Kdy jste dali dítku do postýlky pod hlavičku polštář?

sarkabrezen
4. zář 2007

ahoj holky já mám takový asi úplně stupidní dotaz 😅, ale kdy (jestli vůbec) jste daly dítku do postýlky pod hlavičku polštář? miminku se nedává, to je jasné... ale odkdy je to teda vhodné?

mikca
4. zář 2007

ahoj , já ho dala asi něco kolem roku, asi dlouho, protože stejně na něm nespí, sice na něm usne, ale v noci ho najdu mimo něj... 🙂

johanda
4. zář 2007

sarko, někde jsem četla, že do dvou let by se polštář neměl dávat, ale podle mě je to trochu přitažené za vlasy. Obecně ale děcka moc polštář nemusí, jak píše mikca. Já jsem dala Kristýně polštář asi v roce a půl, protože chtěla spinkat jako máma a táta, ale v posteli dodnes cestuje, takže polštář má spíš na ozdobu 😉

ena
4. zář 2007

ja som zas citala, ze vankusik pre dieta od roka..

dannynka
4. zář 2007

no my asi ani potrebovat nebudeme bo spinkat vieme len na rovnom.... 😉 😉

makelka
4. zář 2007

ahojte, tak na tohle téma jsem narazila opravdu ráda. Nám bylo řečeno že do roka polštář vůbec a ani si to nějak neumím představit, jak by na něm malý spal, už tak sebou v postýlce hrozně mele, takže až bude chtít polštářek dostane, zatím to vidím jako dost zbytečnou věc 😉

franti
4. zář 2007

ahojte...nas maly tiez este polstarek nema...a tiez je to zytocne, lebo cestuje po posteli...a ja vlastne tiez spym bez polstare a nevadi mi to, tak ho zatial neudem davat ani malemu...az ked ho bude chciet sam. 🙂 ale do roka by som ho dietatku urcite nedavala...

vesi
5. zář 2007

mladšej som dala vankúš teraz, ked má 1,5 roka, lebo sa vždy natlačila krížom cez postieku úplne hore 😝 a potom sa odtiaľ nevedela vymotať. teraz ked spí na vankúši, tak tolko "necestuje". staršia ked mala rok, tak som jej skúsila dať vankúš, ale potom som ju našla spať s vankúšom na hlave 🙄 , tak som jej ho zobrala, nemala ho do 3 rokov, potom ochorela a aby tak nekašlala, dostala vankúš 🙂

nilita
5. zář 2007

Ahojík my teda na polštáři taky nespíme..přijde mi to zbytečné.. když vidím ,jak je malá při spánku pěkně na rovine 😉 😉 a spokojená

mysteria
5. zář 2007

Já dávala polštář jen při rýmičce,aby se lépe dýchalo.Někdy si sám vezme polštář, ale ráno stejně na něm neleží.Jinak polštářek v postýlce má,ale jen jako zábranu,aby si hlavičku netlačil do mantinelů.

majka07
5. zář 2007

Polštářek budu dávat hodně za dlouho pod hlavičku. Maju má v postýlce polštářek, ale mazlíka, musí ho mít vedle hlavičky, aby ho cítila, janač neusne 😀 nebo ho drží ručičkama na bříšku 😀

lenkazdenek
5. zář 2007

Holky,mám takovej hloupej dotaz,má se dávat miminku pod hlavičku složená plenka nebo vůbec nic ? 😕

majka07
5. zář 2007

leni já ji přeložím na půlku a pak jakoby na třetinu, zůstalo mi to z porodnice 😀

kristi
5. zář 2007

mala ma ten polstarek co byl u ryhlozavinovacky....ale ten je jen jakoby prosita latka...takez ok

lenkazdenek
5. zář 2007

Majka,díky moc ,já právě netušila jak to s těma plenkama je 🙂

majka07
5. zář 2007

nám to ukázali v porodnici a mě to tak vyhovuje a není zač 😉

sarkabrezen
autor
5. zář 2007

lenkazdenek: já mám pod malou rozloženou plenku, je to praktické když si třeba ublinkne, nemusím prát celou postýlku (mám takový komplet prostěradlo, mantinely i peřinku v jednom), ale vyměním jen tu plínku. a naše malá se i hodně potí na hlavičce, takže i proto je ta plínka dobrá...

zuz11
16. črc 2008

lenkakr • 1d • 25. únor 2008 ve 14:18
kdy jste poprvé dali dítěti slabý polštář?

aponchie • 1d • 25. únor 2008 ve 14:28
ve dvou letech

lenkakr • 1d • 25. únor 2008 ve 14:35
to se mi zdá příliš pozdě. já nemyslím klasický polštář, jen takovou slinu, aby tam něco měl

pirlenka • 1d • 25. únor 2008 ve 14:36
Štěpka má v postýlce polštářek od narození - takový ten malý, co je v soupravě s mimi peřinkou. A posledních pár týdnů ho položím tak, že na něm kousek leží - on si občas chytne roh a dá si ho na obličej a krásně usne 😉

paolin • 2d • 25. únor 2008 ve 14:37
jak pise aponchie, tak ve dvou letech. a to uplne ten tenoulinky. ted uz ma vetsi, ale porad ne klasicky.

petraluk • 1d • 25. únor 2008 ve 14:39
POlštář by se měl opravdu dávat až od 2 let, do té doby hrozí, že by z toho mohlo dítě mít křivou páteř 😉

aponchie • 1d • 25. únor 2008 v 15:29
holky co davate polstarky ja mam dve operace zad ,skoliozu patere a nosi podpatenky diky nevhodnemu polstari od narozeni takze vim o cem mluvim i ted se nemam sanci vyspat pokud nemam srolovany rucnik pod krkem polstar nesnesu kvuli bolestem.a kdyz jen takovej malilinkatej polstarek chcete tak naco kdyz nesplnuje vlastne ucel?

pirlenka • 1d • 25. únor 2008 v 16:13
Asi jsem to napsala špatně - neleží na něm tak, jako my dospělí. Má ho prostě za hlavou a dotýká se ho - občas ho rukou chytne a dá si ho do čelíčka. Když ho tam neměl, narval si hlavu do mantinelu a budil se.

reruna • 1d • 25. únor 2008 v 16:27
Já četla, že do jednoho roku by mimi pod hlavou nemělo mít vůbec nic, pak malý polštářek.

aponchie • 1d • 25. únor 2008 v 16:42
tak to radsi dej na mantinel to vazani

karotky • 1d • 25. únor 2008 v 19:00
Tak já už dávám polštářek 14 dní.Adam se mi budil min. 8 krát za noc a teď je reletivní klid.Přes den spí bez něho. 😉

kacka79 • 1d • 25. únor 2008 v 19:39
Tak jelikož Fífa spí většinu noci s náma, má hlavu - teda spíš je skoro celej na polštáři...jinak určitě je lepší spát "na placato"

kocurek • 1d • 25. únor 2008 ve 21:53
Kdyz ma rymecku, tak klidne hned po narozeni...jako v porodnici, tam jsou deti taky ve zvysene poloze, pomaha to, kdyz jsou nachlazeni, jinak od 2 let.

lenkakr • 1d • 27. únor 2008 ve 14:19
děkuji za rady. ještě se zeptám mudr., ale asi to vydržíme do 2 let. když má rýmu tak mu dáváme polštář pod matraci

j.a.n.u.s. • 1d • 27. únor 2008 ve 14:34
Holky, skoliosa patere je svinstvo (taky ji mam). Mimcu se nestyska po necem co nezkusilo (i v jidle), tak ho nedavat (polstar), souhlas s aponchie...

petraluk • 1d • 27. únor 2008 ve 14:50
KOcurek zvýšená poloha není strčit dítěti polštář, ale dát ho pod matraci 😉

lu777 • 1d • 28. únor 2008 v 17:20
taky mám skoliozu a bolesti hlavy kvůli polštáři 😖 fakt to za to nestojí !

aponchie • 1d • 28. únor 2008 v 17:35
kdyz je ryma je uplne nejlepsi zvednout predni nozky postylky pokud je to mimi co se nehejbe staci dat par knizek pdo nozicky a naramne to pomaha

kocurek • 1d • 28. únor 2008 ve 21:25
petraluk
Ja psala o zvysene poloze, nikde jsme nenapsala, kde dat polstarek a zda jej vubec dat, do zvysene polohy se da dat dite ruznymi zpusoby!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zajimalo by me, babce, jake polstarky zde probirate.....Pokud polstarek, jako pro dospelaka, tak je jasne, ze se dava az od 2 let, ale jsou polstarky, kdy ani nepocitite, ze neco bobisci maji, perove-je tam par pirek. Peri je nejlepsi zpusob dodavani tepla miminku, stejne, jako v perince, pokud jste jeste nekdo perovou klasickou perinku pouzivala....Ja osobne takovy polstarek mam a nema ani 1cm na vysku, je to jen pro teplo a hlid ditete. Bobisek mi spinka uplne na rovnem. Kdyz si kupujete perinku do kocarku, prodavaji k tomu taky polstarek a ten uz ma 2cm..to je taky dle me polstarek, ktery muzete dat bobkovi.

aponchie • 1d • 28. únor 2008 ve 21:30
no a muzu se zeptat jaky vyznam teda ma davat neco co nema ani 1cm na vysku pod hlavu kdyz to miminko to teda ani neciti?nemas treba strach ze se do toho zasmudla nejak ?

kocurek • 1d • 29. únor 2008 v 15:12
Ja pouzivala klasickou perinku, jak do postylky a do kocarku, v soucasne dobe vetsina maminek pouziva zavinovacku......
Kdyz vystridala perinku za tenoilinky polstarek, jelikoz ma rozmery polovicni perinky.-nebo zavinovacky- lip na ni usina....ma prirodni teplo....a ze by se do toho zamuchlal to ne, naopak, lezi na tom v klidu a uz bude mit rok.... 🙂 Je to spise ne co, jako poduska, ale ja to nazyvam polstarek a i mnoho dalsich mych znamych...

majenka • 1d • Dnes ve 23:14
Tak já jsem začala malé dávat ten pidi polštářek, co nemá ani 1 cm (jak píše Kocurek), už teď, když malá začala "cestovat", protože když jí ho nedám, tak si pod hlavu narve zmačkanou plenku, a to má hlavu určitě výše a nebo se otočí a položí si hlavičku na deku a ta je také o dost vyšší...takhle má pod sebou tu placku, kterou si cumlá a je spokojená

monkula
16. črc 2008

jarko mal vankúš až od roka a pol a Chiarka mala asi mesiac, pretože dosť rozhadzovala ručičkami a budila sa ,keď buchla do matraca a takto buchla do vankúšika a nebudila sa a ani jej tak nelietala hlavička, keď mala taký ploský vankúšik...

nensy
17. črc 2008

tak polštářek až od roka 😀

gucz
17. črc 2008

moja má už rok, ale vankúšik jej zatiaľ nemienim dať, a ab y to nikoho nelákalo, tak som ho vyhodila 😀 . Vankúš dostane až keď pôjde do veľkej postele. A ten vankúš jej aj tak nechýba, keď to nepozná. Zaspáva len s plienkou požmolenou, to má ako tulajdu a pod hlavičkou má len natiahnutú návliečku z vankúša

titkovamiriam
17. črc 2008

my sme doma bezpoduskovy vsetci 😀

bibula
17. črc 2008

my az teraz , 1,5 roka,ale len nizky 😉 ale aj to len ked ho ulozim,pocas noci je len narovnom,z vynkusa "zleze"potom zase "vyleze",on je taky cestovatel 😀

aponchie
17. črc 2008

neni treba az kolem 1,5roku ,ale ten nizkej uplne nic ..muze bejt stejne to decka maji spis na muchlovani 😀

liviky
17. črc 2008

až tak kolem roku,a i tak ho má většinou mimo 😀

gio
17. črc 2008

moje baby tiez nemaju vankuse, starsia ma uz 3 roky a vankus nechce. Mladsia-1r a pol tiez nema, ma v postielke len taky malinky, ten si drzi vacsinou v rukach.
Poznam jednu"ženskú" , ktora ma predcasne narodene dvojcata a v postielke maju vankuse.A pod vankusom dokonca este malu zlozenu deku!!! Chudata deti ...

monkula
17. črc 2008

tak preboha ,aby ste si nemysleli, že mojej malej som dala pod hlávku v mesiaci obrovský nadýchaný páperový vankúš 😲 😲 😅 😅
maličký, taký, žč keď ľahne, tak je jnikde netrčal ,aby s nezadusila, ale proste sa je jhneď lepšie spalo... 😉

lenerka
17. črc 2008

ahoj

tak naší dcerce je přes 18měs,a nikdy žádný polštář neměla
ona nechce ani peřinku
spí prostě jen se slaboučkou dekou a to za 5min nemá taky
je asi po mě já polštář taky odmítám
uvidíme jaká bude až bude starší

katia7
18. črc 2008

moj drobec na vankusi zaspava,moc sa mi to nepaci ale bez neho nechce 😒 on vzdy spinkal s plienkou,len si ju tak drzal a potom si ju zacal krcit celu pod hlavu a kedze ho uspavam na nasej posteli tak tam nasiel vankus,no a teraz cestuje aj tristvrte hodiny pred spanim az kym nenajde nieco na co si lazka 😖 ale v podstate na tom lezi od pasa cely,v postielke nic nema takze ked ho potom prelozim spi na rovnom 😀 ale cez den spi v nasej posteli na tom svojom kopci co si narobi 😕

lenycka
19. črc 2008

Jo, tak naše malá miluje spaní na polštáři už od narození - ve velké posteli usne jedině na polštáři. Jakmile jsem se jí snažila dát jen na matraci, byl řev a neusnula, jakmile jsem jí loupla zpátky na polštář (ale spíš jsem jí tam položila tak od zadečku, aby neležela tělíčkem na matraci a hlavičkou najednou výš), usnula hned!
A usne jedině ve velké posteli na peřině nebo polštáři, nikdy neusne jen tak na prostěradle 😔

jitrulka
20. dub 2009

Holky, tady čtu, že všichni až od roka, nejlépe od dvou. Ale moje malá cestuje po postýlce a většinou skončí hlavou na smuchlané peřině. Uvažuju, jestli by nebyl by opravdu lepší nějaký malý polštářek, než mít peřinu pod hlavou ☹