Kdy je vhodné koupit dětem patrovou postel?

kapradina
23. led 2011

Prosím Vás,kdo mi poradí kdy je vhodné koupit patrovou postel?od kolika let dětí? 🙂

crca
23. led 2011

No já když vidím ty moje tarantule,tak bych jim patrovou postel koupila snad až v 10ti letech 😀 😀 To už by snad byli trochu v klidu 😀 Ale nevím.....Já bych jí pořídila radši až od cca 5 let,my jsme jí tenkrát taky měli,mě byli 3(spala jsem dole)a bráchovi 5(ten byl uý nahoře) a nezapomenu do dneška,kdy se mu něco asi zdálo a spadl po hlavě(naštěstí měl před sebou ten polštář 😀 ) dolů,mezi skříň a tu postel 😀 Teď se směju,ale jakoby to bylo dneska a strašně jsem se vyděsila 😀 .Nechci tě strašit 😀 Ale za mě,dřív jak v 5 určitě ne.Zase třeba druhý příklad...kamarádka má byt(malý) a tak postel vyřešila tak,že jí má u stropu a nahoru chodí po schodech,dávala si to dělat když byli holce 3 roky a v pohodě,tak nevím,já bych se teda bála 😀

marinka
23. led 2011

My koupíme teď na podzim, až bude mít starší 4 roky a mladší 2 roky, ale ještě uvidíme, jestli už bude Anička spinkat nahoře, nebo bude zatím ve své posteli, kterou ještě v pokojíčku necháme. Já jsem začala spát nahoře cca od 5 let a nespadla jsem nikdy a Anička se ve spánku skoro nehýbe, tak myslím, že by to mohla zvládnout. Uvidíme..

samik2008
23. led 2011

My jsme koupily před vánocemi dvoupatrovou postel,dcerka má 5,5 roku.Od začátku tam spí v pohodě,má tam samozřejmě zábranu a nestalo se že by spadla.Tak myslim že ideální věk je tak kolem těch 4-5 let,dřív určitě ne.

kjajule
23. led 2011

Myslim že spíš záleží na tom jaká je tam postarnní zábrana jestli jen jedno dve prkýnka , nebo je to nějak pořádná zábrana kolem dokola...A taky jaké tam jsou schůdky ...pokud by to mělo být pro mladší dítě tak nějaký žebřík asi nepadá v uvahu ale spíš nějaké schody ala skřínky do schodů aby si to dítě mohlo bezpečně slézt dolů a nahoru samo 😉
Prostě to promyslet z hlediska toho aby tam dítě nebylo jak ve vězení a nečekalo pokaždé na nějakého dospělého aby ho odtamtud zachránil...Popřípadě na noc vymyslet ještě nějakou jako "branku" nebo zábranu aby dítě nespadlo volnou stranou ze schodů...asi bych to svěřila nějakému truhláři a nechala si postel vyrobit přímo na míru , tak aby byla bezpečná i pro mladší dítě a ve třech letech bych ho tam klidně už dala 😉

marecek4
23. led 2011

my měli od pěti let té nejstarší,takže Terka spala nahoře,Honzík dole a Raduš se později zabydlela v šuplíku-chtěla patřit do party posteláků a ne nějaká postýlka,a kolem třetího roku už sama vylezla nahoru i dolů všemi různými stranami které byla dostupné,postel má vysokou zábranu tak,že i mě se tam špatně leze,takže spadnutí dolů nehrozí a už pomalu plánujem jak případně přeskládáme pokojík,kdyby bylo potřeba dočasně pořídit i druhou než budem mít přístavbu,ale to aby jsme pořídili snad lanový žebříky,protože malý je takový šídlo,že se štrachá nahoru pomalu už teď 🙂

kutcher
23. led 2011

@kapradina My máme polopatrovku tzn. zvýšenou s tím domečkem dole a je 120cm nad zemí, malej v ní spí od 2 let - jó, koupili jsme mu už na půl roce cestovní zábranu, tak jí tam má, ale postel má ohraničení, tak je to v poho a vůbec nemám z případných pádů strach.

mamusa1611
25. led 2011

my jsme kupovali minulý týden poschoďovku, staršímu je 6.a mladšímu 2.roky. Malej spal doteď v postýlce,ale tu už potřebuji připravit pro mimíska, a jejich pokojík půjde napůl(rozdělíme nábytkem) tak kluci budou po hromadě,proto poschodovka... Nahoře je zábrana dost velká,aby nám nespadl.. Žebřík je taky do typu spíš schůdků... Ale stejně budem muset dávat pozor,ptž ti dva jsou čertíci...🙂

romana29
29. led 2011

Přítel ji chce koupit ,ale jelikož náš starší syn je schopnej spadnout z normální postele, tak z patrové by se zabil. U nás teda leda až bude velkej a rozumnej - což delší dobu nehrozí 😀