Kdy dávát večer kaši? Před a nebo po koupání?

verunda
13. lis 2008

Začnem brzy dáváta kaši.
Nevím zda je lespší např. v 18.h a nebo až po koupání tzn. po 19h a pak jen na kojit. jak to děláte????? 😉

domina
13. lis 2008

Dávám kaši před koupáním a po koupání dokojím.malá je po kaši tak zadělaná, že by musela do vany ještě jednou 😉

andy80
13. lis 2008

Já dávám kaši po koupání. Bála bych se aby se ve vaně nepoblinkala, strašně tam řádí.

kijonkova.k
13. lis 2008

Tak před koupáním,potom ji ještě dokojím,když chce a hezky usne a jde do hajan 🙂

daluri
13. lis 2008

Já dávám kaši po koupání. A dokojím taky. Koupat s plným břichem se nemá ani dospělý 😉

sokolka
13. lis 2008

My jsme dávali kaši taky před koupáním a on jí aspoň trošku strávil a pak se domlasknul před spinkáním s prsa 😉 Ve vaně taky řádil, ale nestalo se mi, že by se mi poblinkal. Ale je fakt, že nikdy nebyl jako miminko blinkací. Ale to si musíš vyzkoušet sama. 😉

mkr
13. lis 2008

tak my dáváme kaši půl hoďky před konečným kojení abych ji moc nepřecpávala a měla místo na mlíčko jít spát s narvaným břiche není úplně nejlepší, my se většinou po kaši koupem a ani mě nenapadlo, že by mohla blinkat, to je jako když se nají a jde si znovu hrát lézt a tak 🙂

lenkazdenek
13. lis 2008

my dáváme před koupáním,pak necháme slehnout -uklízíme hračky a kouká na večerníček ,vykoupat a hajat 😉

mausi
13. lis 2008

Ja bych rozhodne davala az po koupani. Koupani s plnym briskem se nedoporucuje a navic po koupani ma miminko hlad a pak krasne usne. 😉

mkr
14. lis 2008

mausi vždyť se ještě dokrmí tak je dobře, že mu vyhládne, třeba v létě když jsme se koupali tak by nemohla jíst celý den, pokud to mimču nějak nevadí, tak proč ne

martimarti
14. lis 2008

Holky, vy co dáváte kaši před koupáním, za jak dlouho po té kaši tak koupete?

andy80
14. lis 2008

Já po kaši nedokrmuju, takže po koupání.

kubaka
14. lis 2008

verundo - to záleží na tom, jaké máš dítě - klidné - plakavé, jestli koujíš. Stejně začneš s kašičkou jen po pár lžičkách - takže to stačí třeba až po koupání. některé dítě má hlad a řvalo by celé koupání, takže je lepší dát najíst a nechat chvíli slehnout. Některé se zase tak začuní po koupání, že by mohlo jít zase 😀 a navíc je tak po koupání unavené, že usíná u jídla. Je bezva nakonec dokojit a to bylo nejhezčí: uklidnil si, cucnul si ausnul mi u prsa
fakt to musíš vyzkoušet, co bude zrovna tvému dítěti vyhovovat. Není na to žádný patent. My jsme to střídali podle toho, jak kluci rostli a jak na tom byli zrovna ten den.

radka.m.
14. lis 2008

mně teda malý vždycky po kaši chtěl ještě dokojit a myslím,že většina kojených dětí pak večer ještě vyžaduje po kaši kojení.i když mně snědl kaše hodně,tak do hodiny byl vždycky vzhůru a kojili jsme.určitě to nebylo o hladu,když snědl plný talíř kaše,ale i tak jsme vždycky ještě dokojili.myslím,že to vyžaduje většina kojených dětí.

timbouctou
14. lis 2008

radka.m_ to asi jo, my teda kojíme hlavně v noci, ve dne už ne

verunda_ my dáváme ve čtyři nebo v půl páté sváču, kolem šesté koupem a pak kaši. Pak si tak půl hoďky až hoďku hraje a potom jak už je ospalý, tak dokojím. Usíná mi u prsa

mobina
15. lis 2008

Já dávala taky před koupáním, kolem šesté, půl sedmé pak zhruba za hodinku, hodinku a půl koupando a dokojení a šup do postýlky. Měla jsem ale podezření, že ho po kaši bolí v noci bříško. Možná to bylo i v kombinaci se zubama, takže jsme nakonec začali kaši dávat ráno a večer jogurt s ovocem a sušenkou a vyhovuje nám to nejlíp 😉

pavlina05
15. lis 2008

ahoj holky!!!
Prosím..kdy začít s kaší a s jakou??? My máme 5 měsíců, vnoci kojím tak 4-5 krát!!! přes den tak 4 krát.
Díky 😉

alishia
15. lis 2008

jak se ta kase vubec pripravuje? a kolik by ji melo mimco snist? a pak nechat napit jeste mleka? dík 😅

alenka83
15. lis 2008

přidávám se s dalším dotazem pro zkušenější. Dáváte kaši lžičkou nebo z láhve?

alishia
15. lis 2008

alenka83: skvele na to sem se zapomnela zeptat 😉 dekuji 😀

alishia
15. lis 2008

tak pripravu mam napsanou na krabici a je tam napsano ze lzickou. ale kolik by toho mel snist, aby mu nebylo blbe:/

alishia
15. lis 2008

JA budu davat kasi rozhodne po koupani stejne jako davam mlicko.

daluri
15. lis 2008

Pavlina, určitě začni s rýžovou. Já jsem začla až v 7 měs(plně kojím, tedy s příkrmama od 6m), nám dr říkala, že kaši nepotřebuje, že váží víc než dost, jen kdyby se v noci budila. Jenže to se budí ke kojení bez kaše i s kaší 😉
Já spíše řešila dilema, jestli koupit kaši, kde už mlíko je a přidat jen vodu, anebo odstříkavat MM. Odstříkavala jsem, ale byla to fuška - to jsem vydržela asi dva týdny, teď už má kaši, která už mlíko obsahuje.

Alenka, my krmíme hned lžíčkou, dokonce jsem čaj dávala lžíčkou, flašku mi vůbec nechtěla, pak později jo. Ale polívky i kaši od začátku lžíčkou.

Ali, myslím, že si sám určí kolik toho chce sníst...Když nebude chtít, tak jíst už nebude... 😉

alenka83
15. lis 2008

my už zkusili kašulu, ale jde mu jen flaškou, lžičku odmítá, ale snad se to časem spraví. Zkusím ho pomalu na lžičku učit.

Jinak určitě krmíme po koupání, vždy se hezky zklidní a líp se mu pak usíná, většinou tedy usne u jídla...

frog
15. lis 2008

Já krmím od 8 měsíce kašema a vždycky po koupaní tak půl hodky před spaním kašičkujeme a jednině lžičkou.Z lahvičky jí něco hustšího než je mlíko natahuje.Hlavně tak řidkou jak píšou poměr v návodu bych jí ale lžičkou nezvládla,takže si poměr upravuju.ještě jsem nenarazila na kaši,která by po namíchání dle návodu byla fakt kaší.teda kromě babydream kaší,ale ty jsou dost hnusný..

kitty68
15. lis 2008

pavli dej mu ryzovou a rozmichej mu to v odstrikanym mliku, ja js ellde taky zacla od 5ti mesicu, davala js ji na obed

pavlina05
16. lis 2008

kitty díky moc 😉
daluri díky 😉

timbouctou
17. lis 2008

frog_ my dáváli od pátého měsíce Nestlé rýžovou s mlékem, stačí přidat vodu. Je trošku řidší, ale v té době malému dát kaši hustou jako jíme my tak se poblinká. A lžičkou to jde v pohodě. Teď už děláme krupičku, dávám do ní ovoce a je spokojený.