Kde mi na Ruzyni dají kočár? V letadle?

lucian26
24. únor 2011

Holky mám dilema, teď v dubnu poletím z Irska do Čech s 3 měsíčním prckem. Beru kočár, jen mám dilema..tady v Irsku se do letadla chodí po schodech (néé tím tunelem) a je jasný, že kočárek jim dám, jak budu nastupovat do letadla, ale nevím jak to bude v Praze, když se tam vychází tím tunelem, to mi ten kočárek dají už v letadle, nebo až s kuframa nebo kde?Nevíte, nemáte některá zkušenost?děkuju za odpovědi 🙂

ada7771
24. únor 2011

Ahojky, sice prcka ještě nemáme, ale setkala jsem se už s tím. Měli by ti ho dát do tunelu v letadle, aspoň co já vím. Není to klasická batožina při odbavování. Když tak se skus zeptat, nebo domluvit s letuškama 😉, určitě ti vyhoví, od toho tam jsou 🙂.

meleri
24. únor 2011

v Ruzyni dávají kočárek jak vejdeš do haly u takového okýnka, pak s kočárkem pojedeš k pásům. jednou mě ho dali v tom tunelu. pokud jdeš schody do letadla, tak ti kočárek vezmou pod letadlem. 🙂

zany
24. únor 2011

Nám v Praze brali kočárek před tunelem a po přistání (byli tam schody) nám ho pod nimi zas dali 😉 To samé obráceně - sebrali nám ho pod schody, v tunelu nám ho dali 😉

vendulka
24. únor 2011

Tak to já mám jinou zkušenost teda, když jsme v létě letěli s malou na Fuerteventuru, tak v Praze jsem jim dala kočárek před vstupem do letadla, nechala jsem ho přími u letadla v tunelu a po příletu na Fuertě jsem musela na kočárek čekat, nejdříve odbavili zavazadla a pak přišli na řadu kočárky aj.A když jsme letěli zpět, tak na Fuertě jsem kočák musela dát hnedka při odbavení a po příletu do Prahy jsem zase musela čekat nejdříve na kufry a pak přišly na řadu kočárky

niki2
24. únor 2011

V Ruzyni se davaji kocarky hned po vystupu, tzn pokud je gate, tak hned v gate po vystoupeni z letadla, pokud jsou schody, tak pod schody 😉
Nevim, zda to treba nizkonakladovky nedelaji jinak.

Takze nejlepsi bude asi kontaktovat konkretni leteckou spolecnost... http://www.prg.aero/cs/odbaveni-cestujicich/odb...

jajinka27
24. únor 2011

mám stejnou zkušenost jako Vendulka, po příletu do Prahy a to bylo v 1 ráno nejdřív odbavili kufry a jako poslední kočárky a to ještě po urgenci naštvaných rodičů a je fakt že se vydávají u takového okénka, nezáleží na stáří dítěte

mufinka1
24. únor 2011

tak bohuzel ti nechci zkazit naladu, ale letam s kocarkem (anglie-cr) uz pres 3 roky kazde vpodstate 3 mesice a snad jen 3x se mi stalo, ze mi ten kocar na ruzyni dali k letadlu, i kdyz jsem o to pri odletu z UK vylozene zadala, dostala jsem na nej cedulku DELIVERY AT AIRCRAFT tak stejne nic...tahla jsem nejdvir jedno dite + tasku + prebalovak pres celou ruzyn a ted naposledy vedla 3lete za ruku a tahla skro 8kiloveho prcka + tasky+ prebalovak, myslela jsem, ze snad omdlim jak jsem byla ztahana..Letali jsme vzdycky aerolinkama jako jsou BA, CSA atd atd a vzdycky stejna situace..slibi, ze bude a pak nikdy neni. Nezalezi to totiz vubec na odletove destinaci, ale na lidech na ruzyni, ale oni by ten kocar museli podle nich horko tezko tahaz ulozneho prostoru,nosit ti ho po schodech nahoru do tunelu atd atd..Jednou se tedy stalo, ze sam pilot mi rekl, ze mi daji kocarek ( goflky) uplne do letadla do kabiny at ho mam pak hned pri ruce.Ale to byla vyjimka

Doporucuji si vzit sebou klokanku/babybjorna a prcka mit v Bjornu jinak se z toho na ruzyni zblaznis..uz jen sundavat kufry s pasu s miminem na ruce neni vubec legrace, hlavne pokud s prckem letis sama

beruska2x
24. únor 2011

na Ruzyni vydavaji kocarky - co mam ja zkusenost u prepazky Nadmerna zavazadla - navic na o tom ani nikdo neinformoval.. jestli prijede s kuframa nebo co.. moc ochotni v tomhle nejsou - ani sdilni 😝

navic co jsem videla byly i nektere poskozene - nas teda ne ale zrovna hezky se k tomu nechovaji.. takze jsme byla rada za nase obyc levne .. s drazsim kocarem bych sa bala cestovat...

irasek
24. únor 2011

Ahoj, z vlastní zkušenosti musim napsat, že Ruzyňské letiště mě opravdu zklamalo. Jak už tady někdo psal, kočárky šly na řadu jako poslední, vyházely je na zem u nápisu "nadměrná zavazadla", nikdo nic neřekl. Přilítli jsem kolem 23h, všichni děti protivný bez možnosti je uložit do kočárku ☹ O tom, že kočárek byl dost poškrábaný a ušpiněný nemluvim, páč s tim jsem počítala 😝 . Jinak letěli jsme už počtvrté, takže srovnání s jinými letišti opravdu mám.

kikimaruska
24. únor 2011

Souhlasím, že nějaký drahý kočárek bych s sebou nebrala...když jsem pracovala 3 měsíce na Ruzyni na výpomoc a viděla, jak veškerá zavazadla nakládají, ale hlavně vykládají (zda se to tak dá říct), tak jsem teda koukala 😕 😖 😠 . Tam je uplně normální, že jim zavazadla cestou k letadlu popadají z těch přeplněných vozíků...a když vykládají, tak je hází z letadla do těch vozíků z pěkné výšky...a když se netrefí,tak s netrefí. Kamarádka tam i tenkrát reklamovala, že jim poškodily dost drahý kočár a byly s tím docela problémy,kdy si to každý přehazoval a nikdo nechtěl škodu uhradit (Ruzyně). Jinak co létá známá s prckem do USA,tak tam lze po nahlášení předem kočár typu golfek odevzdat až při nasedání do letadla apak ji ho hned zas vydali, jakmile vystupovala(tj.byl v letadle, někde v prostoru ne zavazadlovém), ale zas to není nafukovací. Když létala neteř (je na vozíčku),tak to samé, vozíček se odevzdal až u letadla a zase jí ho ihned vydali u výstupu.

kubaka
24. únor 2011

ono na to fakt to není pravidlo - Popré jsem letěla z Řecka - podruhé z Turecka- jednou mi dali kočárek při výstupu z letadla hned u dveří, podruhé loni mi na stejné Ruzyni řekli, že mi přijede u výdeje nadměrných zavazadel. Je to o tom, odku se do Ruzyně letí, kolik místa je k dispozici - záleží na pilotovi, a jeho dobré vůli . .
A určitě sundat vše z kočárku co lze utrhnout, ztratit, zničit. Očesat ho. Často je poničí. Takže bohužel se to nedá říct na tuty. Ale pokud máš takto maličké dítě, tak bych na tom nějak trvala - pokud to půjde. Já letěla už s chodícím batoletem, takže mě to moc netrápilo.