Kde leží mimčo přes den?

roni
5. led 2008

Ahojky holky,zase píšu abyste mi poradili,nebo napsali svůj názor:o))
chci se zeptat kde máte položenýho mrnouska přes den?
já mám chlapečka 2měs.a týden a celej den ho mám v obejváku v tý houpací mámě nebo jak se tomu nadává,prostě takový to pololehátko.a v postýlce je jen když spinká.moje mamka se bojí,aby to pro něj nebylo škodlivý na záda,a já se bojím abych mu tim nějak neublížila,ale zase na tohle se to prodává ne?tak by to mělo bejt tak vymyšlený aby to mimču neublížilo.al taky si neumim představit že když je malej vzhůru že bych ho šoupla do postýlky,kde by byl sám a já bych byla v obejváku.takhle je pořád se mnou,povídáme si,atak.písněte mi prosím jak to děláte vy,at si udělám nějakej závěr jak to asi má být :o)) děkuju.

agny
7. led 2008

holky a kde vám přes den mimíska spinkají, když je do postýlek vůbec nedáváte?

kachne23
7. led 2008

Mně spí v šátku na břiše, v kočáru, někdy usne na zemi, tak přes něj jen přehodim deku, nebo v houpačce... Žádnej režim zatim nemáme, takže kde usne, tam usne 😉 Až ho budu ukládat přes den, tak asi do kočáru ven (máme zahrádku)..

tlapicka
7. led 2008

nase cacorka spinkala jako miminko na hraci dece nebo na takovym pytli (neco jako poof sedak od medley) v postylce spala jen v noci

jana.m.
7. led 2008

no ja to zkusim a uvidim nechci malou do postele spiš kvuli tomu že si ji nato nechci naučit znam kamaradku ta ma holku naučenou k sobě a chodi sni spat a mala pak nechce vubec nikde jinde spat natož sama bez ni ja nechci byt macecha ale každy mame svoji postylku ale rano si děti moc rada do postele beru a mazlim se snima

makelka
7. led 2008

Dokud byl Tobiášek menší, tak spával kde usnul, v kuchyni jsem měla kolíbku, v obýváku postýlku, tak jsem to střídala, tak aby mi byl pořád co nejblíž 😉 ale taky v šátku, nebo na zemi, hodně spinkal v kočárku, máme zahradu a dvůr, tak jsem ho tam hodně dávala a teď přes zimu ho nechávám spinkat na studené verandě, kde je pootevřené okno, takže čistej vzduch z venku a musím říct, že je to lepší jak v postýlce, protože tam se prospí mnohem lépe 😉 😉

jana.m - myslím, že macecha nejsi, já taky malýho nezvykala, nechávám ho teď sem tam spát s námi, ale většinou spí ve své postýlce až do rána 😉

agny
7. led 2008

Tak je jisté, že spánek na čerstvém vzduchu je nej. Malého dávám spát do kočárku na balkon většinou kolem poledne na 2,3 hodiny, ale raní a odpolední spánek absolvuje ve své postýlce kde spává v noci. Samo bych taky uvítala, kdyby usnul v obýváku při běžném provozu, ale stejně mám pocit, že by se tam tak dobře nevyspal, vždyť já chodím po bytě po špičkách i když spinká za zavřenými dveřmi 🙂 onehdá jsem naklepávala řízky na dlani 😀 no, mám ho asi na to ticho pěkně ,,zkaženýho"

jana.m.
7. led 2008

no ono neni dobry zvykat ditě na rachot ani na klid každy ma sve ale zase aby se nemohlo ani na hlas promluvit to mě přide taty hloupi

kombloudek
7. led 2008

Ahojky,já mám malou celý den v obýváku nebo jedem ven a do postýlky jí dávám jen noc..ale usnout musí v obýváku,páč sama v pokoji brečí.Přes den žádný ticho nedělám,prostě je den,tak ať se učí od mala,že ve dne je trochu hluk,normální světlo a hraní atd..a v noci je klid,tma a spí se..

petraluk
7. led 2008

Tak my musíme klid na usnutí, jinak se nám nedaří vůbec usnout. Ale když už spí, tak jse chováme úplně stejně jako přes den. Malýho jen tak nic nezbudí, když spí tak spí 😀

kachne23
8. led 2008

S tim klidem na usínání máme úplně jinou zkušenost - nejlíp se mu večer usíná při muzice (a žádnej klidnej Mozart to teda neni, přítel mu pouští svý oblíbený kapely, aby prej věděl, co je dobrý 🙂 ) No a přes den to nijak zvlášť neřešim, při nějaký výrazný ráně s sebou cukne (ty řízky by ho asi probudily🙂 ), ale většinou neslyší vůbec nic a všechno prospí.

maree
8. led 2008

Naší Elišce je 6 neděl, doteď jsem ji měla stále v košíku a když si nemohla odříhnout tak v autosedačce. Tak 10 minut po krmení nejvýš. Pak také na naší posteli, ale to až dlouho po krmení, protože má problémy s ublinkáváním a košík má zvýšenou polohu. Jak jste toto řešily na dece nebo na posteli? A v jaké poloze tam vaše mimi nejčastěji leží?

draga
9. led 2008

maree náš Dalíček také ublinkával, postýlku měl vyvýšenou (podloženou knížkama, ještě že jich máme tolik 🙂) ale přes den když ležel na gauči, jak jsem tu u popisovala, ležel rovně...to jsme byla skoro pořád u něj a tak jsem ani neměla strach ale v noci to jsem se fakt trochu bála

jana.m.
10. led 2008

maree naši nikolce je 7 měsicu od nrozeni blinkala takže podloženou postilku pořad všechno poblinkany přišla jsem ve 3 měsici o mleko tak jsme museli najet na mutrilon AR protože normalni nutrilon ten vsobě neudržela když ležela na dece nebo posteli tak jsem pod ni davala polčtařek aby byla výš

pattie
21. únor 2008

Taky jsem o podobném tématu přemýšlela. Máme docela velký byt a postýlku budeme mít v ložnici. Ale nejvíc se pohybuju v obýváku a v kuchyni, která je zvlášť a s obývákem není propojená. Tak jestli vařit jen když bude miminko spát, nebo ho hned od malička nosit v šátku.. či pořídit cestovní postýlku, kterou mít složenou v jídelně, abych ho měla na očích a do obýváku deku na zem... ???

kacka79
21. únor 2008

Tak my jsem přes den střídavě na hrací dece v obýváku a v pokojíčku, potom taky občas v lehátku, i když teď už ho nebaví, potom se válí po mě nebo jsme v kočárku.. začínáme lézt, takže je to sranda.. postýlka je u nás sprosté slovo, spí s náma 😒

gimulka
26. bře 2008

Holky jak vás tak čtu, tak přemýšlím, jestli má smysl mít vůbec dvě postýlky. Původně jsem si myslela, že budu mít jednu na kolečkách v ložnici, ta by se převážela do obýváku a pak jednu v pokojíčku, ale nevím, jestli ta v pokojíčku není zbytečná..Co vy na to?

jandalinka
26. bře 2008

gimulka:podle mě je zbytečný mít 2postýlky.Chtěla jsem to taky tak udělat,ale nakonec jsem ráda,že jsme si pořídili jen jednu a tu jsem převážela do obýváku a po 2měsících mám malou jen na hrací dece přes den ať na mě vidí např.v kuchyni a do postýlky dávám jen na noc

gabca1
26. bře 2008

gimulka - já bych dvě nekupovala. Možná ještě jednu cestovní, ta se hodí a je skladná. Mě malá i přes den spí v postýlce a vůbec si nespojuje den a noc. Když byla malinkatá tak spinkala v lehátku nebo na gauči nebo na dece v obýváku, postýlku nesnášela, večer jí uspávat byl horor. Ona toho ani přes den moc nenaspinkala, vždycky jen takové 20ti minutovky 🙂 😝 Cestovní postýlku jsem teď roztáhla i v obýváku a malá si v ní vydrží docela dlouho hrát, ale nespinká v ní.

denousek
26. bře 2008

ja mam taky poslyku na koleckach a o dvou jsem teda fakt nepremyslela to uz mi prijde jako vymoženost..co je na tom tu postylku prevyst??ja ji rano prevezu do obyvaku malej spi nekdy na gauci nekdy mi usne v naruci tak ho dam do postylky...
taky pres den spi malo ale zato pa celou noc 😵

gimulka
26. bře 2008

holky díky za rady, je fakt, že by to bylo asi zbytečný...Máme postýlku ještě po manžílkovi starou 25 let, takže to natřem, nalakujem a je to...

kim
26. bře 2008

Gimu, taky se přikláním, že dvě ne!!!Náš malej má postýlku od narození pouze na noc!!!!Jinak ho mám na gauči a tam si i schrupne, jinak v kočárku, když byl menší, usnul mi i v tom polohovatelném lehátku, to teď už ne a jen teda na sedačce, když jsme doma.

pitrska
27. bře 2008

Ahojky s timhle sem mela taky starosti ale do dvou trech mesicu mimi porat spinka a pak sme si koupily polohovaci lehatko je vazne super moc sme ho uzily a moc to chvalim super vecicka odnesla sem si ji kam sem jen chtela a mala byla spokojena nez z ni vypadla 😀

lucika
26. čer 2008

Holky, chtěla bych se s vámi poradit, jestli pořizovat cestovní postýlku. Myslela jsem to tak, že normální postýlku budeme mít v patře v ložnici na noc a tu cestovní dole v obýváku, abych na prcka viděla. Přemýšlela jsem i nad košíkem, ale z toho brzy vyroste a u té cestovní jsem si myslela, že by se dala později použít třeba jako ohrádka, myslíte, že by na to byla vhodná? Nemáte to tak některá?

kim
26. čer 2008

Luci, no nevím, jestli budete jezdit na chalupu nebo někam, tak jí stejnak pořídíte, pak jí můžeš využít, jak píšeš, ale jak jsem psala výše, já měla malýho na sedačce, když se začne překulovat, stejně dáš už nejspíš mimi na zem, na deku.Cestovní postýlka se mi zdá na "ohrádku" docela malá...jen tak na odložení, když poběžíš třeba otevřít pošťačce ne,ale na dýl asi jo...já bych jí asi jen z tohoto důvodu nekupovala, ale zase každá mamina to dělá jinak, tak uvidíš, zda napíše i někdo jiný 😉

maakule
26. čer 2008

Ahoj, my bydlíme taky v baráku, kde je patro, máme dvě postýlky, jednu u malé v ložnici a druhou - tu jsme si jen pujčily - v obýváku, je na kolečkách. Když byla Šárinka malinká, tak tam trávila dost času, ale teď už je víc na zemi. Já si myslím, že to má smysl, mít 2 postýlky, má tak uložený veci přes noc, aby nebyly hračky po celém pokoji, je tam kolotoč, takže jí tam ráno položím, aby poslouchala a koukala na něj nebo ji můžu v postýlce převést do kuchyně, když vařím, aby mě pozorovala. Pro mě je to fakt dost pohodlný.

zuzinek
26. čer 2008

Lucika, my mame také postýlky dvě - jednu v ložnici a druhou dole v obýváku (začínali jsme s půjčenou kolébkou, ale v té už bylo málo místa, tak jsme pořídili druhou levnější postýlku ) 😀 ..... Jsem s tím takto naprosto spokojená. V noci spinká nahoře a přes den si hraje dole, kde mě vidí a slyší, a to buď v postýlce nebo jsem zkusila i deku na zemi.
Určitě bych si ale nepořizovala cestovní postýlku, tu máme pouze u babičky na přespání. Vzhledem k tomu, že je naše Ajinka zatím ležící miminko, určitě je pro ní vhodnější kvalitní matrace. Toť můj názor 🙂 🙂

lucika
27. čer 2008

No já jsem si říkala, že než pořizovat 2 normální postýlky, tak že ta cestovní by se dala využít později právě jako ohrádka a zároveň bychom ji mohli vzít, když jedeme ke tchánům...
Kim - právě že se mi ta postýlka zdá o nějaký ten cenťáček větší než ohrádka, tak proto jsem plánovala širší využití. Ale zase jak píše zuzinek, asi tam nebude moc kvalitní podložka na ležení...no budu to muset ještě promyslet, nakonec nám možná fakt bude stačit lehátko a deka na zemi 🙂

lenkabu
27. čer 2008

Střídám hrací deku a lehátko...mám takové co má pevná záda a jde sklopit do lehu 😉

agatka77
18. črc 2008

máme pět měsíců:při přebalování a hraní po jídle ho mám na gauči a sedím u něj (stále ublinkáváme,tak nechci aby se hned po jídle točil na bříško) a po nějaké době jde na hrací deku na zem.a tam sem u něj furt,abych utřela případné blinkání,protože si do toho hned namočí celý čumák 😀 .občas je i v lehátku,ale tam nechce moc být,tak spíš jen rychlovka,když se potřebuju vysprchovat,namazat si chleba k večeři,nebo jednou jsem si dokonce fénovala vlasy,ale dote´d se divim,že to vydržel

coriven
18. črc 2008

tak my máme 3 měsíce: zatím se nám nejvíc líbí v džungli (hrací deka), ale jak se nám začne překulovat, tak to bude asi už malinké a přejdeme na deku s hrazdičkou 🙂
když byla menší využívaly jsme kolíbku nebo košík na kolečkách, postýlku máme taky v patře a jen na noční spaní.

Cestovní postýlka není špatná - zvláště pokud se cestuje často a můžeš pořídit lepší madračku a tu si do ní dávat doma - dobré jsou ty co se dají zipsem otevřít, až bude mimi lozit 🙂 ale jako ohrádka to asi na delší dobu není moc dobré (pro velikost)