Kdy jste dávaly dítě během dne na nočník?

sabor
5. únor 2013

ahoj, prosím o radu. kdy jste dávali své dítě přes den na nočník? já ho dávám jak se vyspí a jinak kdy?
děkuji

lolap
5. únor 2013

Nejprve jsem dávala jen ráno po probuzení a po odpoledním spaní. Teď dávám ještě po dopolední i odpolední procházce a večer, než jde do vany.
A občas (když jsme déle doma) sáhnu na plínu a když je dlouho suchá, tak ji tam šupnu taky.

betelgeuzz
5. únor 2013

@sabor nepíšeš, jak je prcek starý. Já dávám asi po hodině, stejně už má v plence načuráno. Ono záleží, jak dlouho dítě vydrží. některé děti v 1,5 roce vydrží 2 - 3 h, starší čurala po 20 minutách.

sabor
autor
5. únor 2013

@betelgeuzz prcek má 15m.

zuzi82
5. únor 2013

Já jsem ze začátku dávala ráno a večer, ale pak jsem mu vzala plíny (bylo jaro, léto) a dávala asi jednou za hodinu, ale kamarádka dávala malou každých 20 minut, dýl to nešlo. Náš malý má držáka, moc často nečůrá. 😉

p_ch
5. únor 2013

já dám kluka na nočník a crbne si... pak ho necham ve slipech a fest počůrá koberec minutu po tom co čurkal do nočníku...takže nevím jak to vychyytat

kamila1979
6. únor 2013

@sabor náš Matyášek asi tak týden letí na nočník hned, jak vidí, že někdo jiný jde na WC. Ale jinak předtím jsem ho posazovala tak jednou za ty 2 -2,5 hodiny.

blahova_andrea
6. únor 2013

já začala ráno po probuzení, pak jsem přidala i před obědem a odpo po spaní, občas večer. až bude tepleji a bude míň vrstev, tak budu dávat asi každou hodinu a půl a v létě už budeme běhat s holým zadečkem a čůrat všude 😀

kapljhgf
6. únor 2013

vím že moje mamka dávala ml. sourozence na nočník když se vzbudili než šli spát a při jídle

lenicka07
6. únor 2013

malou dávám na nočník od 10. měsíce, a to vždy po probuzení a po každém jídle. Dojde si skoro vždy, ale plínky má stejně mokré (je jí ale jen 13 měsíců)

kacikaci
6. únor 2013

@sabor dceři je 16 měsíců, a dávám ji na nočník zhruba od 10ti měsíců - když začala dobře a jistě sedět, dávala jsem ji tam ze začátku jen na chvilku jednou až dvakrát denně. nedávno měla období asi 3 týdnů, kdy na něm nechtěla být vůbec, tak jsme to nehrotili, to naštěstí přešlo, začala jsem ji tam posazovat ráno po snídani (po probuzení má veilký hlad, takže nočník nemá šanci 😉 ), po svačině, po obědě, po odpoledním spánku a večer před spaním - odpolka býváme většinou venku, tak to nešlo..
ale teď už tak 14 dní si sahá na plínku a nebo si přinese nočník a řekne si sama, že chce..někdy udělá, někdy ne..nočník má položený v obýváku, aby ho měla na očích a vzpomněla si, že si může říct, kdy chce konat potřebu..říkáme jí, že když jde někdo na záchod, je to stejné jako ona když jde na nočník, umí si to už spojit..

sabor
autor
7. únor 2013

holky děkuji, určitě jsem si od vás něco vzala 🙂

jarkalada
7. únor 2013

holky - a když děti takhle často posazujete na nočník-já taky min. tak 3-4x denně, - měníte jim plínky, i když je maj jen trochu mezitím počůraný? Já to dělám, je mi to proti srsti jim jí znovu dávat. Ale pak ta spotřeba opravdu neklesá, takže jsem s 2 dětma určitě na 10plínkách za den. Po snídani, před svačinou a následným spaním, po obědě, někdy odpoledne a po koupání. Teď maj ještě období, že většinou je třeba měnit těsně před spaním. Takže to je tak 12plínek na den 😕 Když není mezitím jiná "nehoda" 😝