Kdy dítě z ložnice do pokojíku a z postýlky do postele?

katiz
11. lis 2010

Ahojky.. chtěla bych se zeptat, kdy jste dítko dali z ložnice do pokojíčku a kdy jste postýlku vyměnili za postel a jak to vše u Vás probíhalo. Malá má 13 měsíců, možná by už mohla spát sama, a až bude na světě druhé dítko tak nechci kupovat další postýlku... Jak jste to řešili vy?

shaula
11. lis 2010

Kluci měli vlastní pokojík od narození, v ložnici nemáme místo na postýlky. No a asi od roka se v půlce noci stěhují k nám do postele 😀 Zatím spí v dětských postýlkách a asi ještě nějakou dobu budou, nás nic netlačí k tomu, abychom je stěhovali do větší postele. Ale vím, že kamarádčina holčička spí ve velké posteli asi od roka a půl, právě taky kvůli dalšímu mimču.

blandik
11. lis 2010

malý s náma spal do cca 20ti měsíců, chtěla jsem ho přesunout v 18M, ale nebyl hotový pokojíček. Ve 20M jsme mu tedy přestěhovali postýlku a současně mu dali do pokojíčku od začátku i pokračovací postýlku...malý se divíl, kam postel vezeme, ale posadili jsme ho do postýlky a nesli ho s ní do pokojíčku a to se mu íbilo...a spaní pak proběhlo naprosto v pohodě...Do velké postele se přesunul cca v 22M, zrovna dostal po tátovi báječný traktor (byl z něj unešený) a chtěl s ním spát, což bylo poprvé, co zatoužl spát s nějakou hračkou... a tak jsme mu řekli, že do malé postýlky se s traktorem nevleze, ale že do velké ano...a tak jsme ho motivovali několik dní za sebou...první noci v nové posteli dost cestoval...a úplně první noc se i dost budil...ale brzy se to upravilo a začal spát a budit se ráno ve stejné poloze, s hlavou na polštáři...ale mělo to i své stinné stránky...kolem 21M přestal spát v poledne, začaly s tím potíže, bylo léto...hodně jsem cestovali a tak spával v kočárku nebo v autě...a pak byl problém ,že nechtěl spát v nové postýlce (malá postel už byla složená, uklizená) a v podstatě po různých metodách se nám nepodařilo ho přimět v poledne spát v nové posteli, jelikož odmítá spát ...takže to řeším poslendí měsíc už jen kočárem...

apfele
12. lis 2010

malý měl už od narození svůj pokojík, takže s náma v ložnici nikdy nespal. A od 20. měsíce jsme vyměnili postýlku za velkou postel. Vše proběhlo bez problémů, malý si zvykl hned.

benjik
12. lis 2010

@katiz Nel má od 13.měsíců svou postel.Máme tu disney,je kratší než běžná,má 140cm.Spí v ní v pohodě od začátku. Pokojík dostane až na jaře,jelikož jsme přechodně u babi,kde máme jednu místnost.

pepibubu
12. lis 2010

Pepíno - stěhování z ložnice do pokojíku rovnou do velké postele v 15 měsících, byla jsem těhotná, takže postýlka zůstala u nás jakožto pro miminko.

Martin - bude se stěhovat tento týden, do postýlky miminkovky, protože Pepa je starostlivej bráška a nechce být v pokojíku sám, a naše ložnice je hnedle vedle, takže nebude problém.

sarihy
13. lis 2010

Ellča spala v sama v pokojíku od narození, bylo to úplně v pohodě, já absolutně neměla špatné svědomí, že tak malé miminko spí samo, v 15 měsících najdenou odmítala spát v postýlce, takže jsme pořídili velkou postel a vše naprosto bez problémů. Teď jsem těhotná a plánuju dát mimino do pokoje k Ellče, tak uvidíme, jestli plán vyjde a nebudeme muset přestavovat ložnici....

petruskaaa
13. lis 2010

my spíme v pokojíčku od 18 měsíců,zatím v postýlce,ale co spí malá sama,spí líp a dýl 😀

laska.nezna.hranic
13. lis 2010

těžko jednoznačně říct kdy, každé dítko je jiné. mně se líbí, když má mimi svůj pokojík od narození, ale jsem ráda, že mám malého kousek od sebe, protože už jsme měli pár situací, kdy i ty dva metry mohli být příliš... jako když mi jednou začal zvracet, ale spal, takže se nestihl zvednout a jak byl na zádech, tak se mu to všecho vracelo zpátky, měl to v očích, v nose... fakt jsem se bála, že se mi zadusí a než jsem vylítla z postele a pomohla mu, mi přišlo jako věčnost. i kvůli nočnímu krmení je fajn mít ho v místnosti a nemuset se courat co dvě hoďky přes půl bytu. teda to se nás už netýká, ale jiných dětiček ano. některé děti zase v noci cestují... náš prcek spí v klidu, ale absolutně nesnese žádnou přikrývku, tak ho furt musím chodit přikrývat. z pytle vyrostl a ze spacáčku vyleze, dečku odkope... u nás byl zatím vždycky nějaký důvod, proč zůstat u nás v ložnici. další důvod byl taky místo. teď máme možnost přesunout ho do jiné místnosti, ale já si ho u sebe ještě chci nechat.
postýlku bych ráda pořídila k druhým narozkám, ale pořád váhám, nějak se mi moc nelíbí, aby se coural po baráku, když vstane dřív než já 😀 ale uvidíme, za půl roku může být všechno jinak. klidně ale ať je tu třeba do tří let. v noci je docela hodný, takže mě nijak nevadí 😀 řešila bych to možná dřív, kdybych potřebovala postýlku pro druhé mimi... záleží na spoustě faktorů... u nás to bude tak, že pokoj dostane i s novou velkou postýlkou, takže dřív než ve dvou letech ne. bude mít místnost na hraní, ale spinkat bude u nás. jsem za to ráda a chci si to užít. v patnácti mi do ložnice už asi nepůjde, abych mohla koukat, jak sladce spiká 😀

iluss
14. lis 2010

Tak naše Luci spala do jednoho roku s námi v ložnici, ale ve své postýlce. Od jednoho roku už spinká ve vlastním pokojíčku (ale dveře mám všude otevřené, takže jakmile v noci zakňourá, tak jí hned slyším 😉
Do velké postýlky bych jí chtěla dát cca od dvou let, uvidíme jak to půjde 😉

martulikk
23. lis 2010

naše malá spinká od narození s námi v ložnici 🙂 v naší posteli teda nikdy nespala, byla hrozný nespavec a já byla permanentně příšerně unavená, tak jsem se bála, jestli bych jí třeba nezalehla nebo cokoliv... svojí postýlku má nalepenou na noční stolek těsně vedle mé postele, takže je to nějakých 40cm? sice v ložnici není skoro místo, ale nedovedu si představit, že by spala v jiné místnosti... teď jí je skoro 16 měsíců a pořád je ve své malé postýlce... taky přemýšlíme, kdy jí přestěhovat, ale momentálně si to nedovedů vůbec představit... hodně totiž po postýlce cestuje... taky nevydrží chvíli přikrytá, takže když se v noci vzbudím, přikrývám jí, aby jí nebylo chladno... na jaře jí chceme udělat vlastní pokojíček, tak uvidíme, jestli přestěhujeme malou postýlku nebo už pořídíme větší... je to přece jen ještě daleko 🙂

lucie777
24. lis 2010

My sme Karolínku přestěhovali do vlastního pokojíčku v 11 měsících, postýlku nechám, dokud nebude mít tendence jí přelézat.. 🙂 Zatím se v noci dost po postýlce stěhuje, takže z velké postele by pořád padala..

jasminka.25
25. lis 2010

Ty jo, asi jsme divní, ale synovi budou v prosinci dva roky, jsem ráda, že spí s námi v jedné místnosti. Můžu ho zkontrolovat, přikrýt, pohladit... Teď kupujeme pokračovací postýlku, ale stále bude mít "žbrlení" a mantinel kolem hlavičky. A bude stále ještě v naší ložnici. Ale u nás je to možná komplikované synovým astmatem, radši ho mám pod kontrolou...

didi07
27. lis 2010

@jasminka25 - určitě nejsi divná, já jsem byla taky ráda, že spí s námi v ložnici a mám jí pod kontrolou stále ze dvou metrů, kdybych na ní neviděla, tak i přes monitor či chůvičky bych byla nesvá (vdechnout zvracené mlíko nemusí být vůbec slyšet, jak zjistila bohužel moje kamarádka).
Do velké postele (máme rostoucí) šla kolem dvou let, a teď po nástupu do školky se rozhodla, že chce mít postel u sebe v pokojíčku, protože už je velká holka 😉, tak jsme ji přestěhovali, ale k ránu se většinou přijde k nám potulit.

pavlicka
28. lis 2010

Oba kluci byli "odstěhováni" do samostatného pokojíčku v cca 6-7 měsících. Myslím, že jak miminka, tak my s manželem jsme spali klidnějc, protože v tomhle období už docházelo ke vzájemnému buzení. V této době jsem už taky oba kojila jen 1x za noc, takže jsem tam nemusela lítat co hodinu. Dveře ložnice i pokojíčku byly na škvíru pootevřené, abych slyšela případný pláč nebo třeba kašlání. Do velké postele jsme dali staršího ve 20 měsících, čekali jsme tenkrát přírůstek, tak aby mu nebylo líto, že bude okupovat jeho malou postýlku. A s Toníčkem to taky tak nějak plánujeme, takže po vánocích až mu děda dodělá postel, budou spát kluci spolu v jednom pokojíčku (doteď každý spí sám ve svém, uvolněný pokoj pak bude sloužit jako herna).

bocinka
28. lis 2010

Sofi je v pokojíčku od té doby, co byl hotový... 😀 takže asi od osmého měsíce... má tam postýlku - ve které spí, ale už i rostoucí postel, má trošku zábrany, aby nespadla a dáme ji tam až bude umět bezpečně vylézt a slézt dolů.... 😵 už se těším, zase bude v pidipokoji více místa bez postýlky... 🙂

heresta
28. lis 2010

Ahoj Yvča spí sama v pokoji od 6 měsíců a v roce a půl dostala svou postel (dětskou se zábranou ) ale i ted se stane občas že příjde k nám 😀 😀 Ted čekáme druhé takže bude malej s námi v ložnici asi déle než malá...

zuzau2
30. lis 2010

Ahojky, naše holky spí samy v pokojíčku od 8 měsíců s tím, že já spím hned vedle v pokoji, abych k nim byla co nejblíž kdyby něco. Od šestého měsíce už v noci nejedí a já byla pořád vzhůru při každém jejich otočení. Je fakt, že holky jsou dvě, tak se tam necítí tak samy, ale dle mého, čím dřív začne dítě spát samo, tím líp. O velkých postýlkách ještě neuvažujeme...holkám je teprve rok.

klarka1
17. pro 2010

Ondra spí v pokojíčku sám od půli roka, zatím má malou postýlku 😉

evatk
17. pro 2010

eliška spí v pokojíku od 3 měsíců, v malé postýlce, do té doby jsem tam s ní spala i já a chvíli jsme ji měli v ložnici, ale v mini novoroz. postýlce, bo se nám tam běžná nevejde
už jsem taky přemýšlela, jak to udělat v případě přííííííííípadného druhého miminka...

a vy , kdo máte dost malé děti už ve velkých postelích, a nemyslím tím nějaké spešl postele, ale běžné, dokupovali jste zábrany nebo je nechali udělat na míru?

neu.sona
18. pro 2010

Matýsek spí od narození s námi v ložnici. Vyhovuje mi to a taky stejně pro něj nemáme pokojíček, zatím. Máme sice velký barák, ale už nejsou peníze na opravdu, takže žijeme normálně kuchyň, veranda, ložnice. Teď budeme dělat obývák a potom Matýskův pokojík.
Kdybych si mohla vybrat, dala bych ho asi v roce do pokojíčku.
Zatím spí v malé postýlce, ale máme už koupenou z Ikei 160 cm a chceme ho tam teď dát.

lenulle81
18. pro 2010

Lukášek spal od narození v dětském pokojíčku. Do 5 měsíců jsem tam spala s ním, pak jsem se odstěhovala zpátky do ložnice. Luky byl zvyklý na svůj pokojíček, takže nikdy nebyl žádný problém. Ve 2 letech dostal komplet nový nábytek, už i se stolem a klasickou poslet 2 m.
Evatk - my máme na Lukáškově posteli zábranu ještě i teď. On pořád strašně cestuje a já aspoň klidně spím🙂 Jsem s ní naprosto spokojená, protože je téměr přes celou postel a zároveň zůstává místo na slízání. http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/807-za...

lenicka1313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krokodilek
20. srp 2011

Moje malá má skoro 10 měsíců - a od narození spinká ve svém pokojíčku a je zvyklá usínat a spát sama. Druhé dítko zatím neplánuji a proto malou přesunu do velké postýlky kolem 18 - 24 měsíců.

brisalek
21. srp 2011

Nase dcera spala take od narozeni v pokojicku a ja tam s ni na valende. Usinala u prsa a v noci jsem kojila i 8x-10x. Kdyz zacala okolo 13 mesicu vstavat jen 2x-3x za noc a uz nebylo mozne po kojeni ji porad prendavat zpet do postylky (protoze se vzdy vzbudila a vse se treba 3x opakovalo: k prsu pockat az zabere a prendat) tak jsme koupili velkou postel se zabranou, na kterou si k ni muzu prilehnout, takze od asi 14,5 mesice spi v pokojicku sama na velke posteli a ja ma vedle (opravdu uplne vedle)v loznici zapnutou celou noc chuvicku.Postel mame tuhle:http://www.babynabytek.cz/detska-postel-se-zabranou-bi..., 200x90cm a dali jsme tam nad sebe ty zabrany dve. U babicek spinka jeste v klasicke postylce 120x60cm.

luckou
12. říj 2020

@jasminka.25 Moc mi pomohl váš příspěvek, nás Míša už měl rok a už mi bylo párkrát řečeno ať ho dáme do pokojíčku že si pak bude hůř zvykat. Neumím si to představit nemít ho u sebe. Plust to že je Míša po operaci srdce tak i proto mám větší strach.

nita1984
12. říj 2020

Malemu je rok, v květnu bude druhátko a neumím si představit, že by spal jinde než u nás

tynka9
12. říj 2020

Tak náš skoro tříletý spí v ložnici momentálně s manželem, má svou postel (160cm) asi od dvou let, ale poslední dobou se částo stěhuje během noci za manželem do postele. Já spím s mladší holčičkou (17 mes) provizorně v jiné místnosti na matracích na zemi. Malá se pořád hodně budí, což velmi rušilo manžela, který se kvůli práci potřebuje vyspat. A já jsem zase spokojená, že spime vedle sebe, takže nakojim a spím dál, žádné stěhování (přendání do postylky ji tak v 90% vzbudilo) a nevadí mi ani ležení na zemi, protože malá hodně cestuje a z velké postele se nám párkrát skutálela.