Kdy dát mimi do chodítka?

ssarka
28. lis 2010

Kdy do chodítka?

karlalala
10. čer 2015

Do pasivního chodítka nikdy, jak už se psalo výše. Až si začne stoupat a ťapat kolem nábytku, tak mu třeba pořiď aktivní chodítko. Náš malý šoupe nábytek po bytě (šoupe židli nebo stolek v obýváku 😀 )í, tak mu pořizuji právě nějaký ten vozíček, ať si jezdí s ním 🙂

betelgeuzz
10. čer 2015

@jitule1989 no protože zakladatelka se ptá, kdy dát, a NIKDY je nejlepší odpověď 😉
@heluskha nevím, kolik ti je, že píšeš, že za tebe chodítka nebyly. mně je 36 a už nás do chodítek dávali. Dítě si sedne, až má na to připravené svaly, pokud ho někdo pasivně posadí, tak samozřejmě, že se mu to líbí a bude se toho dožadovat, to ale neznamená, že je to tak správně.
některým zde bych doporučila přečíst si něco o psychomotorickém vývoji, např. knížku Rozvíjej se děťátko

mercedesse
10. čer 2015

Já dávala jen to, jak strká před sebou, a to bylo super. Do normálního leda, když pevně stojí u nábytku a ani to bych nedoporučovala

slunicko333
10. čer 2015

Nikdy, také moje odpověď, ještě než jsem přečetla komentáře. Není to pro dítě zdravé (fyziologicky), lékaři to zakazují. Nejde dávat nebo dělat s dítětem to, nač ještě nemá připravené svalstvo, pak se chybně vyvíjí držení těla a v dospělosti třeba potíže s páteří atd. Je jasné, že mimču se líbí, když ho někdo posadí, protože na všechno vidí, není to správné, musí samo k t mu dozrát, až se samo posadí, až se samo postaví, až se samo rozejde (tak je to se všemi prvními pohybovými pokroky)...

annabolla
16. čer 2015

Taky bych chtela poridit synkovi choditko ale nevim jake je ted zrovna nejlepsi.
Muze mi nejaka maminka poradit?

klaire22
16. čer 2015

NIKDY!!!!!!

kajalka
16. čer 2015

@annabolla Zrovna teď není nejlepší žádné a nikdy nebude. Je to zvěrstvo.

ladik1
16. čer 2015

Žádné chodítko by se používat nemělo. Zeptejte se jakéhokoliv neurologa, ortopeda, klidně i pediatra... dítko si samo najde "chodítko" doma - bude šoupat nábytkem, chodit kolem gauče atd. CHodítka rozhodně nejsou pro vývoj dětské páteře a vubec pohybového aparátu vhodná! 🙂

jankadudova
16. čer 2015

NIKDY. Zadelat na zdravotni potize je strasne snadne. Jen kvůli vlastní pohodlnosti, o nicem jinem choditko není. Sranda pro dite je spousta jinych věci, ale vrazit ho do chodítka a argumentovat tim, ze ho to bavi a smeje se...ulet!

marmazel
16. čer 2015

nikdy

ladyhacek
16. čer 2015

přesně nikdy
>není to prý zdravé pro vývoj páteře - já chodítko kupovat nebudu - počkám až se mu bude chtít a pak ho budu přidržovat za hrudníček - za ruce by se také nemělo.
Manžel chodil až v 16 m a já už v 9 - takže to nechám na dítěti až bude připravený tak se předvede 😉

verulicek88
16. čer 2015

NIKDY..divím se že ještě v roce 2015 se někdo vůbec ptá 😒

zuzineckah
16. čer 2015

Nikdy, pokud nechceš dítěti rozhasit záda už od mala...

chris_n
16. čer 2015

nikdy 🙂

holma
16. čer 2015

Dítě do chodítka nedávat! Až začne obcházet nábytek a vůbec zkoušet chůzi, můžeš pořídit takové strkací před sebou - syn, kterému jsou 3 roky ho donedávna používal jako sekačku na zahradě 🙂)

verdos
16. čer 2015

@jitule1989 Protože v souladu se svým vědomím a svědomím chtějí co nejlépe poradit. Je prokázané a odborně zdůvodněné, že klasické chodítko je zlo. A která maminka chce škodit svému dítěti a ničit mu zdraví?

sisinka74
14. lis 2015

Já v chodítku nikdy nebyla a teď je mi to líto. Alespoň bych měla na co svalit mou dvojitou skoliózu páteře, ploché nohy a nedorostle jádro v levé kyčli.
Mladší bratranci v něm byli všichni a ti jsou po stránce fyzické zdraví jako řípa.
Jeden z nich dělá dokonce vrcholově sport.
To máš to samé, jako s očkováním. Malá spadla dva dny před očkováním z gauče, nic ji nebylo a lékařka mi očkování odmítla s tím, že kdyby se náhodou něco po tom pádu stalo, svedlo by se to zase na očkování🙂