Kdy jste dávali svým dětem náušničky?

luckanovakova
16. črc 2016

Ahoj maminky, kdy jste dávali svým dětem náušničky? Chtěli bychom je holkám dát, ale nevíme kdy... Chceme rozhodně píchat jehlou, protože máme krásné malé kroužky a ty prý nejdou nastřelit... :/ Díky za rady 🙂

panickatlamicka
16. črc 2016

@luckanovakova kvuli zlatym krouzkum maji holcicky trpet? Rozmysli to. Pribuzni usi pichali a dcera brecela bolesti,cukla hlavickou,dlouho se to pak hojilo....Vsak date na 6 tydnu nastrelene a pak muzete dat svoje zlate krouzky. V cem je problem? My davali nekdy kolem roku,nejak pred prvnim ockovanim,za 6 tydnu po nastreleni jsme dali uz nase klasicke.

olusenka
17. črc 2016

za měsíc budou dceři 3 roky, náušnice nemá. Ať se rozhodne sama, až bude chtít a bude z toho mít rozum.

horsiee
17. črc 2016

kdybych měla dceru tak ji nikdy náušnice nedám ať si to rozhodne sama až povyroste. Mě uši píchali když jsem byla malinká, řev jako když mě na nože berou. Rodiče mi je nutili nosit a bolelo to ještě v pubertě, protože kdykoli byla šance tak sem si je vyndala. Nikoho nezajímalo, že to tak nechci. Dodnes když vidím miminko s naušnicema tak opět cítím jen odpor. pořád se mi di toho motaly vlasy a tlačili to při usínání. Nyní už mám naštěstí dírky krásně zarostlé, nic mě nebolí nic nehnisá.

alikam
17. črc 2016

@luckanovakova Malá teda náušnice nemá, ale jinak vám doktorka uši píchne po prvním očkování. Takže jestli už máte po, tak je to na vás 🙂

lenula4
17. črc 2016

Většinou se naušnice dávají po prvním očkování, ale někdo dává i dřív. Jen rozhodněte zda opravdu chcete ouška píchat jehlou, nastřelení je daleko šetrnější a za chvilku mimčo o ničem neví. My nastřelovali naušnice když měla 10 týdnů 🙂

puutalo
17. črc 2016

Mám známé, které holčičkám uši píchat nenechaly - jedna žije v ČR, ta sama nemá uši píchnuté, druhá žije v Německu a tam to mají lékaři zakázané. Kdybych měla dcerku, určitě bych chtěla, aby naušnice nosila. Kdy se píchají/střílí, pláčou spíš z toho šoku (jsou pevně držené, v cizím prostředí, okolo vnímají napětí), než z bolesti. Souhlasím s @panickatlamicka Nechala bych ouška nastřelit a po čase navlékla zlaté kroužky.

budilinka
17. črc 2016

@olusenka Tak to pro ni mozna bude trauma... i kdyz nastreleni neni tolik bolestive... kdyz nekdo nechce vylozene nosit nausnice, muze si dirky nechat zarust. V par mesicich zivota si holcicka nic pamatovat nebude, jeste pokud sd ji nausnice nastreli. Ja soudim podle sebe... tehdy se nausnice nenastrelovaly, mamka mi usi propichnout nenechala, takze v 7 letech, kdyz jsem chtela nausnice, mi pichali usi, krve jak z vola, bolest a trauma sileny a dodnes si to pamatuju...

panickatlamicka
17. črc 2016

@alikam taky neni pravda. Nase dcera mela prvne nausnicky,pak ocko. Od toho mytu,ze se muze ze strrilnich nausnic a jehel chytit trtanus nebo zloutenka se nastesti ustupuje.

alcar
17. črc 2016

My nechavali nastrelit v 6mesicich jeste pred prvnim ockovanim. Rozhodne bych nechala nastrelit. Je to mene bolestiva a bezkrevna metoda, neznam nikoho, kdo by s tim mel nejaka komplikace. Znama nechavala pichat a plno krve, mimco melo zalepene usi... Jinak je to o nazoru. Ja nesdilim nazor, ze si o tom dite rozhodne samo, az bude velke. Ja si nechavala pichat usi v 15letech, bolest priserna, zazitek hrozny, pamatuju si na to jeste ted. Proklinala jsem rodice, ze mi je nenechali pichnout jak jsem byla mimino.

mandala
17. črc 2016

Nám doktor nastřelil až po očkování, někdy ve 3 měsících tuším. Jinak se přidám k názorům výše, nejstarší dcera měla uši píchané klasicky jehlou, tehdy se nastřelování ještě tak nepropagovalo a byla to hrůza a děs, řvala jak tur, já řvala s ní, následné hnisání mě moc nepřidalo. Mladší dceru jsem už trápit nechtěla, takže i když jsme už pro ni měli koupené náušničky ze zlata, nechali jsme ji nejdříve nastřelit a po nějaké době jsme ji je sundali a vyměnili. Ty nastřelovací jsme schovali, pak jsme je zas vytáhli, když byla starší a chtěla změnu. Jinak si myslím, že kroužky jsou krásné, ale podle mne se možná hodí více až na trochu starší holčičky, takže si myslím, že by se nic nestalo, kdyby jste ji je nasadili později - můj názor. Další můj názor je ten, že kdybych nechala svoje holky rozhodnout, jestli chtějí nášnice, tak je nemají dodnes, protože to jsou posery, podle mne je lepší nechat dírku zarůst, než ve třech letech dětech dítě stresovat nastřelením náušnic. 😉
@luckanovakova

panickatlamicka
17. črc 2016

@alcar vid no a ted si vem,ze tu samou bolest mma naprosto zbytecne pretrpet male dite ( myslim tu boledt z propichovani). Proto jsem razantne pouze pro nastreleni.

dzejn002
17. črc 2016

My jsme malinké nechali píchnout náušničky před 14 dny v necelých šesti týdnech. Paní doktorka nám při dotazu řekla, že do 6ti týdnů věku miminka je lze nechat píchnout jehlou u nich nebo druhá možnost je nastřelení po prvním očkování. U nás to proběhlo bez komplikací, malá zaplakala jen v ordinaci a pak už o ouškách ani nevěděla. Jsme rádi, že si to nebude pamatovat. Shodou okolností byla v čekárně paní s miminkem holčičkou a dcerou asi 10 let. Větší holčička, když slyšela, že jdu s miminkem kvůli náušničkám, tak se maminky ptala proč je nemá a že by moc chtěla, ale že se bojí, že to bude bolet... Tak jsme rádi, že to naše malá má za sebou a bez zbytečného stresu navíc. 😉

alikam
17. črc 2016

@panickatlamicka Jak jsem koupila, tak prodávám.. 🙂 Vím o spoustě pediatrů, včetně té naší, kteří píchají uši až po očkování. Ale taky znám případy, co mají náušničky už od porodnice. Jinak- já jsem jedině všema deseti pro nastřelení. Já měla uši jak propíchnuté, tak nastřelené. Naši mi nechali tenkrát náušnice propíchnout. Hnisalo to, bolelo to, dělaly se mi špunty, zarůstalo - musela jsem s tím pořád kroutit a to bolelo neskutečně. Pamatuju si to dodnes. Jednoho dne jsem je ze zoufalosti vyndala a nechala uši zarůst. Pak, když jsem zatoužila po náušnicích, nechala jsem si je nastřelit (naprosto podělaná z předchozích zkušeností) - a byla jsem v šoku, že naprosto bez komplikací a bolesti, mám náušnice dodnes. Vyzkoušela jsem obojí, a nastřelení je nesrovnatelně lepší volba.

panickatlamicka
17. črc 2016

@alikam mam stejnou zkusenost jako ty ,co se tyce vlastnich nausnic.

eficenka
17. črc 2016

@luckanovakova
nechali jsme rozhodnutí na dcerkách, první dcera si řekla ve 3,5 letech.
sama si vybrala náušničky, nechala nastřelit a žádné drama se nekonalo. po 6ti týdnech nastřeleníé náušnice můžev vymnit za jakékoliv, včetně kroužků.
proč trápit dítě - kvůli nějaké tradici..
asi takto - v zahraničí se na nástřel - propíchnutí náušinic dívají stejně jako na dětskou obřízku, je běžné že v zahraničí si dávají holčičky náušnice až ve skolním věku

alcar
17. črc 2016

@eficenka tak pokud budeme porovnavat napr. Norsko a ČR, tak bych rekla, ze v tomto smeru jsme nastesti jeste normalni. 😅 Moje sestra zije v Kanade a o nicem takovem, ze by u nich byla aplikace nausnic brana jako obrizka, mi teda nerikala. 🙂

verka4d
17. črc 2016

@luckanovakova Naše doktorka nastřeluje nejdřív 14 dní po prvním očkování. To jsme měli ve 3 měsících,takže ve třech a půl měsících měly holky náušničky. Koupili jsme si je u ní v ordinaci,jsou to takové ty tečky z chirurgické oceli tuším,aby nedošlo k nějakému zahnisání,zánětu. Měly je 4 týdny,pak jsme mohli sundat a nasadit naše vlastní. Nepíchala bych jehlou,nastřelení trvá chviličku,ani kapka krve (teda aspoň u nás) a holky si to vůbec nepamatují.

marketaryzi
17. črc 2016

My nechali dcerce nastřelit náušnice v 6 měsících. Vůbec ji to nebolelo, vlastně to ani nezaznamenala. Všechno vypadalo ok, ošetřovali jsme na radu sestřičky pouze černým čajem. Při výměně za trvalé náušničky jsme ale zjistili, že měla na boku dírky velký skrytý zánět. Tak šup na ORL... Tam nám doktor řekl, že nastřelování, je pro malé děti nevhodné. Že tyhle záněty jsou hodně časté, protože ta zarážka náušnice je hodně blízko oušku a nejde je pořádně protáčet.
Mladší dcerka má teď 5 měsíců a asi to necháme na dobu, až se bude moct rozhodnout sama....

verka4d
17. črc 2016

@marketaryzi Tak to asi záleží na doktorovi,my jsme tu zarážku vůbec neměli blízko ouška,byla fakt o kus dál,nikde nic netlačilo,mohli jsme s tím normálně hýbat,protáčet...
Asi je to o zkušenostech... a preventivně jsme mazali framykoinem.

marketaryzi
17. črc 2016

@verka4d No nám právě říkali, žádný líh a framykoin, to jenom dráždí, potírejte odvarem z čaje.... No, možná že jo, ale myslím, že by ten zánět nebyl, nebo by byl aspoň menší

verka4d
17. črc 2016

@marketaryzi A pak si má člověk vybrat,když mu každý doktor řekne něco jiného... nám to naštěstí takhle sedlo a holky žádné problémy neměly. Ale je fakt zvláštní,že každý dr radí něco jiného,tak co je potom správně? ach jo... 😒

mrskato
17. črc 2016

..nechávala jsem dceři ouška propíchnout kolem 3 měsíce, klasicky jehlou. Hojení proběhlo bez problémů.

vcelka_peta
17. črc 2016

nečetla jsem všechny příspěvky, ale po zkušenosti, kdy mě rodiče náušnice nedaly a já v pubertě měla potřebu to dohnat a mít jich hodně, co nejvíce 🙂 jsem si řekla že jí ty náušnice dám. Věděla jsem jak jsem snášela propíchávání jehlou a jak dlouho to trvalo a hojilo se, tak jsem se rozhodla pro dcerku zvolit nastřelení. Samozřejmě že každý to snáší jinak. Na nastřelení nás objednali až když jsme byli očkovaný ( cca půl roku), trvalo to chviličku, nosila náušničky nastřelené do té doby než si jednu vytrhla, k prvním narozeninám dostala dětské závěsné kytičky, tak jsme je vyměnili. Jsem nadšená z náušniček i z toho, že vypadá jako holka i když jí zrovna někdo projede hlavu nůžkama jako trávu sekačkou :-/ :D

naomi6
17. črc 2016

@luckanovakova Nechali jsme jí to píchnout ve 4 měsících po očkování. Píchala jí to dětská doktorka klasicky jehlou, trochu zaplakala, vůbec jí to nehnisalo, vše v pořádku. Takže já bych se toho nebála. Čím bude mladší, tím líp z hlediska hojení i z hlediska traumatu. Mimča si to nepamatují. Mojí mamce to píchali v 9 letech. Prý si to pamatuje velmi živě, bolelo to jak prase a navíc jí to prý děsně hnisalo, takže čekat, až se sama rozhodne, to fakt nemá moc smyslu. Držím palce 😉

olsett
17. črc 2016

@eficenka - ja ziju v Rakousku a opravdu tu neni bezne davat nausnicky takhle malym detem.... takze zatim ji je taky davat nebudu

micaella23
17. črc 2016

V 6mesicich nastrelovsla doktorka, brecela 2minuty, spis se lekla toho cvaknuti, nicim se nemazalo, zadne problemy, cim mladsi tim lepsi, jelikoz se nehybe

eficenka
17. črc 2016

@naomi6
moje dcera se sama rozhodla ve 3,5 letech avybrala si náušnice a jen při nastřelení řekla au a žádné trauma z toho nemá. pak se chlubila babičkám a všem, že si nechala dát náušnice... a vypráví o tom pyšně, fakt žádné trauma 😀

verka4d
17. črc 2016

@naomi6 Souhlasím,miminka si to nepamatují. Neudělala bych holkám,že bych jim nechala náušničky dát podle jejich uvážení až někdy v pozdějším věku,aby si pamatovaly tu bolest,ale samozřejmě každého věc...

magdalenax
17. črc 2016

Nevím, kolik mi bylo, vůbec si to nepamatuji, ale prý malinká, že jsem to ani nevnímala. Tenkrát nějaké nastřelení nebylo známo.

zuzapra
17. črc 2016

V 5ti mesicich, v nemocnici jehlou. Vubec to neboli, ptz to znecitlivuji sprejem. Nic nehnisalo.
@luckanovakova