Kde máte miminko přes den v malém bytě?

allinka_k
24. led 2014

Ahoj holky, máme maličký byt 1+1. Do ložnice jsme tak tak nacpali postýlku, v obývákokuchyni máme jen stůl pro dva (pokračování linky) a sedačku. Samozřejmě nějaký ten nábytek. Na zem jsem dala hrací deku a tím s místem končím. Teď mám malou (3 měsíce) na gauči, ale až se začne otáčet, bude to nebezpečné a budu ji tam muset přestat pokládat. Máme ještě lehátko, ale tam se jí moc nelíbí, aspoň mi to tak připadá. Kdo jste v podobné situaci, kde máte přes den děti? Díky A.

dadushe
24. led 2014

@allinka_k Nejlepší je to na zemi (deka) nebo pokud je malý sourozenec, tak v ohrádce. Na lehátka pozor, my takhle malé neúmyslně zpomalili vývoj (nemohla trénovat otáčení). Zem je jistota🙂

laurital
24. led 2014

Moje holky byly zvyklé cca od čtyř měsíců na hrací deku, kde měly hrazdičku, poházené hračky apod.Ono i obyčejným natahováním po hračkách se báječně unaví 😉 , lehátko je fajn, ale doporučuji, když děti brečí a potřebuješ si něco udělat, v lehátku nemůže trénovat otáčení atd..Většina dětí ráda pozoruje maminku při jakékoliv činnosti.
My jsme u první dcery také bydleli v jednopokojáči a při otevřených dveřích jsem ji měla na dece stále na očích, i když jsem byla v kuchyni.

allinka_k
autor
24. led 2014

@laurital Tak naše dcerka je výjimka, tu nebaví na mě koukat, zkoušela jsem to a vždycky usnula 🙂 Akorát že usnutí v lehátku je hrozný, měla pak sesunutou hlavičku a vůbec byla celá pokroucená. Tak jí tam moc nedávám, jen kvůli vibracím, když mi přijde, že ji bolí bříško..

simona.k.
24. led 2014

Připojuji se,že lehátko podle mého názoru je na nic mě se v něm malej taky ždycky sesune dolu a moc se mu tam nelibi, má rád spíš hodně prostoru na zemi se mu líbí nejvíc 😀

madulinka
24. led 2014

Asi na zemi, nejlepe na penovych puclikach a treba dece, zadna hracka ji nespadne z dosahu na zem 🙂. A ona bude v bezpeci 🙂

partyzanka91
29. led 2014

allinka_k: taky máme jenom 1 + 1. Kuchyň a velkou místnost která slouží jako obývák s ložnicí dohromady. Mám tu naštěstí hodně prostoru vedle postele a na zemi je teplý koberec po celé ploše. Až se dítě začne batolit tak bude hlavně na zemi a nebo taky na naší manželské posteli, je dost široká.