Kdy je malá autosedačka? Když je hlava nad opěrkou?

kjajule
12. zář 2010

Chtěla bych se zeptat máme autosedačku 9-25kg od známé malému budou 2 roky a mě přijde že je mu malá...
Má 11kg ale přerůstá mu hlavička přes zádovou opěrku...
Slyšela jsem že je to špatně že by hlavička neměla být v žádném případě nad opěrkou...jak to je?
Další autosedačku chceme koupit novou ale já nevím jako váhovou kategorii zvolit...15-36kg je zase moc veliká a 9-36kg nedoporučují...poradte...

kubinkov
13. zář 2010

Opravdu nesmí hlava přesahovat. Musíte vybrat s delší zádovou opěrkou. Řešili jsem stejný problém. Měli jsem Concord Fixmax ( 9-25 kg) a přešli na Concord Lift, přestože malý vážil cca 12 kg a Lift je od 15 kg. Značka Concord je osvědčená značka, která nám už léta dobře slouží. A Lift nám vydrží až do konce "sedačkového" období. 🙂

ivika18
13. zář 2010

já jsem četla, ale už nevím kde, že hlava nesmí přesahovat jenom u vajíčka, u těch větších autosedaček že může přesahovat až do výše očí, tak teď teda nevím, to abysme kupovali za chvilku taky 😕

florule
13. zář 2010

já mám pocit, že jsem někde četla to samé, co píše ivika - hlavička nesmí přesahovat jen u vajíčka. Jinak na mimibazaru na diskusi odpovídá ohledně autosedaček jeden pán, který má dost velký přehled a určitě se ptaly maminy i na toto, tak zkus mrknout tam.

blanka.k
16. čer 2013

Obnovuji téma, víte někdo, jak je to tedy správně? Někdo říká, že hlava nesmí přesahovat, někdo, že může (u sedaček 9-18 a "větších")