Kdy je ideální začít s plaváním miminka?

daee
18. lis 2010

Maminky prosím o Váš názor, kdy ideálně začít s mimi chodit plavat?
Malému je něco přes 5 měsíců a já váhám, jestli začít plavat hned od ukončeného 6.měsíce nebo počkat na kamarádky (ráda bych chodila s nimi), ale to už bude Matýskovi 8.měsíců. Co myslíte, není to pozdě...nebude už se vody bát (zatím ji miluje, vč.sprchy atp.) ?
Děkuju za zkušenosti...🙂

pucifous
18. lis 2010

myslím, že se doporučuje začít do 4 měsíců, že mají ještě ty neutopitelný reflexy, pak už je to vcelku jedno... Na nás "vyšla řada" v pořadníku až kolem 5 měsíců, a problém nebyl. To jestli se bude vody bát moc neovlivníš - s námi chodí plavat jeden chlapeček, co se začal bát z lekce na lekci - jeden týden bez problémů, druhej týden měla hysterický záchvaty při potápění a už se toho uplně nezbavili... Takže pokud nejsi netrpělivá, klidně můžete začít až v těch 8 měsících.

sebestka
18. lis 2010

My jsme měli začít chodit plavat v roce, ale malá onemocněla, další lekce byly v květnu, ale bylo plno a tak jsme začaly
chodit až v září-to měla rok a půl. Z vody je nadšená a potápět se nebojí. Ikdyž měla někdy"krizi" , ale jak tvrdí naše instruktorka, to mají dřív nebo později všechny děti, ale důležité je, neustoupit a vytrvat. Takže v 8. měsících vůbec není pozdě. Tak ať se prckovi ve vodě líbí

dlabinecka
18. lis 2010

Ahoj, my chodíme od 4,5měsíce a malá je nejmladší a rozhodně jedna z nejpřispůsobivějších. Starší děti se některé už dost vzpírají, ne že by se vysloveně bali vody, ale už je to, co se tam dělá prostě nebaví. Malá nikdy nedělala žádnou scenu a myslím, že ze všech dětí je už jediná 😉 Já bych chodila tedy raději dříve 😉

hojda
18. lis 2010

TAky jsme začínaly až v osmi měsících a bylo to bez problémů. Já bych se spíše řídila ročním obdobím, v zimě se opravdu dost marodí a velmi praděpodovné, že pár hodin zameškáte.....na jaře už je to lepší.

sunnye
18. lis 2010

my taky začali v osmém měsíci a v pohodě. Chtěla jsem začít na jaře. Na zimu bych nezačínala. Kolem roka už se pak začínají děti prosazovat, takže ne všechno se jim líbí, ale to je normální a podle mě si tím projde každé dítě, dříve nebo později.

takyja
18. lis 2010

My jsem začali v 8. týdnu doma ve vaně a paráda - malá se ve 3 měsících potápěla a vydrželo jí to dodnes. Dnes už chodíme plavat do bazénu a je oproti ostatním hodně napřed.

luciebx
18. lis 2010

tak ja ziji v anglii a kdyz sem se dr ptala kdy muz jit plavat tak mi rekla ze staci az se zahoji ta pupecni snura aby se tam nedostala infekce.. takze my byli asi poprve tak v 10 nebo 12 tydnu bych rekla... ted chodime plavat kazdy patek a malymu je 4,5 mesice..

mpavlinka
18. lis 2010

My začli ani ne ve třech měsících vaničky a naprosto super, Nikolka to milovala odzačátku. Teď chci pokračovat v plavču v lednu, bude jí šest měsíců.

emme
22. lis 2010

Ahoj, také jsem chtěla začít chodit se synem plavat (3,5 měsíce), ale nemá zhojené očkování po tbc, takže dokud nebude mít očkování hexavakcínou, tak nám plavání doktorka zatrhla. Jak jste to měly vy? Pokud jste plavaly s malinkými dětmi, už měly po očkování? Díky.

tercina
5. pro 2010

My chodíme od 3 měsíců plavat do speciální vaničky. Může se tam s mimčem od 6nedělí. Je to super. Mimi má vanu jen pro sebe. Jinak do bazénu na plavání s mimčem bych začala chodit tak po půl roce. Ale ne každému mimču to "sedne"

lidiab
5. pro 2010

K nam zacala od minuleho tydne domu chodit instruktorka. Rika ze se doma smi plavat jakmile se zahoji pupicek a ockovani proti TBC. Do bazenu doporucuje pak nejdrive od toho pulroku, kvuli chloru. Ja bych do bazenu mozna sla jeste pozdeji. Byla u nas zatim pouze jednou a lekce jsou pry potreba tak 4-5. Mezi tim sami ve vane plaveme dvakrat tydne.

weri1
11. pro 2010

my začali chodit asi ve 2 měsícíh na vaničkách a teď budeme pokračovat v bazéně od půl roku. Myslím si, že není nikdy začít pozdě, takže klidně choď až s kamarádkama. Kde je psaný od kdy se musí?

spaagetka
15. pro 2010

Na vaničky jsme začali chodit od 3 měsíců, do bazénu v půl roce. Já bych spíš viděla problém v tom, že chceš chodit s kamarádkama. U nás jsou v kurzu vždy stejně staré děti, max. v rozmezí měsíce 😅 Ale je tu problém se do kurzu vůbec dostat, tak třeba u vás je míst dost a bude to jedno 😉

brusinka.pusinka
15. pro 2010

my chodili vaničkovat v 2 měsících a po pul roce začaly do velkého bazénu ale jen pár lekcí , jinak chodíme od 8 měsíce na bazén sami a malá vodu miluje kdekoliv takže je to malý vodníček 😉

katule01
15. pro 2010

Nám dr. řekla, že nejdřív v půl roce, ale že by nikam nespěchala, že stačí v roce... Myslím teda plavání normálně v bazénu... A vzhledem k tomu, že nám to vyšlo na zimu, tak počkáme do toho roku a začneme na jaře...

veruska007
15. pro 2010

My začaly v roce. Do roku dítě nemá pořádný imunitní systém a pokožka je velmi citlivá na chemikálie apod., dítěti se velmi snadno třeba rozjede ekzém. Takže na doporučení doktorky jsme šli až v roce. Akorát v tu dobu už se dítko víc bojí. Ale my cvičili do té doby doma a bylo to super. A hlavně neplavat v zimě. Kamarádky začaly chodit v půl roce dítka, na podzim, a pak celou zimu řešily skoro všechny záněty v oušku. My chodili až v roce, na jaře, a bylo to super.

mkr
15. pro 2010

určitě bych počkala na jaro a hlavně bych to neuspěchala, chodila jsem s malou plavat začali jsme v 9 měsících, špatný kurz, špatná instruktorka, akorát malá měla strach z bazénů, teď jsme znovu začali máme druhý kurz a vše je bez problému, ten přístup je úplně jiný, pokud chceš začít plavat hledej si kurz se slanovou vodou, je to lepší pro děti a teplejší voda, my jsme ve chlorovaný mrzly a ještě měla pořád šerednou rýmu z tý vody

lenkabu
15. pro 2010

Začala jsem v 6 měs na podzim a bez problémů. S Alicí začnu v lednu.

glimmer
16. pro 2010

my začali od 9. týdnů, nejříve u nás doma va vaně a od ledna 2011 jdeme do větší vany přímo v plavacím centru a od 5-ti měsíců jdeme do bazénu

zuzau2
16. pro 2010

Ahoj, taky bych nechodila v zimě, to přecházení z tepla do zimy asi není pro tak malé děti to pravý ořechový, navíc když jsou ještě navlhlý z bazénu. Chtěla bych se zeptat všech maminek, co chodí s dětmi plavat, jaký to má pro jejich miminka přínos a proč se to plavání miminek v takhle brzkém věku vlastně doporučuje. Já chtěla taky s holkama chodit hrozně na plavání, ale protože jsou dvojčátka, nemohla jsem, neměla jsem s kým. Náš pediatr mi řekl, že pro děti plavání nemá žádný přínos, spíš naopak a dětem jejichž rodiče jsou alergici, to může být i ku škodě. A když někdo říká, že chodí s dítkem plavat proto, aby se nebálo vody, to si myslím, že je hloupost. Můj synovec taky chodil na plavčo, jako mimino se vody nikdy nebál a teď se bojí...a žádnou špatnou zkušenost s vodou nemá. Takže...co to těm dětem vlastně to plavání má dát?

paolin
16. pro 2010

ahoj, my jsme začínali v 6.měsících. později byly některé kurzy plavání s dětmi v bazénu až o 8.měsíců. s Adámkem jsme začali po půl roce a kvůli častým nemocem jsme přestali chodit. nyní řešíme imunologii kvůli častým zánětům středního ucha a průdušek a bylo nám řečeno, že děti do 8.měsíců by do chloru neměli chodit. jednak pokud mají dispozice k ekzémům a alergiím a druhak jim chlor ničí dýchací cesty a pak je větší šance nemocí horních cest dýchacích a průdušek. tak asi spíše plavání doma ve vaně a pod a do bazénu až mnohem později 🙂

coxa
16. pro 2010

Začínali jsme na 8. měsíci, protože jsem chtěla začít chodit plavat na jaro a ne v zimě a bylo to uplně v pohodě, vodu miluje, myslím, že o věku to rozhodně není. 😉

deyana
16. pro 2010

Nám to nebylo naší dr. doporučeno, hlavně proto, že ve vodě plavou matky, o kterých nevíte, co mají za zdrav. problémy, výtoky atd.. a ty nejmenší miminka to můžou chytit (holčičky). Pak se to složitě a zdlouhavě léčí. Ze zákona můžete v ČR do bazénu od 1 roka dítěte(čemuž jsme se dost podivili, ale budiž, dřív nás tam nepustili), takže jsme byli až v roce, i proto, že malá je ekzematik po mě a jdeme teda jen když je úplně v pořádku. Jinak teda nevěřím, že by voda pro ta úplně malá miminka byla speciálně měněná a naprosto nezávadná. Koupali jsme ji ve vaně, i s hodně vody, malá si na vodu zvykla a miluje ji, vůbec v ničem nás to neomezilo a teď už to tolik neřeším.