Kde máte po domě rozmístěné věci pro miminko?

pear
3. led 2014

Dobrý den,
zajímalo by mě, co kde máte pro miminko, když bydlíte ve dvoupatrovém domečku. Většina mých kamarádek bydlí v bytě, takže mají vše "po ruce", ale jak se to rozmisťuje po domě? Mít v ložnici/koupelně v druhém patře totéž jako dole v obýváku/jídelně. Nebo to mít jen nahoře a přebalovat či převlékat jen nahoře?
Zajímá mě, jak to máte rozmístěné vy - pro inspiraci. Děkuji.

blahova_andrea
3. led 2014

ono záleží dost na tom kolik máte kde místa a jak často se kde pohybuješ, co je pro tebe přirozenější a praktičtější. občas si něco naplánujeme a po narození miminka to stejně změníme, protože až praxe spousta věcí doopravdy ukáže. my jsme třeba taky v bytě, ale měla jsem přebalovák v koupelně i v dětském pokojíku. jsou maminky, co nemají žádný a přebalují na posteli na podložce. místa jsme třeba měli všude málo, takže v jednom rohu byla zásoby plínek, v pidi skříňce oblečky, na poličce kosmetika...určitě bych nelítala pořád se vším a pro vše do patra. v případě domečku a dostatku místa a peněz, tak bych si dopřála pohodlí a měla vše 2x. já třeba jak jsem měla ty dva přebalováky, tak jsem měla na každém ubrousky, plínky, plínu, některé věci jsem dělala jen po koupeli v koupelně, tak byly tam, jiné zas jen v pokojíku po ránu (vigantol apod.), takže byly zase dané tam a třeba oblečky jsem měla v pokojíku a do koupelny jsem si vše nachystala až před koupáním. v případě dvou pater bych měla asi taky rozdělené co kde kdy víc, ale pár bodyček bych měla na obou místech 😉

jancip
3. led 2014

@pear V podnájmu jsme měli byt ve dvou patrech. Dole kuchyně a obývák, nahoře ložnice. Přebalovák s věcmi jsem měla v obýváku s kuchyní. V ložnici se jen spalo, zbytek dne probíhal dole. Neumím si představit pro vše běhat do ložnice.

lenka5731
3. led 2014

Přesně tak, praxe ukáže. Záleží na rozmístění pokojů, kde spíte a trávíte čas. Nejdriv jsem měla vše nahoře, potom pul napůl a teď mám vše dole.

pellullinka
3. led 2014

Švagrová bydlí ve dvou patrovem,nahoře mají dětský pokoj,ložnici,koupelnu a záchod a dole obyvak,kuchyň,jidelnu a prevlekat a prebalovat chodí nahoru. Myslím,že je zbytečný mít to roztahane po celém baráku 🙂

kytkakvete
3. led 2014

@pear to si zařídíš až s miminem 😉 , co u mě nesmí chybět ve všech místnostech jsou papírové ubrousky, pleny a něco na co dítě při přebalování položim, zbytek mám tak nějak rozfrcanej všude 🙂

pear
autor
3. led 2014

@jancip a třeba noční přebalování to si šla vždy dolů?

@blahova_andrea No je to opravdu o tom, že praxe ukáže - zatím to mám jen pro inspiraci do budoucna. 🙂

@kytkakvete No to je jen to myšlení někoho, kdo ještě děti nemá - není totiž vůbec žádná představa, a až na to přijde, už vidím jak budu kupovat dvakrát všechno a pak polovičku nebudu potřebovat - ale tak to asi skončí u většiny. 🙂

jancip
3. led 2014

@pear Ona fakt ukáže praxe. Já si třeba neumím představit to mít roztahané všude. Když tak vzpomínám, tak v noci jsme přebalovali minimálně. Takže jsem fakt vše měla dole. Nahoře jsme se jen vyspali a pak jsme byli stejně vždy dole. Podle mě je ale nejdůležitější mít vše po ruce a je jedno, kde to budeš mít. Jakmile totiž dítě vysvlečeš, už nebudeš moct odběhnout pro mastičku, plenku nebo pro nové body. Proto mi jako nejideálnější připadne nějaká komoda, kde to můžeš mít vše naskládané. Sama bych asi jen vynechala ložnici, abych na noční příhody nemusela rozžínat a budit tak tatínka. Vím, že hodně maminek přebaluje kdekoliv (na zemi, na sedačce), ale mně tohle bylo třeba nepohodlné kvůli zádům...fakt je potřeba to vyzkoušet.

killi
3. led 2014

@pear já měla a budu mít vše nahoře, z praktického hlediska. Oblečení v pokojíčku vedle koupelny a pult v koupelně. nedokážu si představit lítat dolů kvůli přebalování, hlavně v noci by to asi moc praktické nebylo. 😉

romcovaklarka
3. led 2014

Mně se to postupně vyvíjelo s praxí a s tím, jak malá rostla. Nahoře máme ložnici a hlavní koupelnu s přebalovákem, dole obývák a jen malou koupelnu, kde není kde položit pomalu ani kapesník. Od narození má Sára jednu postýlku v pokojíčku a druhou, denní, dole v obýváku. Oblečení má nahoře v pokojíku, s tím, že dole v obýváku v komodě má věci na ven jako kombinézu, mikinu, čepici apod. Plínky a věci na přebalování - ze začátku jsem ji přebalovala většinou přímo vté denní postýlce, kde trávila většinu času, tak jsem tam měla i věci na přebalování a druhou kompletní sadu nahoře v koupelně (zásobu plín, krém apod.) Teď už ji většinou chodím přebalovat nahoru do koupelny a zajedno ji pořádně umyju (ubrousky máme jen na ven apod.), takže dole už přebalovací věci nemám...

amallie
3. led 2014

@pear já měla vše nahoře a vše dole, prostě dvakrát přebalovák, pleny na dvou místech, oblečení na dvou místech, jak děti rostly, tak se postupně vše přesunulo jen do jejich pokoje a druhý přebalovák se prodal, nahoře teď už mám jen pár plen na ráno

chroustinka
3. led 2014

u prvního v loznici a koupelne, u druhé všude po byte 🙂

julien
6. led 2014

Ahoj, nahoře spí a v koupelně/pokojíčku mám mobilní přebalovák. Dole pak mám ale taky přebalovák (tj. pleny, mazání apod....), protože tahat ho pro každé přebalení nahoru mi sice teď nevadí, ale jakmile trošku ztěžkne, tak to se mi chtít moc nebude. 🙂

koliotte
8. led 2014

Ahoj, bydlím v patrovém domečku. Dole máme kuchyň s obývákem + koupelna, záchod. Nahoře ložnice, dětský pokoj, koupelnu a záchod. Nejvíce času jsem trávila s mimčem vždy dole, takže přebalovák jsem měla dole 🙂 + i komodu na oblečení. Taky druhou postýlku 😉 Nechtělo by se mi stále běhat do schodů ... zezačátku jsem přebalovala po každém kojení ... Navíc ve spodní koupelně máme vanu, nahoře jen sprchový kout ... malýho jsme koupali tedy dole ... Nahoře jsem pak měla na komodě jakýsi "náhradní přebalovák" (jen deku, na ní jednorázovou podložku, pár plínek, kosmetiku a náhradní oblečení) na noční přebalování (abych nemusela chodit rozespalá dolů). Když byl prcek větší, tak jsem tento náhradní pult zrušila, v noci jsem nepřebalovala, měl plínky Pampers a vpohodě vydržely do rána ... Ale třeba kamarádka má přebalovák nahoře v patře ... záleží, co se Ti osvědčí, kde jsi více přes den, ale já se zezačátku např. bála chodit s mimčem do schodů ...

makytka.f
8. led 2014

Ahoj, tak já taky přispěju. 🙂 Taky bydlíme v dvoupatrovém domě, kde dole máme kuchyň, obývák, záchod koupelnu a nahoře dětské pokoje, ložnici, koupelnu se záchodem. První 14 dní jsem měla vše potřebné dole včetně oblečení a taky postýlky. Rodila jsem císařským řezem a ze začátku mi dělalo problém chodit do schodů. POtom jsem vše přesunula nahoru do dětského pokoje, kde malá i spí. Mám tam tedy přebalovák, postýlku i komodu s oblečením. Dole mám jen druhou postýlku, aby přes den měla kde ležet. Chodím přebalovat a převlékat nahoru, aspoň se trošku hýbu, těch pár schodů mi neuškodí. 🙂
Ale jak už tady psaly holky, záleží na každém jak mu to vyhovuje...

sametacek1
29. lis 2016

Taky mam dve postylky, nahore drevena v pokojicku, tam budu spat po porodu tak ze tam je postel a na te budu prebalovat a dole postylku cestovni, prebalovaci pult a kosmetiku, jinak horsi to bylo vymyslet z oblecenim, tak ze jelikoz mam mimco mit ted na zimu tak dole mam vetsinu tepleho obleceni , kdyz pujdu s kocarkem a nake ty body a dupajdy v pripade poblinkani atd, jinak nahore zase vecicky, do kterych prevleknu rano po probuzeni , dystak tam muzu pro cokoli dobehnout... jinak nahore balik plen a vzorek na opruzeni tak ho vzdycky dole doplnim a zase to mam na pouziti vecer, a ubrousky samozdrejme 🙂 no je to prvni mimco tak uvidime co a jak, horsi bude pokud nebudu kojit :( to budu muset asi behat tam a zpet... ale stim uz musim pocitat 🙂 kdybi nahodou.. jako ono to nak pujde 🙂 jinak dole mam teda vetsinu pizamek , az pujdem po koupani spinkat 🙂 to si myslim ze 100% dole vyuziju 🙂

monikagurthova
29. lis 2016

@pear ja mela v pokojiku v patře postýlku prebalovak a oblečky a dole v obýváku druhou postýlku prebalovak a oblečeni jsem si nosila shora. Plenky a prebalovaci potřeby jsem mela jak v pokojiku tak dole. Ted jak je Eli vetsi tak druha postylka neni třeba hraje si na zemi na puzzlicich spát chodí odpoledne do pokojiku a prebaluji a oblékám dole bud na sedačce nebo na zemi 🙂 pokud mas patrový dum a vis ze mimi bude jak nahoře tak dole udělej si zázemí nahoře i dole hlavne na prebalovani. Ja jsem mela u dlouho stojan a vaničku v obýváku a koupala ji tam abych ji hned oblékla a nakrmila dole a spinkat pak nahoru mame sice v patře koupelnu ale do pokojiku by se mi to nevešlo 🙂 dneska koupeme v koupelně ve vane oblékám na gauci a po jídle sup do pokojiku 🙂