• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy bylo vidět jadérko kyčelního kloubu u vašich dětí?

9. ledna 2015 
Ahoj holky, syn už je 7 měsíců starý a my stále chodíme na UZ kyčlí, protože není vidět jadérko. Dr. říkal, že je to normální do 1 roku. Jak je to s vašimi dětmi? Nevíte, jak se to řeší, když se jadérko ani do roku neobjeví? Díky
13. srp 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj my taky zatim nemame jadérka,jdeme v ponděli na sono kyčli tak už jsem zvědava
13. srp 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My měli od 4 měsíců
13. srp 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to teda ani nevím,ale my byly ve 12 týdnech a Dr.říkal,že všechno v pohodě,že už nemusíme chodit.Tak že by ho tam viděl?
13. srp 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
taky nevím jak je to po roku, nám v porodnici řekli dobrý - něco tam je, ale nemusíte nic dělat, na prohlídce v 6 tt sme vyfasovali široké balení a dr. se divil, že jsme ho nedávali už dřív :( další kontrola 3 měsíce - to nám dr. řekl, na měsíc široké balení zrušte a po měsíci uvidíme - a na kontrolu se chystáme příští týden...
a máte široké balení, či polštářek nebo třmínky?
13. srp 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my byli na sonu poprvé, když byl malé měsíc, dr řekl, že vše ok, kontrola za měsíc. Za měsíc to probíhalo úplně stejně a na třetí návštěvě - opět po měsíci - nám řekl, že už tam jadýrka jsou a už chodit nemusíme
13. srp 2008 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
romanko: já bych to neřešila, co by kdyby, máte přece ještě dost času. Jinak široký balení mám dojem nesouvisí přímo s vývojem jadérek, ne?
13. srp 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kacka.va: široký balení s tím nesouvisí. Záleží na tom, jestli kosti, které jsou z počátku chrupavky (takže vlastně ne kosti) se začnou osifikovat. S tvarem kyčelní jamky to nemá nic společného.

coriven: žádnou pomůcku nemáme. Kyčle jsou ok, akorát tam nejsou ještě jadérka.
13. srp 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve 2 měsících
my na kontrole v 6 týdnech o.k., ve 2 měsících, tedy tohle pondělí doktor oznámil, že tam jadýrka jsou, ale že je to na dvouměsíční dítě až moc perfektní, tak máme přijít ještě za 3 měsíce :wink:
13. srp 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky,
nám je 8 měsíců a taky nemáme jadérka.Doktor říkal,že je to normální a malému radil,aby doma více olizoval omítku :slight_smile: Na kontrolu jedeme v listopadu.Tak uvidíme,zda už tam jadérka budou,nebou ne.Jinak je vše vpořádku
13. srp 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám jadýrka byla vidět až ted v 7,5měsících.
14. srp 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
V 16 týdnech
14. srp 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky my jsme je měli ve 3 měsících, ale vím, že známé chlapeček je měl až v 10 měsících
14. srp 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj byli jsme na kyčlích dneska a jadérko už tam bylo, ale u prvního syna to bylo až v 6 měsících.
14. srp 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý v 10 měsících pořád neměl jadírka, ale dr. říkal, že už tam snad náznak, že by se měla tvořit vidí, aby jsem si z toho nedělala hlavu. Malej si stoupá od 9. měsíců, ale prej, když je to jeho iniciativa, tak by to nemělo vadit. Jinak ho nemáme vodit za ručičky, prostě žádné pokusy o chůzi, chodítka atd. Naštěstí to ještě u malého na chůzi nevypadá, dělá jen úkroky u nábytku. Na ko máme přijít v roce, což je za měsíc. Jak by se to řešilo, kdyby je neměl ani v roce jsem se ani radši neptala, věřím, že už se nám udělala :wink:.
14. srp 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně bylo řečeno doktorkou, že to, že nejsou jadérka nemá žádný vliv na to, jestli dítě bude lézt, chodit a podobně.
15. srp 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my byly na kontrole naposledy ve 3,5 mesicich a mala jeste nemela jaderka - priste jdeme za mesic, tak dam vedet - snad uz budou. Jinak nerikala nic a kdyz jsem se ptala na siroke baleni, tak to pry na to nema vliv.
15. srp 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byly ve 4měs. a jadérka nikde, takže jdem za měsíc, snad už tam budou :confused:
15. srp 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my byly na kontrole po šesti týdnech, pak ve čtyřech měsících a pak v sedmi a teprve tam byly jadérka...
15. srp 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my máme jadérka od 6-ti týdnů, doktor říkal, že je to už dlouho neviděl a že bude mít malej brzo zuby :grinning:
18. srp 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli jadýrka taky v 7 měsících a zoubek taky tak :wink:
18. srp 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme měli obě jadýrka už ve 4.měsících.
Ale kámoška mi říkala,že i tak to u kluků bývá později,než u holčiček. :wink:
18. srp 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli dneska na kyčle a už mame jadyrka :grinning: ,maly bude mit 6měsicu
18. srp 2008 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my jsme dneska byli na kyčlích, a zpráva zní: centrace bilat. správná, střešení plné, jádra naznačená, takže už začínají být vidět. Ještě máme přijít za 2 měsíce na kontrolu. :slight_smile:
20. srp 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
romanko u kluku to je o hodne pozdeji nez u holcicek.my sme mali az v roku.neboj budu tam.a jadyrka nesuvisia so sirokym balenim.
20. srp 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tadysek mel ve 3 mesicich obe jadyrka hotovy :slight_smile:
20. srp 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my jsme byli dnes, tj. v sedmi měsících a jadýrka začínají být vidět, ale dr. se to zdá pozdě a pozval si nás po roce na RTG. Jinak prý je vše v pořádku.
androno, když jste je měli až v roce, šli jste na RTG?
20. srp 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byli včera - v 6.měsících - a už máme vidět malá jadérka,takže už taky žádná další kontrola :slight_smile:
20. srp 2008 v 17:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dcere boli vidiet az v 8 mesiacoch, teraz ma 9mesiacov a zuby stale nikde, dr. hovoril, ze to nevadi, ked je to neskor, ale ze ich potrebuju vidiet
21. srp 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jsme byli na kontrole v 6 měsících a jadýrka nikde, takže na další kontrolu máme jít v listopadu v 9 měsících a pan doktor říkal, že nemáme vodit za ručičky, prostě žádné pokusy o chůzi, chodítka atd. Ale jak tomu mám zabránit, když se od 5 měsíců plazíme od 6 měsíců lozíme a od 6,5měsíce se stavíme na nohy, už objevujeme policky ve výšce cca 50cm a nikde to neviděl ani mu to nikdo neukazoval a z polohovacího lehátka si dělá chodítko :frowning2:
25. srp 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
nelasik: to je divný, mně na rentgenu Dr. říkala, že pokud bude malá sama lézt nebo chtít vstávat, tak že vůbec nevadí, pokud nebude mít ještě jadýrka, že některé děti bez jadýrek i začínají chodit.
26. srp 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek