Kde leží mimčo přes den?

roni
5. led 2008

Ahojky holky,zase píšu abyste mi poradili,nebo napsali svůj názor:o))
chci se zeptat kde máte položenýho mrnouska přes den?
já mám chlapečka 2měs.a týden a celej den ho mám v obejváku v tý houpací mámě nebo jak se tomu nadává,prostě takový to pololehátko.a v postýlce je jen když spinká.moje mamka se bojí,aby to pro něj nebylo škodlivý na záda,a já se bojím abych mu tim nějak neublížila,ale zase na tohle se to prodává ne?tak by to mělo bejt tak vymyšlený aby to mimču neublížilo.al taky si neumim představit že když je malej vzhůru že bych ho šoupla do postýlky,kde by byl sám a já bych byla v obejváku.takhle je pořád se mnou,povídáme si,atak.písněte mi prosím jak to děláte vy,at si udělám nějakej závěr jak to asi má být :o)) děkuju.

petula...
5. led 2008

Aho Roni, jsem toho samého názoru co ty. Mám stejně starého mrňouse jak ty a také ho dávám do lehátka, ale třeba jen na půl hoďky, pak ho dám do té hrací deky a potom třeba zase to lehátko. Nedávno jsem viděla v pořadu Sama doma nějokou dětskou fyzioterapeutku, která o těchto lehátkách mluvila jako o dobré věci, ale jenom na krátkou dobu, nenechávat ho v tom celé odpoledne. Prý se takhle malým dětem kroutí páteř a je lepší, když jsou delší dobu na rovné podložce.

zdenka26
5. led 2008

Já ho dávám taky do lehátka,ale hodně i na hrací deku ,obložím ho polštařema,pod něho dám navíc deku a je to .A nebo na gauča taky ho obložím polštářema.Ale zkouším ho nechat na chvíli i samotného at si vydrží hrát chvíli sám 😀

sokolka
5. led 2008

Ahojky roni, já jsem měla Kubíčka taky v lehátku, nebo na dece, nebo jsme byli venku s kočárkem, nebo autem s autosedačkou. Takže prostě jsem to střídala. Kamarádka má v obýváku od narození její holčičky převozní postýlku a má jí v podstatě celý den tam. My jí máme taky ale když byl takhle malinkej tak jsem jí ani nevyndavala, protože jak bylo krásné počasí, tak jsme byli pořád u dědy na vodě. Má tam hausbot a u toho obrovský molo takže byl malej venku na dece. 😉

petraluk
5. led 2008

Ahojky, já mám dvě postýlky, jednu v ložnici a druhou v obýváku, takže malej je přes den v ní. V obýváku v ní má hračky a ta v ložnici je jen na spaní. Taky to přes den střídam, postýlka, hrací deka a teď jsem mu taky koupila to pěnové puzzle, takže lehá ještě na něm. Lehátko jsme vůbec nekupovali, protože úplně stejně slouží autosedačka a ani v jednom by neměli být delší dobu.
🙂

terezkaaa
5. led 2008

Nášeho malýho už hrací deka nebaví, takže ho máme už pořád na zemi,kde si zkouší lézt a hraje si.V postýlce je jen na spaní-takže takhle je tam celý den... 🙂

iza
5. led 2008

ahoj holky,já mám malýho většinou namanželské posteli nebo na zemi na dece..pokud nutně potřebuju něco udělat šoupnu ho do lehátka

sarkasa
5. led 2008

no, nám to ůehátko fyzioterapeutka zakázala, že není úplně dobré na páteř, ale já ho tam stejně dávám, protože na dece nemůže být pořád a v postýlce nevydrží. otáčí se tam a nemá dost místa tak řve. ale do lehátka klidně, ale asi né na celý odpoledne. každý zdravotník na to má jiný názor.

kachne23
5. led 2008

My máme postýlku v ložnici, kde je jen přes noc, dole mám koš, pak ho dávám na deku na zem, tak dvakrát za den se mi prospí v šátku na břiše a pak ho ještě dávám do houpačky (zavěšená látková), což je parádní utišovač 🙂 Všechno se to prostě snažim střídat, aby chvilku ležel na rovnym a chvilku se třeba nosil...

Petraluk: fakt funguje autosedačka jak lehátko? Mně tam to mimčo příde takový moc schoulený a sbalený - sice je tam spokojený, ale lehátko je přece jen rovný asi ne? (já teda eště žádný nekoupila a ani se mi nechce, ale myslela sem, že to tak je..)

jana.1
5. led 2008

mívala jsem na ustlaný posteli na peřinách nebo na matraci tý postele, pod ním ještě plínu... pak na zemi na dece.. mám jednu obyč flaušovou a na tom 2 měkčí na povrchu bavlněný, který střídám nebo je dám i na sebe, to je fuk.. a lehátko mám taky..

petraluk
5. led 2008

Kachne to je pravda, že lehátko je přeci jenom rovnější, ale myslela jsem to tak, že v ani jednom by být nemělo, zvykne si na lepší pohled a pak to může vyžadovat stále a nechce ležet a taky tam nemá volnost pohybu 🙂
Já ho nedávam zatim ani do jednoho, ale až začnem přikrmovat, tak si ho posadim do autosedačky. Myslim, že je jedno, jestli bude na tu dobu v tom či tom. 🙂

luucia
5. led 2008

roni, tak Anetka je přes den taky v lehátku nebo na hrací dece a nebo ležíme spolu na sedačce. Někde sem četla, že by se mimi přes den nemělo moc dávat do postýlky, aby si ji spojovalo s nočním spánkem, tak nevím. Já ji tam občas na chvilku dávám, aby si pohrála s kolotočem 😉 Myslím, že by lehátko na záda nemělo být škodlivý, jinak by to asi neprodávali a nepsali na tom od 0 měsíců 😉

lendy1
5. led 2008

tak u nás, když byl Davča menší, tak byl v poloh. lehátku, když jsem si tady na MK přečetla diskuzi o těchto lehátkách, tak jsem ho zase složila a je ve sklepě 😀 Nedávám ho tam z důvodů přesně jak píše petraluk. Davču jsem dávala na deku a plínku na zem nebo na postel. Teď má pěnové puzzle a je tam a je spokojený. V autosedačce jsem ho měla vyjímečně vždy na krátkou dobu - max. 20min za den. V postýlce mi nikdy přez den nevydrží a navíc jsem mu ji chtěla spojit jen se spaním, takže když ho tam teď večer nebo přez den dám, tak ví, že se má spát 😀 i když teda zase ráno, když už je vzhůru a nechce spát, tak zase nechce už v té postýlce být a chce ven...

aponchie
5. led 2008

my sme si v americe koupili kong size deku prosivanou a tu sem prelozila na pul a dala na zem v obyvaku mala se plazila po ni ,ale na dalsi mimi si dam jednu postylku do obyvaku a jednu do loznice.nenechavala sem ve vajicku ani v jinych sedackach a myslim ze mala je OK

pipisek
5. led 2008

mám malou střídavě v lehátku, cestovní postýlce v obýváku a na zemi na dekách. na spaní v ložnici v klasické postýlce.

majaaita
6. led 2008

Jiřího máme od narození na dece (dřív na gauči), má volnost pohybu, nikdy nebyl takové to miminko, co má rádo okolo sebe zavinku nebo polštáře. V postýlce pouze spí. Lehátko je šikovná věc, teĎ v něm krmíme, dokud nesedí sám, ale celý den bych se ho vyvarovala. Dítě je tam v jedné poloze, nemůže si pořádně mrskat nohama, rukama.
Zvlášť ty dvouměsíční už mají chutě trochu se protáhnout. Nechala bych takovýho prcka víc na volném prostoru, buď dece, velké posteli .... Jen ať má volnost pohybu a větší motivaci sám se zabavit. Koukat na hrazdu u lehátka je fajn, ale k samostatnýmu hraní to moc nevede.

petraluk
6. led 2008

Lucci : Od narození nemáme nejmenší problém se spaním a malej už pozná která postýlka je na spaní a která na hraní. V tý na spaní nemá nic kromě mantinelu za hlavičkou, protože spí strašně vysoko zabořenej až na špryclích, tak aby ho to netlačilo. Neměl tam ani kolotoč a vždycky mě bez problémů usnul i spal. 🙂
Už je v ní stejně minimálně, protože se už přetáčí a v ní mu to moc nejde, protože tam není tolik místa.
Navíc se mi nechce kupovat ohrádka, takže až poleze a já si budu muset odskočit např. na záchod tak ho šoupnu do postýlky a nebudu mít strach, že si něco vyvede. 🙂
Jinak se prodává spousta věcí, který víc škodí než prospívaj a dávat jen na to co na tom píšou, bych moc nedělala. např. chodítko 🙂

luucia
6. led 2008

Petro, to je něco jinýho, když máte dvě postýlky. Já sem četla, že by se mimina měla dávat do postýlky, kde spí v noci, ořes den minimánlně 😉 Nevím, nemám s tím zkušenost, já do postýlky přes den Anetku nedávám 😉
S tím chodítkem máš pravdu 😉 Myslím, že všeho moc škodí, tím pádem i celodenní ležení v lehátku není asi moc dobrý 😉

m.a.r.t.a.
6. led 2008

já dávám malého přes den na zem an to pěnové puzzle, nebo do lehátka a nebo máme v obýváku přenosnou postýlku s hračkama, do ložnice ho dávám je na spaní

kristi
6. led 2008

Miu jsem davala na zem na deky, navrstvila jsem to,aby to mela mekky, oblozila hrackama a bylo to...

draga
6. led 2008

roni určitě by takhle maličký mimi nemělo v tom lehátku být celý den, prý tak hoďku dvě maximálně...já měla Dalíčka na rozloženém gauči a u gauče jsem měla přistrčený křeslo aby nespadl...prostě jsme ty první měsíce přizpůsobili jen jemu, chodit se v obýváku moc nedalo, místa to taky zabralo dost ale myslím, že to bylo praktický...pak když už byl větší a začal se převracet tak jsme dali na zem deku a přes ní ještě jednu, a trávil čas tam ...než začal děla sudy a koulel se po celý podlaze 😉

berynka
6. led 2008

Ahoj,
je to přesně tak, že v polohovacím lehátku by mimi nemělo trávit moc času, hlavně v prvních měsících. Řekla mi to i zdr. sestra.
My to střídali - hrací deka na zemi (podložila jsem jí ještě dekou, aby to nebylo tak tvrdé), lehátko, naše velká postel a postýlka.

elektrona
6. led 2008

Ahoj !
My taky střídáme : hrací deka - lehátko - postýlka (obýváková, hrací, s hračkama a kolotočem) 😉
Ale určitě nesouhlasím s tím, že autosedačka je stejná jako lehátko. Alespoň my v tom teda máme velký rozdíl, v autosedačce je to mimi opravdu hodně schoulené s pokrčenýma zádíčkama, v lehátku to není tak drastické....

niega
6. led 2008

Náš Edík tráví v postýlce jedině noc. Přes den je, počas bdělosti, u mě v pokoji na puzzlíkové podložce překryté dekou - je to celkem měkké, ale zároveň pevné, takže se mu na tom dobře "sportuje". Myslím, že mu vyhovuje, že má ze země výborný rozhled po okolí, což nehrozí, pokud by "parkoval" v postýlce.

kili
6. led 2008

mne v nemocnici, keď púšťali Adamka domov poradili kúpiť lehátko. V postielke totiž byť nechcel, keď bol hore a na rovnom byť nemohol, keďže má reflux. Pýtala som sa na to, či nevadí, že tam je celý deň a oni že nie. Mne nepríde zlé na chrbticu, že nie je na rovnom, chrbát sa rovná postupne, ako sa dieťa naučí pásť, potom sedieť a napokon stáť a chodiť, to mi povedala aj iná doktorka. Lehátko na tom proste nič nezmení. Ale v inej nemocnici mi za to zas vynadali, že dieťa má byť celý deň v posteli a nie ako pes pri búde (čiže v lehátku na zemi ☹ ), pritom v návode na lehátku je, že nemá byť na ničom postavené. Ani si to neviem predstaviť, keď už v ňom kopú, a tiež je to obrovská vec, a ešte k tomu dve, takže kam by som ich asi tak mala dať. A tiež si neviem prestaviť, keď dieťa nepatrí na zem, či keď lozí tak ich deti lozili po nábytku alebo čo 😠
Proste čo doktor to názor, tak si asi každý má vybrať ten, čo mu vyhovuje 😀

betka007
6. led 2008

U nas je Laura cez deň na hracej deke

kachne23
7. led 2008

teda to je zvláštní názor, že dítě nesmí na zem. Já chápu, že nemá bejt na špinavym nebo na studenym, ale jinak je zem podle mě ideální, p. mi nikam nespadne 🙂 (postýlku dole nemám, jinak může plnit stejnou fci).
No a dík za vysvětlení s autosedačkou, jak mám malý mimčo, tak ještě úplně netušim, co mě čeká a co bude potřeba, ale na chvilkový nakrmení mi asi postačí, bez lehátka se zkusim obejít, uvidíme, co si matěj vyžádá 🙂

agny
7. led 2008

Já mám Honzíka od začátku přes den v obýváku na roztáhlé sedačce, na které máme deku. Vidím tak na něj z kuchyně, on zase vidí na mě. Ale když přes den spí, tak v postýlce v ložnici. Naučila jsem ho tak, že na spaní má klid a ticho, v obýváku při tv by mi asi neusnul. Teď už se přetáčí na bříško a tak ho na sedačce už musím stále dohlížet aby se nezkulil na zem, přemýšlíme jestli koupit cestovní postýlku nebo ohrádku, která by byla v obýváku. Na zemi malej nebývá vůbec, nevím jaktože mě to nenapadlo 🙂

jana.m.
7. led 2008

ahoj ja mam 7měsični holčičku mam v kuchyni postylku na hrani takže když vařim a jsem tam tak je tam semnou tak aby na mě viděla jinak na dece v obývaku večer je v ložnici ale postilku tam nemam nevejde se mi tam tak ji mam ve vaničce z kočarku ale moc se mi to neliby chtěla bych ji přestěhovat do dětskeho pokoje kde spi i 4lety syn ale je to přes 2 misnosti tak nevim mam strach abych ji slyšela

zdenka26
7. led 2008

Já si myslím,že malého uslyšíš,já malého dávám na noc do postýlky v jeho pokojíčku,od dvou týdnů.Ložnici máme ob pokoj a slyším ho vždycky.je naučený, že když se dá do postýlky tak se jde spát .Přes den ho tam vůbec nedávám.Nám by se postýlka do ložnice taky nevešla a dát si malého k sobě do postele si netroufnu,protože mám divoké spaní a házím ze spaní rukama 😀 😀

marinka
7. led 2008

Anička je přes den v lehátku, na hrací dece a na gauči. Do postýlky ji dávám jen když se vrátíme z prochajdy, aby se dospala a jak se probere, tak si ji hned beru, protože jinak už ji má spojenou s nočním spaním a v noci usíná hned, jak ji do ní položíme. Nejvíc času teda tráví na té hrací dece a na gauči, ale tam už dlouho nebude moct být, jak se začne přetáčet. Lehátko je super, tam ji to moc baví protože má hrazdičku s hračkama, ale taky ji v něm nenechávám moc dlouho kvůli zádům..