Kdy bylo vidět jadérko kyčelního kloubu u vašich dětí?

romankav
13. srp 2008

Ahoj holky, syn už je 7 měsíců starý a my stále chodíme na UZ kyčlí, protože není vidět jadérko. Dr. říkal, že je to normální do 1 roku. Jak je to s vašimi dětmi? Nevíte, jak se to řeší, když se jadérko ani do roku neobjeví? Díky

jenjanka
13. srp 2008

ahoj my taky zatim nemame jadérka,jdeme v ponděli na sono kyčli tak už jsem zvědava

domina
13. srp 2008

My měli od 4 měsíců

kijonkova.k
13. srp 2008

Tak to teda ani nevím,ale my byly ve 12 týdnech a Dr.říkal,že všechno v pohodě,že už nemusíme chodit.Tak že by ho tam viděl?

coriven
13. srp 2008

ahoj,
taky nevím jak je to po roku, nám v porodnici řekli dobrý - něco tam je, ale nemusíte nic dělat, na prohlídce v 6 tt sme vyfasovali široké balení a dr. se divil, že jsme ho nedávali už dřív :( další kontrola 3 měsíce - to nám dr. řekl, na měsíc široké balení zrušte a po měsíci uvidíme - a na kontrolu se chystáme příští týden...
a máte široké balení, či polštářek nebo třmínky?

jabber
13. srp 2008

Tak my byli na sonu poprvé, když byl malé měsíc, dr řekl, že vše ok, kontrola za měsíc. Za měsíc to probíhalo úplně stejně a na třetí návštěvě - opět po měsíci - nám řekl, že už tam jadýrka jsou a už chodit nemusíme

kacka.va
13. srp 2008

romanko: já bych to neřešila, co by kdyby, máte přece ještě dost času. Jinak široký balení mám dojem nesouvisí přímo s vývojem jadérek, ne?

romankav
autor
13. srp 2008

Kacka.va: široký balení s tím nesouvisí. Záleží na tom, jestli kosti, které jsou z počátku chrupavky (takže vlastně ne kosti) se začnou osifikovat. S tvarem kyčelní jamky to nemá nic společného.

coriven: žádnou pomůcku nemáme. Kyčle jsou ok, akorát tam nejsou ještě jadérka.

ygreen
13. srp 2008

ve 2 měsících
my na kontrole v 6 týdnech o.k., ve 2 měsících, tedy tohle pondělí doktor oznámil, že tam jadýrka jsou, ale že je to na dvouměsíční dítě až moc perfektní, tak máme přijít ještě za 3 měsíce 😉

janulinek
13. srp 2008

Ahojda holky,
nám je 8 měsíců a taky nemáme jadérka.Doktor říkal,že je to normální a malému radil,aby doma více olizoval omítku 🙂 Na kontrolu jedeme v listopadu.Tak uvidíme,zda už tam jadérka budou,nebou ne.Jinak je vše vpořádku

mikula
14. srp 2008

Nám jadýrka byla vidět až ted v 7,5měsících.

knobloska
14. srp 2008

V 16 týdnech

zoozi
14. srp 2008

Ahojky my jsme je měli ve 3 měsících, ale vím, že známé chlapeček je měl až v 10 měsících

andy80
14. srp 2008

Ahoj byli jsme na kyčlích dneska a jadérko už tam bylo, ale u prvního syna to bylo až v 6 měsících.

nikitka26
14. srp 2008

Malý v 10 měsících pořád neměl jadírka, ale dr. říkal, že už tam snad náznak, že by se měla tvořit vidí, aby jsem si z toho nedělala hlavu. Malej si stoupá od 9. měsíců, ale prej, když je to jeho iniciativa, tak by to nemělo vadit. Jinak ho nemáme vodit za ručičky, prostě žádné pokusy o chůzi, chodítka atd. Naštěstí to ještě u malého na chůzi nevypadá, dělá jen úkroky u nábytku. Na ko máme přijít v roce, což je za měsíc. Jak by se to řešilo, kdyby je neměl ani v roce jsem se ani radši neptala, věřím, že už se nám udělala 😉.

kacka.va
15. srp 2008

mně bylo řečeno doktorkou, že to, že nejsou jadérka nemá žádný vliv na to, jestli dítě bude lézt, chodit a podobně.

del
15. srp 2008

ahoj, my byly na kontrole naposledy ve 3,5 mesicich a mala jeste nemela jaderka - priste jdeme za mesic, tak dam vedet - snad uz budou. Jinak nerikala nic a kdyz jsem se ptala na siroke baleni, tak to pry na to nema vliv.

janula2008
15. srp 2008

My jsme byly ve 4měs. a jadérka nikde, takže jdem za měsíc, snad už tam budou 😕

leninn
15. srp 2008

my byly na kontrole po šesti týdnech, pak ve čtyřech měsících a pak v sedmi a teprve tam byly jadérka...

petyna
18. srp 2008

ahoj holky, my máme jadérka od 6-ti týdnů, doktor říkal, že je to už dlouho neviděl a že bude mít malej brzo zuby 😀

mkr
18. srp 2008

my měli jadýrka taky v 7 měsících a zoubek taky tak 😉

karot
18. srp 2008

Tak my jsme měli obě jadýrka už ve 4.měsících.
Ale kámoška mi říkala,že i tak to u kluků bývá později,než u holčiček. 😉

jenjanka
18. srp 2008

Tak jsme byli dneska na kyčle a už mame jadyrka 😀 ,maly bude mit 6měsicu

beruskablanka
20. srp 2008

Ahoj,
my jsme dneska byli na kyčlích, a zpráva zní: centrace bilat. správná, střešení plné, jádra naznačená, takže už začínají být vidět. Ještě máme přijít za 2 měsíce na kontrolu. 🙂

androna
20. srp 2008

romanko u kluku to je o hodne pozdeji nez u holcicek.my sme mali az v roku.neboj budu tam.a jadyrka nesuvisia so sirokym balenim.

noangel
20. srp 2008

tadysek mel ve 3 mesicich obe jadyrka hotovy 🙂

josefa
20. srp 2008

ahoj, my jsme byli dnes, tj. v sedmi měsících a jadýrka začínají být vidět, ale dr. se to zdá pozdě a pozval si nás po roce na RTG. Jinak prý je vše v pořádku.
androno, když jste je měli až v roce, šli jste na RTG?

ssaara
20. srp 2008

My byli včera - v 6.měsících - a už máme vidět malá jadérka,takže už taky žádná další kontrola 🙂

evi3
21. srp 2008

dcere boli vidiet az v 8 mesiacoch, teraz ma 9mesiacov a zuby stale nikde, dr. hovoril, ze to nevadi, ked je to neskor, ale ze ich potrebuju vidiet

nelasik
25. srp 2008

Ahojky, my jsme byli na kontrole v 6 měsících a jadýrka nikde, takže na další kontrolu máme jít v listopadu v 9 měsících a pan doktor říkal, že nemáme vodit za ručičky, prostě žádné pokusy o chůzi, chodítka atd. Ale jak tomu mám zabránit, když se od 5 měsíců plazíme od 6 měsíců lozíme a od 6,5měsíce se stavíme na nohy, už objevujeme policky ve výšce cca 50cm a nikde to neviděl ani mu to nikdo neukazoval a z polohovacího lehátka si dělá chodítko ☹

kacka.va
26. srp 2008

nelasik: to je divný, mně na rentgenu Dr. říkala, že pokud bude malá sama lézt nebo chtít vstávat, tak že vůbec nevadí, pokud nebude mít ještě jadýrka, že některé děti bez jadýrek i začínají chodit.