Kdy je bezpečné jít poprvé na procházku s mimčem?

neferka
4. zář 2010

Ahoj, máme doma týdenní miminko a už se nemůžeme dočkat první procházky. Kdy si myslíte, že je dobré a bezpečné jít poprvé ven? A jak miminko v takovém počasí, jako je např.dnes obléknout?

dadous
4. zář 2010

ahoj, po tydnu mužete jít klidně už ven, ale v tomhle počasí dej mimčo určitě do fusaku 😵

sunny1981
4. zář 2010

Ahoj, my jsme byli s miminkem venku hned druhý den-potom co malou zkontrolovala paní doktorka, sama nás poslala na prochajdu.A dneska je krásně, tak dej mimískovi třeba bodýnko s dlouhým rukávem+dupajdy (nebo overal)a přes to teplou mikču + kalhoty, čepičku, zabal ho do rychlozavinovačky, přehoď deku a můžete frčet.Kdyby se ti to moc nezdálo,tak teplotu kontroluj na nosánku a zátylku.Určo to zvládneš, krásně si to užijte 🙂Na začátek stačí tak půl hodinky..docela to tam fouká.

endie
4. zář 2010

ahojík, po týdnu můžeš s miminkem ven, když je takhle sychravo dala bych fusak, a půl hodinky ze začátku stačí bohatě 😉

teddyx2
4. zář 2010

Ahoj, my jsme byli venku hned ten den, kdy jsme se vrátili z porodnice. Doporučili nám to tak v nemocnici, protože malá měla ještě zbytky žloutenky. Samozřejmě jsme nebyli na přímém sluníčku. Ale rodila jsem, když byly vedra. Byli jsme venku s manželem na procházce krátce, protože jsem stejně ještě byla unavená z porodu a z toho všeho. Pustili mě třetí den po porodu

benjik
4. zář 2010

Nás pustily z porodky v útrý a kvůli špatnému počasí doporučili jít ven až v pátek.

zdeniii
4. zář 2010

Ahojky my byli s malu venku hned druhý den co nás pustili z porodnice, takže Helence bylo 6 dní 🙂 a pohoda.
S ooblíkáním bojuju doted 😀 takže lépe ted více, přeci jen ještě není mimi zvyklé na normální teplotu ale na hpodně teploučko...

lukza
4. zář 2010

já bych už vyrazila jak se říká pokud má mimi nad 3kg není pod -5nebo +30stupnu tak hurá ven ale samozřejmně pomalu nejdřív třeba 10min a postupně to prodlužovat.a já bych určitě doporučila takový ten lehký fusak nebo hodně teplou deku a dala bych nánožník at si tak drží teploučko.ale neboj to zvládneš stejnak nikam dalekko na poprvé nepojedeš a budeš furt na mimi šahat a poznáš když bude studený pojedeš dom 😉

k.ate
4. zář 2010

My jsme chodili ven v podstatě hned, domů nás pouštěli, když měl malej skoro týden, hned den po návratu z porodnice jsme už jeli k doktorce na kontrolu (byl to začátek září) jinak já jsem se řídila tím, co nám řekla jak dětská doktorka, tak i v porodnici, mrňous měl vždycky o jednu vrstvu víc, než máme my. Přičemž jsem teda ve větší zimě fusak nepočítala... 🙂 A malej byl v pohodě.
Takže dneska bych ho jako malý mimi oblíkla asi do overálku na to ještě jednu vrstvu teplejší a do zavinovačky + nějakou čepičku vzhledem k tomu, že mně bylo v krátkým rukávu s mikinou akorát 🙂 kdyby se mi to nezdálo, hodila bych přes zavinovačku ještě deku. Podle mě není dobrý mimi nabalovat moc, aspoň náš malej ,když byl moc oblečenej byl potom hodně utlumenej nebo protivnej a to je teda i teď...

weri1
5. zář 2010

my chodili na procházky po týdnu, takže malej měl 2 týdny, nepočítám návštěvy u doktorky, ale to máme 5 minut od domu a radši ho míň obleču a přikreju, kvůli potničkám, ale dodržuji o jednu vrstvu víc jak já. Ale když bylo teplo, dala jsem mu dupačky a body s krátkým rukávkem, čepičku vždy a přikryla ho dekou a bylo mu dobře.

moudivlacek
5. zář 2010

my byli 6 den po narozeni po kontrole u pediatra, bylo hnusne a foukalo,takze ve fusaku a jen na chvilinku

janocka951
3. bře 2011

Ahoj ja mam 1tyznovu a 3dnovu slecnu a dnes pojdeme prvy krat vonku. Do teraz som ju davala len na balkon.