Kdy dát mimi do chodítka?

ssarka
28. lis 2010

Kdy do chodítka?

andyalukasek2008
28. lis 2010

Dle doktorů nejlépe nikdy 🙂...

marinka
28. lis 2010

Nikdy 😉

yellowbanna
28. lis 2010

no, podle me, co jsem cetla tak vubec 😉 Dite by se melo naucit chodit samo, az je pripravene...v choditku vic visi, nez chodi a neni to uplne to pravy orechovy pro jeho spravny vyvoj.Takze za sebe rikam, ze bych se tomu spis vyhnula a pockala, az bude clovicek chodit sam. Do te doby se muze koulet, plazit a lezt 😉

zako
28. lis 2010

přesně tak - nikdy 😉 až bude mimi připraveno samo chodit, tak bude chodit samo a ne s pomocí chodítka....

berenika39
28. lis 2010

když se ti otevře celé forum, vpravo nahoře je vyhledávač. Bez diakritiky tam napiš choditko a otevře se ti plno otázek k chodítku, ve kterých je milion odpovědí ....můžeš číst a číst.
Za mě - chodítko ne. Na co?

lalial
28. lis 2010

No, po večerech si v tom můžete s partnerem posílat slivovici. 😉

andy80
28. lis 2010

Do chodítka nikdy, když chodítko, tak takový ten vozíček co dítě tlačí před sebou.

blani81
28. lis 2010

To je názor od názoru jiné. Podle mě já bych si ho klidně pořídila a taky pořizovat budu. My jsme byli všichni v chodítkách, nic se nám nestalo. Jsme zdraví a chodit jsme se taky naučili. Já to beru podle nás když jsme byli malí, nic se tak moc neřešilo, jako teď a všechno jsme se stejně naučili 😉
Ale to jenom můj názor anikomu jeho názor nevyvracím,ani můj nevnucuji 🙂

baradisk
28. lis 2010

no jo zas nejaky mamky uvedomelky jsou proti choditkum,miliarda deti na svete je v choditkach a jsou v poradku,muj prvni syn byl v choditku taky a je naprosto v poradku 😉 takze choditko klidne a prave ten vozicek bych ja osobne nikdy nechtela,podle me kdyz to dite pred sebou potahne kdyz jeste nema stabilitu tak se muze o cokoliv prastit nedej boze spadnout na hlavu na stul atd atd.a neni to o hlidani to dite proste hlidat 24hodin nebudes.

ylona77
28. lis 2010

Nikdy, stačí se zeptat sestry u ortopeda....nádledky na celý život.....miliardy dětí po celém světě? to se také v 70letech jedly léky a pak měly děti rozežrané zuby k přísp.Baradisk.....chodítka jsou zakázaná....dětem škodí....a myslím, že o nic nepřijdete, když se jim vyhnete.

kramlinka88
28. lis 2010

taky jsem přemýšlela jestli chodítko ano nebo ne a nakonec ho mám, je to už starší model asi 16 let starý, ale plně funkční 😀
jinak já jsem tam syna dala poprvé asi v 7 měsících, když už uměl lézt po 4 a sám se stavěl v postýlce o nábytek atd...nevidím na tom nic špatného když v tom dítko není celý den, já ho tam dávám tak maximálně na 30 minut denně a ještě ani ne každý den 🙂 jinak on si s ním Honzíček hraje spíš tak že se k němu postaví a tlačí ho před sebou 😉
takže k původní otázce jak už jsem psala, za mě až se umí samo aspoň postavit, pak to má dle mého nějaký smysl, dříve určitě ne, protože v tom jen tak visí ty děti ☹

bohunka85
28. lis 2010

Taky nehlasuju pro chodítko,ale jak již bylo zmíněno,je to věc názoru.My máme vozítko,co může mimísek tlačit před sebou a nebo si na něj hačnout a odstrkovat se.

mmmk
28. lis 2010

Choditko nikdy, nerekla bych, ze se detem, co v nem byly, nic nestalo. Proc maji lidi propadle klenby nohou a skoliozu prip. vadne drzeni tela? Z vody? 😉

meleri
28. lis 2010

jej já nějak nevím k čemu? dítě se to naučí samo, prostě se jednoho dne postaví a chodí, nejlepší je to nechat na něm! tak je to pak podle jeho rytmu.

pehaka
28. lis 2010

své dítě bych nikdy do chodítka nedala - moje neteř v něm byla od půl roka a ve dvou letech stále chodí po špičkách a to není vůbec , ale vůbec dobré.... 😒

zlobilek
28. lis 2010

chodítko rozhodne nie!!!! dieta sa nemá umelo učit chodit, ale všetko samo. liezt po štyroch, postavit sa pri nábytku/v postielke a chodit okolo nábytku/postielky samo. dieta može začat chodit len ked má tolko sily, že sa dokáže samo postavit zo zeme bez opory a spravit pár krokov. síce to neni v otázke, ale ani vodit dieta za ruku/ruky a tak ho učit chodit sa nemá, ono fakt samo najlepšie vie, kedy to už zvládne. príklad kamarátkyn syn od 5.mes. v chodítku a 10-11mes. už chodil za ruku bez chodítka, ale sám bez držania sa pustil až po 13mes. a aj vtedy ked spadol, tak sa nevedel sám postavit, to sa naučil až niekedy okolo 15mes. ja som nechala syna, nech si sám určí kedy. v postielke poskakoval okolo 8mes., ale nepodporovali sme ho chodítkom, ani nedržali za ruku a v 12mes. sa uprostred izby postavil sám a začal chodit sám. ked spadol, tak sa zas postavil a kráčal/bežal dalej. bol si už plne sebestačný. ale kamarátkyn ako som písala, on chodit vedel, ale ked spadol, tak vždy musel niekto k nemu. ale zoberte si z toho každý, čo chcete.

weri1
28. lis 2010

já jsem proti chodítku a taky ho pořizovat nebudu. Nelíbí se mi řeči a jsem na ně alergická, že dřív bylo to a to....dřív bylo a nebylo a taky žijeme... doba jde dopředu.

lukza
28. lis 2010

já sem proti chodítkum chodila sem s Lukym na rehbailitace a to bylo první co říkla že určitě nepořizovat že sice pak dítě většinou chodí dřív ,ale spíš po špičkách a tím se mu skracují šplachy a taky se naučí chodit né s váhou svého těla a pak je to špatné na páteř protože dítko to má mít vše pěkně postupně tak jak se na co cítí.to už pak je lepší jak se ti začne samo stavět a odcházet tak je lepší koupit odstrkovadlo má se totiž čím jistit ale přitom chodí na své váze ale jen ho to jistí aby se nebálo v prostoru.

texjan
29. lis 2010

Ahojky, jak to tak čtu, asi se rychle zbavím chodítka, co jsem pořídila malé k Vánocům.. 😒

innes
29. lis 2010

Souhlasím s většinou, nikdy. Ano, přežili jsme to všichni, ale kolik z nás má skoliózy apod., že 😉 My teda rozhodně pořizovat nebudem a jestli ho dostanem, tak rychle poletí 😀

aleachim
29. lis 2010

nikdy

gazel
29. lis 2010

Miliony dětí na světě? a kde? chodítka jsou ve většině států zakázaný 😉 jen my češi jsme na to nějak "ulítlí" Chodítko rozhodně ne!!! Myslím si že záměr maminek proč pořizují chodítka je, aby dítě zabavily než aby se dřív naučilo chodit. Pokud chceš dítě nějak zabavit,najdi jiný způsob.

dadous
29. lis 2010

každej odsuzuje chodítka, ale podle mě , nošení v šatku taky není pro dětska zadíčka idealní 😵 chodítko jsme pořídily 😵

beatta
29. lis 2010

nikdy

heresta
29. lis 2010

my chodítko měli a malé nic není ani nebylo.. Každého věc.

miarosa
29. lis 2010

My chodítko máme a malej je v něm šťastnej, je v něm půl hoďky deně a není tam proto abych se ho zbavila, i v chodítku si s ním hraju. Někde na netu sem dokonce četla že chodítko posiluje nožičky k lezení. Jistě moc tomu nevěřím, protože na netu se píše milion blbostí. Každopádně já sem pro chodítko, šátky mi příjdou mnohem horší pro zádíčka, protože se v něm nosí děti, které ani nesedí, a jsou to často podivné pozice.

zuzu_z
29. lis 2010

za mě taky ne... manžel má z chodítka dodnes následky... 😒 a to ne nijak zanedbatelné... ono na těch, co v chodítkách trávili nejvíc času, se ty studie ještě až moc nepodepsaly...
šátek ano - a proč? většinou pokud správně uvážete, je to poloha jako v bříšku, tak proto ano - komu to přijde divné, ať nešátkuje... ale v těhotenství vám dítě nikdy nedrandilo v chodítku v břiše nebo jo? přijde mi to logický..ale každý podle svého 😉

irafa
30. lis 2010

tak ja mam 4 děti a ani jednoho jsem choditko neměla a ani Eli ho pořizovat nebudu a jsem moc rada že negativni nazor na něj nemam sama jak tady pišou maminky nauči se ditě špatnym navykum na chuzi po špičkach a to je špatně

monkula
30. lis 2010

radšej nikdy....
Keď som mala malého syna, bola som mladá a blbá, bez internetu a všetkých možných informácií a dávala som ho do chodítka, a dodnes chodí po špičkách, proste získal zlý návyk z toho chodítka...
Dcérku tam moja mama dala len raz, otočila sa a malá už sedele na tom pultíku a snažila sa vstať, tak som chodítko vyhodila, myslím si, že existuje veľa iných "vynálezov" ktoré Tvoje jdieťa zabavia bez zdravotných následkov

dolda
30. lis 2010

My jsme měli chodítko od Chicca,takové,jak si k němu dítě stoupne a měla ho malá asi od 9 měsíců, to jak se do něj dítě posadí jsme pořídili taky, abych měla klid při vaření, ale nelíbilo se jí, je to ale individuální,podle šikovnosti dítěte,naše malá stála v 8 měsících, a první krůčky udělala v necelých 10 a pak v 11 už chodila, jak drak a rozhodně ne po špičkách 😉