Kdy a v jaké situaci dáváte dudlíka?

klara.t
21. led 2010

Maminky, kdy jste dali poprvé dudlíka? Nám je ted 21 dní a ještě jsme nedali. Ale už o něm uvažuji.
Malá dobře spí přes den, ale v noci je to děs běs. Vydrží tak 1-2hod. Nevím proč. Možná to budou prdíky co jí budí, protože sebou dost šije. Říkám si, že kdyby měla třeba na spaní dudlíka, že by byla klidnější.
Taky vždy po kojení, když jí chci dát zase spinkat, tak jí musím mít na hrudi dokud neusne. Jinak prostě nezabere. Nechci jí to naučit, protože bych byla její otrok. Kdybyb měla třeba toho dudulíka, tak by mohla sama usnout v postýlce ne?
Nebo v jakých situacích se dudlík dává? Když rejduje pusinkou, tak má asi hlad ne? To jí přeci nemůžu ošidit dudlíkem.

svataterezicka
21. led 2010

Já ho dávám na spaní vždycky. Když ho nechce tak vyplivne. V noci když ho vyplivne a začne brečet tak vím že má hlad. Takže zkus a uvidíš. Nevidím na dudlíku nic špatného. Horší je podle mě palec v puse to se asi hůř odnaučuje...

editah222
21. led 2010

Já jsem dudlíka nedala. Malá se naučila ocucávat plenu kterou má přes obličej a nebo peřinku 🙂 Přijde mi to lepší - kvůli zubům a taky protože tyhle 2 věci najde vždycky a nemusím ji nic podávat, uspí se sama. Ale kdyby přišla doba, že si začne cucat palec tak se ji asi pokusim na dudlika naučit.

betty2
21. led 2010

dávám dudlíka jenom na spaní nebo v autosedačce a kočárku a to jenom když brečí. A občas mu dám na dudlík sab simlex (to jsou kapičky na prdíky) to se pak uklidní a za chvíli spí...

rimmel
21. led 2010

ja som zvykla davat vonku do kocara ak som videla ze by chcel spat.....ale neskor uz ani ten dudel nepotreboval a zaspal bez.. 😉

byt tebou, dudlik nedavam a pekne ho kojim k zaspatiu, lebo to je to najprirodzenejsie co mozes spravit pre tvoje babatko a jeho zdravy spanok 🙂

pospecka
21. led 2010

Chtěla jsem napsat kdy dáváme dudlík my, ale jen bych okopírovala co napsala betty2. 😀 😀 😀
Mámě uplně stejný postup. Jen opravím, že sab simplex. 😉

kocule
21. led 2010

Ahoj Klárko, naše děcka dudlíky nechtěly hodně dlouhou dobu. Víceméně je dostaly, aby "neječely", opravdu je to uklidnilo, když si zadudají. Já myslím, že to spíš budou prdíky, mrňata se mi takto taky budila a tvoje Adélka je ještě moc malinká, to je naprosto normální. My taky ze začátku papali co 2 h, potřebovali častěji a měli hlad. Nebo si otočila den a noc, takhle malá mimča čas ještě nerozlišují. Jak ji to odnaučit, to nevím, ale přes den se doporučuje nezatahovat závěsy, spát na světle, aby si prďola zvyknul. Dudel dávám, ale zásadně ho necpu zpátky od pusinky, pokud v noci vypadne. U nás to ani nejde, malí spí v pokojíčku od narození a my v ložnici a to bych se uběhala, pozor na to. Určitě si ji na toto nenauč, nebo se nevyspíš, bude se pořád budit a chtít "dudu". Nám když dudlík vypadne, tak vypadne, většou už spí, tak jim to ani nevadí. 😀 Znám maminky i dvouletých i tříletých 😅 dětí, co se nevyspí, protože celou noc dávají do pusinky dudlíka, jinak jim dítka nespí. 😝

A v postýlce nám zásadně neusnou; mám tip, abys nebyla tím otrokem. Koupili jsme na bazárku za 300 kaček starý pérovací kočárek a jezdíme přes prahy. V postýlce by mi ječeli 2 h a stejně neusnuli, takhle stačí 10 minut a chrní. Docela si to pochvaluju, malej má 7 kg a měla bych ruce až na zem.

Jestli kojíš, tak jí dej určo napapat; u mateřského mléka se může kdykoliv. U nás to nešlo, jsme na UM, takže nejdřív po 3 h a to jsem taky nevěděla, proč pláčí. Museli jsme se nejdřív poznat, pak už to jde lépe a ty odhadneš, co malá potřebuje. 😉

germik
21. led 2010

klara - naša malá odmietala dudlík a začal jej vyhovovat až v 4mesiaci, ked sa jej začínali prerezávat prvé zúbky. Strašne ju to ukludnovalo a mna tým pádom tiež 😀 A priznám sa,že som moc rada,že ho máme, teraz jej dám v postielke dudlík, oblubenu hračku do ruky a sama mi zaspinká. Inak jej ho cez den vobec nedávam, len ked je umrnčaná a trápia ju zúbky,vtedy jej ho dám alebo niekedy v kočíku.
Lenže my už sme velkí, mame 10,5 mesiaca takže je to o niečom inom ako u vás. Vy ste strašne malinkí, malá eštelen po 9 mesiacoch spoznáva svet okolo seba a hlavná opora si pre nu ty. Takže by som vobec neriešila,že ti usne len na hrudi, ked jej to tak vyhovuje, tak je to fajn, ona ta proste potrebuje cítit a byt s tebou.
Ja som uspávala malú do 4 mesiacov na fitlopte lebo inak nezabrala a potom sa to nejak samo otočilo a odvtedy zaspáva uplne sama..
Toť moj názor, proste ked bola malinka tak som sa snažila maximálne prisposobit potrebám malej 😝

kaleilah
21. led 2010

já jsem dala dudlík poprvé před 3mi týdny, ria spala jen u prsa a to mi začalo trošku vadit, ale dávila se s ním, zkusili jsme jiný tvar a ted dávám dudlíka dohr. tak na hodinu týdně, hlavně když má hodně velkej hysterák a vím že by jí prso zklidnilo, ale je zrovna nadlábnutá-má tendenci se přejídat a pak hrozně blinká. ale stejně dudlíka moc nechce, takjí ho nenutim. Syn byl bez dudlíka úplně, a necumlal nic, kolem 4 měsíce pěstičku, ale to dělají všechny děti v "ochutnávacím" období a usíná s medvědem, nepotřbuje cucat palec, ruku, polštář, peřinku ani plínu 😀

bara78
21. led 2010

Já jsem dudlík nedávala první dva měsíce. Resp. jsem se o to pokusila jednou, když byl malý ubrečený a já už jsem si nevěděla rady. Na chvíli ho to uklidnilo, ale pak už ho nechtěl. Až teď posledních tak 14 dní mu ho dávám a on si ho vezme, většinou v okamžiku, kdy tuším, že je unavený a chtěl by spinkat a nějak se mu to nedaří. Většinou si podudá a pak usne a vyplivne ho. Zpátky mu ho nedávám, pokud spí. Párkrát se probudil a vypadalo to, že dudu zase chce, tak jsem mu ho dala. To ale bylo jen párkrát, že jsem k němu třeba hodinu odbíhala a dávala dudu, dokud neusnul úplně. Jinak ho moc často přes den nemá. Doporučila mi i doktorka, když byly ty mrazy a já se ptala, jestli s ním vůbec můžu ven, ho nabalit do kočárku, jít ven na chvíli a dát mu dudlík, aby ho to přimělo dýchat nosem a ne pusinkou, což je v tom mrazu horší...
Často se v noci budí na krmení a už jsem z toho celkem vyčerpaná. Říkala jsem si, jestli to není jen o zvyku, i když vždycky pije, není to tak, že si podudlá prso a zas usne. Tak jsem dnes zkusila, když se vzbudil a začal kníkat, místo prsa dát dudlík. Čekala jsem, že jestli bude mít hlad, tak bude řvát ještě víc a dudlík vyplivne. U nás to totiž bylo vždycky tak, když začal brečet a zkusila jsem to s dudlíkem, tak když to bylo o hladu, tak dudlík byl vyplivnut a řev ještě větší. No a dneska v noci to zabralo a zase usnul. Takže se mi možná podaří odbourat aspoň jedno noční krmení. Přibírá jak ďas, takže ho to určitě nijak neohrozí a já se třeba aspoň trochu vyspím. Jinak se budil po dvou hodinách a přes den chtěl taky jíst co dvě hodiny. :(

martulikk
21. led 2010

My jsme dali dudlíka asi v 10-ti dnech, když už jsme si mysleli, že je u nás veliká krize a že by mohl pomoct... no, žádná sláva... do dnes ho používáme v autosedačce nebo v kočárku, no a i doma si s ním teď už občas hraje (kouše dokola, ocucává) 🙂 jsme ve stavu, že ho malá nevyžaduje, ale ani nebojkotuje, což si myslím, že je ideální případ... četla jsem hodně od maminek, jak si naučily miminko na dudlíčka a v noci jak jim vypadne z pusinky, tak je rachot a ony pak musejí dudlíčka pořád vracet a držet... já teda do dnes večer uspávám u prsu (malé bude 6 měsíců) a je mi takto strávený čas naopak příjemný 😉 když se v noci vzbudí na papání tak buď zase usne u prsu a nebo když má povídavou, tak jí dám po jídle do postýlky, pustím kolotoč, podám mazlíka a zalehnu 🙂 jasně, občas musím kolotoč ještě i 2-3x znovu zapnout (hraje 15 minut), ale maličká usne beze mě... jasně občas si narve i ten paleček do pusinky, ale ten jí po chvilce zase vypadne, takže žádná katastrofa se nekoná...
u někoho jsem tu četla, že dudlík je lepší než palec... ano... ale palečku se stejně v určitém věku nevyhneš... jak ho malá objevila, tak jsme se taky snažili vyměňovat ho za dudu, nebo prostě jinak jí zaměstnat... ale při večerních krizovkách (tak 2 hodinky před koupáním), jsme se tomu taky často nevyhnuli a rezignovali v zájmu zachování našeho zdravého rozumu 😀 naše malá si ho cucá, když je hooodně unavená, jako svojí poslední útěchu 😉 ale nikdy to netrvá dlouho...

susik77
21. led 2010

jj, dudlik+sab simplex super, vyzkousene u starsi dcery, funguje 😉

lucie777
21. led 2010

Já dala dudlíka poprvé už v porodnici, pak měla období, kdy dudlíka vůbec nechtěla, ale teď jí ho tam narvu, když řve a nijak jinak se nechce zklidnit, to dudlík většinou zabere, pokud nemá hladm houpem v lehátku a držíme dudlík v pusince a za chvíli je klid. Kojím a dudlík rozhodně nic nepokazil! 😉

sweety777
25. led 2010

my dali dudlík první den, co jsme přijeli z porodnice, malej se najedl, přebalila jsem ho a on řval a řval dlouho do noci, tak jsme mu dali dudlík a za 5 minut spal. Dáváme ho na spaní, ale on ho stejně pak vyflusne, někdy ho nechce vůbec, tak nenutíme. Ale je to lepší, než aby si cumlal paleček a pak se toho zlozvyku nemohl zbavit. Dudlíka pak třeba dáme ježíškovi výměnou za nějaký dárek nebo něco podobnýho...

zuzankast.
25. led 2010

Mala dostala dudlik k memu prekvapeni uz v nemocnici, kdyz sem ji nemohla mit u sebe. Tak jsem v tom pokracovala i doma kdyz plakala nebo na usinani. Kdyz objevila palecek, vymenila jej asi na mesic za dudlik, pak se k nemu vratila. Nevidim v tom nic spatneho, vsak se to za cas odnauci.