskařky) bude chodit brzo, má v nožkách sílu a tendence se zvedat 🙂 ale je to fakt, spíš ty peníze co jsem měla bokem na ohrádku pro něj použiju na něco jinýho... rozhodně to asi nebudu řešit nějak rychle, e-shopy případně reagujou do pár dnů, kdybych zjistila že to jinak nejde 🙂

beruska2x
13. bře 2009

vim na tu chvili, ja mam znamy a ty meli doma ttakovy ten obyc nafukovaci bazenek (asi 120,-) - do nej deku a hracky.. ale tam to byla nutnost, meli dvojcata to je jine ale ten pak sbalis a je to ale ohradky zabira misto, je draha zbytecne...
my taky asi budeme mit vse driv je to cert.. 😉

pepibubu
13. bře 2009

beru, tak jsi mi pomohla v rozhodnutí s ohrádkou minimálně počkat do momentu, než poleze... radši ji případně koupit později, než zjistit že je mi k ničemu a je to jen velkej drahej krám co zabírá místo... no uvidíme, ale spíš ne 🙂 pro dva tisíce se určitě najde lepší využití, třeba za krosnu na výlety s drobkem 🙂

beruska2x
13. bře 2009

taky myslim , v pripade potreby ji mas max do tydne doma, a vyhodit prachy muzes vzdycky za neco lepsiho 😀

beruska2x
13. bře 2009

nebo pak kouni na seznamu na bazer, tam je takovych veci hafo, neni na to co by se pokazilo, a o 50% levneji minimalne..

reruna
3. čer 2009

Ahoj, my jsme měli na malého postýlku v ložnici, a protože máme velkej byt, chtěla jsem i další postýlku do obýváku, nakonec jsme to vyřešili dřevěnou ohrádkou s polohovacím dnem, vystlanou dekama, protože to dno je docela tvrdý a tam byl malej přes den, když spinkal, jinak jsem ho samozřejmě kojila, přebalovala, nosila, houpala na baloně a tak. Když trochu povyrostl, tak měl hrací deku na zemi a dokud nezačal lézt, tak to bylo v pohodě, to jsem taky udělala všechno, jak píše beruska2X, ale zajímalo by mě, jak to děláš ted berusko, když už malý lozí? To už nejde jen tak ho dát na zem a něco dělat, takže když jsem si potřebovala odskočit na WC nebo něco vytáhnout z trouby, dala jsem ho do ohrádky a jak tam byl zvyklej od narození, tak tam neřval a chvíli tam vydržel si hrát s hračkama a hlavně na mě viděl a já na něj. A ohrádku používám do ted, a to je malému už 20 měsíců, samozřejmě tam není celý den, jen pár minut, když opravdu potřebuju, aby byl v bezpečí, já to neberu jako zavírání dítěte do vězení, ale beru to tak, že mu zajistím bezpečí, když se mu nemůžu věnovat. A rozhodně malej není pohybově zabržděný, lozil v 7 měsících, hned nato sám seděl, v 8 měsících se postavil a v roce už udělal pár krůčků. Já bych si to fakt bez ohrádky nemohla představit, přesto že chodíme ven, hrajeme si spolu, ted už malý lítá po celým bytě, jsou prostě ještě i ted chvíle, kdy ho tam potřebuju dát.
Takže pokud není možnost si od někoho půjčit košík, který je tak max. do těch 3-5 měsíců, tak bych volila ohrádku s polohovacím dnem, malé mimi tam přes den může spinkat a větší si tam hrát.

agnessa
4. čer 2009

Ahoj, my jsme malou od začátku učili, že výhradním místem pro spaní je postýlka - za chvilku bude malé 8 měsíců a nemáme problémy s usínáním ani přes den (i když celkově toho moc nenaspí) - má prostě zafixované, že postýlka je místo pro odpočinek a spánek... je fakt, že bydlíme na bytě, něco jiného je asi bydlet třeba ve 2-patrovém domě... tam bych to asi řešila jednou postýlkou nahoře a druhou dole, ale určitě bych se snažila zvyknout dítě na spaní v postýlce (kolíbce atd. - prostě v jednom konkrétním prostředí).... no a jinak do zhruba 3-4 měsíců jsme měli díky kolikám atd. problémy s usínáním doma přes den, takže hodně často spávala v kočárku na procházce... jak zmizely koliky, bez větších problémů se naučila spávat a usínat výhradně v postýlce a když náhodou občas usne jinde, okamžitě ji přemístím...přece jen je to pro dítě nejlepší...
lehátko jsme měli také, ale dávala jsem ji do něj jen když jsem si potřebovala něco udělat a mít ji pod dohledem, i když je to sebelepší lehátko, nikdy nezajistí dokonale rovnou a pevnou podložku, která je pro páteř miminka důležitá....
kamarádka to třeba chtěla řešit zmiňovaným košíkem, ale její malé se tam nelíbilo... ideální je, když si můžeš takovou věc třeba půjčit, enbo koupit použitý, v případě, že se neosvědčí, aspoň nelituješ velké investice (a že zrovna košíky nejsou levná záležitost...

pattie
4. čer 2009

když byla Bětuška hodně malá, měla jsem jí položenou na gauči v zavinovačce, střídala jsem to s polohovacím lehátkem (např. v kuchyni), když se začala mlít, tak jsem jí začala dávat na zen na deku (a v kuchyni jsem měla cestovní postýlku, ale tam už nechce být) a teď, co se plazí, má sice obří deku v obýváku, ale "běhá" po bytě a tam máme další dvě menší deky s hračkama v kuchyni a pracovně a ona si tak leze a hraje si všude možně. Postýlku jsme od začátku používali jen na spaní a ohrádku jsme neměli vůbec

kacka.va
4. čer 2009

pattie: až budeš mít další mimčo, tak na ten gauč dávej bacha. už v porodce nám říkali, že i když se mimčo nehýbe, tak může dostat nějaký "tik" a může se ti převalit i nelezoucí malinkaté mimino.

germik
18. kvě 2010

ahoj holky, prestahovali sme sa do poschodového domu a začínam riešit čo s malým ešte nenarodeným bábatkom cez den.
Dole je obývačka s kuchynou a zahrada, kde budeme trávit vačšinu času, tak rozmyšlam do čoho dat malinke miminko, ktoré chcem aby bolo cez den stále pri mne.
Rozmýšlam o polohovacej ohrádke, ktorú možem využit i neskor, máte s ním skusenosti? Alebo čo by ste mi odporučili?
V noci bude spinkat s nami v spalni v svojej postielke

bury
20. kvě 2010

germik - my jsme kupovali polohovací ohrádku - máme jí v obýváku. malý je tam celkem často, ale spinkat ho tam nedávám. občas se stane, že u "hraní" usne, tak ho tam nechám, ale spíš si ho tam dávám když je vzhůru. na spinkání je buď venku v kočárku, nebo v postýlce. doufám, že ohrádku užijeme až bude větší. 😉