Kdy bylo vidět jadérko kyčelního kloubu u vašich dětí?

romankav
13. srp 2008

Ahoj holky, syn už je 7 měsíců starý a my stále chodíme na UZ kyčlí, protože není vidět jadérko. Dr. říkal, že je to normální do 1 roku. Jak je to s vašimi dětmi? Nevíte, jak se to řeší, když se jadérko ani do roku neobjeví? Díky

sisstin
26. srp 2008

my jsme byli asi v 7měsících, to jádra neměl..ani náznaky..jdeme až skoro v roce 😕 Dr.mi říkal, že u kluků je to v pohodě...že je to jen růst tkáně..a není to žádnej problém 😕 Tygr teda ještě nechodí, zatim jen leze..a pomalinku si začíná stoupat 😕

dckami
17. zář 2010

ahoj holky,
našemu Šimonovi jsou 3 měsíce, v 6týdnech nám řekla, že kdyčle jsou v pořádku, teď prý nemá jadérka 😒 . Na další kontrolu máme přijít až v 8 měsících. Vzhledem k tomu, že s malým jezdím ještě k jiné ortopedce kvůli vtočené nožičce, zeptám se jí na to také.... snad to bude dobrý.

rennca
17. zář 2010

ahoj malému je 7 měsíců a také ještě nemáme jadérka. na kontrolu jdeme za týden tak snad už je tam konečně najde 🙂 jinak máme kyčle v pořádku a hned při první kontrole ve 14 dnech nám řekl že nemusíme dávat široké balení

slunecinecko
17. pro 2010

ahojte kocky,

tak my mame 10 mesicu a jadyrka taky zatim nemame ☹ ☹ pediatr nam rekl, ze se tim vubec nemame zatezovat, pani na rehabilitaci nam rekla, ze v zadnem pripade ho nemame nechat stoupat a lozit - v desiti mesicich celkem nadlidskej ukol - nejvic me zarazi, ze primo na ortopedii nam nerekli vubec nic 😠 😠 😠

weri1
18. pro 2010

ahoj, taky jsme nemuseli dávat široké balení, ale jadérka máme v náznaku. Pan doktor říkal, že jadérka se tvoří do 9.měsíce, tak mám ještě čas

sylas
28. dub 2011

@slunecinecko ahoj, prosímtě už máte ty jadýrka...?

sylas
28. dub 2011

@slunecinecko máme 15 měsčního chlapečka..a jadýrka nemáme.. Taky nám řekli vyčkávat...vůbec žádný typ čím tomu můžeme pomoci... Hledám ještě jednoho ortopeda na konzultaci... Jsem z toho ...asi pochopitelne...neklidná...

verusinek
28. dub 2011

@sylas syn na roce taky jadýrka neměl, teď jedeme příští týden na kontrolu, tak už snad budou, ale tedy nám bylo taky řečeno, že se nic neděje, že budou, je pravda, že chodíme k výbornému ortopedovi, takže mu plně důvěřuji, že je vše ok....

sylas
28. dub 2011

@verusinek modrykonik vždy povzbudí...
Děkuju za info. Písni prosím, jak jste dopadli... Držím pěsti! Fakt díky..

sylas
28. dub 2011

@verusinek mrkla jsem letmo do alba
1/ krása! Krásný chalepček a rodiče jako obrázky 😉
2/ Vy už běháte? I bez jadýrek? Nemáte žádné omezení? Náš Ládík neběhá, ale on se k tomu ani nemá. Minulý týden se začal teprve stavět. Pravda, že ortoped řekl, že co dělá sám, to mu nemusíme zakazovat. Jen ho do ničeho netlačit...

verusinek
28. dub 2011

@sylas nemáš za co, jinak jediné čemu se doktor divil bylo to, že syn lítal jak drak, začal chodit na jedenácti měsících, ale jako už chodit, samostatné krůčky dělal už ke konci devátého měsíce....
No uvidíme, snad už budou a když ne,tak dám vědět, co a jak...

verusinek
28. dub 2011

@sylas koukám, že jsi ještě psala.... jéééé děkujeme za chválu 😵 😵 a zbytek máš v před. příspěvku....

slunecinecko
28. dub 2011

@sylas ahojky, nam na rocni kontrole rekli, ze jadyrka mame.....strasne jsem se bala, ze je zase mit nebudeme, ale je pravda, ze se jeste pred kontrolou zniceho nic rozlozil a zacal stoupat, takze ve me jiskricka nadeje byla....hlavne klid, urcite se dockate 😉

verusinek
17. kvě 2011

@sylas tak jsme byli na kontrole, malej stále nemá jadýrka dovyvinutá, takže v prosinci další kontrola, ale jinak doktor nic neříkal .....

veruska007
17. kvě 2011

My kontrolu v porodnici nemeli, prvni byla v 6 tydnech, jadra uz tam byla... maly byl motoricky dopredu, ve 3 mes. se poprve sam postavil na gauci a od 5 mesicu chodi. Dr. mi teda rikala, ze nesmi, ze je to brzo, ale to bych ho musela prilepit izolepou k zidlicce. A ortoped rikal, ze je to ok.

hojda
17. kvě 2011

V sedmi měsících...

babulinkab
18. kvě 2011

až v 10 měsících

jasanka7
18. kvě 2011

na poslední kontrole jsme byli pred koncem 9 měsíce a vse už bylo jak má a tím taky naše navstevy skoncili 😉

romana29
18. kvě 2011

Gábinka už ve třech měsících, Daneček (byl koncem pánevním) měl až v půl roce.

marky29
18. kvě 2011

Ahojky,s dcerou jsme chodili na kyčle do roka,až v 1. roce měla vyvinuté druhé jadýrko,musela jsem dávat dečku,doktorovi se to moc nelíbilo, v 5 letech musíme na prohlídku opět 😝

sylas
18. kvě 2011

@verusinek děkuju, že sis vzpomněla a písla. Tos mě teda moc nepotěšila...koukám, že to může být běh na dlouhou trať ☹ Konzultaci u jiného Dr. jsi nezkoušela? Neměli by nám dát nějaký typ?

verusinek
18. kvě 2011

@sylas nemáme důvod jít k jinému doktorovi, tenhle co k němu chodíme je vážně kapacita, takže nemám strach, že by něco zanedbal... sám říkal, když tam vidí pokroky, tak že se s tím nic dělat nedá, že mu jen holt dorostou později....

sylas
18. kvě 2011

@verusinek a vy už máte jako jadýrka vidět, jen nejsou hotová? já ani nevím, jak to funguje... když jsou, tak jsou rovnou hotová....nebo může vidět, že jsou, ale nejsou úplná...? Nám řekl, že nemáme jadýrka... A prosímtě moha bys mi písnout, co máte ve zprávě? Jestli tam něco máte... bývá to latinsky..

sylas
18. kvě 2011

@verusinek jo a děkuju!!!

verusinek
18. kvě 2011

@sylas napíšu do ip

nikane
30. kvě 2011

Ahoj holky......a mohu se zeptat....jestli chodíte k dr. ortopedovi v Praze.....tak k jakému a jestli vám případně řekli, jestli se to dá podpořit nějakými vitamíny....s vápníkem a tak...nebo opravdu jen na jadýrka čekat????

terezt
30. kvě 2011

@nelasik Kluk mel jadyrka az na kontrole v 7m, od 4m jsme meli davat 2 kapky vigantolu, predsi jen je to Dcko a asi ma vliv na vstrebavani vapniku (nebo tak neco, nevim presne). Davate poctive kapicky?

babulinkab
31. kvě 2011

@terezt já si nemyslím, že to vůbec nějak souvisí s kapkama vigantolu, dávala jsem a dávám poctivě, obě děti měly jadérka až kolem desátého měsíce, a kapky jsme dávali od narození
spíše je to dáno geneticky, souvisí to i např. s růstem zubů, někomu vyroste brzo a někomu později

terezt
31. kvě 2011

@babulinkab to samozrejme jo. Samo, ze nejdulezitejsi je genetika. Ale kapicky muzou pomoct.

brendamonique
9. led 2015

... dnes jsme přijeli z kontroly z kyčlí (syn 6. měsíců) a stále nemáme vidět jadérka ... první syn to měl klasicky hned ... druhý zatím ne ... nikdo na to ale nic neřekl, ani náš pediatr ani dr. z ortopedie, který UZ dělal. Myslím, si že, kdyby se to dalo nějak ovlivnit, určitě by podali nějaké informace co a jak dělat. Ve 3,5 m když je neměl, mě jen uklidnil, že to není špatně, prostě že ještě nejsou vidět.. nic víc ... tak doufám, že už při příští návštěvě to bude o.k., protože čekat tam ty fronty je síla, tak nám prosím držte pěstě.