Kdy balit mimi na široko?

martina21
8. bře 2008

ahoj holky, mohli by ste mi prosim poradit jestli mam mimi balit na široko a jestli ne? v porodnici mi nikdo nic takoveho nerikal a pri propouštení nám delali sono nožiček a detska doktorka jenom rekla že po 6 tydnech se mame objednat na kontrolu, nic o širokem baleni a mne jako prvorodicku vubec nenapadlo se na neco takoveho zeptat...začalo me to trapit az ted kdyz se na mne kamaratka divne koukala že jako proč tak nebalim??dekuji moc za vaš nazor, rodila jsem na bulovce

iza
8. bře 2008

pokud ti noc neřekli tak to neřeš..uvidíš co ti pak řeknou na kyčlích 😉

iza
8. bře 2008

teda ne noc ale nic 😅

f.nina
8. bře 2008

Já bych to taky neřešila,pokud-li ti nic neřekli.Zas tak atomatický to balení neni věčinou to je preventivně.nám taky v porodce nic neřekli a až pak mudr na ortopedii 😉

mikca
8. bře 2008

ani u jednoho jsem na široko nebalila v porodnici mi řekli že uplně stačí papírovka...a stačila 🙂

zusma
8. bře 2008

Mně při odchodu z porodky řekli at balíme preventivně na široko-prý jako jsme do dělali v porodnici. 😅 Ale v porodnici jsme frkli jen papírovku a nikdo nám o širokým balení neřekl ani slovo 😅 Holt asi levá nevěděla, co dělá pravá nebo jak se to říká 😒 Tak jsem pak doma preventivně balila a ve 3 týdnech na první kontrole kyčlí nám vrazili abdukční peřinku ☹ 😒

bramburka
8. bře 2008

nebal nic preventivně, uz s to nedela, pockej na ortopeda, al e co já vim, tak kontrola by mela byt uz ve 3 tydnech, ale to by ti mela rict tva dr.!

iza
8. bře 2008

na prvni kontrolu nejpozdeji do 6ti neděl 😉

iza
8. bře 2008

bejvá praxí, že se na kyčle objednávají maminky samy, jen dostávají od pediatra doporučení, kam se mají obráti(na koho)

f.nina
8. bře 2008

iza má pravdu nejpozději do 6ti neděl. a U nás to bylo tak že mudr nám vypsala žádanku a u nás je ortopedie jen každé úterý a nemusíš se nějak obědnávat.Prostě přídeš,předložíš žádanku na všetření a oni tě automaticky vezmou.takže vůbec být tebou bych neplašila a nebalila na široko.a jak jsem psala neni to až tak automatický balit,kdyby bylo něco špatně tak by ti to řekli už v porodce 😉

gabca1
8. bře 2008

já jsem nebalila preventivně a taky jsme vyfásli abdukční peřinku, sice jen na měsíc, ale kdybych si teď měla vybrat tak bych balila. G.

natalien
8. bře 2008

Tak to já bych balila aspoň na noc. Preventivně. Mimísku tím neublížíš a je to rozhodně lepší, než dostat v šesti týdnech (nebo i ve třech měsících) dečku 😉

natalien
8. bře 2008

gabca1 🙂

iza
8. bře 2008

no tak to já nebalila ani preventivně a Jáchymek je naprosto v pořádku..ono je teda ale taky fakt,že mám kluka..u holčiček jsou prolémy s kyčlema větší..u kluků to bývá v pohodě/pokud nemáš rodin.dispozice/

martina21
autor
9. bře 2008

dekuju moc holky, ste me uklidnili, taky nejsem moc zastance toho širokeho baleni pokud je vse ok, tez mam kluka, tedy pockam na tu kontrolu u ortopeda a uvidi se, jenom moje mamka malem dostala infarkt kdyz sem ji rekla ze nebalim 😲 kdysi se to hodne propagovalo a taky ze nedavam do peřinky (davam do rychlozavinovacky v postilce jenom na spani) no malem se zhroutila, ze mu tim ublizim ze bude mit křivou chrbtici a pod. co myslite??mne to pride zbytecny v byte mame teplicko

iza
9. bře 2008

marti:no to znám..taky jsem si vyslechla pár těhle bezva rad..a vlastně ještě pořád poslouchám...já jsem měla Jáchymka v rychlozavinovačce snad jen ty dny v porodnici a pak dva dny doma..jakmile totiž zjistil, jak bááječný je to bez zavinovačky, tak se pokaždý děsně vztekal, když jsem ho do ní pak dávala 😅 ..ale každé mimi je jiné..některým se to líbí 😉

iza
9. bře 2008

jo ještě na všechny ty rady(většinou od maminky manžela 😅 ) stačilo kouzelná věta : doktorka mi to řekla,doktorka mi to doporučila,popřípadě nedoporučila 😎 no abylo to 😉 ..u nás se teď řešej příkrmy(jak jako mám dávat krupičnou kaši,jak mu mám nechatolíznou čokoládu, jak mu mám rozmačkat jahůdky s mlíčkem atd atd 😀 😀 😝 )..no nic..jen tě chci povzbudit a taky říct, že...ehm no bude hůř 😀 😅

martina21
autor
9. bře 2008

iza: my jsme na tom uplne stejne 😀 a jeste mi to vadi když kojim nemužu ho pořádne držet, ach jo ty babičky naštestí bydli daleko a na první návštevu se mamka chysta až na velikonoce, no budu muset zatnout zuby abych se sni nepohadala, jsem totiž dost tvrdohlava 😠

martina21
autor
9. bře 2008

no boze uz se nemohu dočkat 😖 uplne nesnasim ze se mnou jednaji jak s malou,ktera o detech nic nevi, ze ani nechci dat na kocarek cervenou maslicku proste řeší totální prkotiny...no na tvym miste bych se bala nechat maliho hlidat že do nej nacpou te podle nich prospešná jídla 😝

bramburka
9. bře 2008

jojo to znam, me nutili dávat malý na dudla cukr, vážně!

janickabez
13. bře 2008

Když nemusíš, tak proč si přidělávat práci a starosti, chudáčci malincí mají prdíkový bolení i bez balíku na zadku, a když se ještě kvuli širokýmu balení nemužou prokopat a vyprdět ☹ .....my měli na doporučení ortopeda 1 plinku navíc.... jsem ráda, že už je vše OK a že ji už nemusím dávat 😉 😉

Ad červená mašle...mě právě radily (babička a její kamoška 😎 ) že se to nesmí....ale nějak jsem nepostřehla proč....ne že bych měla nějaký zájem to tam uvazovat, ale preventivně mě informovaly, že červenou mašli NE 😀

martina21
autor
13. bře 2008

to fakt, to sliším poprve 😕 ale mam další výhovorku, ja totiz hrozne rada bojkotujem tyhle nesmyslne povery, doufam ze ty kycle budou ok a ze nebudu muset balit ani pak, maly ma totiz reflux ale nezvraci ale polyka to spatky a kasle pri tom takze se mu nejlip spi na boku a stym "balikem" to nepujde

martina21
autor
20. bře 2008

holky jeste bych rada slysela nejake nazory na to baleni, zejtra ma prijit mamka a ta to neumi pochopit ze nebalim tak at se na ni vyzbrojim 😠