Kde leží mimčo přes den?

roni
5. led 2008

Ahojky holky,zase píšu abyste mi poradili,nebo napsali svůj názor:o))
chci se zeptat kde máte položenýho mrnouska přes den?
já mám chlapečka 2měs.a týden a celej den ho mám v obejváku v tý houpací mámě nebo jak se tomu nadává,prostě takový to pololehátko.a v postýlce je jen když spinká.moje mamka se bojí,aby to pro něj nebylo škodlivý na záda,a já se bojím abych mu tim nějak neublížila,ale zase na tohle se to prodává ne?tak by to mělo bejt tak vymyšlený aby to mimču neublížilo.al taky si neumim představit že když je malej vzhůru že bych ho šoupla do postýlky,kde by byl sám a já bych byla v obejváku.takhle je pořád se mnou,povídáme si,atak.písněte mi prosím jak to děláte vy,at si udělám nějakej závěr jak to asi má být :o)) děkuju.

lu777
18. črc 2008

tak my jsme uz vetsi, ale mame to takhle: lehatko na jidlo a nebo po jidle na chvilku, je totiz dost blinkaci...
postylka na spani a obcas na hrani... pak mame ohradku, to je tak nouzovka, kdyz bezim na zachod, jelikoz se uz zacina plazit... tak pulku dne je ted uz na takovych tech penovych puzzlich a nebo hraci dece a tam se smrdoli a snazi se nekam dostat, to pouzivam nejvic.. ovsem to je pro vetsi mimi

co se mi ale osvedcilo jsou kolecka u postylky... koupis za 120 Kc, sikovny manzel vyvrta a nasadi a muzes mit mimi s sebou kdekoli... ja takhle varim, dam si ho az tesne za zada a on me pozoruje a vydrzi nekdy i hodinu sledovat co delam... vyuzivam to i kdyz treba luxuju, tak si ho prehazuju z pokoje do pokoje.. vetsinou ho zaujme novy vyhled a je v pohode..
ovsem to je za predpokladu ze mas misto a postylku muzes posunovat.. pak se taky nemusi kupovat postylky dve..

artepeli
28. led 2009

Tak nevim... procetla jsem si to tady poctive a fakt nevim. Nejake nove nazory na to jak mit mimi pri ruce pres den?

Moje prvni volba by byla asi cestovni postylka, s tim, ze by se vyuzila i pri cestach za babickama. Ale - kdyz by to bylo jako denni alternativa, urcite by to chtelo matraci. Navic mi prijde, ze je mimi dost blizko u zeme, jestli by mu nebyla zima. Kdyz uz by to teda vyhrala cestovni postylka, tak pak, asi jak pise Coriven, s moznym oteviranim az bude mimco samo lezt.

Hraci deka je jasna, tu uz i mam porizenou. Ale to je celkem maly prostor, takze co pod to? Podlaha je studena a navic urcite nebudu vysavat kazdy den, tak mi to prijde i takove neprilis hygiencke. A na gauci bych asi mela strach, ze spadne. Ze by penove puzzle? Nebo jsem tu kdesi cetla o korkovych ctvercich, nemate s tim nekdo zkusenost?

Treti moznost lehatko - tady v tehle diskusi se teda povetsinou pise, ze to neni moc zdravy, ale zase, kdyz jsem koukala do diskuse Nejvyuzitelnejsi nepovinna vybava, tak tam to hrozne maminek uvadi v prvni trojce...

Co vase nazory?

jandaj
28. led 2009

Tak já jsem měla malýho, když byl úplný miminko v postýlce nebo na zemi na dece a když jsem potřebovala vařit a on zlobil, tak jsem si ho dala do autosedačky a natočila tak, aby na mě viděl a bylo to v poho 😉 . Teď když už je větší tak, když vařím tak ho mám taky v postýlce, nebo na zemi. 🙂

jandaj
28. led 2009

A uvidíš, že budeš vysávat každý den, zvlášť, když začne lézt a sbírat kdejaký smítko, který se na zemi bude válet 😀

beruska2x
28. led 2009

lehatko je super, pouzivame ho kazdy den a misto hraci deky ma normalni povlecenou detskym povlecenim 140x200cm a staci uplne 😉

kacka.va
28. led 2009

artepeli: já mám od narození malou na zemi a zima ji není.

power700
28. led 2009

artepeli, já jsem měla malou také většinou na zemi a žádnou hrací deku jsme neměly, jak píše beruška2x, normální deku povlečenou povlečením a zima jí nebyla a hlavně měla dost prostoru potom i na lezení, nebyla zavřená v ohrádce.

artepeli
29. led 2009

Diky za nazory. No tak teda jo, holt bude na zemi na dece, aspon z pocatku.

Jeste me napadlo, mam uz koupenou jidelni zidlicku a je polohovaci, s tim, ze tam mimco muze i usnout. Myslite, ze by to mohlo poslouzit jako nahrada lehatka?

kacka.va
29. led 2009

artepeli: já jsem do lehátka nikdy malou spávat nedávala, takže bych ji nedala ani do židličky. Mimča v tom nemají být dlouho, takže jsem lehátko využila spíš, když jsem něco potřebovala udělat v kuchyni.
jinak my taky neměli hrací deku ale normální velkou, protože ty hrací deky jsou hrozně malé.

ajvi
29. led 2009

ahojky, holky, já mám malého taky na dece (obyč.velké, povlečené a také tam má pěn.puzzle). jenže už začal lézt, takže mi většinou z deky "vyleze". a teď řeším co mu oblíct. máme lino, ale přece jen, když si na něj já lehnu, za chvilku je zima. takže jsem malého přioblekla, když leze po lině. zas mám ale obavy, že jak se pohybuje (a asi je to lezení pro něj ještě dřina), že mu bude horko. Máte zkušenosti?

kacka.va
29. led 2009

ajvi: já mám malou v bodýčku s dlouhým rukávem a punčocháčkách. Pokud mi leze, tak je jí teplo a pokud neleze, tak ji šoupnu zpátky na deku.

ajvi
29. led 2009

jé kačko, tos mě uklidnila, já to samý body s dl a punčochy. když byl na lině, tak jsem mu ještě natáhla tenké tepláčky, ale právě mi přišlo, že nebyl spokojený 🙂

beruska2x
29. led 2009

ja myslim ze deka staci, hlavne aby byla velika na hracka a kdyz se zacne pretacet a poku neni dlazba nebo tak, tak kdyz leze a pohybuje se, zima jim snad nebude, max ponozky navic... uz aby bylo leto 😉

missymici
17. únor 2009

ahoj, náš malej je přes den buď v autosedačce, tam se mu hodně líbi, dokonce tam někdy i usína, nebo dooběda v kočárku, nebo na posteli kde spolu blbnem. Do postýlky ho dávam jen na večerné spaní.

mallorry
17. únor 2009

nas malej je na zemi vestinu casu, ma tam penovy puzzle a na tom deku, a kdyz se mi odkutali mimo deku na koberec, tak ho tam necham, kdyz se hybe...ma teplacky a bodycko s dl. rukavem...ale jak je tam dyl, tak ho soupu zpatky na deku

nadik
17. únor 2009

ahoj holky my měli košík a používala jsem ho do půl roka, byl na kolečkách, takže to nemělo chybu.... 🙂

ywushka
25. srp 2009

Procetla jsem celou tuto diskuzi,ale porad jsem se nedopatrala k tomu,kam jste davali (davate) miminka spinkat pres den??? To jako spinka na te dece na zemi nebo jak tomu mam rozumet??) Mate nekdo treba i kosik v obyvaku nebo tak??? Dekuji za radu

jadviga
25. srp 2009

ywushka mě malá spinkala cca do 3 měsíce v obyváku v proutěném koši. A teď mi spí přes den v postýlce -ráno v 9 hod po svačině na hoďku a odpo po obědě taky tak hoďku.
Je zlatá -ví, že se v postýlce jen spí, prospí mi celou noc od 2 měsíce cca 12 hodin. 😀 😀 😀

ywushka
25. srp 2009

my tady nad tim tak s manzelem prave premyslime!!! Ale teda musim ti rict,ze mas zlate dite...kde se takove porizuji 😀

jadviga
25. srp 2009

jj, děkují, já vím, přeji ať máš taky takové 😉
Myslím, že hlavně nedávat dítě do postýlky během dne si hrát. Prostě v postýlce se jen spí 🙂

jadviga
25. srp 2009

večer má v hlavě zmatek hrát nebo spát ☹ 😀 😀 😀

haanhobe
25. srp 2009

Nám se osvědčilo ukládání do vydělávací vaničky ze staršího kočárku. Bylo to pohodlné, snadno se to dá přenést z místnosti do místnosti, mimi v tom může i usnout.

smardik
25. srp 2009

ywushka jako malý mi malý spal všude jen ne v postýlce, tu nesnášel a řval v ní jako tur a v košíku to samé. Usnul na sedačce, na zemi na dece ale jak zjistil že je v postýlce hrůza a řev. Někdy vyšel 5pokus uložení do postýlky někdy prostě ne a spal na daném místě celou dobu než se vzbudil - přes den, v noci se mnou v posteli s prsem v puse a jak vypadlo řev jo a ještě v kočárku. To bylo do 2měsíců, pak ji vzal na milost na spaní ale člověk ho tam musel dát spícího a spal celou noc, přes den jsme byli i 6hodin venku protože doma spal max. 2 hodiny. No a usínat v postýlce že ho položím, pohladím a odcházím tak až od 8měsíce. Jinak postýlka je na spaní a jinak tam není, ví že když ho dám do postýlky je čas spinkat

soanpe
25. srp 2009

my měli jednu postýlku v obyváku a druhou v ložnici. malá byla bud v lehátku, v obyváku v postýlce nebo cca
od3,5- 4m na dece.
Dnes mácestovní postýlku a leze si do ní, kdy chce,leze mi po celém bytě.včera se připlazila za mnou k WC a patičkama bouchala do dveří.
protože máme v kuchyni a chodbách dlažby,tak dávám body, triko s dl.rukávem a sametové tepláčky.když je na zemi a mín onlečená,tak je fakt ledová

lamarika
26. srp 2009

My máme ohrádku v obýváku a postýlku v ložnici. Malej si ve dne hraje v ohrádce a po obídku a večer chodí spinkat do postýlky do ložnice 😉

evinkaa
26. srp 2009

My jsme měli dvě postýlky, jako psala soanpe, ale zrovna včera jsem tu v kuchyni zrušila a dávám malou spát jen do ložnice (zatím spí s námi, nemáme hotový dětský pokoj). Měla jsem postýlku ve veliké místnosti, kde máme spojenou kuchyň s obývákem. Když ji uložím, ví, že teď se má spinkat. Nikdy jsem ji v postýlce nenechávala hrát, je buď v lehátku nebo na hrací dece. V postýlce usne do 10-ti minut, přes den spí kolem 11 hodiny asi do 12:30 hodin, někdy míň a odpoledne až tak kolem čtvrté tak hodinku, většinou v kočárku, pořád ji tu budí hluk, bydlíme blízko silnice. Noc mi také od 2,5 měsíce prospí celou, cca 11 hodin v průměru. 🙂
soanpe: Jinak teda zatím dům opravujeme, ale máme a plánujeme prakticky všude dlažbu, krom ložnice a dětského pokoje. Hodně jsem přemýšlela, jak to řešit s oblečením, takže díky moc za odpověď. 😀 😉

misicka85
26. srp 2009

Malá je přes den buď v lehátku od FP, tam se jí líbí, a nebo na zemi na dece.
Přes den mi spinká už jen po obědě a to ji dám do ložnice do naší velké postele. V noci spinká sama od 3 měsíců v postýlce v pokojíčku.A bez problémů! Cestovní postýlku jsme koupili teď,protože jezdíme často na chatu a tam do teď spala v košíku, ale už jí byl malý. Od podzimu jak už na chatu moc jezdit nebudem tu CP využiju třeba místo ohrádky, ale to se uvidí... 😉 Autosedačku používám jenom na cestu autem, jnak mi taky příjde že je v ní tak moc schoulená. Na krmení jí dávám do jídelní židličky, má polohovací zádíčka takže pohoda. 🙂

pikusa
26. srp 2009

Tak náš prcek přes den chodí spinkat do naší postele....
a jinak leží na dece,v cestovní postýlce v obýváku nebo v lehátku FP
V noci od narození spinká ve své postýlce...tu teda máme fakt jen na noc.

soanpe
26. srp 2009

ty jo, tak já bych se bála nechat Sofí v naší posteli,protože ve 4m válela sudy jako o závod
cestovní postýlku má otevřenou a leze si do ní,kdy se jí chce
krmíme v židličce

evinkaa
tak to si popsala denní režim naší Sofí 😀
s tím oblíkáním je to děsný. venku 35°C ve stínu,ale na tý dlažbě je fakt zima.sháním lacláčový tepláky,aby měla břicho a záda v teple, ale nikde nejsou 😖 takže to řeším body bez na ramínka z CA a triko dl.rukáv.
no a když jdeme na zahradu,tak jí chuděru musím zase svlíknout 😀 ale je to ženská a musí si zvykat 😉 😀

klematis
2. zář 2009

ahojky, náš malý postýlku moc nemusí, večer ho tam musíme dát už uspaného jinak řve ja tur, přes den nehrozí, že by v ní spal, takže dopoledne se hodinku prospí na mých rukách, po obědě si s ním musím lehnout do naší postele aspoň na dvě hodiky(jinak by mi asi ruky upadly), ale nesmím odejít jinak se hned vzbudí a odpoledne si ještě na chviličku zdřímne v kočáře, do lehátka ho občas taky umím dát, ale snažím se co nejmíň, protože naše fyzioterapeutka, ke které chodíme cvičit, říkala že to není dobré na zádíčka. Hodně ho dávám na zem na tlustou deku kde si může hrát.