Kdy dát mimi do chodítka?

ssarka
28. lis 2010

Kdy do chodítka?

pettule
19. čer 2011

Nikdy

moncicak.as
19. čer 2011

taky jsem nedávala ani druhé nebudu dávat 🙂

lendam
19. čer 2011

Můj Lukášek do něj šel v 10 měsících. Když udělal kroky kolem nábytku.

denousek
19. čer 2011

ježžíííššííí co to tady zakladatelce píšete??ona se neptala jestli ano nebo ne!!!tak nevím proč vůbec reagujete že nikdy!vás kdo to říká se tahle otazka netýká tak nemluvte z cesty!

jinak myslím že od 7m. 😉

amallie
19. čer 2011

Do choditka nikdy, k choditku az zvlada chodit kolem nabytku, ale postaci i kocarek, nebo nejake auticko pro kluka, deti rady neco tlaci pred sebou

gabka32
5. črc 2011

do chodítka jsme první dcerku nedávali a u druhé to neplánujem, ... není to dobré na páteř a nemyslím si, že by tím holky o něco přišly 😉 a i když se starší naučila chodit až v 15ti měs, bylo to spíše výhoda pro mne, že jsem za ní nemusela lítat už dřív 😉

heluskha
10. čer 2015

Milé maminky, nejde přeci házet všechny děti do jednoho pytle.. za mě choditka nebyli a mam skoliozu..mam 4a pul letou dceru ktera byla v choditku cca od 5teho mesice a zada ma v poradku,dokonce zacala chodit v 9tem mesici. ted mam druhou a uz sme ukoncili 4.mesic pase koniky lezet uz nechce chtela by jen sedet..choditko mame, ale zatim sem ji tam nedavala ale chystam se. Je to vec nazoru, spousta veci by se delat nemela a lidi je stejne delaji..

amazonka.k
10. čer 2015

Ve čtyřech letech je poněkud brzy dělat závěry o stavu jejího pohybového aparátu...Nechápu jak někdo může nést vědomě to riziko, že si dítě zhuntuje záda, jen kvůli pár měsícům vlastního pohodlí...Viděli jste někdy dítě v džungli v chodítku ? Pro děti jsou nejlepší věci úplně obyčejné a přirozené, žádné dítě nepotřebuje chodítko k tomu aby se naučilo chodit, je to jen marketingový tah na který se žel bohu mnoho rodičů chytne...

terkaz
10. čer 2015

Nikdy. K cemu? 😕

kacii
10. čer 2015

Nikdy... 🙂

maqggienka
10. čer 2015

Nikdy

madre1
10. čer 2015

Chodítka jsou spíš úlevou pro zaneprázdněné maminky než v prospěch zdraví dítěte.Když už bych ho tam musela dávat,tak až v době,kdy se bude umět samo posadit,což v 6.měsících nedokáže ani omylem. 😅
@dzarmilka ,....................jak jste to pak měli s pohybovým vývojem?
Vidím,že je malé 4,5 roku 😉 Kdy začala lézt a následně chodit?

missveru
10. čer 2015

Nikdy!

nuali
10. čer 2015

Nikdy 🙂

marelu
10. čer 2015

@amazonka.k ... Přesně tak, škoda, že to nechápe moje tchýně 🙄 Jak ho přes můj nesouhlas pořídí, nastane velký "boj" 😀

jawel
10. čer 2015

Miminko do chodítka Nedávat!

zuzajda20
10. čer 2015

Já myslím, že je to každého věc, já jsem malou do chodítka nedala, přišlo mi to jako zbytečnost, prostě jsem si počkala, až začne sama chodit a to jsem jí ani za ruce nevodila a ve 13 měsících se prostě postavila uprostřed místnosti a sama začala chodit, tak nevím, jestli to chodítko k něčemu je, možná tak k zabavení miminka a aby měla maminka klid, ale to se dá zabavit i jinak 🙂

svoba
10. čer 2015

Nikdy!!!!!

naxii
10. čer 2015

NIKDY !!!!

pajab
10. čer 2015

Neodsuzuju ale já nedávala vůbec .... mám 2 děti.

jitule1989
10. čer 2015

achjo, člověk si chce přečíst, kdy děti dávat do chodítka a přitom se tu spolu melou maminky jestli chodítko ano nebo ne, můžete mi prosím říct, proč se vy, které děti do chodítka NIKDY dávat nechcete, vyjadřujete? Děkuji.

kathyxkathy
10. čer 2015

Pokud mate potrebu soupnout dite do choditka, proberte to nejdrive s detskou fyzioterapeutickou. Osobne myslim, ze dite aktivni choditko nepotrebuje. Kdyz si potrebujete odskocit na wc, atd. (jak pisi maminky vyse)....soupnete ditko na tu chvili treba do postylky.... Ja jako dite jsem na choditu vyrustala, stejne muj sourozenec. Oba mame problemy se zady, ale kdo vi jestli z choditka.....

zo_ja
10. čer 2015

Nikdy, škodí to páteři a jejímu vývoji. Až bude mít dostatečně vyvinuté svaly a tím pádem zpevněnou páteř, vyvinuté lordózy a kyfózy, bude chodit samo.

@jitule1989 proto, že to je stejná otázka, jako kdy dát malýmu dítěti kávu nebo alkohol - prostě NE, je to špatně takže ne. Ale někdo to neví, proto se ptá, kdy dát dítě do chodítka, a na to je mu potřeba podat tu informaci, že to je špatně. S tou informací ať si pak naloží dle svého uvážení, ověří jinde atp. Některým lidem není ani zdraví jiných úplně jedno a dovolí si tudíž se vyjádřit.

bajunka
10. čer 2015

nikdy

veronicka89
10. čer 2015

Doporucuju si o choditkach nec zjistit 🙂

Argument my do choditka davali a nic se nam nestalo 😀 je uplne mimo misu .

Asi jako od 3 mesicu jedl svickovou a moc se mu to libilo a nic se mu nestalo 😀

chroustinka
10. čer 2015

nerozumim tomu k cemu je choditko (ve kterem dite "visi" a odrazi se nožkama, spickama nebo jinak divne) vhodne, je to slepa cesta vývoje ne? nebo jste videli dospelaka který se takto dobrovolne prirozene pohybuje? ja teda ne 🙂

dite se otaci, plazi leze stoupa si seda .... a jedinym ucelem - aby se naučilo chodit jako dospelaci, tak proc mu tu cestu komplikovat chodítkem?

honzulka
10. čer 2015

Já dávala až ve chvíli,kdy se syn sám postavil.nebyl v něm celý den,spíše když jsem potřebovala něco udělat a nemohla stát u něj.Druhý syn v něm být nechtěl vůbec a dcera ho tlačila před sebou.. 😀 Kdysi jsem slyšela,že horší než chodítko jsou ty skákadla.Ale je to věc názoru a myslím si,že se hlavně nesmí nic přehánět.. 😉

vendullkaa
10. čer 2015

Nikdy 🙂

fiollette
10. čer 2015

Já dala syna do chodítka kolem 10měs. Až když už začal sám obcházet nábytek. Býval v něm vždy jen chvíli(max půl hodiny denněa to ne každý den), abych se třeba mohla v klidu najíst, dojít na wc nebo něco jiného. Věděla jsem, že v něm je v bezpečí.Okolí jsem tomu uzpůsobila, aby na sebe něco nestrhl. Měli jsme výškově nastavitelné. Sedák měl vždy o něco níž, aby v něm zbytečně neseděl nebo nestál na špičkách. Spíš aby ho zachytil kdyby zavrávoral. Moc se mu v něm líbilo, jezdil pak jak drak 🙂 Měli jsme něco podobného https://www.mall.cz/choditka/weina-choditko-s-h... Jinak jsme ještě měli toto po synovci od Fisheru a přišlo mi na dvě věci, dokud malý plně a sám nechodil. Vždy s ním šel na hubu. http://www.zbozi.cz/vyrobek/fisher-price-fp-akt...
Myslím si, že pokud se tyto věci jako chodítka, hopsadla, houpací křesílka, používají s rozumem, tak to dítěti neublíží, naopak je to pro něj zpestření a maminka má chvíli klidu. Jak už tu padlo několikrát je to věc každého, jak a pro co se rozhodne. Vždy mě zarazí, když se tu někdo ptá na radu a některé by tu dotyčnou pomalu ukamenovali ☹

lennus
10. čer 2015

Nikdy, ani na chvliku, řešila jsem to s hodně lidmi - neuroložka, pediatr, naše rehabilitační, pár kamarádek fyzioterapeutek a není důvod tam dítě strkat, ani na chvilku.

Tady je článek od jedné uživatelky tady z MK, která je taky fyzioterapeutka:
https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article/pohled-fyzioterapeuta-choditka-hopsad-gblmer/

A ještě jeden užitečný: http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

Je nesmysl se řídit naší generací, ano, posazovali nás a strkali do chodítka, ale ruku na srdce, kdo z nás neměl nebo nemá potíže se zády apod.? A co teprve přijde, ještě ani nemusíme vědět.
Dokud to lidi kupují, bude se to prodávat, ale žádný rozumný odborník vám to nedoporučí a logicky to taky nedává smysl.