Kdy jste nachávali holčičkám dávat naušničky?

luckaviki
1. bře 2013

nejraději bych je na malé už měla , přecejenom bych už tu holčičku uvítala na první pohled i pro jiné lidi 🙂

baris
4. bře 2013

první dceři jsem nechala náušnice píchnout na ORL ve 3,5 měsících (ve frýdku-místku píchnou/nastřelí náušnice po 1 očkováním hexa vakcínou).

Druhá dcera rovněž ve 3,5 měsících - tentokrát jsem nechala nastřelit. Myslím si, že je nastřelení lepší - už jen z toho důvodu, že nemusíte mezi nemocné na ORL. 😀 😀 😀 😀

A každá holčička chce náušnice - ve školce je budou mít ostatní holky a doma bude tak dlouho škemrat a prosit, až jí je nakonec dáte. A popravdě - malé miminko sice brečí - ale ne bolestí, spíše tím, že se jí něco děje. U starších dítek je to horší - strach je větší a rozhodně si to bude pamatovat mnohem déle, tak proč zbyteně vystavovat dítě stresu 😖 Navíc miminko si na ucho nešahá - starší holčička si bude na ouško pořád šahat - co tam má a tak hrozí větší riziko zánětu či infekce.

aideen
4. bře 2013

mé dceři píchali (ne nastřelovali) náušničky po zahájení prvního očkování, což byl třetí měsíc. Byla jsem s ní u ušní lékařky. Má tady u nás ambulanci.

romantika
4. bře 2013

jani ja vam reknu super priklad, kvuli nemocem jsme davali v 8mi mesicich, sileny rev, mala uz to chapala, cizi pani nad ni a pani to nedala nervama, takze nastrelene totalne krive. Tak sly ven. Podruhe si je uz sama vyprosila ve dvou letech. Uplne sama sedela a drzela, bohuzel ikdyz jsme sli k jine tak ji tu jednu nastrelila zadem az do boltce, tak sla druhe ven. Ted to chceme stihnout do tri let opravit tu jednu,ale katastrofa uz z toho mam des.Tak doporucuji budte u toho, namalujte si sami doma lihovou fixou kam chcete ty dirky, at na miste neresite kam a ajak kdyz by se vztekala, pokud jste to nestihly v perinkach. Coz nam treba dr. zakazala ze az po ockovani. Nebo pak az si rekne sama.
Jinak i kdyby se vam to nezdalo, kdyz ji po nastreleni do 14dni vytahnete dirka zaroste. Pozdeji by uz nemusela.
Divala jsem se ze jste jeste prtolatka, tak bych sla po prvnim ockovani pokud nebude po ockovani nemocna ci tak.

antarres
4. bře 2013

Opět stejná debata ohledně toho, kdy dát naušnice. Už to tu bylo řečeno mnohokrát....plno lidí proti naušnicícm, plno lidí pro naušnice..... Jen se tu zase budete dohadovat. 🙂

Je to každého věc, pokud je chcete dát, tak je dejte.... musíte počkat, až budete mít všechna nutná očkování, informovala bych se u dětské lékařky nebo na ORL, kde naušničky také mohou píchnout. 🙂

kali.kal
4. bře 2013

Těsně před šestým měsícem.

pajapoj
4. bře 2013

My jsme dávali po prvním očkování (3 měsíce a 14 dní), byli jsme s malou na ORL, kde mi právě sestřička říkala, že musí být to jedno očkování. Doktorka byla výborná, hezky jí to vyměřila, udělala si tečky, nastřelila. Malá křičela snad 10 vteřin a spíš se lekla tý rány, celou dobu jsem ji měla na klíně. Bylo to šup lup. Žádný problém s tím nebyl, nic nezarůstalo, nehnisalo, nic se s tím nemuselo dělat, žádná krev nebyla.