Kdy a jak stříhat nehtíky dětem? Malá mi bere nůžky

m.ajka
25. lis 2007

Poraďte mi prosím maminky. Dokud jsem kojila, stříhala jsem u kojení, teď nekojim a nevim jak na to. Když malá usne a já začnu, v tu ránu je vzhůru, jinak to nejde protože jí nůžky strašně zajímají a násilím se mi nechce a ono to asi ani nejde, tak máme dlouhý nechtíky 😀 a bohužel i pár škrábanců v obličeji ☹

elly
25. lis 2007

Majko me radila dr nehtiky nestrihat, ale pilovat..existuje specialni pilnik pro miminka..ten by mozna byl lepsi, ne?
Memu synovi je sice jen tri mesice, ale ja zatim vubec netriham, jen piluju. 😉

janeses
25. lis 2007

Nám zase vyhovují malé klešťičky na nehty...posadím si malou na kolena, vezmu jí packu a stříhám, ona se kouká co to dělám a drží... 😵

bramburka
26. lis 2007

nam rikali v porodnici, ze ve spanku...

kacka79
26. lis 2007

taky bojujeme, ze začátku jsem stříhala ve spánku, ale teď se mi u toho budí, takže si ho posadím na klín, něco mu ukazuju a u toho stříhám, třeba jen 2 nehty a za hodku pokracuju...

bielanevesta
26. lis 2007

U nás to bolo tak, že ke´d spala tak som strihala ale teraz je hneď hore keď jej chytím rúčku 😒 A v bdelom stave si nechtíky strihať nechce dať ☹

honzina
26. lis 2007

Taky se stříháním bojujeme. A zvládám to jedině, když spí. Ovšem to taky nejde pokaždé - musí spát tvrdě, jinak se mi u toho taky budí a pak ručkama cuká a to mám strach, že ho stříhnu.
Ale ještě horší je stříhání nehtů na noze... To jsem zatím zvládla jen jednou! 😲 (a ani ne všechny prstíky) Hned je vzhůru...
Jak na to?

bielanevesta
26. lis 2007

Na nožičkách sa mi podarilo zatiaĺ ostriha´t len dvakrát 😝 Raz ke´d spala tak som jej dala dupky "bez ponožky" a ke´d zaspala tak na etapy sami to podarilo. A raz keď pásla koníčky a mala dobrú náladu 😀

petraluk
26. lis 2007

Ježiš holky to já vůbec neznám. 😅 Malej sice sebou taky škube, ale já ho zatím v pohodě udržim. Ručičky jsou tedy podstatně těžší ostříhat, ale zatim to zvládáme. 😉 Mam docela strach až začne taky bojovat, jak to budu dělat, protože malej mi přes den vůbec nespí a v noci bych měla strach, abych ho nevzbudila a on pak nespal. 😕

swetlus
26. lis 2007

My ve spanku taky nee, to se probudime. Striham proste kdyz je nekdy trosku klidny, tak drzim rucicku malym nasilim a smik, v pohode. A nebo kdyz tatka krmi tak ja striham, to nema cas rukama mavat 😉 Na nohach jsme zatim jeste nestrihali, furt to koumam ale nejak asi nerostou nebo co. nebylo potreba.

bubli07
26. lis 2007

My jsme taky nejprve stříhali když mrně spinkalo, ale teď stříhám nehtíky na ručičkách i nožičkách, když krmí tatínek. Když začnou, tak chvíli počkám, aby se Daneček "zajedl" a pak nevnímá svět a já můžu stříhat. Na nožičkách je to trochu složitější, tam trochu bojuji s reflexem, když chytnu prstík zespoda, jde dolu, když ze shora tak nahoru 😀. Ale zatím jsme to vždy zvládli na 1. Musíme stříhat každý týden min., tak už máme trénink.

viona
26. lis 2007

Tak já stříhám nehtíky na ruce v koupelně před koupáním,na přebalováčku,ale je to boj,trvá mi to kolikrát i čtvrt hodiny,on u toho mává rukama a radostně kope nožičkama,myslí si,že je to hra 😀 😝 Na nohou je to horší,volám si na pomoc manžela,ten drží nohu,co zrovna nestříhám a zabavuje Vítka,zatimco já opět bojuju s nehtikama 😕 😅 Když se nad tim tak zamyslim,kolikrát se u toho nasmějeme celá rodinka 🙂 Ale jsem ráda,že to nemusíme absolvovat denně.

kristi
26. lis 2007

u nas to jde vcelku dobre, ruce si ostrihat necha a nohy sice obcas problem,ale taky to jde...

lendy1
26. lis 2007

Ty brďo, holky u nás to teda probíhá naprosto v pohodě, žádný vzpouzení, křik apod. prostě klídek. Jen by mohl někdo něco vymyslet, aby ty nehtíky nerostli tak rychle, mě příjde, že stříháme skoro denně 😝

kacka79
26. lis 2007

jo tak já taky pořád stříhám, jinak je malej poškrábanej 😖

m.ajka
autor
26. lis 2007

😀 koukam, boj je to skoro všzde. Kdyby aspoň ty nůžky neměli tak zajímavou barvu 🙂 Já stříhám jednu ruku tak tři dny, takže než ostříham za další tři dny druhou, davam si ten kolotoč znova a tak pořád dokola 😀 O nožičkách nemluvě 😝

dendisa
26. lis 2007

právě jsem dostříhala - při kojení vleže. Jsem opřená o loket, jednou ruku si vezmu dlaničku a druhou stříhám. U kojení je klidná, takže žádná nemáme nic vypíchnuté.
Ale stejně to má ostré, asi by fakt zafungoval jedině ten pilník.

m.ajka
autor
26. lis 2007

Dokud jsem kojila, měly jsme nehtíky jak po pedikůře 😀

aniska
27. lis 2007

ja sm zatial nestrihala, malemu sa to olame samo

nikka.vo
27. lis 2007

Tak u nás se ruce stříhají v pohodě, s nožičkama je to horší, takže ty mu stříhám když je na bříšku a kolínka má skrčený... je to pro mě jednodušší, nohu mu nemusím ,,kroutit,, abych se k nehtům dostala. 😉 Dá mu nějakou hračku a on si jí žužlá a já v klídku stříhám.

U ručiček, když už ho nebaví držet, tak mu třeba něco zpívám, to pak kouká jak puk, 😀 protože mu jinak moc nezpívám 😝 😅

Ve spánku stříhat nehtíky jde , podle mého, jen novorozencům 😖

m.ajka
autor
27. lis 2007

Nikka, super inspirace, na bříšku jsem ty nožky nezkoušela. Dík, to bude určitě lepší, hlavně na ty nůžky asi nebude vidět,že? Hned odpolko vyzkouším

nikka.vo
27. lis 2007

no to na ně fááákt neuvidí 😀

U nás to zabírá fakt dobře... 😉

betka007
27. lis 2007

ahoj, od kedy ste zacali strihat nechty?a mate na to detske noznice? U nas to robim dcerke ja, manzel sa na to nemoze pozerat 😉 a mysli si, ze je este skoro na strihanie, lenze ja si to zase nemyslim, lebo dcerke normalne rastu nechty na rukach a niekedy sa pekne poskrabe a ma strupiky. na nohachjej nestriham, tam skoro nic nema prerastene, hm?

nikka.vo
27. lis 2007

Já mu je osříhala asi ve dvou týdnech 😉 a stříhám mu je dětskými nůžkami (s kulatou špičkou) 😉

bubli07
27. lis 2007

My jsme do šestinedělí pilovali skleněným pilníčkem, je jemný a dá se umýt a pak jsme přešli na dětské nůžky s kulatou špičkou, ale někdy taky ještě něco pilujeme.