Kdy dítě přestěhovat do vlastního pokoje?

kamilka007
19. únor 2013

Máme 22 měsíční holčičku a pracujeme s manžou na dalším potomkovi. Přemýšlela jsem o tom, že nechci malou stěhovat do vlastního pokojíčku ve chvíli, kdy bude sourozenec už těsně před narozením, aby si odsun od rodičů nespojila s "nezvaným" přírůstkem. Máte zkušenost a radu?

eimmy
19. únor 2013

jejda ona s váma ještě spí ???? naše malá je od 7 měsíce sama v pokojíku. normálka bych jí večer položila tam a uvidíš asi bude pár nocí brečet ale zvykne si

pulsatilka
19. únor 2013

my sme starsiu odsahovali v 4-roch rokoch 😀. A nelutujem 😉

stavba
19. únor 2013

tak u nás stěhování uspíšila moje a manželova viróza, malému bylo 14 měsíců a abychom ho nerušili v noci kašláním, tak jsme ho zkusili dát do jeho pokojíčku a naprosto v pohodě. Naopak všichni se od té doby daleko lépe vyspíme. 🙂

maximka33
19. únor 2013

@kamilka007 náš malý spinkal ve svém už od půl roku, ale kdyby to bylo na mě, tak od roka. od dvou let má větší postýlku 160 cm. myslím, že je na čase holčičce udělat vlastní prostor. a může se na tom i podílet výzdobou a tak.

aktaka
20. únor 2013

My jsme malou přestěhovali do vlastního v 8 měsících a byl to super tah, daleko lépe jsme se pak vyspali.

aideen
20. únor 2013

Malá šla do svého pokojíčku asi půl roku před tím, než se prcek narodil. Kolik jí přesně bylo nevím, ale cca rok a půl. Zvládla to skvěle napoprvé. Spíš jsem vyšilovala já 😀 Druhého potomka hodlám přestěhovat také v tom samém věku do vlastního pokojíčku. 🙂

lenicka07
20. únor 2013

V devíti měsících když jsem přestala kojit. Do té doby bylo usínání hrůza - usínala mi až kolem půlnoci, čtyři hodiny jsem byla pořád s ní než zabrala. Teď je to dobré, do týdne si zvykla a usíná kolem osmé nebo krátce po.

garfie
20. únor 2013

A má už pokojíček? Pokud ano, je to stěhování trochu horší....Malá šla ve dvou při stěhování do nového domu. Dostala tam pokojíček i s postelí a byla nadšená.

veruska007
20. únor 2013

Starší měl něco přes 2 roky, když se nám narodilo druhé - napřed jsme byli v ložnici všichni 4, nacpali jsme tam i dvě dětské postýlky. Ke 3. narozeninám dostal starší pokojíček (stěhovali jsme se do většího), mladší se k němu přidal v necelém roce. Oba spí bez problémů celou noc.

veri25
20. únor 2013

my máme malého od desátého měsíce samotného v pokoji, protože jsme zjistili že tak i lépe spí. měli sme problém s tím že se dost budil když nás v pokoji viděl nebo slyšel.a sem ráda že už takto malinký spinká sám v pokoji, líp si na to zvykne..ale myslím si že když dostane svůj vlastní pokoj s nějakou parádní postýlkou, tak bude nadšená 😀

kapljhgf
20. únor 2013

no myslím že když s váma spí skoro 2 letá holka tak na vás bude docela závislá celkově měli jste jí odstěhovat již dávno a nečekat na dalšího potomka u nás v rodině děti přes den vždy byli v pokoji a přes noc spali s rodiči max. do roku

kamilka007
autor
21. únor 2013

@kapljhgf No uvidíš sama, až budeš mít vlastní dítě - co se dělá nebo nedělá v rodině je pak totiž dost jedno.
Jinak moc díky všem za rady, až nám skončí návštěvy, které se k nám poslední dny hrnou, zkusíme ji odstěhovat. Snad to taky všichni zvládneme bez breku. 🙂

kapljhgf
21. únor 2013

@kamilka007 to mas pravdu a uz velmi brzo

brisalek
22. únor 2013

malá byla ve svém pokojíčku už od narození, ale já jsme tam do jejích 16 měsíců spala s ní🙂, takže u nás jsme se zpět do ložnice stěhovala já. Asi je to trochu jiná situace. M to své pro i proti. Dcera byla pořád ve stejném prostředí a nebyl s tím žádný problém. Ale tatánek si v klidu spinkal vedle a vůbec mi s malou nepomáhal a ona není zvyklá, že k ní vstává někdo jiný než já a zvykla si , že zavolám a já k ní přijdu...takže náročnější pro mne🙂

cenichmat
22. únor 2013

Naše malá je ve svém pokojíčku od narození, mám chůvičku, monitor dechu. Takže když je třeba, jsem hned u ní, máme ložnici vedle. A neměnila bych. Vyspíme se jak my, tak i ona - když jsme někde na návštěvě a musíme spát v jednom pokoji, malá se budí při každém našem otočení... Ale chápu i rodiče (maminky) když chtějí mít děťátko u sebe, ale brala bych to za normální tak do roka.

kamilka007
autor
24. únor 2013

Tak jsem dala na vaše rady a přestěhovali jsme. Přes den spí kočička krásně (zrovna teď tam blaženě odfukuje 🙂 ), ale usínání je za trest - z andílka, kterému stačilo popřát dobrou noc, se stal tyran s žádostmi o pohádky, písničky, tanečky a nejrůznější kravinky.. 🙂 Ale spaní je vážně mnohem lepší, ani jednou se v noci nevzbudila, takže usínání doladíme a všichni budeme spokojení. Díky! 🙂